Gönderen Konu: YABAN TV AMACI  (Okunma sayısı 4898 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bülent PEKPAK

• *
YABAN TV AMACI
« : 10 Kasım 2012, 09:43:10 »
Dün akşam tv lei gezerken Yaban tv Bu sezom keklik avlamayalım sloganıyla avcılara çağrı yaptığını izledim .Muhtemelen siz değerli arkadaşlarda duymuşsunuzdur.Kışın bu sene normal geçeceği kekliğin kendini toparlayacağından bahsediyorlar.Ben kendi adıma keklik avını bırakmayı düşünmüyorum belki düşüncem yanlış ama keklik avına gitmeyip köylü avcıların da kekliği onlara bırakmak istemediğimden.çünkü çoğu bölgede köylü avcılar ne limit ne de yasak gün dinlemiyorlar.sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz merak ettim belki burada çoğunluk keklik avı yapmayalım diye görüş çıkarsa bizlerde gitmkten vaz geçeriz.Hoşcakalın.
Bülent PEKPAK
1978 KÜTAHYA

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Ynt: YABAN TV AMACI
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2012, 10:00:47 »
Bülent Abi

Ben geçen senede yaptım bu senede yapıcam inş...Tanesi 200 kuruştan 50 tane ekmek alıyorum ALLAH rızası için yol boyunca avlaklara yakın yerlere bırakıyorum,kurdun kuşun kısmetidir diye...Bu senede bulunduğum bölgede yoğun kış şartlarında elimden  geldiği kadar dağlara yem bırakmayı düşünüyorum...Bunu sadece keklik için değil kim bilir hangi hayvanın rızkına vesile oluruz diye yapıyorum...Buğday ayarladım şimdiden....

Avın yasaklanması noktasına gelincede sezon ortasında av kapanmaz,zaten kar kış kıyamet geldi,3 5 hafta daha millet gider kenara çekilir...Nasılsa buzun üstünde av yapan 3 5 avcıyı kameraya çekip bi bahaneyle avı kapatırlar...Bu memleket ne soğuklar ne buzlar ne ayazlar gördü...Ama yasaklarla yada avlamayla ben bu kekliğin biteceği kanısında değilim...Yıllardır yasakladılarda ne oldu Sivası Erzincan? Bu sene gene kuş yok,hastalıktan soğuktan kırıldı diyolar ki zaten haritada kuşun olabileceği yerler gene yasak...Kaç kişi zaten aklı kafası rahat Sivasa Erzincana ava gidiyorki? Ya az bi yeri serbest bırakıp tüm avcıları oraya topluyorlar,yada şekil A da görüldüğü gibi pozeye takoz soran fahri müfettişler... Bu sene Erzincanda Sivasta kuş yokmuş,hadi avcıların desteği olmadan bişiler yapsınlarda görelim?Köylerinin dağlarının hayrını görsünler....Çekinmeden birbirini ağırlasınlar...Birbirini denetlesinler ;D

Bu arada hala Yaban Tv izliyomusun abi  :)
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2012, 10:03:32 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Adem YELEKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 10 Kasım 2012, 10:17:15 »
bu yaban tv nin yeni av politikası sanırım çünki bunakadar neyi yapmayalım dedilerse kendilerine bu yasaklardan bi pay cıkardılar hem yapmayalım diyolar hem kendi programlarında keklik avı yapıyolar sizce bu bir çelişki değilmidir  örnek olarak adamlar teyp kuranlar yüzünden av yapamıyoruz diyolar ama kendi av programlarında bıldırcın avında arkadan teypten bıldırcın sesi geliyo(burak kabakcının yeni cektiği bıldırcın avı) bilmiyorum izleyenleriniz varmı. sonuç olarak yakında YABAN ÖZEL AVLAĞI hizmetinizde derlerse hiç şaşırmam. birde bi konuya değinmeden edemicem biliyosunuz yabanda bir  program var ATIŞ SANATI  diye güya burda eğitici pir program yapıyoyolar şimdi siz avcı dostlara soruyorum hanginiz  avı yeni öğrenen birisine  ava atışyaparken tek elle  atış yapmayı öğretirsiniz adam cıkmış sanki çok iyi bişeymiş gibi bıldırcın avında tek elle atış yapıyo  bana göre  AV BİR ŞOV DEĞİLDİR AKSİNE AV  ENÇOK ÖNEM DİKKAT VE SAYGI GÖSTERİLMESİ GEREKEN BİR  HASTALIKTIK (ben avı kendimde bir hastalık olrak  gördüğüm için hastalık tabiri kullandım)
Adem YELEKİN
1977 İkizce ORDU

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 10 Kasım 2012, 10:19:02 »
Sarıkamış'ta bazı kişilerin keklik yumurtası topladığı ve bu konuda orada ki muhtarın karşı çıkmasına rağmen, adamlar yumurta toplamaya devam etmiş olmaları ise başka bir durum.  Göz önünde hep avcı var. Bu işin tek sorumlusu, doğru dürüst karar bile almayan ve avcılığı yönetmeye talip olanlardır. Bakınız sayın Ahmet Şakiroğlu tüm samimiyeti ile ne yaptığını yazmış.Helal olsun demek ki insan isteyince yapıyor. Yeter ki içinde iyilik olsun insanın. Peki ya milli parklar ve devlete yatırılan harçlar nereye gidiyor...Tek mücadele ettikleri avcı .Doğaya ne gibi katkı sağladılar hangi sulak alanı korumayı başardılar, hangi avlaklar genişletildi. Bunların derdi avcıyı başından sağmak...Bunun içinde şimdiden tüm tedbirleri almaya başladılar...Müfettiş hani devlet avlağı dedi; yok , hani genel avlak dedi yok ...Apar topar akıllarına gelen her yeri kimseye danışmadan hiç bir federasyona yada kulübe sormadan ya genel avlak ya da devlet avlağı yaptılar...Yarında buraları yönetemeyince birilerine özel avlak olarak peşkeş çekerler olur biter....
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2012, 10:22:03 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

Çevrimdışı Sabri KESKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2012, 10:26:01 »
Yasaklardan bahsetmiş her arkadaş  ozaman çullukta tavşanda yasaklansın keklik yasaklanacaksa benim bölgemde keklik var arkadaş çokca hemde.. Yasakla bir  yere gelinemeyecegini anlatıyım sizlere  kısaca elinize eski haritaları alın ve 2 sene 3 sene önce yasak olan bölgelere giderek bir popilasyon araştırması yapın; göreceğiniz kuşun serbest bölgeden farklı  olmadıgıdır insanları yasaklarla aynı yerlere yönlendirirseniz 2 hafta sonra orada kuş olmasını kimse beklemesin ya da kuş olsa bile 30-40 metreden 2 hafta sonra sizleri görür görmez sadece kanatsesi duyarsınız.Salınma keklige gelince bence çöpe poşet atmaktan farkı yok nedenini soracak olursanız,hayvan bırakıldıgı yerde üreyemiyor kürke yatmasını bilmiyor,dogal bir şekilde yumurtadan kürke yatırılarak çıkarılırsa neden olmasın süper olur  ama bunu teşvik edecek programlar  yapmıyor  Ali amcaa
nasıl olsa sponsor var Arjantin de takkırdamaya devam Ali amcaa(bu yazıyı yabantv nin sitesine yazdım Editör yayınlayacak mı merak ediyorum.)
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2012, 10:32:03 Gönderen: Sabri KESKİN »
Sabri KESKİN
keskin nişancı
1979-Kayseri

Çevrimdışı Taşkın GESİLİ

• Taşkın GESİLİ
  • Müdavim Üyemiz
  • Taşkın GESİLİ
« Yanıtla #5 : 10 Kasım 2012, 10:44:50 »

Yakında Yaban Tv' nin keklik avcılarına özel (kaz avcılarına Romanya' da buldukları avlak gibi) İran' da Azerbaycan' da özel keklik avlakları bulup avlandırırlar....

Taşkın GESİLİ
1976 KAYSERI
BLUE PICARDY SPANIEL

Çevrimdışı Onur ÇELİKOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2012, 11:04:41 »
Buna bütün avcılar uyacak olsa eyvallah. Ama biliyorum ki köylülerin hiç biri uymayacak.

Bizim burdaki köylülerin ne bir belgesi var nede limitlerden haberleri var. Bunları söylesen onlara küfür etmiş gibi olursun.

Köylüler bizim burda ne limit dinliyor ne bişey ne bulursa vuruyorlar . Onlar için sadece vurup yemek önemli. Bir sonraki adım önemli değil.
  • Ata Arms Venza 12 Kalibre 71 cm Yarı Otomatik
  • Kral Azarax 71 cm Y.Oto - Sarsılmaz Trapper Trap Tüfeği
  • Akkar Churchill 12 Kalibre 71 cm Süperpoze Av Tüfeği
  • Deustch Kurzhaar EFE & English Pointer TOMMY
Onur ÇELİKOĞLU  A rh +
1994 İzmir / Bayındır
Bayındır Avcılar Derneği
Trap Shooting

Çevrimdışı Oğuz BABAÇOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 10 Kasım 2012, 11:24:27 »
Dün akşam tv lei gezerken Yaban tv Bu sezom keklik avlamayalım sloganıyla avcılara çağrı yaptığını izledim .Muhtemelen siz değerli arkadaşlarda duymuşsunuzdur.Kışın bu sene normal geçeceği kekliğin kendini toparlayacağından bahsediyorlar.Ben kendi adıma keklik avını bırakmayı düşünmüyorum belki düşüncem yanlış ama keklik avına gitmeyip köylü avcıların da kekliği onlara bırakmak istemediğimden.çünkü çoğu bölgede köylü avcılar ne limit ne de yasak gün dinlemiyorlar.sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz merak ettim belki burada çoğunluk keklik avı yapmayalım diye görüş çıkarsa bizlerde gitmkten vaz geçeriz.Hoşcakalın.

Toplu bir karar çıkar da gidilmezse, ben de uyarım. Ancak yazın olduğu gibi biz yasaklara uyarken bohçacılara gün doğuyorsa olmaz...

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 10 Kasım 2012, 13:05:19 »
ben artık yaban tv'yi izlemiyorum uzun zamandır. Çünkü yaban tv'nin amacından saptığını düşünüyorum artık. Av kanalı değil mubarek pazarlama kanalı. 6 sene önceki videolar hala aynen yayınlanıyor hep aynı şey bunu sitelerinde yazdım kaçkez yayınlamadılar. yaban tv yi yaban tv yapan bizleriz ama yaban tv bizim değil zenginin peşinde.
keklik sorunumuza gelince bu yasakla falan çözülecek bir durum değil. Devlet yeterince av koruma görevlisi atayacak ve denetimler hergün heryerde çok sıkı şekilde yapılacak bak ozaman sorun çıkıyor mu. ama nerdeeeee... devamlı konuşuyoruz ama boşa. Biz toplum olarak haklarımızı arayamıyoruz, beceremiyoruz o işi.. şimdiye kadar neyi kabul ettirebildik ki bunu yapalım. o yüzden boşuna canınızı sıkmayın arkadaşlar imam bildiğini okuyor..
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Ersoy ALTINDİŞ

• *
  • ...BUCALI...
« Yanıtla #9 : 10 Kasım 2012, 13:08:54 »
devamındada kekliği vurmayalım diye uyarmıştık sizde vurdunuz ,popülasyonunu bitirdiniz.bakın özel avlakların eline düştük muhabbeti sürer ,sonrada şu özel avlakta kampanya bu özel avlak şu para reklamları başlar.gelsin paralar.
yok yaa ben vuruyorum,vurucamda ;)
ERSOY ALTINDİŞ
...İZMİR....1976...    0536 47 47 543

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 10 Kasım 2012, 13:32:10 »
bülent bey...yerel avcı kekliği kırabilir ama köylü deyince iş değişyor...köylü ayrıca köylünün biz gezen avcılar kdar avlağa zarar verdiğini düşünmüyorum....zira bzide köyden cıkıp geldik.. şe sunu söyleyim...bizde av günü yoktu kafamıza estiği gün ava giderdik ama her haftasonu her çarşamba kafamıza esmezdi...limit dinlemzdik evet.. zira biz zaten ben size yemin ederim bir günde 5 keklike eve götürdüğüm olmamıştır.... eskiden herkes kendi avlağında avllanırdı ve av usulune uygun yapılırdı..yok efendim yumurta toplarlarmış yok efedim kekliğin anası ağlarmış... yok yavruyu vurumuş.. bunlar kusura bakmayın ama boşlaf...biz biliyoruz çünkü köy yerindeki avcılığın ne olduğunu...bize dedlerimiz büyklerimiz öğretti..arefede bayramda av gitmezdik.... ve hala bir çok yer gitmez...doğanın yaptığı bişiyde yok....o işleri allah c.c ayarlıyor kimse tasalanmasın....insanın zarar verdiği kadar doğaya kimse zarar vermiyor... siz nakra kırıkkale çankırı yozgat sivas eskişehir meralarında yaşananları bir bilesniz dudağınız ucuklar...ne limiti limeit nerenin kazası limit kims etakmıyor zaten...bayram haftası 3-4 yerden tel geldi arayanalra soruğumda biri bir günde 11.diğerleri gurup olarak 35.bursasdan gelen arkdaşlar. 10..diğerleri 22... bu keknaksın..daha acılışın 2. ci haftasında keklik sürüleri 8-erli 10 arlı kalmış....
ha bide adam yabancı avcıyı kınıyor.. kendisi 11 kuş vurmuş açılışta.kalkmış bide  dışardan gelenlerden bahsediyor....
kimse yoğurdum ekşi demiyor ama alayı ekşi yoğurt satıyor...zihniyet düzelmedikçe hiçbişy düzelmez..
ha benmi...benim umrumda değil....at binenin kılıç kuşaanın demişler... kimse böle dediğim için kızmasın ha yok eğer kızacaklarsa...iğne ile çuvaldızı batıracakları yerleri karıştırmasınlar...balık baştan kokar demişler.. başa baksınlar başa....

Çevrimdışı Ramiz TERCAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 11 Kasım 2012, 00:17:56 »
Arkadaşlar biz boşuna, neyi yalandan tartışıyoruz.Bütün avcılar bilmiyor mu? Kışın kar yağdığı zaman,çoğu köyde ahırların kapılarını açık bırakarak onlarca keklik yakaladıklarını.Diyelim av yasaklandı.Ahırların kapısı açılmayacak mı? Yalandan kendimizi kandırmayalım.Kesinlikle normal yapılan avlanma ile keklik nesli tükenmez.Şunuda unutmayalım.Çoğu bölgede de 12 ay ava devam.Yasak bölgelerde de o köyün muhtarı ile ava devam.Gerisini siz düşünün artık.
Ramiz TERCAN
1967 ORDU

Çevrimdışı Osman Ş.İNCE

• *
  • AFFETMEK ; İYİ İNSANLARIN İNTİKAMIDIR...
« Yanıtla #12 : 01 Aralık 2012, 16:23:02 »
geçecekler bu ayakları beyfendiler bagajı dolduruyor keklikle millete geldimi aman yapmayalım yok nesli bitiyor falan atıp tutuyorlar.neslinin tükendiği doğrudur , azaldığıda doğrudur ama şuna eminim biz kekliği yaban tv den iyi koruruz.öylene kadar av yapıyorlar limitler tamam diyorlar sonra öyleden sonra güzel bir av bizleri bekliyor diyolar.bu millet kerizmi.onlar önce kendilerini düzeltsinler...
Osman Şahin İNCE
1985 MERSİN
Çıraklığını yapmadığın işin , Ustalığını yapmayacakmışsın...

Çevrimdışı Mustafa GÖKKAYA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 01 Aralık 2012, 16:37:19 »
AHANDA BURAYA YAZIYORUM,ÇOK YAKINDA YABAN ÖZEL AVLAĞI ADI ALTINDA BİYER AÇILIR ;AHA DA BENDEN DEMESİ....bütün bu zımbırtıların sebebi tamamen budur...
www.facebook.com/setterbartin
Setter mi? Tabi ki Setter..!
İyinin düşmanı ,ondan daha iyisidir..!
 MUSTAFA GÖKKAYA-1985/BARTIN-Kozcağız [email protected]

Çevrimdışı Osman Ş.İNCE

• *
  • AFFETMEK ; İYİ İNSANLARIN İNTİKAMIDIR...
« Yanıtla #14 : 02 Aralık 2012, 23:26:53 »
keklikleri diziyorlar arabanın üzerine , sonra alıyorlar mikrofonu ellerine vay efendim keklik azaldı , vay efendim nesli bitiyor, ya inanın kızmamak elde deyil.e güzel kardeşim canım kardeşim madem öyle vurma o zaman.dizme boy boy.bitiyorsa bir bizemi bitiyor veya sana varda bize yokmu ?
Osman Şahin İNCE
1985 MERSİN
Çıraklığını yapmadığın işin , Ustalığını yapmayacakmışsın...

TURGAY YILMAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 03 Aralık 2012, 08:36:17 »
Türkiye'de avcılar YABAN TV dahil limit dinleyen yok. Ben şu ana kadar limite uyan avcı görmedim. Akşama kadar vurabildiği kadar vuruyor. Yani YABAN TV'yi çok suçlamaya gerek yok herkes öyle. Sonuçta adamlar bu işi para kazanmak için yapıyorlar bunun yanında avcılığın gelişmesine ve bilinçli avcılığa ne kadar fayda sağlıyorlar orası soru işareti. Orman bakanlığının, avcı derneklerinin, federasyonların ve diğer kuruluşların bu konu ne kadar umrunda onu da bilemiyorum. Zaman gelir keklikler biter artık parası olan özel avlakta kekliğini avlar.

Çevrimdışı Halil ARIK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 04 Aralık 2012, 11:14:40 »
Yabanin derdi para kazanmak keklik filan hikaye. Avi kurtaracak tek sey denetleme 12 ay av yapiliyor kim onunu geciyor
halil arık
1984 afyonkarahisar
5464458072
Türk`ü,Türklüğü,Vatanı sevmek faşistlikse, Hitler yanımızda komünist kalır..