Gönderen Konu: *** Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi Kalitesini Tescilledi***  (Okunma sayısı 18102 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet TATLI

• Free Üye
  • *
    • www.tatligravur.net.tc

Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Huğlu beldesinde kurulu bulunan ve dünyaca ünlü av tüfeklerinin üretildiği Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi üretim ve hizmet kalitesini ISO 9001 belgesini alarak tescilledi.

Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi Başkanı Ömer Kızılkaya, yaptığı açıklamada, sektörün lider markası olan  Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi'nin avcıdan aldığı takdir, çalışan ve ortaklarından aldığı güç ile son 10 ve 15 yıllık kalkınma planlarına birçok yeni projeyi dahil ettiğini söyledi. Teknolojinin ve bilimin getirdiği yenilikleri en iyi şekilde kullanmayı prensip haline getiren Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi'nin gerek ISO belgeleri, gerekse uluslararası sektörel bazdaki diğer kabul edilmiş standart ve uygulamaları en iyi şekilde uygulamayı benimsediğini belirten Kızılkaya, "Kooperatifimiz bu başarılı yükselişini sürdürecektir" dedi.

Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi'nin son olarak kurmuş olduğu entegre kalite yönetim sistemleriyle sistem ve hizmet kalitesini
tescillediğini ifade eden Kızılkaya, "Uluslararası geçerli ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14004 Çevre Yönetim Sistemi ve OSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemleriyle kurumsallaşma adına büyük adımlar atmıştır. Sektörün en önde gelen markalarından olan Huğlu Kasabası'ndan ismini alan ve bu yıl kooperatif olarak 50. yılını kutlayan Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifimiz kurmuş olduğu entegre kalite yönetim sistemleriyle üretim ve hizmet kalitesini tescillemiştir. 1914 yılında Türkiye'de tüfekçiliğin temellerini atarak iki yıl sonra 100. yaşını kutlayacak olan firmamız, ürettiği av tüfeklerinin yaklaşık yüzde 80'ini başta ABD, Çek Cumhuriyeti, Rusya, İngiltere Lübnan ve Fransa olmak üzere dünyada 50'nin üzerinde ülkeye göndermektedir. Firmamız, uluslararası geçerli ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemleriyle kurumsallaşma adına önemli bir yol kat etmiş, hem ulusal düzeyde hem de uluslararası arena da pazar payını arttırma yolunda büyük bir adımı başarıyla atmıştır. Kalite Yönetim Sistemlerinin etkin bir şekilde kurulmasından sonra, bir danışmanlık şirketi ile imzalanan kurumsal danışmanlık anlaşmasıyla kalite yolunda profesyonel destek alan kurumumuz, tüm çalışanların katılımıyla Kalite Yönetim Sistemlerini etkin bir şekilde işletip, üretim verimliliğini arttırmak, ürün ve hizmet kalitesini arttırmak, fireleri azaltmak ve çalışanlarına sürekli eğitimler aldırarak kişisel gelişimlerine destek vermek gibi önemli hedefleri kendisine ilke edinmiştir" diye konuştu.
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2012, 02:17:59 Gönderen: Mehmet TATLI »
Mehmet TATLI / TÜFEK USTASI
1970-KONYA-HUĞLU
[email protected] / 05363392715
www.tatligravur.net.tc

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: *** Huğlu Av Tüfekleri Kooferatifi Kalitesini Tescilledi***
« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2012, 08:36:00 »
bu tarz belgeleri almak benim için çokta önemli değil.fiyatlarla kaliteyi kıyasladığım zaman yerli tüfek almamam için gerekli sebebler ortaya çıkıyor.ayrıca o belgeyi almanında  çok bişey değiştireceğini sanmıyorum.çünki nasıl alınabildiğini biliyorum.burada değişen tek şey olur.oda tüketicisi olan müşterilere bu belgeyi aldık diye zamlı ürünler satmak.benim için  bişey değişmedi hala aynı tas aynı hamam.ayrıca bir sürü ülkeye  tüfek satmakta çok önemli değil.önemli olan  ingiltere amerika italya almanya  belçika fransa gibi bu konularda duayen olmuş ülkelere ne kadar silah satabildiğiniz.üğüncü sınıf dünya ülkeleri benim için bişey ifade etmiyor.bu arada ingiltere abd fransa ya tüfek satışı yapıyoruz demişsiniz merak ettim  türkiyede  numaralı dipçik özel gravürlü tek tetik ejektörlü sellektörlü özel olarak hafifletilmiş bir tüfeğe 5000 tl isterken bu tüfekleri yurt dışına kaç paraya  satıyorsunuz.... ?
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2012, 21:34:32 »
Kooperatif adına hayırlı olsun..alınması belki güç unsurlar olabilir ancak bende Suat gibi artık bu evraklara güvenemiyorum..ürünlerinize ne kadar ve nasıl yansır bilemiyorum ancak inşallah tüm çalışanlarınızın yararına olur..selamlar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Ahmet GÜÇLÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 28 Temmuz 2012, 23:47:12 »
Hayirli ugurlu olsun Huglu av tüfekleri kooperatifi nice nice basarilara........
Ahmet GÜCLÜ
1980 DENIZLI
[email protected]

Çevrimdışı Mehmet TATLI

• Free Üye
  • *
    • www.tatligravur.net.tc
Ynt: *** Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi Kalitesini Tescilledi***
« Yanıtla #4 : 29 Temmuz 2012, 02:30:21 »
Suat bey sizin saplantılı tavırlarınızdan vazgeçip gerçekleri öğrenip yorum yapmanızı tavsiye ediyorum...HUĞLU Amerikanın ve bir çok büyük avrupa ülkelerinin iç piyasasında  satış yapan tek türk silah firmasıdır ve kaliteli ürün yelpazesi olarak dünyanın  5 silah markasından biridir...
  Asılsız bilgilerle konuyu kirletmemeniz için diğer üyelerimizden özür dileyerek kilitlemek zorunda kalıyorum...
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2012, 02:40:09 Gönderen: Mehmet TATLI »
Mehmet TATLI / TÜFEK USTASI
1970-KONYA-HUĞLU
[email protected] / 05363392715
www.tatligravur.net.tc

Çevrimdışı Ali SEVRİM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 29 Temmuz 2012, 11:09:31 »
Huğlu Kooperatifin Başarısını kutluyorum. En iyi olmaya devam...
1982 İSTANBUL

Çevrimdışı Nuri ÖNEL

• Müdavim Üyemiz
    • www.ekomakkazan.com.tr
« Yanıtla #6 : 29 Temmuz 2012, 12:09:26 »
Huğlu yu bu belgelendirme için kutluyorum.
Bu belgeleri almak tabiki güzel bir şey. Ancak belgenin içerik ve yaptırımlarını üretime ve ürnülere yansıtırsanız bu belgeler değerine ulaşır. Tabiki ürünlerde bu kaliteyi ve işçiliği ve izlenebilirliği görebilmek gerekir.
 Ancak mehmet bey konuyu kiltlemekle bir sonuca gidemezsiniz herkes bu forumda artı eksileri tartışmalıdır. varsa eleştirelerde eksiklikler bunları dinleyip müşteri odaklı çalışmanız gerekir. Yoksa müşteri memnun değilse  belge duvarınız süsleyen bir çerçeveden farklı olmaz.
RASGELE
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2012, 12:10:47 Gönderen: Nuri ÖNEL »
Nuri ÖNEL
1957 NAZİLLİ

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 29 Temmuz 2012, 12:25:49 »
Suat bey sizin saplantılı tavırlarınızdan vazgeçip gerçekleri öğrenip yorum yapmanızı tavsiye ediyorum...HUĞLU Amerikanın ve bir çok büyük avrupa ülkelerinin iç piyasasında  satış yapan tek türk silah firmasıdır ve kaliteli ürün yelpazesi olarak dünyanın  5 silah markasından biridir...
  Asılsız bilgilerle konuyu kirletmemeniz için diğer üyelerimizden özür dileyerek kilitlemek zorunda kalıyorum...
  mehmet bey yorum yapmış olduğum konu  benim kişisel görüşümdür.bana elma olan size armut gibi görünebilir.ben  sizinle ürünlerinizin  ve satış rakamlarınızın ürünün çok kaliteli olmasından değil tamamen  makul fiyat politikasından kaynaklandığını düşünüyorum.tekrar ediyorum belge resmi bir evrak olabilir alınabilir ama bu ürünü kaliteli yapmaz.sütçülere peynircilere bile veriliyor bu belgeyi sizin bu zamana kadar almamanız zaten anormal olan.ilk beş falan demişsiniz.bence talihsiz bir açıklama olmuş.ayrıca bu kadar alınacak ne var anlamış değilim.yani çok büyük bir başarınız var da benim yorumummu  bunu gölgeledi.100 senelik firma olmak  100 senede geriden gelmemek anlamına gelmez.oturun bir düşünün bakalım ilk y oto tüfeğin icadıyla sizin ilk yarı oto yu ürettiğiniz tarihe bir bakın ne demek istediğimi anlarsınız.daha namlu iç çapını bile   namluya yazamazken sorularımıza cevap verecek mühendis bulumazken  ahmet usta şöyle dedi mehmet usta böyle dedi diye cevap alıyoruz.mühendisliğe bile geçilemedi daha.siz kalkmış bana saplantıdan bahsediyorsunuz.evet saplantılı biri varsa oda sizsiniz  modifiye ettiğiniz tüfeklerin ücretlerini yazınız diye defalarca sordum  özelden  görüşelim deyip fiyat vermiyorsunuz.yukarıdaki özellikteki tüfeği bize bu  paralara satmaya çalışırken dışarıya kaça satabilirsiniz dedim.siz ne dediniz yok saplantılı falan filan.sonra  her belge istesenizde istemesenizde satış  maliyetlerini  arttırmak için  müthiş bir ticari gerekçedir.söylediklerimin nesi yalnış nesi saplantı anlayamadım.biz günden güne avrupa tüfeklerlerle yerli tüfekler arasındaki fark kapanacak derken malesef fark dahada açılıyor.hal böyle olunca bu paralara yerli tüfek alacağıma 30 yaşında avrupa bir çifte alır keyfime bakarım.eleştirilmeye bile tahammülünüz yok daha ne demeli ki.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #8 : 29 Temmuz 2012, 12:47:18 »
Suat sana katılıyorum.

Marka olarak dünyada ilk 5 arasına giremez. O tren artık geçti.

Türkiye de Usta hegemonyasından acilen kurtulmalıyız.

Yurt dışına geçen hafta bir tüfek firmasına mail attım, Gen Müdür konu hakkında bilgi veriyor.

Biz de flaş haberleri,yeni ürünleri web sayfalarına bakın,

tüfek firmalarının yetkilileri değil de, vatanadaşlar veriyor.

Mantık ne biliyormusunuz, biz üretelim ne de olsa bu mal satılır.

Müşteri her zaman önemlidir,günümüzde firmalar kendi politikalarını dayatma süreçlerini yitirmiştir.

UNUTMAYIN HER ELEŞTİRİ İYİYE GİTMEDE BİR BASAMAKTIR.

Eleştiriden korkmayın bu sizin izlendiğinize delalettir.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 29 Temmuz 2012, 12:55:11 »
merak ettim  türkiyede  numaralı dipçik özel gravürlü tek tetik ejektörlü sellektörlü özel olarak hafifletilmiş bir tüfeğe 5000 tl isterken bu tüfekleri yurt dışına kaç paraya  satıyorsunuz.... ?
---------------------
aslında güzel bir soru.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #10 : 29 Temmuz 2012, 13:09:36 »
Hayırlı olsun. Ama arkadaşların çoğu haklı eleştrilerinide hoş görmelisiniz. Bakın benim ilk yerli av tüfeğim 22 yıllık HUĞLU s.pozedir. Ben çok memnunum. Ama memnunda olmayan olabilir. Arkaddaşların teknik konulardaki eleştrilerine önem vermelisiniz. Bakın benim HATSAN marka av tüfeklerim var bunları son 5 yıldır kullanıyorum. Bu tüfekler ile ilgili teknik bilgi almak istediğimde ya face den ya da telefon ile mühendisleri veya gnl. mdr.leri bilgi veriyorlar. Yani üstabaşılar veya imalat kısmında çalışanlar bu konuda teknik  bilgi vermeye yetkili değiller. Bu dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin oralardaki av tüfeği fabrikalarında da öyle. Bazı meseleleri aşmak lazım.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #11 : 29 Temmuz 2012, 14:00:43 »
Mehmet bey başarı gizlenemez Huğluda güzel işler yapılıyor bende yılda bir kaç kez gelerek bunu bizzat görüyorum bunu sizde biliyorsunuz.

Ancak olumlu vede olumsuz yorumlar illaki olacaktır bunlarıda sevgi ve saygı çerçevesinde karşılamak hoşgörmek lazım Suat bey fikrini söylemiş.

Ayrıca bu vesile ile Huğlu kooperatifini vede tüm Huğlu'luları tebrik ederim.

Her geçen yıl çıtasını yükselten vede daha iyi işler yapan Sevgili Mehmet vede Cumhur ÇEKİÇ e teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 29 Temmuz 2012, 15:23:49 »
Ben meraken soruyorum :

Huğlu Koop yada başka yerli bir markamız yaptığı tüfeklerin tüm parçalarını sıfırdan tasarlayarak mı yapıyor yada yabancı bir markanın klonunu yada benzerinimi yapıyor?

bence kendi tasarımı olmayan , bir tüfek sistemi tasarlayamayan firma dünya markası olmuş diyemeyiz.

• Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 29 Temmuz 2012, 15:34:36 »
TİCARETTE EN BÜYÜK SERMAYA VE EN ÖNEMLİ KALİTE BELGESİ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİDİR.......

4140 deyip kalibre borudan namlu üreten
namlu iç çap ölçüsü nedir bilmeyen,, rastgele18.3,,18.4,,18.5 vs genişliğinde standarttan yoksun namlu yapan
namlu iç çaplarına uygun şok üretemeyen ,,şok daralma konisi ölçüleri ALLAHA emanet,, nerede ise teneke vari malzemeden şok üreten
eğer imkanınız varsa boresyhter ile namluyu kontrol edince namlunun birisi anyaya birisi konyaya bakan namlu birleştirmeleri yapan,, hatta geçtim çift namlulu silahları tek namlulu yarı otolarda bile namlunun sağa sola,,aşağıya,,yukarıya absürt yarleri gösterdiği silahları üreten
günümüz teknolojisinde bile mekanizma olarak şakır şakır çalışacak bir yarı oto üretmeyi hala doğru dürüst beceremeyen bir yerli sanayimiz varken

bu belgeleri alıp duvara asmak veya sergilemenin yerine en büyük sermaye olan müşteri memnuniyetini oluşturmak için KALİTELİ,,ÇOK DAHA KALİTELİ,,HER ZAMAN BİR ÖNCEKİNDEN DAHA KALİTELİ üretim yapmak herşeyden çok daha önemli diye düşünüyorum ...

bu arada yapmış olduğum bu eleştiriler kesinlikle HUĞLU firması ile alakalı değil ülkemiz silah sanayinin genelini kapsayan eleştirilerim ,,TÜRK İNSANI olarak daha çok yol kat etmemiz gerekiyor...

bununla birlikte yurt dışında kendi adı ve markası ile satılan TÜRK MENŞEİLİ bir markamızın olduğunuda bilmiyorum yanılıyorsam hatırlatın
ihracat yapan ve yurt dışı pazarda söz sahibi olabilen tüm markalarımız ne yazıkki hep başka markaların patenti altında fason ürettikleri silahlar ile pazarda boy göstteriyorlar (stogger-beretta,,luger-germanica-hatsan,,vebley scot-akus,,cz-huğlu,,ata-marocci,,armsan-verneycaron,,carlsdally-sarsılmaz) vs. vs. örnekleri çoğaltabiliriz ....
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2012, 16:29:02 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #14 : 29 Temmuz 2012, 15:58:13 »
Hayırlı olsun Mehmet Bey.
Güzel gelişmeler bunlar.
Ancak,
Yerli sanayide alınması gereken daha çok yol var.
İnşallah fazla uzun sürmez :)
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 29 Temmuz 2012, 18:30:03 »
Mehmet,iyi dostum,aslında suç sende değil..Ömer Kızılkaya'da..sitemize üye olupta azcık bizi dinlese..2009 da ilk BURSA av fuarında kendisine bir soru sordum ve sorduğumla kaldım..kendisini bir daha Bursa fuarlarındada göremedim,canı sağolsun..ilk fuarda Bingölmü Bitlismi tam bilemiyorum bayileri etrafını sarmış bizi dinlememişti..kooperatif için nasıl çalıştığınızı ve ayakta durmak için ne zorlukları yendiğinizi biliyorum ancak hakettiğiniz yerde değilsiniz halen..daha ileride olmanız gerekirdi..bu da kurumsallaşma ile olur..en basit örneği tüfeğe yedek namlu istenirse tüfek fabrikaya istenmez, seri nosu istenir.namlu yerine tık diye oturur..benim entegre kurumsal şirket olayım budur..firmalar grupman denemelerini ite kakada olsa paylaşmaya başladılar,bence sıra Huğlu'da.Armsana tüfeğimi gönderdim,grupman ölçümü için..müşteri hizmetleri aradı ve sonucu bildirdi..bana yeterli geldiği için bakımının yapılıp geri gönderilmesini istedim..süreç çok güzel idi..sizinde tamir ve bakım bölümünüzün iyi olduğunu oraya gönderdiğimiz tüfeklerden biliyorum..selamlar.
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #16 : 29 Temmuz 2012, 21:43:35 »
Huğlu veya diğer yerli firmalarımızın kalite, müşteri hizmetleri ve daha başka konularda eleştirilecek yerleri olduğuna şüphe yok. Özellikle ülkemizin çoğu silahçıları gibi seri üretimde, büyük sayılarda üretim yapan firmalar her zaman eleştirilmekte. Okuduğum bir forum yorumunda, Amerika'da bir büyük atıcılık kulübünün en çok kullandığı silah Beretta olduğu halde, yaptıkları ankette en fazla eleştirilen markanın da Beretta olduğunu görmüşler. Hem çok sayıda üretilip hem de her sahip olanı tatmin edecek kalitede üretim yapmak kolay değil görünüyor. Beretta'dan sonraki firmaların kalite standardı ve tatmin ediciliği yönünü takdirinize bırakıyorum.

"ISO 9001 Belgesinin Kullanımı ve Yararları

ISO 9001, belgesi çok sayıda müşteri tarafından istenmektedir. Bu belge yalnız başına bir pazar avantajı sağlayacaktır. Ancak bu fayda kısa vadelidir. ISO 9001, pazar avantajı dışında kuruluşlara bir sürekli iyileştirme mekanizması ve disiplini kazandırır. Ancak belgenin alınması kusursuzluğun başarıldığı anlamına gelmez. ISO 9001 belgeli bir kuruluşta her problem bir iyileştirme fırsatı olarak görülür. Problemin çözümünden önemlisi onun bir daha tekrarlanmamasını sağlamaktır. Ülkemizde 720 belgeli şirkette yapılan araştırmaların sonuçları, ISO 9001’in yararlarını aşağıda özetlenen şekilde ortaya koymaktadır.

Dış yararlar:

Kuruluşun imajının güçlenmesi,
Müşteri memnuniyeti,
Müşteri artışı,
Rekabet gücünün artması
Daha iyi tedarikçi ilişkileri

İç yararlar:

Yönetimin etkinliği
Olumlu kültürel değişim
Kalite bilincinin oluşması
Daha iyi bir dokümantasyon
Sistematikleşmek
Standardizasyon ve tutarlılık
Etkinlik ve üretkenlik artışı
Maliyetlerin azaltılması
"

Bu Kooperatifin aldığı ISO 9001 in ne anlama geldiğini Vikipedi sayfasından alıntıladım.
(http://tr.wikipedia.org/wiki/ISO_9000#ISO_9001_Standard.C4.B1n.C4.B1n_.C4.B0.C3.A7eri.C4.9Fi)

Diğer belgelerin ne anlama geldiği isimlerinden belli oluyor sayılır. Bu belgelerin anlamını bildiğimize göre, konu başlığına göre sadece bu konular hakkında tartışmak daha uygun olur düşüncesindeyim. Çünkü Huğlu ile ilgili diğer problemler burada, bu başlık altında bitmez. Zaten de en müsait başlık değil kanaatimce.

Bunun dışında, forumda yazışırken yüzyüze iken ne kadar ve ne şekilde söyleyebileceksek, ondan daha nazik, daha politik yazmaya özenmek gerektiğine inanıyorum. Biraz alttan almanın, hoşgörünün de kadirşinas arkadaşlarca takdir göreceğine eminim. Saygı ve sevgilerimle
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2012, 21:46:13 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Canan GÖRÜR

• Müdavim Üyemiz
  • ADANA BELÇIKA HATTINDA GARİP BİR AVCI
« Yanıtla #17 : 21 Şubat 2013, 01:51:58 »
Huğlu Kooperatifin Başarısını kutluyorum. En iyi olmaya devam ediyor ben yurt disinda huglu kullaniyorum birinci sinif bir av tufeyi onlarin browning tufeklerinden daha iyi sacmasi olan bir tufek huglu ve huglu herhangi bir ariza yaparsa garantisini beratta veriyor beratta gibi bir sirket kotu bir tufeyin arizasini yuklenmez birde soylemeden gecemiyecem yildiz markada burada hugludan sonra tutululanlardan saygilar dostlar
Canan GÖRÜR
1967 ADANA & BELÇİKA

Çevrimdışı Vedat DURAN

• Müdavim Üyemiz
  • Epagneul Breton:Minimum ebatta Maksimum Performans
« Yanıtla #18 : 21 Şubat 2013, 14:14:23 »
Huglu Kooperatifini tebrik ederim ,
bu belge sonuçta hak edene , belgenin gereklerini yerine getirene verilir...
Huglu Özellikle Amerikan piyasasında belirli bir paya sahip bir firma ,üstelik bu konuda zamanında çok araştırma yaptım bizzat kendi markasıyla ,fason ürettiği markalarda USA satış fiyatları TR fiyatlarından Suat beyin bahsettiğinden daha pahalı.
Asıl ilginç olan Beretta Browning ,Benelli vs markaları bize Türk avcısına  göre daha ucuza temin eden elin yabancısı bizim tüfeğimizden memnun olmasa hiç alır mı?USA da bir çok avcı forumlarında HUGLU hakkında harika yorumlar var ,İlginçtir Rus tüfeklerinden daha yüksek paraya satılıyor ve daha çok tercih ediliyor.
İSO 9000 . Üretimi, imalat sürecini ,kaliteyi ,verimliliği ,daha etkin ve başarılı yönetimi getirir. Sonuçta muhakkak üretilen av tüfeğini yani biz avcıları etkileyecektir.
Sütçüye, peynirciye ISO belgesi veriliyor diye küçümsememek lazım ,adam sütçülüğü peynirciliği modern ve hijyenik yapar belge için gerekli aksiyon planını iyi yaparsa belgeyi kapar. ISO  nun hedefi  zaten üretim vs prosesi  gelenekçilikten kurumsallıga ,geçiş için yol gösterme ,lafla değil evrakla iş yapma,kalite güvence ve kalite kontrolün üretimden bagımsız birimlerce denetlenmesini ,kişisel bilgi ve tecrübe ile yürütülen işlerin  şirket bilgisi ve organizasyonunda kontrollu yapılması hedefler.
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2013, 14:21:57 Gönderen: Vedat DURAN »
  • Epagneul Breton, Winchester Select Lıght Gold
  • Epagneul Breton, Beretta 391 Light
  • Epagneul Breton, Fabarm L4S
  • Epagneul Breton, Zabala Side Look Çifte
  • Epagneul Breton , Akus Çifte
  • Epagneul Breton Benelli Vinci
Vedat DURAN
1974 Çan ÇANAKKALE
0 543 831 32 24
Mininum Ebat Maksimum Performans

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• *
  • Herkese rastgele
« Yanıtla #19 : 22 Şubat 2013, 00:03:15 »
Türk olarak Huğluyla övünmeyi o kadar çok isterdim ki anlatamam , Ama telefonda bana söylenen o sözler yok mu daha kulaklarımda ( Bende diyorum iki namlunun birleştiği nokta çok yakın telefondaki arkadaş dan cevap Biz Avrupaya tüfek satan bir firmayız bizim tüfelerimizde hata olmaz !!! Ben diyorum bu tüfeğin Göz gez arpacığın gösterdiği yer ile namlunun gösterdiği yer farklı cevap biz bu tüfekleri tek kurşun için üretmedik !! iyi de tek kurşundan bahseden kim , artık boresighter var !!! ) Ben bu sözlerden şunu anlıyorum sen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Avcı sen kimsin ki orda Avrupa var ben ona tüfek satıyorum.
Şu da var ki Türkiyede bölgeselde olsa çeşitli atış yarışmaları yapılıyor. Bakın bakalım o yarışmalara katılan kaç kişide Huğlu Marka tüfek var ? Kaç tanesi başarı gösterebiliyor. Ben Gemlikde bir kişide gördüm o hiç bir başarı  gösteremedi. İSO 9001 belgesi benim için hava civa bana sattığı Tüfeği alanlara karşı kendini sorumlu hisseden firmalardan bahsedin. 
Genede hayırlı satışlar olsun benden uzak olsun Bir daha Huğlu mu Allah korusun....!
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2013, 00:04:37 Gönderen: Ümit ÇAGLAR »
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı Fatih ÇIĞLI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 22 Şubat 2013, 05:56:33 »
tüfekler hakında o kadarda bir bilgim yok ama kisa bisey diceem.

kendi insanini memnun edemeyen yerli firmalar ne kadar başarılı olabilir.
1988 BELÇİKA

Çevrimdışı A.İhsan BAKKAL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #21 : 24 Şubat 2013, 23:02:11 »
burdan yurt dışına giden her türlü malzeme gönderen firmalar tarafından daha özen gösterilerek ve avrupa standartlarına uygun olarak hazırlandıgını herkes biliyor.ama bize avrupadan malzeme gelince onların gösterdiği özeni bile gösteremiyoruz. firmaların tek gösterdiği özen cebi nasıl doldururuz.
Ali İhsan BAKKAL
1963 Gelibolu ÇANAKKALE emekli

Çevrimdışı Kaan ÇAKIR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 27 Mart 2013, 19:59:23 »
Birde şu var ustalarım elin avrupalısı ,amerikalısı kendi para birimine göre bu tüfeklere özel dipçik yaptırıyor 4 numara ,5 numara 1,200 dolar gibi onlara göre bu para bizim 1,200 tl gibi geliyor ancak iş Türk avcısına gelince 5 numara bir dipçik 3 bin ,3.500 tl gibi bir rakam çıkıyor ve bu sadace dipçik farkı daha tüfeğin fiyatı var,  niye benim memleketim in agacından çıkan dünyanın en kaliteli ve desenli agacını ben elin avrupalısından amerikalısından 2 kat 3 kat daha pahalıya alıyım illa amerikalı avrupalımı olmamız gerek  huglu dünyanın sayılı firmalarından ancak kendi insanın dan ,fazla para kazanacagına elin yabancısından kazansın yerli avcıdan değil ben huğlu yu kötülemek için bunları söylemiyorum ancak  bunada bi çözüm bulmalı huglu ...
file:///C:/Users/Cas/Desktop/24022013142.jpg

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 17 Temmuz 2013, 15:56:33 »
Yerli Av tüfeğinde HUĞLU Koop. 1 numara,her zaman Huğlu Koop, in bir saygınlığı ve piyasada ağır  büyük yeri vardır..Huğlu koop.e hayırlı olsun,başarıları daim olsun..
1983 ANKARA

Çevrimdışı Mustafa CEYLAN 07

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 17 Temmuz 2013, 16:14:05 »
huğluyu daha iyi yerlerde görmek isiyoruz.İnşallah kendilerini geliştirirler.ben huğlu aldığıma pişman değilim.ama imkanın olsa yabancı almaz mıydın deseniz evet derim.yabancı marka silah alırdım tabiki de.
1983 ALANYA

Huğlu 601 GA AHŞAP 7+1 Y.Otomatik Av Tüfeği
HATSAN MOD 60 S 5,5 mm HAVALI TÜFEK