Gönderen Konu: Bıldırcın tuzakalrı  (Okunma sayısı 2762 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
Bıldırcın tuzakalrı
« : 07 Mayıs 2013, 11:55:42 »
Saygıdeğer abilerim kardeşlerim. Karadeniz bölgesinde özellikle bıldırcının göç zamanı deniz kenarına kurulan sinema perdesi gibi perde ve lükslerle yapılan bir avcılık türü var. Bu halen yapılıyor mu? yapılıyorsa kolluk kuvvetleri orman bakanlığının bu konuda bir yaptırımı söz konusu mu?
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Murat BENLİOĞLU

• *
Ynt: Bıldırcın tuzakalrı
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2013, 23:23:25 »
Bu tarzda kurulan tuzakların avcılıgın ve avlanmanın bir dalı oldugunu sanımıyorum ve düşünemiyorum ben yıllardır belgeli avlanıyorum daha bir milliparklar koruma memuruna göstermek daha nasip olmadı bu konu kendilerinede çok alındım ilk belgelere müracaat etmek için özene bözene vesikalık fotoraf çektirmiştim ;D. far avcılarına teypçilere belgesiz kaçak avcılara müdahale etmedikleri gibi sanırım agla vb seylerle avlananlarada sanırım bi müdahale yoktur >:D onlar heryıl bastırdıkları kitapçıkların ön sayfasına yada son sayfasına yazdıkları avcı yeminine herkesın riyaet ettigine inanıyorlar sanırım yazılacak anlatılacak çok sey var ama onlar o kadar derin bir uykuya yatmışlarkı uyandırılmamak için kulaklarına pamuk tıkamıslar  ;)
Murat BENLİOĞLU
1984 DENİZLİ
05376389829

Çevrimdışı Şenay YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 09 Eylül 2013, 23:56:37 »
İnşallah oavı yapmlyorlardlr bu avcılara  hakslzlıktlr..
  • huğlu kop g601 yoto 71 namlu
  • huğlu kop 104 A 76 mamlu
  • Sarsılmaz Leopard y oto 71 namlu
istanbul  Çatalca 1971                                                                         5354139014l

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
  • Bazıları sürat sever....
    • izmirchoketube
« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2013, 08:32:43 »
Nisan- mayıs aylarında yabani bıldırcın satılıyodu izmirde karadeniz tarafında tuzakla tutup gönderildiğini
Söylemişti satan adam. Sen düşün gerisini sezona üreyecek yavru yapacak kuşları yakalıyolar.
Kuşların da hali perisandı kafaları yara bere içinde kafese carpmaktan . Milli parklara sikayet ettim ama sonuc nafile bisey olmadı.
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• *
« Yanıtla #4 : 10 Eylül 2013, 09:10:36 »
Karadenizde ağla avcılık olayı bitti teyp olayına bişey diyemem kimsede demesin zaten teyp kurmadan avlanan yok doğru olalım, he kurmayanında ya imkanı yok yada kuracak yeri yok ama şunu iyi biliyoruımki bu bıldırcın avcılığını yapan %90 herkez teyp kuruyor ki bunu başka türlü avlamanın imkanı yok onun için bırakalım teyibi kasetide vicdanımıza soralım bu avı limitler dahilinde kimler yapıyor diye???
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload