Gönderen Konu: vergi cezası  (Okunma sayısı 10032 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet GÜÇLÜ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: vergi cezası
« Yanıtla #25 : 21 Şubat 2012, 13:15:26 »
Bizlerde hep ormancıları savunuruz,adamlar gerçek avcıya ceza yazar. kaçak avcıları ne kovalarlar nede denetlerler,Erkan kardeşimize yazık deyilmi, zaten avlanma pulu alacağı zaman mecbur vergisini yatıracaktır.SONUÇ:resmen gerçek avcıyı da bohçacıla davet ediyorlar.
Ahmet GÜCLÜ
1980 DENIZLI
[email protected]

Çevrimdışı Erkan ŞENER

• *
« Yanıtla #26 : 21 Şubat 2012, 19:51:22 »
ARKADAŞLAR OCAK AYINDA VİZESİ OLMAYAN BİR ÇOK AVCI İLE KARŞILAŞTIM BU HAFTA AV DA  GERCİ BEN YAPTIRDIM HEMEN GECEN HAFTA VİZEMİ KİMSE BU KONUDA BİLGİLİ DEYİL BİR ÇOK ARKADAŞ  DİYOR BEN YAZIN  SEZON ACILINCA YAPTIRIYORUM VİZEMİ VERGİMİ PULUMU ALIYORUM, VE İŞİN İLGİNC TARAFI ÜST DÜZEY BİR AVCI ABİMİZDE  BİLMİYORMUŞ BÖYLE BİRŞEYİN SUC OLDUGUNU ODA ÇOK ŞAŞIRDI,BU KONUYU SİZLERLE PAYŞALMAK İSTEDİN  BİLMEYEN DOSTLARDA CEZA YEMESİN DİYE,SAYGILAR..RASTGELE.
Erkan ŞENER
1981 ankara

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 21 Şubat 2012, 20:48:25 »
ZATEN AVCILIK BELGESİNDE YAZAR HER YIL OCAK AYI İÇERİSİNDE VİZE YAPTIRILIR DİYE AVCILARIMIZ BUNU BİLMİYOR ÇOĞU VEYA AZI DESEK VERGİ OCAK AYI İÇİNDE YATAR PUL İSE AĞUSTOS AYI VE EYLÜL AYININ 20 SİNİ TAKİP EDEN GÜNE KADAR ALINIR ALINMADIĞI TAKTİRDE FİYATLAR ZAMLI TARİFE BAŞLAR VERGİSİNİ AĞUSTOS AYINDA YATIRAN AVCILARIMIZDA GECİKME ZAMMI İLE VERGİLERİNİ ÖDER
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Fatih ŞAHİN

• *
« Yanıtla #28 : 21 Şubat 2012, 22:25:11 »
Ormancıları eğitmek lazım benim devlete ödemekle zorunlu olduğum vergiden ona ne bana o cezayı yazamazdı.
Fatih ŞAHİN
1976 Samsun/Çarşamba
05334829012

Çevrimdışı Seçkin BİLTEKİN

• *
« Yanıtla #29 : 22 Şubat 2012, 12:36:01 »
Fatih Bey ,"bana o cezayı yazamazdı" ormancılar demek ne anlama geliyor lütfen anlatırmısınız.Konunun hukuki boyutu açıklanmış,Doğa Koruma Şube Müdürlüğünden,Ege Federasyonundan uygulamanın böyle olduğu doğrulatılmış,cezaya muhatap olan arkadaş cezayı yatırmış, birileri hala ahkam kesiyor. Yok ceza yazamaz,yok eksik evraktan yazar,yok bana yazamaz,siz kimsiniz kardeşim,sizin dokunulmazlığınız mı var.Nasıl kanunların üstünde görebiliyorsunuz kendinizi.
Herkesin anlayabileceği kadar açıkça anlatılmış bir konuyu kabullenip bu durumu nasıl çözerizi tartışmak yerine
hala bence diye başlayan cümleler kuruyorsunuz.Size kimse fikrinizi sormuyor.Kanunu ,yönetmeliği çıkarıyor ve uyguluyorlar.Varsa bir itirazınız kanunların nerede yapıldığı belli.Meclise ya da siyasi iradeye sesinizi duyurun bakın herşey nasıl düzeliyor.Selamlar...
Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : 23 Şubat 2012, 08:22:58 »
konu karşılıklı atışmaya dönüşmemesi acısndan isim vermeden anlatayım.. buda bir konuyu tartışıyourz,,kendimce yorumlar yapıyourm ve farazi yaklaşımlarda bulunup bir şeylerin mukayesesini yapmaya çalışıyourm...bende bir belgeli avcıyım,,,ve kanunlardan yanayım lakin bir takım düzensizlikler var, ve bu düzensizliklerden dolayı avcılar mağdur oluyor...işi değişik boyutlara taşıyıp suçu suçluyu övme noktasına getirmeyelim, zira ilk önce avcılık yapan kişiler kanunlarda belirtilen belgeleri olmadan ve kanunlarda uymadan av yaparlarsa bu "SUÇ DEĞİL KABAHATİİR"" 2009 un nisan ayıydı yanlış hatırlamıyorsam bu tarihten sonra avcılıkla ilgli usulsuzlükler ve kanuna aykırılık "KABAHATLER KANUNU"" ne göre işlem görüyor... avlandığının delili olarak ya avlakda olmalısın yahut yanında avlanılmiş bir avın olmalıvs vs.. konu bu değil......sivil iteatsizlik değil de koyun gibi güdülmesinler bunu isterim..herkes hakkını aralamalı,,,takozsuz tüfeklere düene kadar el koyuluyordu.. ayhak ın actığı ve kazandığı dava sonucunda artık haklarını arayanlar tüfeklerinin müsadere edilmesinden kurtula biliyourlar...bu dava acılmasa ve kazanılmasa hala kafalarına göre tüfeklere elkoyacaklardı...ayrıca ruhsatlı bir tüfeğin varsa kisme senin av kabahatin yüzündenruhsatlı  tüfeğine el koyamaz...(tüfeğin 6136 ya girmesi hariç)... neyse.. demem oki olayı başka yerlere cekmenin alemi yok.. sorun artada çözüme yoğunlaşmak lazım...bu ülkedeki avcılığı düzenleyen yönetmeliklere va kanunlara saygılı olmasam teskerimi almam..belgemi almam... mevcut düzenlemelerde yanlışliklar var... yanlış yapanın da sırtını sıvazlamayalım artık.. bizlerin görevi...burada yorumlara yorum yazmak yerine .. milli parklara yahut ilgli makamlara dilekçe yazmak .. konuyu ilgili makamlara alatmak acabe kaç kişi burada buna yeltendi ve çaba gösterdi...ayrıc ben hap kanunları savunmuşumdur...niyetim yanlış anlaşılmasın.. eleştirilerim kendi düşünce şeklimdir... tedbirini almayan başına gelene razı olmak zorundadır...avcılar madur olmamalı... ben madur olan avcıdan yanayım.. gevşek ve umursamazlardan yana değil... bu arkadaş 400 tlyi yoldan bulmadı,, calıştı alın terinden verdi.. hemde yanlış (bence yanlış) bir tutmdan dolayı...bu arkdaşı en iyi anlayıp bana hakverecekleri zamnalar bu türlü cezaları (!) aldıkları zaman ödedikleri zman benden dha çok bu konulara eğilecekler... bu konulara eğilemeynlere denden eğilmiyor.. benim gibi eğilenlere karşı neden tavır alınıyor bilmiyoumr..." ABİ AVCIYI KORU...KACAK AVCIYI CEZANALDIR..."bu iş bu şekilde olana kadar ben yorumlara devam edeceğim..belge aldırdığın avcıyı koru.. eğer koruyamazsan.. kaçak avcılıkdan yakınma yetkili ,,,yetkilerini kullanmayı beceremz ve kullanamazsan bu ülkede kacak avcılığı teşvik eden kişi sen olursun... sölzerim bukdar... fikrim bu kadar..
3.sınıf insanlar= kişleri
2.sınıf insanlar= olayları
1.sınıf insanlar= fikirleri... konuşurlar...fikir sahiplarini değil...
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2012, 08:24:30 Gönderen: Musa KARAKUŞÇU »

ethem erciyes

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : 23 Şubat 2012, 08:40:11 »
Selam arkadaşlar kanunda zamanında avlanma harcını yatırmassan avcılık belgen yok kapsamında değerlendirilir diye bair ibare mevcutmudur? konuya maruz kalan avcı arkadaşım iyi bir hukuk adamına danışmış mıdır? önemli olan bu kanunda suç sayılmayan hiçbirşey cezaya maruz bırakılamaz, her kanununuygulanmasında bakanlıklar veya kurumlar yönetmelikler tüzükler ve yönergeler çıkarabilir, bunlar yasaya aykırı olamayacağı, kanunun uygulanmasına yardımcı hükümler getirebileceği yine kanunda belirtilmiştir, kimsenin kanuna aykırı olması suçu veya suçluyu övmesi teşvik etmesi hoş değil, itiraz davalarında alınan sonuçlar, idare lehine olabileceği gibi davacı vatandaş lehinede olabilmektedir. Eğerki kanunda açıkça belirtilen bir hüküm varsa avcılık belge harcı yatırılmayınca avcılık belgesi ( Bu belgenin alınması kolay değildir avcılık serifikası için eğitim ve uzun bir prosedürden sonra ancak alınabilen bir belge ) yok sayılabiliyor ve buna göre işlem yapılıyorsa itiraz edipte ayrıca bir külfete girmeyede gerek yoktur. 
Selamlar