Gönderen Konu: burdur da facia katliam  (Okunma sayısı 5710 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
burdur da facia katliam
« : 19 Ağustos 2013, 22:46:45 »
bıldırcın avı acıldı gecen yıldan biraz daha az.fakat bazı uyanıklar dağ eteklerinde bıldırcın av bahanesi ile bir gurup avcı  8 TAVSAN  bir kişi ise  tam 5 evet beeeş tavsan vurmus.yazıklar olsun bu adama üstelik bu adam veya MADAM belgeli yılların usta avcısı..
...
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2013, 19:53:31 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Selçuk ORAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: burdur da facia katliam
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2013, 23:14:45 »
Veli Hocam hende yazık çok yazık hadi bu b... yedin ulan bir tane neyine yetmiyo
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2013, 23:20:39 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
  • Ata Neo 12
  • (Kaju) İngiliz Setter
Selçuk ORAL
MEMLEKET BURDUR- İKAMET ANTALYA
0-534-421-15-15

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 20 Ağustos 2013, 08:50:32 »
bıldırcın avı acıldı gecen yıldan biraz daha az.fakat bazı uyanıklar dağ eteklerinde bıldırcın av bahanesi ile bir gurup avcı  8 TAVSAN  bir kişi ise  tam 5 evet beeeş tavsan vurmus.yazıklar olsun bu adama üstelik bu adam veya MADAM belgeli yılların usta avcısı.bilerek öğle yemeği için 1 tavsan olabilir amma 5 +  3  == 8   olmaz ki    KATİLLLLLLLLLLLlerrr

Veli bey;
Miktarına kadar bildiğinize göre gerçek payı %100 hal böyleyken neden gerekli mercilere şikayette bulunmadınız.
Bu şekilde sitede yazmak neyi değiştirecek,varsa elinizde resim paylaşın deşifre edinki hep birlikte,bu şahıslar hakkında gerekeni yapalım.
Ayrıca;
bilerek öğle yemeği için 1 tavsan olabilir amma
Üstteki yorumunuzada katılmıyorum sezonu açılmadan tavşan avı yasaksa yasaktır,öğle yemeği amaçlı bile vurulması suç teşkil eder.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2013, 16:59:58 Gönderen: Özhan KELEŞ »
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 20 Ağustos 2013, 11:11:17 »
Sezon açılışı için Burdur da misafirdim.
Yaylalara gittik bıldırcın için.
Biz yaylanın düzlüklerinde avlanırken dağlık kesimden öyle atışlar yapıldı ki.
Görmedim ama, keklik avcısı olarak, bu atışların kekliklere yapıldığından yüzde yüz eminim.
Bulunduğumuz yaylada telefonlar çekmediği için bir şey yapamadık.
Hoş, arasak ta oralara bir devlet görevlisi gelmezdi ya :)
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Turgay BEGİT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 20 Ağustos 2013, 11:13:10 »
özhan bey size katılıyorum lafa geldimi avımıza sahip çıkalım deniliyor..malasef..
Turgay BEGİT
1979 Sungurlu ÇORUM

Çevrimdışı Bülent KOCA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 20 Ağustos 2013, 11:26:59 »
özhan bey size katılıyorum lafa geldimi avımıza sahip çıkalım deniliyor..malasef..
Bence de bu, bu şekilde sadece kendikendine yakınmadan öteye geçmeyen ve avına sahip çıkamayan mesajlardan sadece biri.Diğerinde de doruğa çıkan birşey var;arkadaşımız da görmüş ve o da doruğa çıkamasa da eteklerinde gezmiş!
Peki av yok diye bar bar bağırıp,tepinip duran avcı camiası avınızı Mars'lıların mı korumasını bekliyorsunuz?
Bülent KOCA-1970  Çal   505 8281132 Alaşehir

Çevrimdışı Altan ÖZCAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 20 Ağustos 2013, 13:02:45 »
Veli bey;
Miktarına kadar bildiğinize göre gerçek payı %100 hal böyleyken neden gerekli mercilere şikayette bulunmadınız.
Bu şekilde sitede yazmak neyi değiştirecek,varsa elinizde resim paylaşın deşifre edinki hep birlikte,bu şahıslar hakkında gerekeni yapalım.
Ayrıca;
Üstteki yorumunuzada katılmıyorum sezonu açılmadan tavşan avı yasaksa yasaktır,öğle yemeği amaçlı bile vurulması suç teşkil eder.

Altan  ÖZCAN
1971 NALLIHAN -ANKARA  / İKAMET SAMSUN

Çevrimdışı Bülent YAZKAN

• *
« Yanıtla #7 : 20 Ağustos 2013, 13:16:39 »
Ben de kınıyorum,ayrıca bu ilk değil ki, bıldırcın diye gidip keklik avlayanlar,ördek avlayanlar, hatta yaptığı bu katliamla övünenler her camiada bolca mevcut, yaptırım ve denetim ise adam gibi avlananlara var.
Arıcılık yapıyorum ve bir yaz boyunca bir kez bile o canlara kıymıyorum, tavşan yanımdaki yoncaya geliyor,keklik yanımdaki suya geliyor, vursam o dağlarda kim duyacak,kim görecek, ama bu işin bir de etiği var ve bu da size kalmış.
Herkese saygılar,rastgele.
Biz ne zaman avcı olacağız acaba!!!
Bülent YAZKAN
1961-Ordu

upload photos

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #8 : 20 Ağustos 2013, 14:21:46 »
Arkadaşlar cumartesi günü avımızda Allah bereket versin 4 bıldırcın, 2 üveyik avladık.
Pazar günü 2 bıldırcını zor gördük ve araştırmaya başladık neden bir anda az olan bıldırcın ortalıktan kaybolmuştu!!
Biz pazar günü Burdur Karamanlı - Kağılcık ovasındaydık. Karamanlı merkezdeki arkadaşlarla haberleşince öğrendikki Tefenni ovasına teyp kurmuşlar 1 günde civardaki bütün bıdırcınları oraya çekmişler. Teyp bulunmuş fakat bu tuzağı oraya kuranları bulmak biraz zor. bu tuzağın başını bekleseler adam gelip kurduğu tuzağı almaz. 
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı Bülent KOCA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 20 Ağustos 2013, 15:37:02 »
Arkadaşlar cumartesi günü avımızda Allah bereket versin 4 bıldırcın, 2 üveyik avladık.
Pazar günü 2 bıldırcını zor gördük ve araştırmaya başladık neden bir anda az olan bıldırcın ortalıktan kaybolmuştu!!
Biz pazar günü Burdur Karamanlı - Kağılcık ovasındaydık. Karamanlı merkezdeki arkadaşlarla haberleşince öğrendikki Tefenni ovasına teyp kurmuşlar 1 günde civardaki bütün bıdırcınları oraya çekmişler. Teyp bulunmuş fakat bu tuzağı oraya kuranları bulmak biraz zor. bu tuzağın başını bekleseler adam gelip kurduğu tuzağı almaz. 
Hep kuş mu avlayacağız;biraz da bohçacı avlayalım.

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 20 Ağustos 2013, 16:03:42 »
Veli bey;
Ayrıca;

« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2013, 16:06:08 Gönderen: Fehmi TAŞKIN »
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

Çevrimdışı Ahmet TAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 20 Ağustos 2013, 23:07:44 »
YA SÖYLENECEK BİRŞEY YOK HERŞEY BOŞ AMA BIKTIM HERKEZ ŞİKYET EDİYOR AMA HALEN KONTROL YOK BEN 5 YILDIR BELGE ALIYORUM DAHA BİR GÖREVLİYE GÖSTERMEK NASİP OLMADI YAZIKLAR OLSUN BAŞKA BİRŞEY DEMİYORUM. BU KONUYLA İLGİLENEN DEVLET MEMURLARI NE YAPIYOR ÇOK MERAK EDİYORUM. ANLAŞILAN MASA B AŞINDA OTURUP MUHABBETTELER MERAK EDİYORUM GERÇEKTEN ALIDIĞI PARAYI HAK ETTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORLARMI?
1985 KÜTAHYA

Çevrimdışı Birol KAVAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 20 Ağustos 2013, 23:47:47 »
Veli abi madem böyle bişeyi gördunuz ve şahsı tanıyorsunuz neden şikayet etmiyorsunuz belgesi olmuş usta olmuş ne farkeder--ben bir Burdurlu  olarak hakaten utandım ilimizin kendini bilmez bi kaç avcının yüzünden bu şekilde anılmasına(müsaade etmenize )bence de teşhir edin sizinde gercek bir avcı ve doğaya saygılı biri olduğunuz kanıtlansın
1973 burdur

Çevrimdışı Nuri KOPLAY

• *
« Yanıtla #13 : 20 Ağustos 2013, 23:57:14 »
Pazar günü Yeşilova Karaatlı civarında üç saat dolaştım ama tek kuş kaldıramadım. Bu arada dolaşırken İzmir'den gelen üç avcıyla karşılaştım. Dediklerine göre orada da başka birileri teyp kurmuş. Dedikleri taraftan tek tük silah sesleri geliyordu.
Nuri 15
1972 BURDUR

Çevrimdışı Şevki AKTAŞ

• *
« Yanıtla #14 : 20 Ağustos 2013, 23:59:36 »
Volkan abi ben olsam teşhir ederim.Babamın oğlu olsada tavrımı koyarım.Denetleme sistemide milli parklarla ormancılarla olmaz.Aynı araç muayene sistemi gibi olacak.Özelleştireceksin yanlarınada iki jandarma vereceksin bak ondan sonra dağda bohçacı kalacakmı.Bence tek çözüm bu.Tuttuklarına yazacaklar devlet efendide onlardan hem gelir elde edecek hemde dolaylı yoldan denetlemeyi sağlayacaklar.
Şevki AKTAŞ
1982 ANKARA

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 21 Ağustos 2013, 21:38:18 »
bıldırcın avı acıldı gecen yıldan biraz daha az.fakat bazı uyanıklar dağ eteklerinde bıldırcın av bahanesi ile bir gurup avcı  8 TAVSAN  bir kişi ise  tam 5 evet beeeş tavsan vurmus.yazıklar olsun bu adama üstelik bu adam veya MADAM belgeli yılların usta avcısı.bilerek öğle yemeği için 1 tavsan olabilir amma 5 +  3  == 8   olmaz ki    KATİLLLLLLLLLLLlerrr
elimde kesin kanıtlayacak resim yok. .
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2013, 19:54:45 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Bülent KOCA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 22 Ağustos 2013, 10:09:47 »
Bence bu bile kişileri yanlış yapmakltan alıkoyar,teşhir edelim onlar utansın(Burada ismi geçen şahıslardan bahsetmiyorum;bu tür eylemlerin içersinde kim ve nerede olursa olsun) en azından bir düşünürler,yapanlar utanmıyor-sıkılmıyor da teşhir edenler niye utanıp sıkılsın!
Bu durum bana rahmetli İnönü'nün ''Bu memlekette namuslular da namussuzlar kadar cesur olsa ...''lafını anımsattı.
Veli Abimi de kimse kınamasın madem devlet sahip çıkmıyor avcısına biz de teşhir ederiz,onlar da kendilerini savunsunlar