Gönderen Konu: HAYDİ BAKALIM AĞALAR. SARSILMAZ MI? STOEGER MI?  (Okunma sayısı 15930 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alipoyraz

• Ziyaretçi
HAYDİ BAKALIM AĞALAR. SARSILMAZ MI? STOEGER MI?
« : 20 Nisan 2012, 00:09:58 »
HAYDİ BAKALIM AĞALAR. SARSILMAZ MI? STOEGER MI?
SEVGİLİ DOSTLAR SARSILMAZ'IN SA-W 700 L MODELİYLE STOEGER'IN M3000 (VEYA M3500) MODELİNİ ŞÖYLE Bİ YUMURTALARI TOKUŞTURUR GİBİ Bİ VURUŞTURALIM MI??
BAKALIM HANGİSİ HAKKINDA NELER ÇIKACAK BİLMEDİĞİMİZ.
AMA HERKES BİLDİKLERİNİ PAYLAŞSIN LÜTFEN; ÇÜNKÜ SİZİN BİLDİĞİNİZİ BİLMEYENLER MUHAKKAK OLACAKTIR.

hosting images

image hosting adult

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• *
Ynt: HAYDİ BAKALIM AĞALAR. SARSILMAZ MI? STOEGER MI?
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2012, 20:12:27 »
  Yumurta tokuşturur gibi tokuşturursak sarsılmaz dağılır gibi geliyor bana tecrübelerle sabit :) stoger tank gibi :)  işin şakası bir yana bu iki tüfekğin ortak tek yanı ikisininde otomatik olması bence denk değiller birinin diğerine üstün geleceği nokltalar olduğu gibi dezavantaj olacağı noktalarda var kısaca bana göre gazlı tüfekler kinetik tüfeklerden daha konforlu atış yapılmasını sağlıyor bu liste uzar gider kişisel tercihim herzaman kinetik olmuştur olmaya devam edecek ...
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2012, 20:21:12 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• *
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2012, 20:23:08 »
ferhat abınınde dedıgı gibi sadece otomatık sınıfındalar ama kulvarları tamamen farklı stoger cok daha ıyı kullanan arkadaşlarım cok memnun benımde kullanma ımkanım oldu guzel tufek oturaklı yuze ıyı gelıyor
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

Çevrimdışı Muharrem ÇEVİK

• *
« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2012, 21:13:32 »
Stoeger'i denk gelipte şöyle bir elime alıp inceleme fırsatım olmadı ancak bir sarsılmaz kullanıcısıyım. Bana göre gazlı tüfeklerin en iyisi. Armsan yada Ata kadar reklam yapmamasına rağmen avcılar arasında hala çok rağbet görüyor. Etrafımda onca avcı olmasına rağmen hiç birinde de Stoeger 'e rastlamamış olmam bizim buralarda pek fazla bilinmiyor yada tutulmuyor olmasının bir göstergesi (yine de stoeger alıpta aman bu tüfek çok kötüymüş keşke almaz olaydım diyene de rastlamadım onu belirtmek isterim).
Stoeger 92a 'dan sonra çok tutulan bir model tutturamadı ancak Sarsılmaz Türkiyenin her yerinde yıllardan beri en çok tutulan otomatiklerden birisi olmayı başardı sanırım.
Yinede her iki tüfeği de iyi tanıyan ustalardan yorumlarını bekliyoruz.
Selamlar..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

alipoyraz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2012, 00:33:04 »
SARSILMAZIN YAPTIĞI DIŞTAN UZATMALI ŞOKU OLAN NAMLU BENCE ÇOK GÜZEL Bİ AVANTAJ. HER NEDENSE İÇTEN ŞOKLU NAMLULARA Bİ TÜRLÜ ISINAMIYORUM. Bİ YERİNDE Bİ EKSİKLİK VAR BENCE İÇTEN ŞOKLU OLANLARDA. TAM OLARAK ÇÖZÜMLEYEMEDİĞİM, NETLEŞTİREMEDİĞİM Bİ ŞEY...
İNANIYORUM Kİ HERKESİN YAPTIĞI YORUMLARDAN BİR SONUCA ULAŞARAK AKLIMIZDAKİ SORU İŞARETLERİNİ KALDIRACAĞIZ..
HERKESTEN EN AZ BİR CÜMLE BEKLİYORUZ.
HERKES BİLDİĞİNİ, FİKRİNİ PAYLAŞIRSA; KENDİMİZE OLAN GÜVENİMİZ ARTMIŞ OLUR SAYGI DEĞER DOSTLAR...

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 21 Nisan 2012, 15:42:59 »
Bence bu şekilde karşılaştırmak zor iş. Sonu gelmez. Uzatmasını mı, çalışma şeklini mi, tetiğini mi,... her yeri ayrı konu. Hiçbir tüfek markasına bakıp kusursuz kabul etmem. Ben parça fiyatları politikası nedeniyle Sarsılmaz taraftarı değilim. Seneler önce başka sitede de Remington 11-87 fiyatlarıyla birkaç mukayese yapmıştım. Kaldı ki, o zamanlar öyle ötv falan da yoktu. Her parçası Rem dan pahalı. Peki o kadar kaliteli mi, değerli mi? Ben şunu anlıyorum, diyorlar  ki; kardeşim biz en iyisiyiz, zaten kazanıyoruz, ufak tefek işlerle bizi uğraştırmayın veya parasını verin! Ben de diyorum ki, PEKİ! Benim yaklaşımım bu.

Stoeger çok mu kusursuz; bilmiyorum. Onların da servis konusunda kusurları var. E, ne alalım dersek; gönlümüze göre seçelim derim. Ben katlanabileceğime gözüm keserse, fiyatına da bakarak seçiyorum.

Yine de arkadaşlar deneyimlerini, olumlu olumsuz paylaşırsa karar vermemiz kolaylaşır.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Mustafa YILMAZ 48

• *
  • bir gün bende isteğim kopege sarılacagım...
« Yanıtla #6 : 21 Nisan 2012, 16:35:31 »
stoeger  a tek gecerım :) mesafe ekıpman olarak coook ıyı :) vurdun mu dusuyo :D
Mustafa YILMAZ
1989 FETHİYE 48.5

Çevrimdışı Halil ÖZKAN

• *
  • Avcı köpeğiyle nam yapar
« Yanıtla #7 : 21 Nisan 2012, 18:37:22 »
stoegerin model 2000 olanını kullandım.3 yılda kasa içinde çok aşınma oldu ama çok uzak mesafelerden avlar vurdum.sarsılmazın namluda luigi franchi yazanını kullandım.onun yakıcılığı çok iyiydi ancak magnum yataklı olmadığı için güçlü fişek atamıyordum.bence artık otomatiklerin devri geçti.2 fişek atabileceksek neden otomatik alalım çifte yada sp daha iyi ve mantıklı bence.
Halil ÖZKAN
1976-Çanakkale-İKAMET İSTANBUL

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 22 Nisan 2012, 08:39:46 »
Bence Stoager M3000 teknoloji olarak Sarsılmaz ın çok üstünde bir tüfek.Bunu yakından görüncence mekanizmayı çekip bırakınca bile anlıyorsunuz(M3500 için yazıyorum bunu).Sarsılmazdaki eksiler ağır dolu-hafif dolu için piston yön değiştirme durumu bence en büyük eksi aktif valf sistemine geçmeliler,kaba ve estetik zayıf.Steoger kinetik oluşu avantajmı dezavantaj mı? Bende Ferhat Bey gibi kinetikciyim :) dezavantajları görmezden geliyorum.Fişek seçer kaçınılmaz..Barutu kirli yanan yerli fişeklerle 1 kutu attıkdan sonra(atabilirse ATA neo 12 den tecrübeyle sabit) ) çok detaylı bir temizlik yapmadan en kaliteli fişeği atsanız bile ikinci fişeği mekanizmaya çekmeyebilir,hafif fişeklerde iyi omuzlamak sıkı dayamak gerekiyor ,Namlu kuyruğu uzun (kasa aşınmalarına derman olacaktır)  estetik ve göze gelme güzel (M3500) MAX 4 kamuflaj kalitesi güzel..3 tane kinetik tüfeğim var ama Steoger 3000 i fuarda görürüz heralde omuzlamak istiyorum..Şu anda M3000 i iç piyasaya veriyorlarmı bilmiyorum veriyorlarsa ben olsam hemen sipariş ederim kamuflajından ;) 

« Son Düzenleme: 22 Nisan 2012, 08:42:37 Gönderen: Hasan BAŞKARA »
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimdışı Kadir ÇALIKLI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 22 Nisan 2012, 08:54:00 »
ben yıllardır sarsılmaz kullanıyorum hemde 61 namlu çok da memnunum
Kadir ÇALIKLI
1972 UŞAK

Çevrimdışı Servet BİLGE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 22 Nisan 2012, 10:40:43 »
stoeger m3500 ü ve sarsılmazın şu an hatırlamadığım bir modellerini inceledim sarsılmaz çok kaba ve kalitesine göre fiyatlı gibi.
m3500m çok estetik ve parçalar arası uyum mükemmele yakın.
m3500 de ağır ama bek avı için üretilmiş ve çok yıkıcı duruyor.
parça kalitesi ise kesinlikle stoeger derim
Servet BİLGE
1978 AMASYA

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 25 Nisan 2012, 09:41:57 »
Sarsılmaz 100 yıl öncede aynı modelleri üretiyordu halada aynı,adamlar amerikaya yivli tüfek yapıyor ama av tüfekleri hala aynı,kendine güvenen adam kinetik yapıyor birde beretta holding bünyesinde.
Ama ne hikmetse şu first clas sarsılmazlar çok hoşuma gidiyor:)
Stoeger kullandım çok güzeldi,o tüfekle vurmayı öğrendim diyebilirim,tavsiye ederim,ama iyi inceleyin derim,herzamanki gibi iç piyasaya defolu verebiliyorlar.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Fehmi TUNCER

• *
« Yanıtla #12 : 29 Nisan 2012, 15:40:13 »
otomatiklerin  içinde türkiyede sarsılmaz jaws  diyorum onbirinci yıla giriyor hala ne mekanizmada ne fişek seçimimde her haliyle dimdik ayakta.süper memnunum.ayrıca 71 namlu.süper süperpozeden  uzak atışlar için aşağı yanı yok gurubmanda
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2012, 19:01:41 Gönderen: Fehmi TUNCER »
Fehmi TUNCER
1959 antalya/hakkari

alipoyraz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 30 Nisan 2012, 17:59:40 »
arkadaşlar geçen gün bayiye gittim ve vitrinde duran yeni sarsılmaz sa w 700 modelini şöyle bi inceledim.
Ilk gözüme çarpan şerit oldu.şeridin sağ ve sol üst köşelerinden baktığımda, dümdüz uzanmadığını fark ettim.köşeler pürüzlüydü. Daha sonra boy kundağının eskilerdeki gibi geniş bir tabanının olmadığını ve biraz küçültüldüğünü sanıyorum.ve sonrasında da namlu ucundan baktığımda, namlu içi kromun süt gibi beyaz olduğunu fark ettim bu beni çok şaşırttı.bilmiyorum belki kullandıkça parlayacaktır,,

alipoyraz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 30 Nisan 2012, 18:03:41 »
artık abilerimizin yorumlarını bekliyoruz,,

alipoyraz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 13 Ekim 2012, 21:12:41 »
sizlerin sözünü dinledim ve stoeger aldım,,
Yardımı dokunan herkese çok teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 13 Ekim 2012, 21:30:26 »
ali bey hayırlı olsun çok doğru bir tercih yapmışsınız sarsılmaz eskiden sarsılmazdı artık yeni çıkan tüfekleri için pek iyi şeyler söylemiyorlar bende kinetikciyim stoeger şuan türkiyenin en kaliteli tüfeği ve namlusunu yapıyor
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #17 : 13 Ekim 2012, 21:33:57 »
İyi günlerde kullanın. Hayırlı olsun.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Muharrem ÇEVİK

• *
« Yanıtla #18 : 15 Ekim 2012, 13:42:10 »
Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 15 Ekim 2012, 14:06:16 »
En iyisini yapmışın abi.kinetik da.
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

alipoyraz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 17 Ekim 2012, 09:47:27 »
teşekkür ediyorum hepinize sevgili dostlar,,

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 17 Ekim 2012, 09:49:29 »
ince işçilik yönünden zayıf ancak sağlam tüfekler hayırlı olsun..akdaş ak 212 daha  güzel bir tüfek bence..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimiçi B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 17 Ekim 2012, 10:37:16 »
bende sarsılmaz kullanıyorum ve cok memnunum namlu 61 dıye herkes bı mukayese edıyor ama 71 61 66 namlu degıl bence dogru fısek secımı ve guzel atıcılık bence en dogru olanı benım fısek secıcımım jkrc6 bıde rc 32 gram yaf bunlarda cok guzel randıman verıyor bence sarsılmaz derım sorunsuz ve saglam tufek kullanıcılara rastgele...
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 12 Kasım 2012, 09:22:53 »
Daha önce 4 yıl kadar SARSILMAZ CONCORD bir tüfek kullandım.Çalışması kusursuzdu.Onunla çok avlar yaptım.Şu an ise STOEGER M2000 kullanıyorum.İkisini de kullanmış biri olarak STOEGER  avda daha etkili ve vuruş gücü daha yüksek.SARSILMAZ ise gazlı olduğu için daha seri ve tepmesi daha düşük.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 12 Kasım 2012, 17:04:28 »
stoegerleri temiz işçilikleri yok diye kaba diye beğenmiyorum ancak sağlam tüfekler.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama