Gönderen Konu: AVCILIK İŞBİLMEZ YÖNETİCİLER SAYESİNDE RESMEN BİTİRİLDİ  (Okunma sayısı 2824 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin PİŞKİN

• DOZER
  • *
  • "Taş kırılır, tunç erir; ama Türklük ebedidir"
    • [url=http://2.imgland.net/Nrpt86.jpg][img]http://2.imgland.net/Nrpt86.jpg[/img][/url]
 ;D Avbisin bence anlamı avcılığı bitirme  yasası dikta rejimlerle çıkarılan yasalar  faydasından çok zararı olmuştur ülkelere birgün gelir buyasaları çıkaranların bomba gibi elinde patlar    işbilmediklerini her avcı anlamıştır nedeni şu ayın 17 .08.2013 tarihinde açılacak olan sezonda yüzölçümü çok büyük olan ülkemizde  aynı gün birkaçtane ili açıyorlar ava denizliden bahsedeyim buraya ogün gelecek olan avcı sayısı binlerce ANKARA .AFYON MANİSA AYDIN İZMİR UŞAK BURSA bunun yanında ilçelerde var bence bu ilimizde bıldırcın ve üveyik sayısından daha fazla  avcı sayısı olacak yani 10 metre kareye bir avcı düşecek zaten yasak ve kural bilmeyen evraksız avcılar 1 aydır avlanıyorlar purajöktör ve teyip ile belediye başkanı bile yasak av yapıyor bu ilimizde bereket jandarma duyarlıda yakalanıyorlar bu yasaları çıkarırken biz evraklı avcıları temsilen görev verilen başkanlarında görüşleri alınmalıydı bu komisyonda kamil kardeşimizin ogün yaban tv.ninaçık oturumunda bakanlıktan izin alamıyoruz demesi bile nekadar dikta rejimle yönetildiğimizin bir aynasıdır 18 yaşından beri evraklı avcıyım 60  yaşına dayandık biz avcıları  yasak avcılığa teşvik etmeyin mecbur bırakırsanız hertürlü yasağıda delmesini biliriz bakanlıktaki görevlilere sesleniyorum önce avrupanın ülkelerinde yasaklamış oldukları zirai ilaçlarla mücadele başlatınız şeker gübresinin kekliği ve bıldırcına verdiği zararın toplu ölümlerin önüne geçin eritilmeden atılan  şeker gübresi bu av kuşlarının önce kursaklarını patlatıyor ve toplu ölümlere neden oluyor kesinlikle zirai ilaçlarla mücadele verilmesi lazım bu yasalardan önce BİZDE BİR SÖZ VARDIR GÜNEŞ ÇARIĞI ÇARIK AYAĞI SIKAR SAYIN YÖNETİCİLER  SİZLERDE BİZ EVRAKLI AVCILARI ÇOK SIKMAYA BAŞLADINIZ  BİZLERDE PATLAMA NOKTASINA GELDİK  BAKALIM HANGİ MEMURUNUZA PATLIYACAĞIZ
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2013, 01:50:49 Gönderen: Hüseyin PİŞKİN »

Çevrimdışı Özgür YAŞAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: AVCILIK İŞBİLMEZ YÖNETİCİLER SAYESİNDE RESMEN BİTİRİLDİ
« Yanıtla #1 : 05 Ağustos 2013, 05:43:13 »
hüseyin abiye aynen katılıyorum,çok haklısınız abi,durumlar vahim,avcıları soymak ,avcılar üzerinden para kazanmak peşindeler hepside.
Özgür YAŞAR
1975 tuzla_istanbul

Çevrimdışı Fatin ÇATIKKAŞ

• *
« Yanıtla #2 : 05 Ağustos 2013, 09:35:26 »
hüseyin abicim ağzına sağlık dediklerinin son kelimesine kadar katılıyorum.özelliklede zirai ilaç konusunda dilimde tüy bitti ne YABAN TAV ne de başka yerler bu konunun üzerine hiç düşmüyorlar.sürekli biz avcıları suçlamaktan başka bir şey yok.ne zamanki devlet ava eline atsa eline yüzün bulaştırıyor.
Fatin ÇATIKKAŞ
1977 MANİSA

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 05 Ağustos 2013, 12:26:50 »
Kaçak avcıyla, gece avcısıyla,
 kurutulan sulak alanlarla,
 hayvanları zehirleyen zirai ilaç ve gübrelerle kim uğraşacak Hüseyin Abi.
 Hazır elinde, kontrolünde Belgeli Avcılar varya...
Sık boğazlarını iş yapıyor gibi görün...
Kap amirinden aferini....
"Amirim bak ben AVBİS yaptım" Aferin güzel yapmışsın :)
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 05 Ağustos 2013, 15:17:09 »
Hey gidi günler hey, ne hale geldik, neleri konuşur olduk.Sivrisineği kurutmak isterken gölleri kurutmak,en kolay iş ver peşin hükmü; yasak kardeşim yasak,DKMP hazırladı yasak,MAK yaptı yasak,Ava gittik Muhtardan yasak,köye geldik köylüden yasak....Biz bu dağlarda adam gibi avlanıyorduk..Tv kanallarında herkes kendine bir sıfat biçti şöyle olmalı ,böyle olmalı....İyi de sana göre mi olmalı, bana göre mi olmalı...Sana bol gelen bana dar gelir..Ölçümüzü mü aldınız..Kendi fikirlerinizi olur olmaz yer ve zamanda söylediniz..Gücünüze itibar eden iş bilmez tayfasının kafasını karıştırdınız..(Kısacası Eşeğin Aklına Karpuz Kabuğu kaçtı) atıllar kuyu ya bir taş çıkar çıkarta bilirsen.Avcı özgürdü yedi gün avlanıyordu,,,kuş özgürdü baskıyı gördüğü yerden kaçıyordu.her şeyden önemlisi adamlık vardı..Usta çırak ilişkisi bitirlidi..Adam kursu bitirdi belgeyi aldı tv de seyretti avcı oldum sandı...Kardeşim o ördek yüksek ne demeye oraya tetik çekiyorsun dedik ...Cevabı aldık.. ^^benim belgem var^^ alsana avcı adamın belgesi var atar...Ulan sen benim ustamın yanın da kesseydin o tetiği o tüfeğin dipçiği kafanda patlardı...Eğitim yanlış,sistem yanlış,neresinden baksan tutarsız...Avcı kendine,arkadaşına,arkadaşının avına saygı duyacak.Esası paylaşıma dayalı bir  geleneği ,Ata yadigarını,Ata mirasını Avrupa'lıya göre Türk'e entegre etmek isteyen bir yaklaşım bir süreç..Olmadı Benim kanımda Türk kanı geleneğimde avcılık var....Sen avrupalının her yaptığını doğru kabul ettin ..Her politika Coğürafya ya göre farklı özellikler getirir ve ya getire bilir..Resim mi bu bilgisayar ekranı gibi kopyala yapıştır yapıyorsun...Yazık oldu hemde çok yazık.Derhal gidilen yanlış yoldan geri dönülmeli..RASGELE

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #5 : 05 Ağustos 2013, 15:43:00 »
Garip bir ülkeyiz yazacak çok şey olmasına rağmen,

o akıllı bürokratlarımıza bakıyorum da sorun varsa kökünden çözmek için,

dünya da avcılık üzerine en kolay sistemi değil de kendi halkına reva görsün diye en ağır sistemi getiriyor.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Aslan ŞEN

• *
« Yanıtla #6 : 05 Ağustos 2013, 16:33:04 »
Ben yaklaşık 30 yıldır avcılık yapıyorum. Son bikaç yıldır büyük oğlum ve bu yılda ufak oğlum ekibe katıldı. Ailecek avlanıyoruz. Yıllardır avlandığım meralar ve türler hakkında avcı arkadaşlarımla sohbetlerimiz olur, vurduğumuz av karşılaştığımız av hayvanı hava şartları avladığımız avın zayıf veya etinin kilosunun sohbet konusu olduğu çok zamanlar olmuştur. Yıların verdiği bu tecrübeye dayanarak yazıyorum ki ; Bize bizim avcılığımıza ve doğamıza zarar veren tek mercii devletin ta kendisi ve konunun gerçek yüzüne karşı olan ilgisiz tutumudur.

Birkaç örnek vermek gerekir se eğer;

Göller ve sulak alanlar bilinçsizce kurutulmuştur.

Ormanlarımız taş ve maden ocaklarına çevrilmiştir.

Tarımdaki zirai mücadelenin doğaya verdiği zararlar gözardı edilmiş, yada hiç umursanmamıştır.

Peynir ekmek gibi satılan av silahları ne oluyor kimler tarafından nerede kullanılıyor bu tamamen muammadır.

Kaçak avcılık işte bu konu tüm gerçek avcıların kanayan bir yarasıdır ki devletinde kanayan yarası olarak görülmesinin zamanı çoktan geçmiştir.

Evet arkadaşlar işte bu örneklerden sonra AVBİS veya her ne halt çözüm diye getirilirse getirilsin ben ilgili kurumların aslında çözüm peşinde olduklarına avımızı avcımızı doğamızı ve geleceğimizi falan düşündüklerine inanmıyorum. Aklı olan kimse de niyetin bu olduğuna inanmaz . Avrupa uyum yasalarına göre bu konuda da bir adım atılması gerekiyordu ve atılıyor. Bize de piyangodan bu sistem çıktı. Sonucunu ne uygulayan biliyor ve düşünüyor,ne de av camiamız bir araya gelip bir duruş sergileyebiliyor.
« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2013, 11:07:30 Gönderen: Aslan ŞEN »
Aslan ŞEN
1969.SAMSUN-ALAÇAM.  ( İkamet)Tekirdağ

Çevrimdışı Harun KOCA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 05 Ağustos 2013, 18:13:19 »
 O0
Bu kadar usta yazmış yazacağını.Umalımda bu kadarla kalsınlar bunun yarını da var
bu gün devlet avlakları yarın paralı olacak hey arkadaşımmmmm. 1996 bursa yenişehirde avdayız ustam
aynı zaman da amirim olan sunay başçavuşla geziyorum o gün ne kadar mutlu idisem ..
Şu an bir o kadar mutsuzum inanın avın açılışına sevineyimmi üzüleyimmi bilemiyorummm.

Yarınlardan her zaman umutlu olmak lazım ama bu coğrafyada mümkün değil arkadaş. gün geçmiyorki
yeni bir zam yeni bir vergi gelmesinn.Azcık mutlu olduğumuz avımız vardı buda gitti ELHAMDÜLİLLAHH
ÖNCE VATAN
1978 ankara