Gönderen Konu: BİR ATA NEO REZALETİ DAHA  (Okunma sayısı 63640 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet MEHMETOĞLU

• *
BİR ATA NEO REZALETİ DAHA
« : 19 Ekim 2012, 19:53:15 »
Sezon başında arkadaşım büyük hevesle aldığı ata neo kinetik sistem tüfeğini avın ilk haftası tutukluk yaptğını gördük fabrikaya gönderdik arkadaş şikayeti telefonla bildirmiş izah etmiş verilen cevap tamam arıza giderildi yalnış mekanizma takmışız demişler kinetik yerine gazlı takılmış demişler kinetik sisteme gazlı mekanizma uyar mı onu bilmiyorum ama cevap bu şekilde ve arıza giderildi diye tüfek arkadaşıma gönderildi bu hafta tüfek yine tutukluk yaptı bir çok denemeye ve çeşitli fişeklerle yine fabrikaya gönderdi gerkli bilgileri vererek yazılı ve telefonla bu gün tüfek karaköy meydan av bayine geliyor ordaki sorumlu arkadaş tüfeği açıyor ne görse arızası giderildi diye gönderilen tüfeğin içi boş mekanizması yok arkadaş fabrikayı arıyor durumu izah ediyor  e olmuş bir yalnışlık kusura bakmayın deniyor arkadaşım da nasıl kusura bakmayayım olur mu böyle saçmalık deyince terbiyeli konuş deniyo ve telefon yüzüne kapatılıyor tekrar aradığında yetkili çıktı deniyor arkadaşım bu akşam eski şehire ava gidecekti sağolsunlar ata neo yetkilileri ve dikkatli tamircileri saesinde ava gidemiyor
Mehmet MEHMETOĞLU
1973 istanbul

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
Ynt: BİR ATA NEO REZALETİ DAHA
« Yanıtla #1 : 19 Ekim 2012, 20:08:26 »
mehmet bey, ata gibi bir firmanın  yazdığınız gibi alaycı vecap vereceğini sanmıyorum bunda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum  ,

benimde burada ata neo kullanan bir arkadaşım  tüfekteki bir arızadan dolayı bayi aracılığla kargo parasını alıp fabrikaya gönderildi dediler,1 hafa sonra silah geldi dediler ve yine kargo parasını aıp ,tüfeği verdiler elimize ,,tüfeği deneme atışına götürdük arıza aynıydı tüfekte yaptığımız küçük işarettende tüfeğin açılmamış olduğunu farkettik,fabrikayı aradık durumu anlattık,

öyle bir tüfeğin buraya gelmediğini ve gelseydi muhakkak arızanın giderileceğini söylediler ve tüfeği bize gönderin dediler ve gönderdik ,10 gün sonra tüfek geldi arızalı olan parçanın tamamen değiştiğini gördük ,ve 3 yıldan beride sorunsuz kullanıyoruz,,,başka arkadaşlarda buradan fabrikaya giden silahlar oldu hepsininde arızası giderilip  öyle gönderildi,,,,,

Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

• *
« Yanıtla #2 : 19 Ekim 2012, 20:17:32 »
Ramazan bey arkadaşımı iyi tanırım yalan yapmaz belki telefonda sert konuştu ama yinede yüzüne telefon kapatılmaması lazım  peki tüfeğin içi boş mekanizmasız gelmesi ne demek dalga geçer gibi böyle bir saçmalık olabirilmi
Mehmet MEHMETOĞLU
1973 istanbul

The following users thanked this post: Doğukan YAĞMUR

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 19 Ekim 2012, 20:24:06 »
şaka gibi...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

The following users thanked this post: Cüneyt DERELİ

• *
« Yanıtla #4 : 19 Ekim 2012, 20:26:20 »
Evet Birol bey ki ben yerli firmayı her zaman ön planda tutarım olumsuz yonde eliştirenlere yorum yapmasam bile içten içten kızan biriyim yerli firmalarımız üretsin satsın düşüncesiyle
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2012, 20:31:14 Gönderen: Mehmet MEHMETOĞLU »
Mehmet MEHMETOĞLU
1973 istanbul

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 19 Ekim 2012, 20:36:55 »
EYYY GİDİ GÜNLER EYYY. zamanında cok ugraştım yerli tüfekle uygun fiyatlı diye alırsın 1000 lira ya git gel kargo parası telefon faturası gelir sana 2000 lira ya.
dıştan iki tane uyduruktan gravur  kundaga yok geyık burnu kaz göysü vs vs. eşşek bizim eşşek ama semeri deyişik. dışını deyiştireceğinize içini deyiştirsinler.
Avrupa olsun isterse çamurdan olsun.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 19 Ekim 2012, 20:37:52 »
işte sırf bu yüzden  efsaneleşmiş tüfeklerin 2. ellerini vusan 92 a gibi..koperatif hulunun eski tüfekleri gibi tüfekleri alcaksın yerli alacaksan illa..evet şimdiki yerli cok güzel tüfekler var ama. tüfeklerde ruh yani ruhu olmaz ama bir tüfeğin bir ağırlığı oturaklı değil..abi... yada sıfır alacaksan basacan parayı. 3  B den birini(BENELLİ- BROWNİNG -BARETTA) yapıştıracaksın..keyfine bakacaksın..başka türlü olmuyor.

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 19 Ekim 2012, 20:44:22 »
Bugun 20-30 yıllık beretta A-303 hala şakır şakır çalışıyorsa ve bu AV tüfeyi ise bizim ülkemizde üretilen ler ney merak ediyorum?????????????
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 19 Ekim 2012, 20:45:52 »
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

• *
« Yanıtla #9 : 19 Ekim 2012, 20:50:44 »
Ülkemizde çok iyi çalışan otomatikler de var isim vermek istemiyorum ki kullanan arkadaşlar gamsız tüfeğe sezondan sezona temizlik yapıyorlar onlara bakarak biraz da arkadaşı ben yanıltım yerli al diye yoksa yabancı alacak durumu da var dı
Mehmet MEHMETOĞLU
1973 istanbul

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 19 Ekim 2012, 21:10:17 »
bu video daki tüfek armsanmı... armsansa atıcı neler söylüyor... ikinci atışlar hep manke birkez ikinci atışta vurdugunu gördüm...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Emrah GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
  • Emrah GİRGİN
« Yanıtla #11 : 19 Ekim 2012, 21:14:36 »
şu sıralar sıkıştırma olayını çok duymaya başladım ağızdanda forumdanda

jpg image hosting
Emrah Girgin
DENİZLİ-ÇİVRİL
...İnanmak yağmur duasına giderken şemsiyeyi yanına almaktır...

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 19 Ekim 2012, 21:22:15 »
EYYY GİDİ GÜNLER EYYY. zamanında cok ugraştım yerli tüfekle uygun fiyatlı diye alırsın 1000 lira ya git gel kargo parası telefon faturası gelir sana 2000 lira ya.
dıştan iki tane uyduruktan gravur  kundaga yok geyık burnu kaz göysü vs vs. eşşek bizim eşşek ama semeri deyişik. dışını deyiştireceğinize içini deyiştirsinler.
Avrupa olsun isterse çamurdan olsun.

iyi söyledin katılıyorum gardaş, kopya mallar nasibin varsa sorunsuz tüfek rastgelir

« Son Düzenleme: 31 Ekim 2012, 20:17:43 Gönderen: Hasan AKSU »
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #13 : 19 Ekim 2012, 21:34:33 »
Arkadaşlar Konuya biraz daha ılıman yaklaşın lütfen

Anlattığınız kadarı ile madur olmuşsunuz ancak haklıyken haksız yere düşmeyin

Ata firma yetkilileri bu konuya en kısa zamanda bir çözüm bulacaktır elbet.
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2012, 21:36:42 Gönderen: Emin VURAL »
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Müdavim Üyemiz
  • VARLIĞIM, YÜCE TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN...
« Yanıtla #14 : 19 Ekim 2012, 22:20:07 »
Firma yanlış yapmış anlatılana göre. Tabiiki yerli malını koruyoruz ve tercih ediyoruz ama yerli malıda bizleri koruması ve memnun etmesi gerekiyor. Bu tarz konuların böyle forumlara düşmesi onlar için herzaman dezavantaj anlamında ve herzaman eksiye götüren bir durumdur. Buradan tekrarlamakta fayda olduğunu düşünüyorum, 1999 yılından beri ALTAY SİLVER kullanmaktayım ve hiç problem yok. En azından sattıkları silahın arkasında adamlar...
Serdar BAKAL1982 Bandırma/BALIKESİR,ŞARKÖY0 542 562 36 73

CADIGİLLERDEN LADY

www.youtube.com/Serdarbakal

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 19 Ekim 2012, 22:39:18 »
Sezon başında arkadaşım büyük hevesle aldığı ata neo kinetik sistem tüfeğini avın ilk haftası tutukluk yaptğını gördük fabrikaya gönderdik arkadaş şikayeti telefonla bildirmiş izah etmiş verilen cevap tamam arıza giderildi yalnış mekanizma takmışız demişler kinetik yerine gazlı takılmış demişler kinetik sisteme gazlı mekanizma uyar mı onu bilmiyorum ama cevap bu şekilde ve arıza giderildi diye tüfek arkadaşıma gönderildi bu hafta tüfek yine tutukluk yaptı bir çok denemeye ve çeşitli fişeklerle yine fabrikaya gönderdi gerkli bilgileri vererek yazılı ve telefonla bu gün tüfek karaköy meydan av bayine geliyor ordaki sorumlu arkadaş tüfeği açıyor ne görse arızası giderildi diye gönderilen tüfeğin içi boş mekanizması yok arkadaş fabrikayı arıyor durumu izah ediyor  e olmuş bir yalnışlık kusura bakmayın deniyor arkadaşım da nasıl kusura bakmayayım olur mu böyle saçmalık deyince terbiyeli konuş deniyo ve telefon yüzüne kapatılıyor tekrar aradığında yetkili çıktı deniyor arkadaşım bu akşam eski şehire ava gidecekti sağolsunlar ata neo yetkilileri ve dikkatli tamircileri saesinde ava gidemiyor
helal olsun valla adamlara gazlı tüfeğin mekanizmasını kinetik sistememi takmışlar güler geçerim ben buna isteselerde olduramazlar
Firma yanlış yapmış anlatılana göre. Tabiiki yerli malını koruyoruz ve tercih ediyoruz ama yerli malıda bizleri koruması ve memnun etmesi gerekiyor. Bu tarz konuların böyle forumlara düşmesi onlar için herzaman dezavantaj anlamında ve herzaman eksiye götüren bir durumdur. Buradan tekrarlamakta fayda olduğunu düşünüyorum, 1999 yılından beri ALTAY SİLVER kullanmaktayım ve hiç problem yok. En azından sattıkları silahın arkasında adamlar...
Serdar bey keşke bütün firmalar altay örnek alsa servis hizmeti süper ayrıca hiçbir ücret talep etmiyorlar
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimiçi Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 19 Ekim 2012, 22:48:05 »
bence hiçte ılıman yaklaşmayalım tüfek iki defa fabrikaya gönderiliyo arıza giderilemiyorsa ata gibi büyük bir firma ve tüfekleride ülkemiz şartlarında hatırı sayılır paralara satılan (takribi 2 asgari ücret tutarı) bir tüfeği yapamıyorsa müşterisini mağdur etmeyecek tüfeği değiştirecek. eğer değiştirmiyorsa müşteriyi mağdur ediyorsa bir firma  eleştirmeyi hakediyor demektir.
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

The following users thanked this post: Kadir YILDIZ, Doğukan YAĞMUR

Çevrimiçi Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #17 : 19 Ekim 2012, 22:50:45 »
bu aralar amma da çok şikayet duymaya başladık bu neolardan. gazlılarından pek şikayet gelmiyordu demekki kinetik sistem her babayiğidin harcı değil.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

The following users thanked this post: Doğukan BOZKURT

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 19 Ekim 2012, 22:52:52 »
yerli kinetik almayacaksın,gazlı alacaksın.en dandik gazlı tüfekler bile sorunsuz çalışıyor.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Hasan GÜZEL 07

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 20 Ekim 2012, 09:43:24 »
ata nın satış sonrası böyle işte malesef...
Renc RECARO
1981 ANTALYA

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #20 : 20 Ekim 2012, 11:36:13 »
Geçtiğimiz sezon başlarında sıfır huğlu 901 aldım.Tüfek her türlü fişek ile sorunsuz çalışıyordu.Ancak ağırlığında dolayı(3,3kg)tüfeği satıp ata neo 2+1 aldım.Deneme atışlarında tüfek 3 fişeğide sorunsuz atıyor.Ancak avda kullanırken iki fişek attıktan sonra 3. fişeği sıkıştırdığını gördüm.Ancak bunu herzaman yapmıyor.Bunun sebebinin avda aniden tüfeği yüzüme aldığımda ilk iki atıştan sonra tüfeği omuzuma tam oturtamadığımdan kaynaklandığını düşünüyorum.Çünkü deneme atışlarını tekrarladığımda 3 fişeğide sorunsuz boşaltıyor.Bir diğer sıkıntısını da son zamanlarda yapmaya başladı;İlk fişeği,fişek borusuna sürdüğümde,fişek borusunun içindeki yay fişeği kaşığa tam oturtamıyor,bu sebepten de kurma kolunu çektiğimde fişek namluya sürülmüyor takılıyor.Bu şekilde yaptığımda fişek kaşığın üstündeyken parmağım ile hafif ittirdiğimde kurma kolunu çekip fişeği yatağa sürebiliyorum veya boş tüfeğin kurma kolunu çekip direk fişeği namluya sürdükten sonra diğer fişekleri fişek borusuna sürerek kullanıyorum.Şahsi düşüncem ata neo ların çalışma sistemlerinin biraz daha geliştirilmesi gerektiğidir.Bunun haricinde kullanımı çok rahat,dengesi güzel bir tüfek.
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

Çevrimdışı Can EMiR

• *
  • Kırmızı ve Beyaz
« Yanıtla #21 : 20 Ekim 2012, 11:39:22 »
Yerli silahlarda biraz da şans işi, ama yabancılar işi şansa bırakmıyor :)
Avcılık Merhamet ve Vicdan Gerektiren Bir Sorumluluktur. İkisini Bir Arada Taşımayana Avcı Değil, İNSAN Bile Denemez. EMİR

https://www.facebook.com/kirmizivebeyaz
0542 560 EMiR

The following users thanked this post: Kadir YILDIZ

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 20 Ekim 2012, 11:46:10 »
yerli çifteye evet y oto ya hayır.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 20 Ekim 2012, 13:00:24 »
Geçtiğimiz sezon başlarında sıfır huğlu 901 aldım.Tüfek her türlü fişek ile sorunsuz çalışıyordu.Ancak ağırlığında dolayı(3,3kg)tüfeği satıp ata neo 2+1 aldım.Deneme atışlarında tüfek 3 fişeğide sorunsuz atıyor.Ancak avda kullanırken iki fişek attıktan sonra 3. fişeği sıkıştırdığını gördüm.Ancak bunu herzaman yapmıyor.Bunun sebebinin avda aniden tüfeği yüzüme aldığımda ilk iki atıştan sonra tüfeği omuzuma tam oturtamadığımdan kaynaklandığını düşünüyorum.Çünkü deneme atışlarını tekrarladığımda 3 fişeğide sorunsuz boşaltıyor.Bir diğer sıkıntısını da son zamanlarda yapmaya başladı;İlk fişeği,fişek borusuna sürdüğümde,fişek borusunun içindeki yay fişeği kaşığa tam oturtamıyor,bu sebepten de kurma kolunu çektiğimde fişek namluya sürülmüyor takılıyor.Bu şekilde yaptığımda fişek kaşığın üstündeyken parmağım ile hafif ittirdiğimde kurma kolunu çekip fişeği yatağa sürebiliyorum veya boş tüfeğin kurma kolunu çekip direk fişeği namluya sürdükten sonra diğer fişekleri fişek borusuna sürerek kullanıyorum.Şahsi düşüncem ata neo ların çalışma sistemlerinin biraz daha geliştirilmesi gerektiğidir.Bunun haricinde kullanımı çok rahat,dengesi güzel bir tüfek.
aynen katılıyorum.tüfeği aniden kaldırıp sıktığım zaman oluyor genellikle.benim de anlatmak istediğim tam olarak bu.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #24 : 20 Ekim 2012, 19:58:10 »
...Bir diğer sıkıntısını da son zamanlarda yapmaya başladı;İlk fişeği,fişek borusuna sürdüğümde,fişek borusunun içindeki yay fişeği kaşığa tam oturtamıyor,bu sebepten de kurma kolunu çektiğimde fişek namluya sürülmüyor takılıyor...

Kadri Bey ilk fişeği fişek borusuna sürdüğünüzde kurma kolunu çekince fişek kaşığa gelmiyordur sanıyorum. Çünkü depodan fişek salan yan saca basmanız gerekiyor olmalı. Vehahut ben doğru anlamamışımdır. Her neyse. O işi doğru yapıyorsanız bile bazen takılıyor dediğinize göre bir sorunu olabilir. Gönderiverseniz iyi olurdu.

Bir de aklıma geldi, bu takılma olan fişekler hangileri? Yani kaç gramlık? Marka? Boş kovan ne kadar uzağa düşüyor?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.