Gönderen Konu: AVCILIK BELGESİ  (Okunma sayısı 6976 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tolga HASRA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
AVCILIK BELGESİ
« : 07 Haziran 2013, 00:06:37 »
İKİ SENE ÖNCE AVCILIK BELGEM ÖMÜR BOYU İPTAL EDİLDİ.BİR DAHA AVLANMA BELGESİ VERİLMEYECEĞİ SÖYLENDİ.BU KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR BİLGİLENDİREBİLİRMİ?İPTAL OLMA NEDENİ FİDANLIK SAHADA AVLANMAK
1978 BİLECİK

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Ynt: AVCILIK BELGESİ
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2013, 00:21:09 »
Alttaki Mak kararlarına göre cezalandırılmanıza ait işlem hangi kurumca ve nasıl yapıldı !
buna ait belgeyi buraya eklerseniz fikir yazan arkadaşlarımız olabilir.

2011-2012 AV DÖNEMİ MERKEZ AV KOMİSYONU KARARI
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/06/20110618-13.htm

Merkez Av Komisyonunca Avlanmanın Yasaklandığı Sahalar

MADDE 7- (1) 4915 sayılı Kanunun 5. maddesinin 1. fıkrası ile 12. maddesinin 2. fıkrası kapsamında;

a) EK LİSTE-IV’deki MAK tarafından sınırları belirtilen avlaklarda,

b) Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrol Genel Müdürlüğü ile Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından ağaçlandırılmış veya erozyon kontrol çalışması yapılan etrafı çitle çevrilmiş ikaz ve işaret tabelaları ile belirtilmiş sahalar ile çitle çevrilmiş olmasa dahi üzerinde fidan bulunan sahalarda (OGM’ye teslim edilmiş ağaçlandırma sahaları hariç),

Karara Aykırı Fiillerin Cezalandırılması

MADDE 19- Bu karardaki yasaklara, kısıtlamalara ve düzenlemelere aykırı hareket edenler hakkında 4915 sayılı Kanun, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu, 2872 sayılı Kanun ve diğer mevzuatlara göre yasal işlem yapılır.
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Tolga HASRA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2013, 17:24:49 »
BELGELERİMİZ 23 üncü maddeden dolayı iptal edildi.BU KONU HAKKINDA VE KANUN HAKKINDA DEĞİŞİKLİK YAPILACAĞI SÖYLENDİ.YANİ AVCILIK BELGESİNİN ÖMÜR BOYU İPTALİ DEĞİLDE PARA CEZASI VE BİR VEYA İKİ SENE BELGELERE EL KONULACAĞI GİBİ MADDE DEĞİŞİKLİĞİ YAPILACAKMIŞ.ŞU ANDA AVCILIK YAPAMIYORUZ BELGELERİMİZ GERİ VERİLİRMİ ACABA?BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR BİLGİLENDİRİRSE YADA Bİ YOL GÖSTERİRSE  YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
1978 BİLECİK

Çevrimdışı Mustafa ÖZKOL

• Müdavim Üyemiz
  • Mustafa ÖZKOL 07.07.1977 KAYSERİ 532 776 89 56
« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2013, 17:44:05 »
Tolga bey...aynı suçtan 2 defa yakalanırsanız belgeniz iptal ediliyor.. mesela 2 kez limit aşımı yada 2 kez yasak zamanda avlanma  2 kez yasak yerde avlanma....tek suçtan belge ipyalini sizden duyyorum...
  • Akus 20 ga çifte
  • Beretta 686 silver pigeon 12 ga
  • Benelli s90 12 ga
  • Radentis Queen Setter 6 yaşında

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2013, 18:05:09 »
Tolga bey durumunuzu tam anlayamadık 23. madde yok mak kararlarında :(
ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI  Bilecik Şube Müdürlüğü ne giderek durumunuzu izah eden bir dilekçe yazarak cevabınızı resmi ve net olarak alabilirsiniz,
dilerseniz size verilen cevabı burada paylaşabilirsiniz o zaman belki yorum yapılabilir.
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Mustafa ÖZKOL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 07 Haziran 2013, 18:23:18 »
ben yazacaktım 23.cü madde yok diye sen yazmışın hocam..
  • Akus 20 ga çifte
  • Benelli s90 12 ga

Çevrimdışı Tolga HASRA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 07 Haziran 2013, 18:48:23 »
AVCILIK BELGELERİMİZİN İPTAL OLMA NEDENİ İKİ KERE AYNI SUÇTAN DOLAYI CEZA YEDİĞİMİZ İÇİN.FAKAT ÇOK AĞIR BİR CEZA OLARAK DÜŞÜNÜYORUM.YANİ SÜRELİ BİR CEZA YÖNTEMİ OLABİLİRDİ.BU MADDE DEĞİŞİRMİ ACABA AF GELİRMİ  BELGELERİMİZİ ALABİLİRMİYİZ.BU KONU HAKKINDA BİR ÇALIŞMA VARMI ACABA.
1978 BİLECİK

Çevrimdışı Mustafa ÖZKOL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 07 Haziran 2013, 18:55:38 »
AVCILIK BELGELERİMİZİN İPTAL OLMA NEDENİ İKİ KERE AYNI SUÇTAN DOLAYI CEZA YEDİĞİMİZ İÇİN.FAKAT ÇOK AĞIR BİR CEZA OLARAK DÜŞÜNÜYORUM.YANİ SÜRELİ BİR CEZA YÖNTEMİ OLABİLİRDİ.BU MADDE DEĞİŞİRMİ ACABA AF GELİRMİ  BELGELERİMİZİ ALABİLİRMİYİZ.BU KONU HAKKINDA BİR ÇALIŞMA VARMI ACABA.
tolga bey...yanlış anlamayın ama bu kanunu ben neye benzetiyorum....Biz avcılar diyoruzki biz sağmanız DEVLET baba sürekli bizi sağ..

(VERGİ PUL İÇİN DİYORUM) Ver teskereyi yakala kes cezayı....(insanlar hata yapabilir nefsine yenik düşebilir) ama DEVLET baba diyorki BEN İKİ SEFER

SAĞARIM ONDAN SONRA KESERİM....:)

Umarım benzetmelerime kızmazsınız..selamlar
  • Akus 20 ga çifte
  • Benelli s90 12 ga

Çevrimdışı Tolga HASRA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 07 Haziran 2013, 19:00:25 »
MADDE 29.(DEİĞİŞİK:23/1/2008-5728/514md.)23 ÜNCÜ MADDEDE YAZILI CEZALARA KONU FİİLLERİN TEKRARI HALİNDE AYRICA FAİLLERİN AVCILIK BELGELERİ İPTAL EDİLİR VE KENDİLERİNE BİR DAHA AVCILIK BELGESİ VERİLMEZ.MADDE BU ARKADAŞLAR BUNDAN DOLAYI BELGELERİMİZ İPTAL OLMUŞTUR.BU MADDE HAKKINDA ÇALIŞMA VARMI ACABA.YADA BELGELERİMİZİ TEKRAR ALABİLMEK İÇİN NASIL BİR YOL İZLEMEMİZ LAZIM.
1978 BİLECİK

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• *
« Yanıtla #9 : 08 Haziran 2013, 01:53:12 »
Üzücü bir durum inşallah çözersiniz, bende ilk kez duyuyorum böyle bir şeyi, benim anlamadığım adam ilk kez yakalandı diyelim ikincisinde yakalandığında nerden anlıyorlar adamın daha öncedende yakalandığını sistemdenmi görüyor? Bide diyelimki ilkinde fidanlıkta yakalandı adam ikincisinde yasak günde yada limit aşımı yapmış halde yakaladı yine belge iptali oluyormu yani değişik iki farklı cezadan belge alınıyormu yine???
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Mustafa ÖZKOL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 08 Haziran 2013, 10:57:33 »
Üzücü bir durum inşallah çözersiniz, bende ilk kez duyuyorum böyle bir şeyi, benim anlamadığım adam ilk kez yakalandı diyelim ikincisinde yakalandığında nerden anlıyorlar adamın daha öncedende yakalandığını sistemdenmi görüyor? Bide diyelimki ilkinde fidanlıkta yakalandı adam ikincisinde yasak günde yada limit aşımı yapmış halde yakaladı yine belge iptali oluyormu yani değişik iki farklı cezadan belge alınıyormu yine???
sadece suç tekrarında belge iptali var Kemal bey...aynı suçtan yakalanırsan işin bitti..
  • Akus 20 ga çifte
  • Benelli s90 12 ga

Çevrimdışı M.Kemal ATEŞSAL

• *
« Yanıtla #11 : 10 Haziran 2013, 11:20:13 »
4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu 29. ve 21. maddeler ve bunlara bağlı olarak MAK kararlarına göre Avcılık Belgesinin iptali konusunda toparladığım bilgileri avcı kardeşlerime ve arkadaşlarıma yararlı olacağı düşüncesi ile aktarmak istiyorum. Benim göremediklerim ve yanlış anladıklarım varsa bunları düzeltecek olanlara şimdiden teşekkürler.                         
                                                                                                                                                                                          Av ve yaban hayvanlarının beslendikleri ve barındıkları ortamları zehirleyerek avlananların  belgeleri hemen iptal ediliyor.                                                                                                                                                                      Aşağıda sıraladığım durumlarda ise,  suçun tekrarı halinde iptal edilmektedir.                                                         
1- Koruma altına alınan hayvanların avlanılması
2- Avlanmanın yasaklandığı gün ve sürelerde avlanılması
3- (izin alınması gereken avlaklarda) izin alınmadan avlanılması
4- Avlanmanın yasaklandığı sahalarda avlanılması
5- Takozsuz tüfek, tabanca ve havalı tüfek ile avlanılması (Bu durumda tüfek ve tabancalara da el konulur)
6- Araç içinde avlanılması (Belgeli sakatlar hariç)
7- Ses ve manyetik dalga yayan cihazlarla, canlı mühre, tuzak, kapan ve benzeri araç, gereç ve usullerle avlanılması (Teypçiler dikkat)
8- MAK'ça belirlenen av miktarları fazlasında avlanılması
  • Beretta urika 2 71 namlu
  • Franci Oto 67 namlu
M.K. ATEŞSAL   1951 ANKARA
0 RH (+)

Çevrimdışı Metin GÜNİNDİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 10 Haziran 2013, 12:10:46 »
ALLAH YARDIMCIN OLSUN KARDEŞİM
1983-Antalya
KÖPEKSİZ AVCI SUSUZ MUSLUĞA BENZER....

image hosting services

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #13 : 10 Haziran 2013, 13:14:28 »
4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu 29. ve 21. maddeler ve bunlara bağlı olarak MAK kararlarına göre Avcılık Belgesinin iptali konusunda toparladığım bilgileri avcı kardeşlerime ve arkadaşlarıma yararlı olacağı düşüncesi ile aktarmak istiyorum. Benim göremediklerim ve yanlış anladıklarım varsa bunları düzeltecek olanlara şimdiden teşekkürler.                         
                                                                                                                                                                                          Av ve yaban hayvanlarının beslendikleri ve barındıkları ortamları zehirleyerek avlananların  belgeleri hemen iptal ediliyor.                                                                                                                                                                      Aşağıda sıraladığım durumlarda ise,  suçun tekrarı halinde iptal edilmektedir.                                                         
1- Koruma altına alınan hayvanların avlanılması
2- Avlanmanın yasaklandığı gün ve sürelerde avlanılması
3- (izin alınması gereken avlaklarda) izin alınmadan avlanılması
4- Avlanmanın yasaklandığı sahalarda avlanılması
5- Takozsuz tüfek, tabanca ve havalı tüfek ile avlanılması (Bu durumda tüfek ve tabancalara da el konulur)
6- Araç içinde avlanılması (Belgeli sakatlar hariç)
7- Ses ve manyetik dalga yayan cihazlarla, canlı mühre, tuzak, kapan ve benzeri araç, gereç ve usullerle avlanılması (Teypçiler dikkat)
8- MAK'ça belirlenen av miktarları fazlasında avlanılması

Teşekkürler Kemal Abi.Konuyu özetlemişin.Sözün özü olarak Aynı cezadan üst üste iki defa yazdırmak sıkıntı:) :)
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2013, 13:15:49 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı M.Kemal ATEŞSAL

• *
« Yanıtla #14 : 11 Haziran 2013, 10:07:48 »
Ahmet  Kardeşim,  doğru bilgilerle azıcık faydam oluyorsa ne mutlu bana...
  • Beretta urika 2 71 namlu
  • Franci Oto 67 namlu
M.K. ATEŞSAL   1951 ANKARA
0 RH (+)

Çevrimdışı Aydın KARAKİŞİ

• *
« Yanıtla #15 : 11 Temmuz 2013, 17:28:29 »
tolga  kardeşim  keşke  suçu  2.  kez  bari  işlemeseydin. yazık  valla  o  kadar masrafa.

allah yardımcın olsun.
Aydın KARAKİŞİ
1973 istanbul

Çevrimdışı Necdet KAPLANOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 27 Temmuz 2013, 10:22:44 »
Bende konu ruhsat olduğu için bir soru sormak istiyorum. İlk defa tüfek alacağım ve ruhsatım haftaya çıkacak. Avcılık belgem yok .Bayramda çiftliğe gidip dağlık arazide atış çalışma gibi bir planım var. Av yapmayacağım sadece şişelere ateş edeceğim. Gideceğim yerde sağlı sollu ekili araziler var.
Kanunen bir sakıncası varmı? Bulunduğmuz bölgeye jandarma bakıyor. Ama gittiğim yerde bir kaç kilometre kare içinde büyük ihtimal benden başka kimse olmayacak.
1988-izmir

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #17 : 28 Temmuz 2013, 21:29:47 »
Bende konu ruhsat olduğu için bir soru sormak istiyorum. İlk defa tüfek alacağım ve ruhsatım haftaya çıkacak. Avcılık belgem yok .Bayramda çiftliğe gidip dağlık arazide atış çalışma gibi bir planım var. Av yapmayacağım sadece şişelere ateş edeceğim. Gideceğim yerde sağlı sollu ekili araziler var.
Kanunen bir sakıncası varmı? Bulunduğmuz bölgeye jandarma bakıyor. Ama gittiğim yerde bir kaç kilometre kare içinde büyük ihtimal benden başka kimse olmayacak.
Aynı soru evvelce sorulmuştu. Kanunen sakıncası yok tabi ama "üzerinize almayın" bu suitimale de açık olduğu için belki jandarma gelip soruşturabilir, onların görevi bu. Siz av yapmadığınıza, atış yaptığınıza ikna edecek hazırlıkta olun. Başka yapacak bir şey yok.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.