Gönderen Konu: TÜRKIYEDE AVCILIK BITTIYOR ....  (Okunma sayısı 8150 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bülent KARAKUŞ

• *
TÜRKIYEDE AVCILIK BITTIYOR ....
« : 20 Şubat 2013, 23:54:19 »
avcılığın moku çıkıyor sevgili avcı arkadaşlar bu sene pilot bölgelerde uygulanan devlet avlağı genel avlak sistemi 2013 2014 sezonundan itibaren tüm türkiyede uygulanmaya başlayacak bu uygulamayla avla alakası olmayan gözlemciler şimdiden barajlarda göllerde kuş saymaya başladılar bile milli parklar kota koydugu sayı dolunca sezon bitmesini beklemeden av sahasını ava kapatacak busene eberde avlanan arkadaşlar bilirler daha birçok avlakta durum aynı bıldırcın üveyik dahil göç kuşlarına dahi kota konulacak bu uygulama başlamadan sesimizi duyurmamız lazım yoksa yarın çok geç olabilir .. saygılarla rastgele.........bu yaziyi facebook da gördüm sizlerle paylasiyorum ......yorum ve düsüncelerinizi paylasalim ...... O0 O0
Bülent KARAKUŞ
1967-GEMLIK-BURSA

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Ynt: TÜRKIYEDE AVCILIK BITTIYOR ....
« Yanıtla #1 : 21 Şubat 2013, 00:03:42 »
Bülent bey bizlere sormadan bu sistemi uygulamada kararlılar :( yapılması gerekenleri yeterli gücümüzü kullanamadığımızdan bu işlere yön veremiyoruz :(

Bizim bölgemizden örnek ve forumda benzer pek çok konu var :(

Bafra da ördek avına gitmek !!! Kızılırmak-Ballıca Genel Avlağı ....
http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,155217.0.html

Samsun Avcı Dernekleri toplandı Genel Avlaklara Hayır dedi
http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,156840.0.html

Bafra Ballıca Genel Avlağı iptali için tepkimizi dile getiren dilekçemiz
http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,158857.0.html

Maalsefe il av komisyonunda alınan kararlarla bafra seneyede aynı olacak,  Arkadaşlarımızın talepleri komisyonda dikkate alınmamış :(
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2013, 16:44:01 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 21 Şubat 2013, 00:15:22 »
parası olan avcı olmayan bohçacı oldu maalesef...biz federasyon olamadığımız müddetçe daha tepemize binen çok olur...avcılıları artık gelir kaynağı olarak görüyorlar ve darphane gibi para kesiyorlar...üstüne bide belgeli avcılara kestikleri cezalar...karşılığında ne yapıyorlar sulak alanları kurutuyorlar yeşil alanları yok ediyorlar keklik salımı hikaye....velhasıl avcılığın A sından anlamayanlar komisyona giriyorlar ve mak kararları çıkıyor...hepsi avcının aleyhinde...kim ne derse desin ben haftada 3 gün avada karşıyım...herkes çalışıyo kardeşim senin serbest bıraktığın günlerde adamların işi olursa bu vatandaş ne zaman ava gidecek....sonra göç kuşları çoğu sen 3 gün açmışsın...hataydayım ben şu an sen tut koca amik gölünü kurut sonra avcılardan darphane gibi para kes....kafasını kullansa bu zihniyetler bu kurutulan amik gölü kuş cennetiydi...kurutana kadar paralı avlak yapsalardı daha çok verimli olurdu...
velhasıl bu hamur çok su götürür..konuşacak çok şey var ama birlik olamadığımız müddetçe bu iş zor....
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 21 Şubat 2013, 00:20:31 »
parası olan avcı olmayan bohçacı oldu maalesef... Çok doğru bir söz.Ayrıca  ödenen onca paraya karşılık naptınız ki desek keklik saldık diyecekler fakat keklik salınan hangi mera ne zaman ava açılmış yada ava açılana kadar kuşmu kalmış ki .
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 21 Şubat 2013, 00:27:15 »
Bu iş bence kısa vede öz

Tek yürek olup bu günden bu işin temelini atmamız lazım

Bu seneki av harcımızı vede pulumuzu almazsak muhakkak geri adım atılacaktır.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• *
« Yanıtla #5 : 21 Şubat 2013, 00:32:52 »
avcı derneklerı avcılardan topladıkları paralarla ıcmeyı bırakıp artık fıılı eylemlere başlasalar iyi olur.
tüccarmışız gıbı vergı verıyoruz kimsenınn sesi cıkmıyor
her  sene ıyı avlaklar kapatılıyor kımsenın sesı cıkmıyor
mak kararlarında avcıların ısteklerı dile getırılmıyor
devlet avlagı basladı keklık yemlemesı başladı özel avlaklara dogru adım adım gıdılıyor.
hayvanların dogal ortamları tahrıp edılıyor yok edılıyor sonra avlanma ile kuş bitmiş gibi lanse edılıyor ormn bakanlıgının aldıgı pul parasının hesabını soran yok.
yerli kuşların hayvanların korunmasını anladık göcmen kuşun neyını koruyorlar anlayamadım
vs vs vs
velhasıl kelam bizden bir nane olmaz ancak oturup yazar cizeriz malesef gercekler böyle nezamankı fiili eylem yaparız ozaman bıraz ses getırırz saygılar
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

Çevrimdışı Savaş KAYGISIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 21 Şubat 2013, 10:37:48 »
Bu iş bence kısa vede öz

DEĞERLİ DOSTLAR MERHABA, BU DAHA ISINDIRMA HAREKETLERİ, 2 SENE SONRA GERÇEK UYGULAMAYA GEÇİLECEK VE HERTARAF ÖZEL AVLAK OLACAK, ORMAN BAKANLIĞININ HEDEFİ BU.
   BUNU SİZ DEĞERLİ AVCI DOSTLARIN BİLDİĞİ GİBİ, YABAN TV.DE PROGRAM YAPAN VE HER KONUDA BİLGİ VE TECRÜBE SAHİBİ OLDUĞUNU BELİRTEN BAŞTA SN. DR. ALİ BÜRKEV, ÖMER BORAVALI, ALİ BİRERDİNÇ VE DİĞERLERİ BU KONUYU BİLMİYORLARMI, DUYMADILARMI?
   KEKLİĞİN KIŞIN ZOR ŞARTLARDA DAĞDA BESLENMESİ GİBİ GÜZEL BİR KAMPANYA DÜZENLEMEYİ BECEREN EKİP, BU KONUDA NEDEN SESSİZDİR MERAK KONUSU. NEDEN UMUMU EFKARİYENİN SESİNE KULAK VERİP, BUĞDAY TOPLADIKLARI GİBİ, BU AVLAK KONUSUNDA DA KAMUOYU OLUŞTURMAK İÇİN ÇABA SARFETMEZLER?
 " 2013-14 VERGİSİNİ YATIRDIK, EH PULUMUZUDA ZATEN ALACAĞIZ", BUNU ÇOK İYİ BİLEN YETKİLİLER "BEN YAPTIM OLDU" MENTALİTESİ YİNE ÖN PLANDA, AVCI DEĞİL.
    BAKIN DAHA ÇOK ÜSTLERİNE GİDERSEK " TÜFEĞİNİ ALDA GİT" DİYE BİR LAFLA DA KARŞILAŞILABİLİR.
1958-Ankara

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 21 Şubat 2013, 10:55:30 »
 SAYIN AVCI ARKADAŞLAR;
Bu kısır döngüdür gitmekte Tuncay beyin avlaklarla alakalı (daha önceden okuyan arkadaşlar bilir) il av komisyonunun biz avcıları dikkate ve kale bile almadığı güngibi aşikarken Emin beye katılmıyorda değilim ama tek yürek olacak topluluk maalesef yok her avcı derneğe kayıtlıysa çok azda kayıtsız vardır tabiidirki bu iş dernekte başlar kitlelerce birleşip çoğalınabilinir Ersin arkadaşın dediği gibi herkes çalışıyor ne zaman ava gideceğime onlar yön veremez ekmek paramı onlarmı veriyor yoksa kazandığım ekmek paramdan verdiğimiz onlarca vergiyle onlarındamı karnı doymuşta keyfiyeteki kararlarına BİZİ UYDURUYORLAR şunu biliyorum birşeyler yapmalı.....
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #8 : 21 Şubat 2013, 11:26:06 »
Bu olay benim için inceldiği yerden kopar.Dört tezkere eskittim,yıllardır ava gidiyorum.Vergimi pulumu herzaman ödedim.20 yılda sadece üç kere kontrol edildim.İstediklerini yapsınlar;ister özel avlak ister genel avlak neyse...Benim avcılık tutkumu bu özgürlüğümü kimse yasaklayamaz,bilhassa bu işten para kazanma ve bu para kazananlardan rant sağlama derdindeki kurumlar.Geçen gittim bir tane ruhsatsız çifte aldım 200 TL verdim,şimdiden hazırlığımı yaptım.Açıkça ifade ediyorum yasaklar ve ağır yaptırımlar başlarsa başlasın ben avcılığıma devam ederim,ister bohçacı deyin(Bence bulunmuş en kötü ve aptalca benzetme...)ister kaçak avcı.Ben yıllarca kanunlara uydum da ne oldu?Köydeki avcılar gece tavşan vurmaya,çulluk vurmaya çatır çatır devam ediyorlar:)))Ha bunun sonucunda ne olur?Ben ve benim gibi düşünen avcıları ve bu avcıların vergilerinden doğan geliri kaybederler.Daha çok para kazanalım derken eldekinden de olurlar.Benim gibi düşünenler de hiç de az değil!!!
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 21 Şubat 2013, 11:34:35 »
 sayın Bülent bey cidden içimi yaralayan bir konu ve her okuduğumda benzeri yazıları içimdeki tepkimeyi zor frenliyorum 2016 da avlakları tabağa koyup biz avcılara yedirmeye çalışacaklar ok. biz avcılar genelde bunu biliyoruz. ama tepki yok anca herkes kendince tepkisini dile getiriyor ama eylem yok. bu av sezonu nasılsa bitti tüm türkiye avcı milleti olarak boşta doğanın döngüsünü tamamlaması için nadasa geçecek bizim hiçmi boşluğumuz yok...? tüm Türkiye de eş zamanlı , valilikten alınacak izinle, bir hafta sonu dernekler aracılığıyla, il çevre orman bakanlıklarının önüne tüfeklerimizle ava gidiyormuş gibi hazırlanalım kılıfındaki tüfeklerimizle üzerimizdeki av kıyafetlerimizle piknik edesında eşimizi arkadaşımızı çocuğumuzu alalım yanımıza onlarda kaynaşsın alalım bir davulcu usluplu birde pankart açalım ''biz avcıyız düşman değil'' gazetelerede haber verelim bizim sıkıntılarımız bunlar diye aramızda medyadanda arkadaşlar var eee. altaş tv de var bana göre birileri duyar bu topluluk ne diyor der baş baş baş müdür bey.  bence ses getirir buna benzer daha çok fikir çıkar arkadaşlarımızdan naçizane benim aklıma gelen bu birşeyler yapmak lazım yoksa ya avcılık dediğiniz gibi bitecek zengin avcı olacak ki istenende o gibi yoksa ortalık bohçacı curnatası ile meralar dolacak allah hayırlısını versin

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #10 : 21 Şubat 2013, 11:43:12 »
Bu forumu devamlı takip ediyorum,ne zaman böyle bir konu açılsa,herkes hemen toplanalım,yürüyüş yapalım,gösteri yapalım,yok vergileri yatırmayalım vs.. vs..gibi bir sürü fikir belirtiyor.Kusura bakmayın ama kimsenin bir şey yapacağı yok,her zaman aynı terane...Kuru gürültü...Bu işler malasef sadece forumlarda yazı üstünde kalır..
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

Çevrimdışı Resul YASAK

• *
« Yanıtla #11 : 21 Şubat 2013, 12:37:42 »
arkadaşlar ben de acizane fikirlerimi yazayım. şimdi bu avlanma işi kademeli olarak özel avlak haline gelecek gelmesine de biz bunu engellemek için ne yaptık ya da yapacağız. bence gereken önlemi tepkiyi vermiyoruz. aklıma gelen ilk örneği vererek konuyu açayım. şimdi bir av (alışveriş) kanalı birkaç tane zengin vatandaşı tutmuş türkiyedeki özel avlaklarda veya yurtdışında falan av yaptırıyor. avın çeşitliliğinden veya bolluğunda güzel bir av yapıyorlar ve birinci adımı gerçekleştiriyorlar. nedir bu birinci adım; ekran başındaki izleyicinin bilinçaltına yerleştirilen özel avlak veya yurtdışı avcılık. bilinçaltımıza yerleşti özel avlaklarda güzel av yapılıyor kanısı oluştu artık. sonra ikinci adıma geçiliyor. dr. lakaplı bir vatandaş menifosto yayınlıyor. kelik avı yapmayalım diye. keklik yemleme kampanyası diye. tamam vurmayalım, yemleme yapalım güzel hiçbir itirazım yok. ancak sen şu üçüncü adımı da söyle de herkes bir rahatlasın be arkadaş. nedir üçüncü adım genel avlak diye birşey kalmayacak heryer özel avlak olacak. avcılık da paralı hale gelecek demiyor. kaç kişi canlı yayına bağlanıp kardeşim senin paran var sen burda av yapmasan gider bilmem nerede av yaparsın dedi? veya arkadaş vurmayalım etmeyelim yasak koyalımdan önce hem basın olarak hem de devlet olarak öncelikle yaban hayatı nasıl geliştiririm, yaban hayvanını nasıl ülkeme çekebilirim diye proje koydun veya yayın yaptın diye sorduk sorabildik. yasak koyacakmış. turaç avı yasak buyrun urfa'da yapılan turaç avına bakın resmen imha ediliyor. devlet olarak sen gölleri kurut, akarsuları kurut, sazlıkları kamışlıkları yoket, olmadık yerlere yerleşim yeri aç, yaban hayvanının doğal yaşam alanlarını daralt ondan sonra türkiyede yaban hayatı bitiyor diye avcıların tepesine bin haraç kes. o da yetmedi avlakları özel hale getir. şimdi bizden toplanan haraçları sorsak ne yapırsunuz diye doğaya kelik bırakıyoruz derler. doğaya salınan keliklerin kaç tanesi amacına ulaşabiliyor ki. o civardaki köylü kekliğin bırakıldığını öğrendiği andan itibaren katliama başlıyor.  olan kime oluyor tezkereli avcıya oluyor. neyse çok uzun yazdım kusura bakmayın. avcılık paralı hale geldiği andan itibaren vegiyi pulu iptal ettireceğim ben. benim gibi düşünen çok kişi de var.

son söz olarak ferman padişahınsa dağlar benim (avcının) dir. sağlıcakla kalın
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 21 Şubat 2013, 13:11:07 »
Bu forumu devamlı takip ediyorum,ne zaman böyle bir konu açılsa,herkes hemen toplanalım,yürüyüş yapalım,gösteri yapalım,yok vergileri yatırmayalım vs.. vs..gibi bir sürü fikir belirtiyor.Kusura bakmayın ama kimsenin bir şey yapacağı yok,her zaman aynı terane...Kuru gürültü...Bu işler malasef sadece forumlarda yazı üstünde kalır..

aynen katılıyorum kadir bey.. sene başında mak kararları belirlendiğinde herkes bırakıyordu avı, kimse pul almayacaktı falan falan.. bu konuşmalar aynı şekilde yine başladı. konuşmak dışında başka icraat yapamayan bir toplumuz malesefki
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Bülent KARAKUŞ

• *
« Yanıtla #13 : 21 Şubat 2013, 13:13:35 »
Bu iş bence kısa vede öz

ben cede en mantiklisi bu bence ....tabi birlik olursak.... O0 O0
Bülent KARAKUŞ
1967-GEMLIK-BURSA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 21 Şubat 2013, 13:23:07 »
 sayın Kadri bey, emin olun tüm duyarlılığımda yazıyorum daha önceki yazılarımda da var'' ben mersinde yaşıyorum bir pazar günü tatilim var ne gerekiyorsa yaparım tüm pazarlarım iyi yönde yaptırımlar konusunda feda olsun'' tekrar söylüyorum bütün imkanlarımı harekete geçirmekte ben varım mersin den  daha pek çok arkadaş var bizi temsil edenlerlede görüşüyoruz fakat maalesef havanda su düvmekten öteye gidemiyoruz. buda camia olarak bizim basiretsizliğimiz olsa gerek . ortada bir sorunumuz var bir türlü halledilemeyen kanayan yaraya dönüştü bu iş, hal böyleyken sitede paylaşıyoruz problemlerimizi hayatın kendiside paylaştıkça güzelleşiyor. lütfen yanlış anlaşılmasın bence kimsenin şov yapma gibi düşüncesi yok en azından kendi adıma öyle. her avcıyı ilgilendiren bir konu çünkü. enderin saygılarımla sağlıcakla kalınız avcı dostlar.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• *
« Yanıtla #15 : 21 Şubat 2013, 17:28:05 »

pekı kadir bey sız ne yaptınız bugune kadar. yanlıs anlamayın kavga etmek veya sızı hedef alarak soylemıyorum genel durum bu .
kacak avcılık ıcın hazırlık yaparak kendı ülkemızde kendı topraklarımızda kacak avcılık yapmak ıyımı?

yıllardır teskere ıle avlanırım dersınzı hıc baglı bulundugunuz dernege birgun sordunuzmu. hoş sorsakda degişen yok

ben bu sene dernekle kavga ettım dedim aldıgınız paralarla ancak arkadaslarınıza alem yapıyorsunuz avcıların sorunlarıyla ılgılenmıyorsunuz vs dedım bu sene dernege uye olmadım cok cok 20 30 tl fazla para oder vergımı pulumu alırım. bakın herkes bır sene dernege uye olmasın oyle  pulunu vergısını odesın ınanın dernekler hemen organıze olmaya baslayacak. pul parası odememenız veya vergı odememenızı devlet pek tınlamaz
.
ama avcı derneklerıne uye olunmazsa avcı derneklerı bu işe kendılerını verırler hıc yoktan bır yürüyüş duzenlerler.

savaş kaygısız herseyı bılen yaban tv ve ordakı sozde avın ustaları fılan bunun temelını oluşturdu zaten o dr alı fılan suan devletden arazı kıralamış durumdalar adamalr boşamı yurt dısı avlaklara gıderek ballandıra ballandıra anlatıyor. şuan ülkemızde özel avlaklara gıdenlerdekı laf onca para harcayız dagda boş gezecegıme ayda bır kere özel avlaga gıder avlanırım dıyorlar.

ama bılmıyorlarkı doga eskı halıne gelse yıne bızde bolca av olacak
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #16 : 21 Şubat 2013, 17:50:30 »
Sayın Kadir bey benim birşey yapmaya niyetim yok ta,siz kavga etmekten başka ne yaptınız neyi değişdirdiniz?Gene söylüyorum böyle konular tartışmaya açılır yazıda ve lafta kalır.Bu adamlar devlet avlaklarını kapatıp avı yasakladılarmı benim dediklerime gelirsiniz.Ha maddi durumunuz iyidir o zaman parasını verir avlanırsınız ona birşey demem.Ama benim bir kekliğe 40-50 TL verecek param yok,maddi durumum el vermez..
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• *
« Yanıtla #17 : 21 Şubat 2013, 18:17:34 »
işte aradakı fark bu ben kavga ettım uye olmadım belki birşeyı degıstıremedım ama sizin gıbı susup oturmadım. ben ustume düşenı yaptım sizde neyı degiştire bıldinizki deyip uye olmaya devam edecegınıze o yapmış bende yapayım dıyerek uye olmasanız bırseyler degişir. bu olay nı yere cöp atmaya benzıyor adama soruyorsun nıye cöp atıyorsun ee bır ben atmayıncamı temızlenecek herkes atıyor dıyor ve herkes bu şekılde düşünuyor ama deselerkı herkes atarsa atsın be atmıyorum herkes bu şekilde düşünse yerler tertemız olur.

bızde devlet avlakları kapanmasın ozel avlaklar gelmesın dıye ugrasıyoruz sızde bırgun kacak avlanırken yakalanıp bır dunya ceza yersenız sızde ozaman benım dedıgıme geleceksınız.

keşke ozaman bırseyler yapsaydık dıyeceksınız.

neyse ben kavga ettım dernegede üye olmadım ben üstüme düşenı yaptım içim rahat susup oturanlar düşünsün saygılar
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 21 Şubat 2013, 20:26:34 »
MADEM TEK YÜREK OLACAĞIZ BÜTÜN BELGELİ AVCILAR BELGELERİNİ DONDURSUN PUL FALAN ALMASIN.

BU YIL AVLANMAMAK ÜZERE GEREKLİ YERLERE DİLEKÇESİNİ VERSİN VE BU YIL AVCILIK GELİRİ SIFIR'A İNSİN.

DAHA SONRA AVLANMA İMKANI OLANLAR YİNE AVLANSIN. BOHÇACI DİYE DIŞLADIĞIMIZ AVCILAR GİBİ USULÜNE UYGUN AMA BELGESİZCE.

GELİN HEP BİR AĞIZDAN BUNU YAPABİLELİM NELER OLUYOR GÖRELİM.

HAKKIMIZI ASIL BÖYLE ARARIZ. BİZ BU EYLEMİ YAPAR VE RESMİ OLARAK DUYURURSAK.

1-ÜLKEMİZDE AVCI GELİRİ DİYE BİRŞEY KALMAZ.

2-SESİMİZİ ASIL O ZAMAN DUYARLAR.

3-SOKAĞA ÇIKIP BİBER GAZI YEMEYE GEREK KALMADAN BU İŞ YETKİLİLERİ SAĞ DUYUYA DAVET EDER.

4-BİRİLERİ ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ KISITLADIĞINI NİHAYET HATIRLAR.

DAHA SAYMAYA GEREK YOK. BİZ BUNU YAPMAZSAK SÖYLENDİKLERİMİZLE KALIRIZ.

HA ŞUNUDA SÖYLEYİM AVLAKLAR BUNDAN ETKİLENİRMİ KAYIPLARI OLURMU BUNU BİLMİYORUM. BİZ VERGİMİZİ VERİP KENDİ KÖYLERİMİZİN DAĞLARINDA AVLANIYORUZ.
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 21 Şubat 2013, 20:46:39 »
 O0 O0 O0geçmiş yıllarda , fransa  başkanı  CÜCÜK sarkozyi , ermeni SOYKIRIM YASA  tasarısınıda parlementoya getirdiğinde  GÜYYA FRANSAYI PROTESTO ETTİYDİK .. VE O SENE RENAULT PİYASADA LİDER OLDUYDU  ;D ;D  .. ANLAM VEREMEMİŞTİM FRANSIZ MALLARINı boykot ederken RENONUN  piyasada satışlarının artmasına ... sağ gösterip sol vurmuştuk kelimenin tam  manasıyla ... bu ne perhiz , bu ne lahana turşusu ..ruhsatında kamyonet yazan ve buna rağmen yük taşımak için  K BELGESİ İSTEYEN ZİHNİYETTEN NE BEKLENİR ... devlet baba herşeyi özelleştiriyor para kazanmak için . sen bu milleti çok süt veren holştayn inek gibi sağ diyor ,  kanunen yetki vererek  .. ve bu sulak alanlar devlet arazisi , istediği gibide tasarrufta bulunabilir ... bu sulak alanlarıda özelleştirecek kanaatimce ... durağan enerjiyi statik enerjiye dönüşterecek   ;D ;D .. matrix filmi aklıma geliyor ,,, İNSANI PİL GİBİ GÖRÜYORLAAR  ;D ;D , ENERJİ KAYNAĞI ;D ... SİSTEM  gerçekten  AB deki sisteme döndü ,, herşey var , para bol , ama vergilerde ağır .. herşeyden vergi alınıyor , kimsede ;  BU BÜYÜK DİŞLİLERİN DÖNÜŞÜNÜ ENGELLEYEMİYOR .... AVRUPADAN GELEN DOSTLARLA MUHABBET EDERDİK , 5 - 10 SENE EVVEL ... DERLERDİKİ ; PARA ÇOK  , ARABA UCUZ AMA , VERGİLER ÇOK AĞIR ... sistem maalesefki bu şekilde işliyor , zamanı gelince bu sulak alanlarda özelleştirilecek , paran varsa adam yerine konulacaksın , paran yoksa uzayacaksın .. SAYGILAR .. O0 O0 NOT ; biraz ağırmı oldu ki ne ... O0 O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #20 : 22 Şubat 2013, 00:18:40 »
Arkadaşlar lütfen saygı vede sevgi çerçevesinde tartışalım

Seyit kardeşime katılıyorum amaç burada yasalar çerçevesinde ortak tepki koymak vede sesimizi duyurup yanlışları düzeltmek

Bu bahsedilen birlik olmaktır bu Kanunlara karşı gelmek yada çiğnemek anlamında olmamalıdır lütfen bu konuda duyarlı olalım

Zaten burada yazanların her yıl düzenli olarak Pulunu alan Vizesini yaptıran arkadaşlar olduğunu biliyorum birlik olursak derdimizi anlatabiliriz ancak.
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2013, 00:21:23 Gönderen: Emin VURAL »
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #21 : 22 Şubat 2013, 00:54:35 »
MADEM TEK YÜREK OLACAĞIZ BÜTÜN BELGELİ AVCILAR BELGELERİNİ DONDURSUN PUL FALAN ALMASIN.

BU YIL AVLANMAMAK ÜZERE GEREKLİ YERLERE DİLEKÇESİNİ VERSİN VE BU YIL AVCILIK GELİRİ SIFIR'A İNSİN.

DAHA SONRA AVLANMA İMKANI OLANLAR YİNE AVLANSIN. BOHÇACI DİYE DIŞLADIĞIMIZ AVCILAR GİBİ USULÜNE UYGUN AMA BELGESİZCE.

GELİN HEP BİR AĞIZDAN BUNU YAPABİLELİM NELER OLUYOR GÖRELİM.

HAKKIMIZI ASIL BÖYLE ARARIZ. BİZ BU EYLEMİ YAPAR VE RESMİ OLARAK DUYURURSAK.

1-ÜLKEMİZDE AVCI GELİRİ DİYE BİRŞEY KALMAZ.

2-SESİMİZİ ASIL O ZAMAN DUYARLAR.

3-SOKAĞA ÇIKIP BİBER GAZI YEMEYE GEREK KALMADAN BU İŞ YETKİLİLERİ SAĞ DUYUYA DAVET EDER.

4-BİRİLERİ ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ KISITLADIĞINI NİHAYET HATIRLAR.

DAHA SAYMAYA GEREK YOK. BİZ BUNU YAPMAZSAK SÖYLENDİKLERİMİZLE KALIRIZ.

HA ŞUNUDA SÖYLEYİM AVLAKLAR BUNDAN ETKİLENİRMİ KAYIPLARI OLURMU BUNU BİLMİYORUM. BİZ VERGİMİZİ VERİP KENDİ KÖYLERİMİZİN DAĞLARINDA AVLANIYORUZ.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

onurkaragoz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 16 Mart 2013, 21:53:02 »
cok buyuk eksıklık bu zaten bu eksıklık daha tufegın tezkeresını ruhsatını alırken emnıyette baslıyor sankı bız onlara hatır ısı yaptırıyoruz gıbı askıya alınıyoruz o adar para verıyoruz resmı olalım saygılı olalım bu paralar kullanılsın yaban hayata destek olsun dıyoruz ama hep gerıye hep gerıye gıdıyoruz sanırım devletımız ıstedıgı butun resmı avcılar olarak bohcacı olmamız bız sezon kapandı dıye ıcımızı yıyoruz sezonu beklıyoruz bohcacılar hala devam edıyo abı bana hersey serbest dıyo buy mantıgı anlamıs degılım sanırım bu ulkede tek dogaya saygıyı bız resmı avcılar gosterıyoruz

Çevrimdışı Cihan AKBEL

• *
  • aw tedevisi olmayan bir hastalıktır
« Yanıtla #23 : 17 Mart 2013, 00:26:16 »
içimden geçenleri yazmak isterdim ama uslubum biraz sert olucak o yüzden sadece sunu sölemek isterim biz avcılar emin olun eğer birlik ve beraberlik içinde bişiler yapmazsak bu günlerimizi çook aricaz herkez aynı fikirde fakat taşın altına elini sokan yok bu gidişle olacaklar belli son 1-2 yılın tadını çıkaralım ondan sonra avı mı bırakırız kaçak avcımı oluruz zamn gösterir...
Cihan AKBEL
1987 eskişehir biyolog

Çevrimdışı Ahmet TAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 13 Ağustos 2013, 01:00:25 »
sanki kontrol varda panik yapmaya gerek yok önce kacak avcıları durdursunlar.
1985 KÜTAHYA