Gönderen Konu: Bir ilde avlak sayısı-avlak alan genişliği-avlanma gün sayısı?  (Okunma sayısı 1366 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet KARA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
  Ülke geneli pul aldığınız zaman bulunduğunuz ilde de yine 6 gün mü avlağa gidebilirsiniz?Bu kısmı beni çok düşündürüyor.Neticede ilerleyen zamanlarda heryer avlak ilan edilecek.Av sezonunda ülke turuna mı çıkacaz bu nasıl bir iş anlamadım.Avlak ilan edilen avlak alanları çok geniş.Bir ilin 4-5 avlaktan ibaret olduğunu bir düşünün.Nasıl av yapacaz arkadaş yaa!!!En sonunda vurulan av başına ücret ödemeye razı olacağız.Çünkü maddi olarak daha cazip gelecek.İl dışına kaç defa ava gidebilirki bir avcı?Herkes bu maddi külfete dayanabilir mi?Resmen avcı sayısını azaltarak av hayvanlarını koruma politikası bu.Avcıyı istenmeyen 2. sınıf vatandaş durumuna düşürüyorlar
1979 SAMSUN

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
2-     İl Geneli Avlanma İzin Kartı alan yerli avcıların ilan edilen genel ve devlet avlaklarında av sezonunda avlanacağı gün sayısı her bir avlakta en fazla 12 gün olarak belirlenmiştir.

3-     Ülke Geneli Avlanma İzin Kartı alanyerli avcıların ilan edilen genel ve devlet avlaklarında av sezonunda avlanacağı gün sayısı her bir avlakta en fazla 6 gün olarak belirlenmiştir.

Benim anladığım örneğin A adındaki bir genel yada devlet avlağı;  ilinizde ise 12, iliniz dışında ise  6 toplam defa A adındaki avlağa gidebilme şansınız var...
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Ahmet KARA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Temennim sizin söylediğiniz gibi.Fakat av pulunu ülke geneli aldığınız için 6 defadan fazla av izni alamazsınız diye bir durumla karşılaşma olayı da söz konusu.Haznede ki iki fişek sınırlamasında buna benzer karmaşalar olmuştu.Sinopta 1+1,başka ilde 2+1 şeklinde değerlendirilmişti.Hazneden ne kasteddiklerini anlayamadığımdan fazla yorum da yapamamıştım.Yerel avcı tanımına da rastlayamadım.İnş. bulan biri açıklarda iller arası farklı uygulamalar olmaz.
1979 SAMSUN