Gönderen Konu: Tavşan sezonu açılmıştır İYİ SEYİRLER...14.10.2012  (Okunma sayısı 7875 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Müdavim Üyemiz
  • VARLIĞIM, YÜCE TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN...
Merhaba değerli avcı dostlarım ve ağbilerim, havaların benim için uygun olmaması ile birlikte senede belkide 1 pazar günümüzü (oda bu pazarmış tabiiki), Kopay ile tavşan avcılığına ayırdım.

Gerçekten havanın günlerdir sıcak ve lodos oluşu beni biraz bıldırcın avcılığından bu aralar soğuttu diyebilirim. Ama sert esen kuzey rüzgarları ile birlikte tekrar meralarda olacağım.
Bugün Bandırma'nın iyi tavşan avcıları Şükrü,Faruk GEZER ve Yalçın YAŞAR ile beraberdim. Elimden olan rahatsızlığım sebebiyle tüfek almadım, sadece biraz çekim yapmaktı niyetim, daha sonra olanları varsın 10dk,lık kısa filmimiz anlatsın siz değerli dostlara... Yaslanın arkanıza şimdilik... İyii seyirler...

« Son Düzenleme: 16 Ekim 2012, 00:34:16 Gönderen: Serdar BAKAL »
Serdar BAKAL1982 Bandırma/BALIKESİR,ŞARKÖY0 542 562 36 73

CADIGİLLERDEN LADY

www.youtube.com/Serdarbakal

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Tavşan sezonu açılmıştır İYİ SEYİRLER...14.10.2012
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2012, 07:42:46 »
 Avınız daim olsun.Çok güzel bir ekip.Çekim ve montajda güzel.Allah şifalar versin sizde meralara tüfekle dönün..Bu güzel videoların devamını izleme şansını kaybederiz ama kafa kamerasıyla bizleri mahrum etmessiniz heralde ;)  Rasgele...
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2012, 09:00:30 »
mak kararları gereği y otlarda 1+1 yani iki fişek  bulundurulması gerekmiyor mu.  arkadaşların haberi yok herhalde. video daha başlarken faullü. gerisini seyretmeye gerek yok malesef.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2012, 09:16:19 »
kazasız belasız daim olsun..... güzel av olmuş... suat usta 1+ 1 diye mak kararlarında bir kural yok .haznesi 2 fişek almalı diye bir kanun var...
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2012, 09:24:34 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »

Çevrimdışı Serhat SERİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 15 Ekim 2012, 09:19:13 »
Emeğiniz için teşekkürler..
Yarı otomatiğe 3 fişek sürmesi izlemem için sakıncası yoktu.Keyifle izledim..
Emeği geçenlere teşekkürler..
doğum yılı ve yaşadığınız ili profilinize yazınız
http://avlakforum.com/forum/profile/?area=forumprofile;u=23147

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #5 : 15 Ekim 2012, 09:35:44 »
Değerli Arkadaşlar;

Madde 10- 4915 sayılı Kanunun 6. maddesinin 2. fıkrası kapsamında komisyonumuzca avlanmada kullanılması ve avlaklarda bulundurulması yasak olan araç ve gereçler ile özellikleri şunlardır:

a) Haznesi iki fişek alacak şekilde sınırlandırılmamış, otomatik, yarı otomatik pompalı vb yivsiz av tüfekler ile havalı tüfek ve tabancalar, canlı mühre ve çığırtkanlar ile ses ve hareket kabiliyetine sahip mekanik veya elektronik mühreler, elektronik görüntü büyültücü veya görüntü değiştiriciden oluşan gece avı cihazları (gece nişan alma ve görüş dürbünleri) avlanma araç ve gereci olarak kullanılamaz.
Avlanma amacı dışında da olsa canlı mühre ve çığırtkanlar, avlaklarda vasıta içinde ve açıkta her ne koşulda olursa olsun bulundurulamaz..

Bu konu çok tartışıldı..Doğru yada yanlış demiyorum..2+1 olarak değerlendirildi...Namluda 1 fişek haznede 2 fişek vb....1+1 olması gerekli denildi vb...

Ben paylaşım için teşekkür ederim...Emek verilmiş ve yapılan av kameraya çekilmiş bizim için paylaşılmış..Ben videoyu izlerken hem arkadaşımızın paylaşımına sabah buluşmasına,ava gidip köpekleri indirmesine,arazide dolaşmasına, kısacası emeğine saygı duyduğumdan dolayı teşekkür ediyorum...

Elinize sağlık güzel bir paylaşım olmuş....
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2012, 09:42:22 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

TURGAY YILMAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2012, 09:44:36 »
Çok güzel çekim olmuş elinize sağlık. 1+1 saçmalık zaten. Bence de 3 fişek atılmasının hiç bir mahsuru yok keyifle izledim.
Kanunlar zaten hep yasal avcılar için var. Önce kaçak avcılığı önlesinler 1+1 gibi uydurma kurallara gerek yok..

Çevrimdışı Kadir GONAYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2012, 11:34:08 »
Çok güzel bir çekim ve keyifli bir av olmuş.
Paylaşım için teşekkürler.
Kadir GONAYDIN-1978 İstanbul - Beylikdüzü

Yedi yaşında ki bir çocuk kalbimizdekileri bilse dağların arkasına kaçarız. Mevla (c.c.) her şeyi biliyor, hiç utanmıyoruz.

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 15 Ekim 2012, 12:03:00 »
mak kararları gereği y otlarda 1+1 yani iki fişek  bulundurulması gerekmiyor mu.  arkadaşların haberi yok herhalde. video daha başlarken faullü. gerisini seyretmeye gerek yok malesef.

Değerli Arkadaşlar;

Madde 10- 4915 sayılı Kanunun 6. maddesinin 2. fıkrası kapsamında komisyonumuzca avlanmada kullanılması ve avlaklarda bulundurulması yasak olan araç ve gereçler ile özellikleri şunlardır:

a) Haznesi iki fişek alacak şekilde sınırlandırılmamış, otomatik, yarı otomatik pompalı vb yivsiz av tüfekler ile havalı tüfek ve tabancalar, canlı mühre ve çığırtkanlar ile ses ve hareket kabiliyetine sahip mekanik veya elektronik mühreler, elektronik görüntü büyültücü veya görüntü değiştiriciden oluşan gece avı cihazları (gece nişan alma ve görüş dürbünleri) avlanma araç ve gereci olarak kullanılamaz.
Avlanma amacı dışında da olsa canlı mühre ve çığırtkanlar, avlaklarda vasıta içinde ve açıkta her ne koşulda olursa olsun bulundurulamaz..

Bu konu çok tartışıldı..Doğru yada yanlış demiyorum..2+1 olarak değerlendirildi...Namluda 1 fişek haznede 2 fişek vb....1+1 olması gerekli denildi vb...

Ben paylaşım için teşekkür ederim...Emek verilmiş ve yapılan av kameraya çekilmiş bizim için paylaşılmış..Ben videoyu izlerken hem arkadaşımızın paylaşımına sabah buluşmasına,ava gidip köpekleri indirmesine,arazide dolaşmasına, kısacası emeğine saygı duyduğumdan dolayı teşekkür ediyorum...

Elinize sağlık güzel bir paylaşım olmuş....

Suat bey, bana şu mak kararlarında ''1+1'' geçen bir yeri veya ifadeyi yollayın yada kamuoyu ile paylaşın ben hemen videoyu sileceğim. Kanun çok açık, ''haznesi 2 fişek ile sınırlandırılmamış olan''  demekte, fişek yatağı değil... Yukarıda zaten açık bir şekilde yazmakta. Bir kalemde faullü demek yakışmadı size. İzleyip izlememekte size kalmış birşey...
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2012, 12:04:59 Gönderen: Serdar BAKAL »

CADIGİLLERDEN LADY

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 15 Ekim 2012, 12:08:11 »
Emeğiniz için teşekkürler..
Yarı otomatiğe 3 fişek sürmesi izlemem için sakıncası yoktu.Keyifle izledim..
Emeği geçenlere teşekkürler..
Serhat hocam, verilen emekten gerçek anlamda anladığınız için asıl ben size teşekkür ederim. Avınız, ömrünüz boyunca bereketli ve kazasız belasız olsun...Selamlar.

CADIGİLLERDEN LADY

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #10 : 15 Ekim 2012, 13:15:36 »
Kimbilir ne zevkle avlanmışınızdır. Allah bereket versin. Rastgele
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 15 Ekim 2012, 14:20:13 »
konu video nun silinmesi silinmemesi deği.hazneye iki fişek tamamda bir tanede ağzına verinde demiyor.herkes kafasına göre yorum yapıp uygulaması nı kendisi yazamaz.bakın aşağıda  bu yetkili mercinin bir yazısı var.bakınız onlar ne diyor.                                                                                                                                                                                                                                       SAYIN TUNCAY KANDEMİR;

Otomatik yarı otomatik tüfeklerin haznesi iki fişek alacak şekilde sınırlandırılmış olmasına rağmen, bu tüfeklerde iki fişekten fazla bulunmasının kabahat unsuru olup olmayacağı hususundaki görüş isteminizi içerir yazınız incelenmiştir.
4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu 6/2 maddesinde “…..haznesi iki fişek alacak şekilde sınırlandırılmamış otomatik, yarı otomatik, pompalı ve benzeri yivsiz av tüfekleri ile havalı tüfek ve tabancalar avda kullanılamaz.” hükmünün yer aldığını, bu durumda haznesi iki fişek alacak şekilde sınırlandırılmış yivsiz av tüfeklerinin namlusuna ayrıca bir mermi konulmasının yasal olup olmayacağına ilişkin yazınız incelenmiştir.
Bilindiği üzere son zamanlarda az gelişmiş ülkeler başta olmak üzere yeryüzünde, av hayvanlarının yaşama alanları tahrip edilmiş, su kaynakları kirletilmiş veya yok edilmiş, bilinçsizce kullanılan kimyasal ilaçlar ve yasadışı avcılık ile adeta birçok tür günümüzde neslini devam ettiremeyecek duruma gelmiştir.
Bu felsefe ile hazırlanan 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu av ve yaban hayvanlarını ve yaşama ortamlarını, bunların korunmasını ve geliştirilmesini amaçlamaktadır. Kanun taslağı hazırlanırken av ve yaban hayatının korunmasına yönelik ülkemizin imza atarak yükümlülük altına girdiği uluslar arası sözleşmeler ve mevzuat dikkate alınarak kanun metni hazırlanmıştır.
Taraf olduğumuz Avrupa'nın  Yaban  Hayatı  ve  Doğal Yaşama Ortamlarının  Korunması  Sözleşmesi (Bern) 01 Eylül 1984 tarihinde ülkemizde yürürlüğe girmiştir
İlgili sözleşmenin 8. maddesinde “III numaralı ek listede belirlenen ve II numaralı ek listede belirlenmiş olup, 9’uncu madde uyarınca istisnalar uygulanması söz konusu olan yabani fauna türlerinin yakalanması ve öldürülmesi konusunda ise, Âkit Taraflar, bu türlerin popülasyonlarının yerel olarak yok olmasına veya ciddi şekilde tedirgin edilmesine neden olacak her türlü ve özellikle IV numaralı ek listede belirlenen yakalama ve öldürme yollarının ve araçlarının kullanılmasını yasaklayacaklardır” hükmü yer almaktadır.
Sözleşmenin Ek 1V. maddesinde ise yasaklanmış öldürme araçları ve metotları belirtilmiş olup burada Akit Tarafların “İki mermiden fazla alabilen yarı otomatik veya otomatik silahları avlanmada yasaklayacakları yönünde hüküm bulunmaktadır”.
Dolayısıyla 4915 sayılı Kanunu 6/2 maddesinden anlaşılması gereken, otomatik, yarı otomatik yivsiz av tüfeklerinin iki mermi alacak şekilde sınırlandırılma yapılarak avda kullanılması, avlanırken bu yasal mevzuata uyulması gerekmektedir. Haznesi iki fişek alacak şekilde sınırlandırma yapılan yivsiz av tüfeklerinin namlusuna üçüncü bir fişeğin koyulması ise gerek 4915 sayılı Kanunun 6/2 maddesine gerekse yukarıda ayrıntılı olarak açıklanan ülkemizin Akit Taraf olduğu Bern sözleşmesi gereği yasal değildir.
Rica ederim.
ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI BİLGİ EDİNME BİRİMİ

BİGA/1979

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 15 Ekim 2012, 14:28:30 »
ayrıca avınızı gölgelemek değil amacım.sadece  çok karışık bir konuda zor durumda  kalmamanız amacıyla o  yorumu yazdım.yoksa görsel olarak zaman ve emek harcamışsınız.bu ikazı belki başkaları görmemiş olabilir ama benim dikkatimi çekti.ikaz etmek istedim.daha güzel avları yapmanız dileğiyle.rasgele.

BİGA/1979

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 15 Ekim 2012, 14:28:36 »
maşallah abi güzel bi av olmuş tavşanın erken kalkması bence yeni yatmış olması ava erken basldıgınızdan tam zamanındada başlamışınız bence abi hem köpekler taze kokuda zorlanmamışlar bende izlerken zevk aldım.yok mak cart curt hee millet cok uyuyo sanki kamera cekimı yapmayanlar yada doldururken görünmüyo atarken takır takır atıyo 3 tane mekanizma kurulu kalması lazım ağzına bitane daha alıyo.saygılar abi devamını dileriz
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 15 Ekim 2012, 14:38:44 »
bende izlerken zevk aldım.Yarı otomatiğe 3 fişek sürmesi izlemem için sakıncası yoktu.Kanunlar zaten hep yasal avcılar için var. Önce kaçak avcılığı far avını önlesinler. devamını dileriz.Emeği geçenlere teşekkürler
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Kadri KASAPOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 15 Ekim 2012, 17:10:07 »
Emeklerinize saglık avınız ve muhabbetiniz daim olsun

Kadri KASAPOĞLU  05374961110
1985 ANTALYA / ALANYA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 15 Ekim 2012, 17:34:20 »
 :(
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2012, 12:12:20 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »

BİGA/1979

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 15 Ekim 2012, 17:41:14 »
Sadece videonun seyredilebilmesi için konu aktif olup tarafımdan kilitlenmiştir...
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2012, 00:59:40 Gönderen: Serdar BAKAL »

CADIGİLLERDEN LADY

Çevrimdışı Harun KARAOSMANOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 16 Ekim 2012, 11:39:44 »
NİCE GÜZEL AVLAR YAPMANIZ DİLEYİĞLE  RASTGELE
Harun KARAOSMANOĞLU
1964 KASTAMONU         [email protected]
0 542 603 30 29 Kurt, Ayı dahil TAHNİT VE TROFE YAPILIR
Puanter ve Drahthaar  itinalı tavşan avı yapılır.

Çevrimdışı Ferhat GÜNEY

• *
« Yanıtla #19 : 16 Ekim 2012, 17:27:26 »
Güzel av olmuş tebrikler arkadaşım.bazı başı boş yapılan yorumlarada kafanı takıp  canını sıkma.ben gecen sezon 2 günlük uzak avımda 6 kişi 7 tavşan  vurdum.resim çekmek için ilk günkü tavşanların derilerini  yüzmedim.resimleri siteye atınca beni  bir vatan haini ilan etmedikleri kaldı.başı boş atılan mesajlara kafa takmamak lazım.olsada her avcı sizin kadar paylaşımcı olsa.rastgele...
Ferhat GÜNEY
1986-Ordu

Çevrimdışı Emrah GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
  • Emrah GİRGİN
« Yanıtla #20 : 16 Ekim 2012, 17:42:39 »
avınız daim olsun çok güzel çekim olmuş.rasgele

jpg image hosting
Emrah Girgin
DENİZLİ-ÇİVRİL
...İnanmak yağmur duasına giderken şemsiyeyi yanına almaktır...

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 16 Ekim 2012, 18:30:45 »
Güzel av olmuş tebrikler arkadaşım.bazı başı boş yapılan yorumlarada kafanı takıp  canını sıkma.ben gecen sezon 2 günlük uzak avımda 6 kişi 7 tavşan  vurdum.resim çekmek için ilk günkü tavşanların derilerini  yüzmedim.resimleri siteye atınca beni  bir vatan haini ilan etmedikleri kaldı.başı boş atılan mesajlara kafa takmamak lazım.olsada her avcı sizin kadar paylaşımcı olsa.rastgele...
s.a kardeş.bazı başı boş mesaj ve yorumlara kafanı takma derken  galiba beni kastettin sen.yukarıda bir yazı kaynağı verdim.bu kaynağa görede  arkadaşımıza gözden kaçırdığı ,yanlış bildiği , tam açıklanmamış ,belki benimde yanlış bilebilme yada  hatalı bilgiye sahip olduğum konu hakkında bir ikazda bulundum.verdiğim kaynak doğruysa şayet ikaz etme niteliğindedir.şayet değilse orman bakanlığının hatası.yalnız ne hikmetse kimsenin pek umurunda değil.hani sürdürülebilir ve korumacı avcılık doğaya ve yaban hayvanlarına saygı nerede kaldı.onuda geçtim kanunları biz koymuyoruz ve işimize geldiği gibide yorumlayıp uygulama lüksümüz yok.üslubun  ve yazış şeklin hiç hoş değil. .av bir kültürdür.öldürme  sanatı değil.kültürsüz insanlardan kültür beklemek ne kadar doğru olur.takdirinize bırakıyorum.ayrıca başı boş mesaj atmayı pek sevmem.sen galiba başkasıyla karıştırdın beni daha dikkatli okumanı tavsiye ederim...

BİGA/1979

Çevrimdışı Ferhat GÜNEY

• *
« Yanıtla #22 : 16 Ekim 2012, 19:53:39 »
Suat kardeşim SERDAR BAKAL arkadaşımız,tavşan sezonu sezon açılışı kendisi avlanmasa dahi gecenin bir vakti kalmış tavşan avı çekimi yapmak için yola çıkmış.çekim yapmış,montaj yapmış bu heyecanı hemen bizimle paylaşmak istemiş.yaptığı çekimde kural hatası olabilir.şayet serdar beyin bu konu hakkında bilgisi olsa,göstere göstere 3 fişek konulduğunu çekmezdi herhalde.keşke ilk mesajınızda o cümleleri yazmasaydınız,tebrik edip ılımlı bir şekilde açıklayabilirdiniz.ben video da art niyet sezmedim.uslub ve yazış şeklinden bahsetmişiniz doğrusu bu mu..VİDEO DAHA BAŞLARKEN FAULLÜ,GERİSİNİ İZLEMEYE GEREK YOK MALESEF... ben art niyet sezmedim.sonuçta emek harcanmış saygı duymak lazım.saygılarımla...
Ferhat GÜNEY
1986-Ordu

Çevrimdışı Faruk ÖSTLÜER

• Müdavim Üyemiz
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....
« Yanıtla #23 : 16 Ekim 2012, 20:12:31 »
Süper görüntüler fişek olayına takılmadan zevkle videoyu bitirdim tebrikler...
Faruk ÖSTLÜER MANİSA 1980 0535 563 09 87

image hosting

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 16 Ekim 2012, 20:14:34 »
ben de  bilinçli bir şekilde yaptığını düşünmüyorum.kaldıki geçen yıl kendisini üveyik avı için aramış güzel bir mera söylemek istemiştim.fermalı avları sevdiğini söyleyip teşekkür etmişti.yani konuşmuşluğumda var kendisiyle.faul derken yasak olarak avlanmadıklarını söyleyemem.öyle bir hakkımda belgemde yok.olsa olsa kural hatası vardır.gözden kaçmış olan.kendisinin bu işlere ne kadar meraklı ve ilgili olduğunu geçen sene paylaştığı av ve doğa fotoğraflarından biliyoruz.emeğinede saygısızlık etmek istemem.ben kendi görüşümce eleştiri yapmıştım.ancak gerçekten video gibi biraz meşakatli bir çekim ve paylaşım içinde teşekkür ve takdir ederim.sonuçta bir emek var.ve emeğe saygı duymalıyız.zaten daha sonraki mesajlarımdada kendisine gerekli açıklamayı yapmıştım.selamlar rasgele.

BİGA/1979