Gönderen Konu: BU GRAVÜRÜ YAPACAK USTA VARMI ?..  (Okunma sayısı 14428 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Süleyman KUKUDAŞ

• Müdavim Üyemiz
BU GRAVÜRÜ YAPACAK USTA VARMI ?..
« : 31 Ekim 2012, 10:41:47 »
http://www.bernardelli.com/en/zoom/mira-gold_s.html
http://www.bernardelli.com/en/zoom/beccacciaOro_d.html
http://www.bernardelli.com/en/zoom/holland_d.html
http://www.bernardelli.com/en/zoom/beccacciaOro.html
  arkadaşlar gravür konusunda hep tartışırız merak ediyorum şu gravürler bizim tüfeklerimize yakışmaz mı çok mu üst seviye ya da bizim avcılarımız bunları haketmiyor mu inanıyorum ki biraz daha uğraşılırsa rahatça yapılabilir düşüncelerinizi bekliyorum
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2012, 10:43:25 Gönderen: Süleyman KUKUDAŞ »
resim yüke
Süleyman KUKUDAS
1969 BANDIRMA 0 532 38 77 061

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: BU GRAVÜRÜ YAPACAK USTA VARMI ?..
« Yanıtla #1 : 31 Ekim 2012, 10:53:20 »
süleyman abi merhaba.gravürler tek kelimeyle şahane.ben bu gravürü yapacak usta olduğuna inanıyorum.ama bedeli ne olur  onu kestiremiyorum.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2012, 12:02:11 »
bunlarda basit gravür sanki....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimiçi Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2012, 12:56:17 »
bu gravürler yapılır ama kaça yapılır? dahası bu gravürleri yapmaya değecek yerli tüfek var mıdır? muamma...
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Can EMiR

• *
  • Kırmızı ve Beyaz
« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2012, 13:26:48 »
Yaparlar da, bir silah parası da ona ödersin :)
Avcılık Merhamet ve Vicdan Gerektiren Bir Sorumluluktur. İkisini Bir Arada Taşımayana Avcı Değil, İNSAN Bile Denemez. EMİR

https://www.facebook.com/kirmizivebeyaz
0542 560 EMiR

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 31 Ekim 2012, 19:39:24 »
bizim gravürcüler parayı verirseniz istediğiniz her şeyi yapabiliriz diyorlar.bende diyorum ki bir kaç tane örnek yapın yapabildiğinizin en iyisinden bizde ona göre düşünelim diye..(gerçi ben gravürden pek hoşlanmam ama çok güzel gravürlerede hayır demem)klasik huğlu yerli gravürlerden sıkılanlar için fark yaratan gravürleri bekliyoruz.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 31 Ekim 2012, 22:35:43 »
aynen sipariş verecez 2500 lira para verecez ama ya olmazsa gerçekten örnek yapsalar bir kaçtane fena mı olur
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2012, 22:37:38 Gönderen: Süleyman KUKUDAŞ »
resim yüke
Süleyman KUKUDAS

Çevrimdışı Mehmet TATLI

• Free Üye
  • *
    • www.tatligravur.net.tc
« Yanıtla #7 : 01 Kasım 2012, 17:22:58 »
Bu gravürleri yaparız.Ama her emeğin karşılığı var. Ne yazıkki biz ustalar da emeğimizin karşılığını almakta zorlanıyoruz...Avrupalı meslektaşlarımıza verilen değer ve fırsatın bizlere verilmediğini düşünüyoruz.Elmas tığ işçiliği ile yapılabilecek en güzel işçiliği yaptığımızı düşünüyorum...Siz değerli dostlarımızın bizlere fırsat vermesini bekliyoruz...Düşünen arkadaşlarım olur ise bu gravürleri tüfeğine uyarlarız... Bizim browning ,beretta ve diğer bazı avrupa tüfeklerine değişik çalışmalarımız oldu .Sanırım bizi takip eden arkadaşlarımız bunu Sizlere daha güzel anlatırlar..Ben sizlere birkaç örnek sunmak istiyorum...

« Son Düzenleme: 02 Kasım 2012, 01:36:01 Gönderen: Mehmet TATLI »
Mehmet TATLI / TÜFEK USTASI
1970-KONYA-HUĞLU
[email protected] / 05363392715
www.tatligravur.net.tc

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 01 Kasım 2012, 17:28:20 »
Bu gravürleri yaparız.Ama her emeğin karşılığı var. Ne yazıkki biz ustalar da emeğimizin karşılığını almakta zorlanıyoruz...Avrupalı meslektaşlarımıza verilen değer ve fırsatın bizlere verilmediğini düşünüytoruz.Elmas tığ işçiliği ile yapılabilecek en düzey işçiliği yaptığımızı düşünüyorum...Siz değerli dostlarımızın bizlere fırsat vermesini bekliyoruz...Düşünen arkadaşlarım olur ise bu gravürleri tüfeğine uyarlarız... Bizim browning ,beretta ve diğer bazı avrupa tüfeklerine değişik çalışmalarımız oldu .Sanırım bizi takip eden arkadaşlarımız bunu Sizlere daha güzel anlatırlar..Ben sizlere birkaç örnek sunmak istiyorum...

mehmet usta gözünüzü seveyim ördek keklik çulluk geyik köpek gibi hayvanları yapmayın şu tüfeklere, o browningteki süsleme süper olmuş,ama digerlerinin gravürle işlemeyle uzaktan yakından ilgisi yok..... kenar çizgisi çizerek resimde yapılmaz gravürde yapılmaz.... ilkokul çocukları kenar çizgisi çizer.......
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2012, 17:30:39 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Mehmet TATLI

• Free Üye
  • *
    • www.tatligravur.net.tc
« Yanıtla #9 : 01 Kasım 2012, 17:56:59 »
M:Birol bey sizin yorumunuza ilk ve son kez cevap veriyorum... Allahınızı severseniz ezbere yorum yapmayın... :) Sizin browning kataloglarından haberiniz yok galiba. :)   Eski katalogları bir inceleyin... Bahsettiğiniz gravür Browning B25 eski modelinden alıntıdır.Müşterinin göndermiş olduğu katalogdan alıntı yapılmıştır.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2012, 18:07:14 Gönderen: Mehmet TATLI »
1970-KONYA-HUĞLU
www.tatligravur.net.tc

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 01 Kasım 2012, 18:36:52 »

aradaki farkı beş yaşındaki cocuk bile anlar sanırım
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2012, 18:39:20 Gönderen: Gökhan KAN »
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 01 Kasım 2012, 18:47:31 »
  Mehmet kardeşim bizde sanatkarız sizleri anlıyoruz tabii ki emeğinize de saygı duyuyoruz sana gravür yapamıyorsun demiyor kimse ama eleştiriye açık olmalı sanatkar, ancak bu şekilde kendini geliştirebilir.senin ve diğer ustaların bazen çalışmalarınızı  beğeniyor övüyoruz övünüyoruz,ancak gravür yapmak çok zor bir sanat çok çok iyi bir ressam olmak gerekiyor malesef bizde bu çok zayıf birol beyin dediğine kısmen katılıyorum ördeği güzel yapıyorsunuz ama fermadaki köpek bu şekilde yapacaksan  yapmasan daha iyi dost acı söyler amacım seni kırmak değil bunu çok iyi biliyorsun
   gelelim resimlerdeki gravürlere sen yap satamazsan ben verecem parasını ilk müşterin ben olurum zaten her işin bir değeri var tabii ki ama bunlar sizinkinden çok üstün gravürler değil elin alışınca çok rahat yaparsın benim amcım farklı bir kompozisyon olsun tüfeklerimizde artık bıktık selamlar
resim yüke
Süleyman KUKUDAS

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Müdavim Üyemiz
  • VARLIĞIM, YÜCE TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN...
« Yanıtla #12 : 01 Kasım 2012, 19:00:06 »
Süleyman usta sen uğraşırsan eminim yaparsın...
Serdar BAKAL1982 Bandırma/BALIKESİR,ŞARKÖY0 542 562 36 73

CADIGİLLERDEN LADY

www.youtube.com/Serdarbakal

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 01 Kasım 2012, 19:30:47 »
M:Birol bey sizin yorumunuza ilk ve son kez cevap veriyorum... Allahınızı severseniz ezbere yorum yapmayın... :) Sizin browning kataloglarından haberiniz yok galiba. :)   Eski katalogları bir inceleyin... Bahsettiğiniz gravür Browning B25 eski modelinden alıntıdır.Müşterinin göndermiş olduğu katalogdan alıntı yapılmıştır.

mehmet usta yıllar önce huglunun tüfekleri çok agır kütük gibi tüfekler yapıyor diye yazdıgımdada bazı huglu severlerle tartışmıştım.. ali agır usta veya senlede msn den görüşmüş  sohbet etmiştik... sizinde yıllarca söylediginiz agır tüfek saglamdır inanışınız vardı ne oldu sonuçta huglu yeni üretimlerde hafif tüfek üretmeye başladı fiyatınıda katladı ayrı konu.....
gökhan farkı ortaya koymuş... bir şeyi iyi niyetle yapmaya çalışana saygımız var... lakin yapılan şey olmamışsada olmamış diyebilmeliyiz....  kalınca bir kenar çizgisi çizilerek sonrada içi doldurularak resimde yapılmaz gravürde yapılmaz... resime kabiliyetli kişi ördek yapacaksa resim yarıya varmadan çogu zaman izleyen dahi ne ortaya çıkacagını bilmez.... ama kalınca bir kenar çizgisi çizilirse çocuk bile bilir ne oldugunu,içini hiç doldurmasanda ne oldugu bilinir ama yollardaki işaret levhalarından farkıda olmaz..... teşekkürler....
basit bir örnek...
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2012, 19:33:30 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimiçi Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #14 : 01 Kasım 2012, 20:09:12 »
şu ana kadar gördüğüm yerli gravürler içinde en iyi ördek tasviri bu. tüfek üzerinde görme fırsatım da oldu resimde durduğundan çok daha güzel.
http://www.yildizshotgun.com/gra/18.png
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 01 Kasım 2012, 21:23:57 »
Süleyman usta sen uğraşırsan eminim yaparsın...
  :D çok geç kaldık serdar benim başımda uğraşacağım kadarı var zaten biliyosun
resim yüke
Süleyman KUKUDAS

Çevrimdışı Mehmet TATLI

• Free Üye
  • *
    • www.tatligravur.net.tc
« Yanıtla #16 : 02 Kasım 2012, 01:00:59 »
Sanıyorum av camiası ve imalatçılar  olarak;asit çökertme ve lazer ile (hala günümüzde çok değer verilen) el işçiliğini ayırt edip, ona göre yorumlayacak bilinçli avcılara ihtiyacımız var...
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2012, 01:39:39 Gönderen: Mehmet TATLI »
1970-KONYA-HUĞLU
www.tatligravur.net.tc

Çevrimdışı Mehmet TATLI

• Free Üye
  • *
    • www.tatligravur.net.tc
« Yanıtla #17 : 02 Kasım 2012, 01:17:33 »
  Mehmet kardeşim bizde sanatkarız sizleri anlıyoruz tabii ki emeğinize de saygı duyuyoruz sana gravür yapamıyorsun demiyor kimse ama eleştiriye açık olmalı sanatkar, ancak bu şekilde kendini geliştirebilir.senin ve diğer ustaların bazen çalışmalarınızı  beğeniyor övüyoruz övünüyoruz,ancak gravür yapmak çok zor bir sanat çok çok iyi bir ressam olmak gerekiyor malesef bizde bu çok zayıf birol beyin dediğine kısmen katılıyorum ördeği güzel yapıyorsunuz ama fermadaki köpek bu şekilde yapacaksan  yapmasan daha iyi dost acı söyler amacım seni kırmak değil bunu çok iyi biliyorsun
   gelelim resimlerdeki gravürlere sen yap satamazsan ben verecem parasını ilk müşterin ben olurum zaten her işin bir değeri var tabii ki ama bunlar sizinkinden çok üstün gravürler değil elin alışınca çok rahat yaparsın benim amcım farklı bir kompozisyon olsun tüfeklerimizde artık bıktık selamlar

Süleyman bey yapmayın ALLAH aşkına...Yapıcı eleştirilere her zaman açığız...Yorumlarınız kasıtlı olmadıkça  :) her zaman saygı duyarız...Siz sipariş verdiniz gravür resmini gönderdinizde kim yapmadı...2000-3000 euro ücret ödenip 3-4 ay süre verilerek İtalyaya gravür için avrupa tüfeklerin gönderildiğini bizler biliyoruz...Kendi ustalarımıza bu fırsatlar verilse inanın çok daha güzel işçilikler yapılır...Unutmayın ki her işin  bir bedeli vardır...
Selamlar... RASGELE...
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2012, 01:48:39 Gönderen: Mehmet TATLI »
1970-KONYA-HUĞLU
www.tatligravur.net.tc

Çevrimdışı Ahmet ATA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 07 Kasım 2012, 21:19:41 »
Bende resimle ilgileniyorum ve bugüne kadar gördüğüm birçok yerli yapım gravürler vasatın da altında diyebilirim. Ne bir anatomi bilgisi, ne perspektif var, ördek çiziyor ama bir derinlik yok, hacim kazandıramıyor sadece konturları çiziyor. Önüne gelen bu işi yapmasa ve gerçekten yetenekli insanlar bu işle uğraşsa daha iyi olur düşüncesindeyim. Avrupa yapımı gravürlerle yerli arasındaki fark bu görüşümü de doğruluyor sanırım. Bizdekiler taklitten öteye gidemiyor malesef ve sürekli bir kendini tekrar sözkonusu...
Ahmet ATA
1992 Antalya

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 07 Kasım 2012, 23:58:02 »
Şahsım adına tüm samimiyetimle şunu söliye bilirim ki eger ben gravur ustası olsaydım sırf bu eleştirilere cevap vermek için tüm gayretım ve ustalıgım la herhangıbı bir tüfeye yada uygun bir playaka çalışma yapıp bunu burda ve tüm sitelerde paylaşıp yapa bildiğimi ispatlardım.
lakin daha öncede böle bir tartışma yaşanmış tı sitemizde gene benzer kelimeler kullanıldı.
sürekli aynı şeyleri pişirip pişirip cok mükemmel bir şeymiş gibi övgü yada alkış beklemeyin. zira bir arpa boyu yol almış deyilsiniz. hep aynı şeyler.
sürekli bizim şu aletimiz yok bu yok  yok efendım bu asit çalışması yok bu şöle kem küm yan battı çamura battı bu söylem leri artık bırakın kim se size avrupa tüfeyini veripte sonucu bilmediği gözünle görmediği bir de üstüne para verip te riske girmez... ben ce artık İÇRAAT GÖSTERİN LAF DEYİL.

• REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Mehmet TATLI

• Free Üye
  • *
    • www.tatligravur.net.tc
« Yanıtla #20 : 08 Kasım 2012, 00:42:00 »
Sanıyorum av camiası ve imalatçılar  olarak;asit çökertme ve lazer ile (hala günümüzde çok değer verilen) el işçiliğini ayırt edip, ona göre yorumlayacak bilinçli avcılara ihtiyacımız var...
1970-KONYA-HUĞLU
www.tatligravur.net.tc

Çevrimdışı Mehmet SÖNMEZGÖK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
    • Tasarım Gravür ve Kuyumcu Atölyesi
« Yanıtla #21 : 22 Ocak 2013, 08:12:10 »

www.mehmetsonmezgok.com.tr

Bu gravürü ben yaparım istediğiniz netlik ve kalitede,bu konudaki bazı çalışmalarımı sizlerle paylaşayım.Bu çalışmalar bu konudaki yapabildiklerim değil fiyat orantısına göre yapılan çalışmalardır.bu çalışmların görsellik ve kaliteleri yüzde yüz artırılır...Umarım size fikir verebilir.....

http://mehmetsonmezgok.com.tr/silahgravurleri.html
http://mehmetsonmezgok.com.tr/sgrm14.html
http://mehmetsonmezgok.com.tr/sgrm15.html
Mehmet SÖNMEZGÖK
1984 Beyşehir // KONYA

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 22 Ocak 2013, 11:03:16 »
   SN. SÜLEYMAN KuKUDAŞ,
merhabalar konuyu okudum cidden bizim el işçiliği konusunda avrupaya taş çıkartacak ustaların var olduğunu yürekten söyleyebilirim çünkü bende sanatı terk edip farklı bir dalda iştigal edenlerdenim, gravür konusunda (diğer zanaat üyelerimiz ve arkadaşlarımız yanlış anlamasın lütfen üstünlük değil kıyaslamak açısından isim veriyorum)  sitemiz üyelerinden Ramazan Aknarçay ustanın gravürlerinede göz atınız bilgi dağarcığına ekleme olur site üyeleri bölümünden gördüğüm kadar www.vurucuav.com  saygılarımla
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimiçi Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #23 : 22 Ocak 2013, 11:42:38 »

Bu gravürü ben yaparım istediğiniz netlik ve kalitede,bu konudaki bazı çalışmalarımı sizlerle paylaşayım.Bu çalışmalar bu konudaki yapabildiklerim değil fiyat orantısına göre yapılan çalışmalardır.bu çalışmların görsellik ve kaliteleri yüzde yüz artırılır...Umarım size fikir verebilir.....

http://mehmetsonmezgok.com.tr/silahgravurleri.html
http://mehmetsonmezgok.com.tr/sgrm14.html
http://mehmetsonmezgok.com.tr/sgrm15.html

mehmet bey ellerinize sağlık. hakikaten çok güzel işçiliğiniz var.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Ergün ÇEKİÇ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 22 Ocak 2013, 17:20:51 »
sayın site sakinleri, inşaallah elimde bir tane çalışmam var bitince sizlerin yorumuna  açacağım......
Ergün ÇEKİÇ
1982 HUĞLU