Gönderen Konu: vergi cezası  (Okunma sayısı 10033 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erkan ŞENER

• *
vergi cezası
« : 19 Şubat 2012, 19:57:02 »
mrb arkadaşlar 4 şubat sarıyer barajında ördek avında  orman görevlileri geldi tüfek takozuna bakıldı elektironik mühre ve cihazlara herşey normal fakat benim vergimi yatırmadıgımdan  dolayı bana ve arkadaşlara tutanak tutuldu bunun cezasıda elime ulaştı 406 lira avcılık belgem yok hükmünde geciyormuş ocak ayında vize olmazsa. benim anlamadıgım bu av vergim benim ben bunu nasıl olsa yatırcam  arabanın vergisi yatmayınca parka felan cekilmiyor bu nasıl bir uygulama anlamış  deyilim  madem böyle bir şey yapcaksanız şubat sonuna kadar  vergi vize süresi olsun  avcı arkadaşlarda sezon icin bir daha vergi ödemesin bu ceza icin herhangi bir hukuk yolu varmıdır bilen  arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim  saygılar....
Erkan ŞENER
1981 ankara

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
Ynt: vergi cezası
« Yanıtla #1 : 19 Şubat 2012, 20:06:54 »
Özellikle bunu ankarada ki avcılara çok yapıyorlarmış. Belli ki adamlar ceza yazmayı kafalarına koymuşlar. Hiç bir şekilde tolerans tanımıyorlar. Erkan kardeşim bu konu ile ilgili ve bilgili bağlı olduğum Ankara SİSAV dernek başkanımız aydın kalayı arayıp öğrenebilirsiniz. SİSAV derneğinin telefonunu veriyorum. 0312 232 63 85    benden de Ankaraya selamlar.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2012, 08:26:07 »
kardeşim sarıyerde ki görevliler çok sertler bu konuda.. okdar belgesiz avcı var onlarla uğraşcaklarına kolylarına geliyor iniyorlar barajın kenarına sözüm ona iş yaptılar belgeli avcıya ceza yazdılar,,,15 içinde itiraz hakkın var.. ama 15 günü geçirme...itiraz et...etmezsen tutanağı imzlağın için o parayı ödemek sorundasın... üşenme git itirazda bulun....federasyonu  (ayhak) ı bi ara...

mustafa helalpara:Cep.0532 505 96 55 noyu bir ara kendisi federasyonda yetkili... yardımcı oluyorlar... son sözüm şu  bildirim eline geldikten sonra 15 günü geçirme.... 15 gün sonra hiç bişey söyleme hakkın kalmıyor...
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2012, 08:34:41 Gönderen: Musa KARAKUŞÇU »

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2012, 09:01:29 »
Bir sürü kaçak avcı varken belgeli avcılara ceza kesiyorlar ne olur sanki biraz tolerans gösterseler..Adam ödeyecek işte ha bugün ha yarın..o kadar para öde birde üstüne ceza ye..burası türkiye :)
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Sebahattin ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 20 Şubat 2012, 09:05:56 »
Bizlerde hep ormancıları savunuruz,adamlar gerçek avcıya ceza yazar. kaçak avcıları ne kovalarlar nede denetlerler,Erkan kardeşimize yazık deyilmi, zaten avlanma pulu alacağı zaman mecbur vergisini yatıracaktır.SONUÇ:resmen gerçek avcıyı da bohçacıla davet ediyorlar.
Sebahattin ÖZTÜRK
1955  ANKARA

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 20 Şubat 2012, 09:05:59 »
ayrıca bu şekildeki bölgere gidenler avlakları ve avlaklardaki muamelleri sitede paylaşsınlar...bu konuda başlık acılsın...denetimde sıkıntı yaşanan bölgeler hatta grevlilerin adın kadar yazılsınki avcılar ayağın denk alsın...sorunlara karşı hukiki çözümler en mantıklı ve doğalı olabilir lakin, avcılar bunlara karşı alternatif çözümler üretmezlerse yani kendi başlarının cağresine bakmaz ve herşeyi oluruna bırakırlarsa burada mağdur olacak insan avcıdır başkası değil...ankarada sarıyeer ava gitiiğinizde dikkatli olun.. esnemiyorlar hiçbir şekilde ....beypazarı nallıhan civarı esneklik götermiyor oralara giden belgeli avcılar belgelerinde harç gibi noksanları varsa dikkatli olsunlar konuşuruz söleriz hallederiz bişy dmezler dmesinler... aslında bu uygulama hiç mantıklı değil ama kanun bu şekilde olmaması lazım maliyenin sorumlu olduğu işlere maliye bakar cezayıda maliye yazar ama bu işler karışık ozman  oto vergisini ödemeyenlerinde otomobil kullanamaması lazım...otmobiliyle yola cıkmaması lazım aslında dişli bir avukat bu işi çok rahat çözerde işte herhalde uğraşmak istemiyoırlar..ayhakta bu işe eğilmeli...federasyonun sorunluluk alanına giriyor...
ama kardeşim ne yazıkkı ülkemizde şu zihniyet gittikçe yaygınlaşıyor"""parası olmayan avlanmasın""" allahın dağa dşa verdiği niğmetlerden sadece zenginler faydalansın isteyen bir kesim var...o yüzden diyorumki işinizi biln işe gitmeyin..sorunlara kişisel pratik çözümler bulun ve kesinlikle ve kesinlikle kanunları çok iyi bilin..işi başa düştüğünde çözüm üretin...belgeli avcıysan paranı ödüyorsan devlet tarafından korunmalı ve 1. derecede insiyatif hakkına sahip olmalısn..ama  malesef işler bu şekilde değil.... tutanağı imazlamayın...kendinizn haklı olduğnuzu düşündüğünüz konuda tutanağı imazalamayın...tüfeğinizi vermeyin,,,ruhsatınızı vermeyim...eğe bizimle geleceksiniz derlerse ısrar ederlerse binin gidin zor kullanamazlar..tüfeğiniz ruhsatınız ve belgeniz yanınızda kendi elinizde olarak gidin... onlar önde siz arkada giderken kaçın :) (tabili şaka)....bölgenin amiri müdürü ile görüşün... ısrarlı olun...burada hukuksuzluk olduğunu anlatın,,, hatta kalabalık olun ki daha kolay çamura yata bilirsiniz...:)( şaka) espiri bir yana....kurallara uymak lazım.. birde kuralların yeniden gözden geçirilmesi daha çok lazım... belgeli avcıyı kaçak avlanmaya teşvik etmek işte budur...kaçak avcılığın baş rorumlsuda bu oalyın üzerine gerekli titizliği götermediği için yetkili kurum ve kurulşlardır...yetki onlarda çözümde onlardadır.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2012, 09:11:57 Gönderen: Musa KARAKUŞÇU »

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 20 Şubat 2012, 09:13:58 »

Çevrimdışı Seçkin BİLTEKİN

• *
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2012, 09:27:46 »
Merhaba Erkan bey,
bu konu kişisel şikayetler bölümünde "saçma sapan uygulamalat yersen"başlığı altında tartışıldı.İtiraz süresini geçirmedi iseniz ilgili mahkemeye itiraz da bulunabilirsiniz.Ancak dava muhtemelen aleyhinizde sonuçlanacak.
Harcı yatırmış olsaydınız bile vize yaptırmamış olduğunuz için yine cezalı duruma düşecektiniz.Allah'tan ki vurduğunuz bir av yok.Olsaydı her biri için ayrıca tazminat ödeyecektiniz.
Musa Bey "tutanağı imzaladığın için o parayı ödemek sorundasın"demişsiniz.Tutanağı imzalamamış olsanız bile sonuç değişmezdi.Görevli tutanağın altına "imzadan imtina edilmiştir"diye bir not düşecek ve sonuç yine aynı olacaktı.Bilginize.Selamlar...
Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 20 Şubat 2012, 09:33:41 »
seçkin bey haklısnız bazen bazı yerlerde çözüm oalbiliyor dedğim...ama sizinde dedğiniz bir gerçek...avcılar dikkatli olmalı..ve av olmaması gerçekten iiyi olmuş..bu sne güvercine 1500 tl ceza ödeyen belgeli avcıları biliyourm....dikkatli olun...

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 20 Şubat 2012, 10:06:24 »
yaban tv herşeyin en iyisini yapar bu sıkıntılara bir el atsın, gerisi boş.
1981 / Samsun / Malatya

• *
« Yanıtla #10 : 20 Şubat 2012, 11:33:36 »
Hasan Bey,bir yönüyle haklısınız.Herhangi bir konuda sonuç almak istiyorsanız önce kamuoyu oluşturacaksınız. Bunu yapmak için de en etkili silaha yani televizyona sahip bir camiayız.Ancak Yaban TV bir ürün pazarlama ve saçma sapan av videoları yayınlayan bir kanal olmaktan öte gidemiyor.Oysa ki Amerikayı bir daha keşfetmeye gerek yok.Fransız av kanalı Chasse& Peche 'teki yayın akışını ya da  bu sitedeki ana konuları içeren av köpeklerinden,av tüfeklerine, avda kullanılan araç gereçlerden,mühimmatlara daha birçok konuyla ilgili programlar yapsalar,konunun uzmanlarını konuştursalar sanırım Ülkemizdeki avcılık ile ilgili tarihi bir misyonu yerine getirmiş olurlar.Bir hukuk programı olsa bu sıkıntılar uzman hukukçular ile değerlendirilse,avcılar bu programa soruları ile katılabilseler ne kadar faydalı olur düşünebiliyor musunuz?Ama bir gerçek var "layık olduğunuz şekilde yönetilirsiniz" bizler istemesini bilmedikçe,kimse de altın tepsi içinde sunmayacak haklarımızı.
Selamlar...
Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

Çevrimdışı Abdülkadir ERÖZ

• *
« Yanıtla #11 : 20 Şubat 2012, 19:03:00 »
Çok değerli ustalarım ve arkadaşlarım bu iş böyle çözülmeyecek anlaşılan bu ülkenin avcısı olmakla vergimzi ödek ile ilgili sorunumuz yok zaten ödedik ve ödeyeceğiz fakat eften püften sebeplerle avcı kardeşlerimin sıkıntı çekmesine hiç birimizin gönlü razı değil ,bu güne kadar bu iş düzelecek diyenler Nasrettin hocanın fili şikayete timura giderken kaçmaları gibi iş çözüme gelince kıvırtıyorlar,içimizden bir avcı bakan çıkıncamı düzelecek bilemiyorum
AVCININ DERDİNE ÇÖZÜM BULACAK BİRİ ÇIKMAYACAKMI  ????????????????????
Abdülkadir ERÖZ
1971 KÜTAHYA

Çevrimdışı Abdülkadir ERÖZ

• *
« Yanıtla #12 : 20 Şubat 2012, 19:11:58 »
Seçkin beye yerden göğe kadar katılıyorum Yaban  tvde  mikrofon neden köy kahvelerine ve avcılara uzatılmıyor ,neden siyaset meydanı gibi bir açık oturuma köylü bir avcı program yapılmıyor ?
Program yapımcılarının tuzu kuru bizim için sıkıtı olan şeyler onlar için sinek vızıltısı,üründe satılsın ama avcının parasını kazanmak kolay gönlünü kazansınlar,sen ben bizim oğlanla oturup konuşup konuşup dağılmakla çözüm olmuyor.
Alkışladığım yönleri var Yaba nın ama Ufuk Güldemir sağ olsa acaba bazı şeyler çözülürmüydü  bilemiyorum .
Abdülkadir ERÖZ
1971 KÜTAHYA

Çevrimdışı Erkan ŞENER

• *
« Yanıtla #13 : 20 Şubat 2012, 20:35:05 »
arkadaşlar durum böyle bugün sis avı aradım konuştum  herhangi bir itiraz olması bir şey degiştirmiyormuş avcılık belgesinde yazan 1 ocak da vize olacak diye not düşüldügünden dolayı biz sizi önceden uyardık gibi birşey oluyormuş o yüzen  yarın  cezayı yatırcam  yapacak bişey yok aman  siz dostlar dikkatli olun vizesiz  cıkmayın ava bütün avcı dostlarıma saygılar rastgele...
Erkan ŞENER
1981 ankara

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 20 Şubat 2012, 21:15:47 »
eçmişolsun bir daha omaz inş.... buda bize ders olsun...

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 20 Şubat 2012, 21:44:22 »
vergi hizmete tabidir... maalesef avcılara hizmet vermesi gerekenler yasal avcıların tepesine binmeye çalışıyorlar... ülkemizin geri kalmışlıgın göstergesidir bu yaşananlar,,,,,geçmiş olsun....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Süleyman KUKUDAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 20 Şubat 2012, 22:31:01 »
 Arkadaşlar balık baştan kokar derler ya cuk diye oturmuş bir terim konu avlanma harcı neden sezonluk tahakkuk etmez anlamış değilim ağustos ayında ormana yatan parayla beraber yatsın ve sezon sonuna kadar geçerli olsun federasyon bu şekilde bir çözümle vergi dairesinin kapısına gitmesi lazım yok efendim harçlar yıldan yıla oluyormuş bu özel bi durum buna göre bi düzenleme yapılabilir ama amaç bağcıyı dövme yazık arkadaşlara
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2012, 22:33:13 Gönderen: Süleyman KUKUDAŞ »
resim yüke
Süleyman KUKUDAS
1969 BANDIRMA 0 532 38 77 061

Çevrimdışı Kadir ALP

• *
« Yanıtla #17 : 21 Şubat 2012, 09:19:37 »
Konuyu açan arkadaşımızda ceza yemiş ama hangi olaydan ne cezası yediğini bilmiyor. Arkadaşım vergini ödemediğinden değil avcılık belgeni vize ettirmediğinden ceza yemişin. Cezanın adı da vergi cezası değil idari para cezasıdır.

Bakıyorum yorumlara hep suçlu başkası. Kendine bakıp birazda hata bizde diyen yok.  Herkes av sezonu başlamadan avda hangi belgeleri bulundurmalıyız, hangi avları nerelerde ne miktarda hangi özelliklere sahip silahla avlamalıyız diye bir baksa cezada yemez herhalde. Önce kendi eksiklerimizi düzeltelim ki başkalarının eksiklerinide düzeltmesini talep etme hakkımız olsun.

Kadir ALP
1970-Adana

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 21 Şubat 2012, 09:36:08 »
olur bundan sonra öle yaparız kadir bey....biz neyi tartışıyourz sen neden bahsediyorsun...avcılık belgesi nasıl vize ettiriliyor...

Çevrimdışı Kadir ALP

• *
« Yanıtla #19 : 21 Şubat 2012, 09:48:47 »
olur bundan sonra öle yaparız kadir bey....biz neyi tartışıyourz sen neden bahsediyorsun...avcılık belgesi nasıl vize ettiriliyor...

Konunun başlığı vergi cezasıda. avda yazılan cezaların vergi cezası ile ilgisinin olmadığını anlatmaya, ve arkadaşımızında yediği gibi bazı cezaların bilgi eksikliğimizden yediğimizi, yiyebileceğimizi anlatmaya çalıştım.

Sen neyi tartışıyorsun Musa Bey. Açıklada bende ondan bahsedeyim.

Kadir ALP
1970-Adana

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 21 Şubat 2012, 09:55:39 »
demekki bir hafta daha  yakalanmamamız lazım.geri kalmış devlet politakısı.her zaman söylüyorum   biz birlik olamazsak bizi daha çok severler.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 21 Şubat 2012, 10:55:58 »
kadir bey...etem beyin dediklerinin altına imazamı atıyourm...bu konu gecenlerdede tartışıldı... herkez aynı görüşte... verginin yatırılması ile vize oluyor belge. vergi ödediğğimiz harçı yadırmak zorunda olduğumzu  tarih ile avın acılıp kapanma tarihi farklı olduğundan bahsediyourz...bir bir sezonda 2 ödeme oluyomuş gibi oluyor..yahut sezon 2ye bölünüyormuş gibi oluyor....en iyi kaçak avcılık aslında,,,al tüfeği cık ava...harç dernek. pul parası ruhasat içim grekli belgelri hazrmaya harcanan masraflar bi tüfek parası ediyor.. hiç edilmse 250-300 tl masraf oluyor..fişek yolmasrafları..bide üstüne ceza yedinmiydi...belgeli avcı zararda...alruhsatsız bri tüfek git ava yakalansandabi halt olmaz... vurulmuş av yoksa tüfeği alırlar 57 tl de ceza yazarlar..yakalanırsan sneye bida al tüfek cıkava.. oda yakalanırsan... 30 snedir yakalanmayanlar var....neyani mevzu burayamı dönsün...ben kaçak avlananlara kızmıyourm abi...gece avlanlara far avı yapanlara. nesli tükenmekde olan hayvanları vuranlara popülasyona zarar verecek derecede av yapanlara(belgelide olsa) yavru döneminde av yapanlara kızıyourm.....yoksa bekge almak etiklikden daha cok kanunu olduğu için alınıyor.. avın sürdürüle bilmesi içinise kanunilkden daha çok etikliğe dikkat edilmeli...bu benim görüşürm...kaçak avcılığı dedğim gibi devlet teşvik eder. sorumlular vede yetkililer...

ethem erciyes

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 21 Şubat 2012, 11:23:03 »
Musa bey yorumu bir yerlere fazla dokundurdum düşüncesiyle silmiştim, suçu suçluyu övmek yanlış ama belgeli avcıda nihayetinde o harcı ödemeye mecbur, hem gecikme zamına tabi tutup hemde belgesiz avcı hükmüne sokulması mantıksız, avcılık belgesi olmayan avlanma izin kartı (avlanma pulu) alamaz, daha önceki konudada bahsetmiştim, kanunda açıkça yazılmış bazı suçları işlemedikçe veya belge sahibinin dilekçesi olmadıkça iptal edilemeyen avcılık belgesi, vize yaptırılmayınca nasıl yok hükmünde değerlendiriliyor anlamış değilim, bir pireye bir kürk yakılmaz  kaçak avcılık yapmak iyi bir şey değil, polemiğe girmemek için yorumlarımı biraz üstü kapalı yazıyorum yanlış anlamayın
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2012, 11:24:24 Gönderen: Ethem ERCİYES »

• *
« Yanıtla #23 : 21 Şubat 2012, 11:51:46 »
Musa Bey yazdıklarınızı düzeltmeye mecbur hissediyorum kendimi.Zira bunları okuyup doğru olduğunu zanneenler çıkabilir.Öncelikle avcılık belgesi harcın yatırılması ile vize olmuyor.Vize yaptırmak için;harç makbuzu,dernek üyesi olduğunuza dair bir belge ve avcılık belgeniz ile başvuruyorsunuz ve idare belgenizi vize ediyor.Yani harç makbuzu yanınızda bile olsa bahsedilen prosedür tamamlanmadan geçerliliği olmuyor.
İkinci mevzu ruhsatsız bir tüfek ile avlandığınızda tüfeği aldıkları ve ruhsatsız avtüfeği bulundurmaktan dolayı idari para cezası verildiği doğru.Ancak olay burada bitmiyor.MAK kitapçığı sayfa 189."Avcılık belgesi almadan avlanma" 369 TL para cezası.Sayfa 190 "avlanma izni olmadan avlanma "184 TL idari para cezası.Yani toplamda ne oluyor 57+369+184+Tüfek=Yaklaşık 1000 TL yani dediğiniz gibi değil hesap.Bir başka mevzu sürekli bir sivil iteatsizlik çağrısı,suçu ya da suçluyu haklı görme ve gösterme çabası içindesiniz.Gerçi bazen şaka yaptım diyerek olayı geçiştiriyorsunuz ama buna amiyane bir tabirle "eşeğin aklına karpuz kabuğunu düşürmek"deniyor.Sizin ,benim bir başkasının neye kızıp kızmadığının bir önemi yok.Bu ülkede avcılığı düzenleyen kanunlar ve yönetmelikler var.Daha iyisini ortaya koyuncaya kadar da bunlara uymak bir vatandaş olarak bizlerin görevi.Lütfen biraz daha dikkat.Selamlar...
Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 21 Şubat 2012, 12:15:23 »
size yanlış işlem yapılmış mahkemeye itiraz hakkınız vardır avcılık belgesi yok muamelesi yapamaz sadece eksik evraktan ceza yazar onunda cezası daha düşüktür
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim