Gönderen Konu: acil yardim  (Okunma sayısı 2820 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet BOZKURT

• *
acil yardim
« : 21 Ağustos 2013, 19:24:59 »
Abilerim kardeslerim selamaleykum,,, amcamda dede yadigari niksan otomatik av tufegi var bu tufegi ruhsatima gecirmek icin fatura gerekli imis yardim edebilecek birisini taniyan veya edebilecek olan arkadas varsa cevap yazarsa sevinirim allaha rmanet olun iyi gunler
Ahmet BOZKURT
1984 UŞAK-ANTALYA

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: acil yardim
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos 2013, 19:33:58 »
kardeşim öncelikle tüfek direk veraset sahiplerine geçer. kaç tane oğlu var gidip biri oğularından üstüne alacak. sen gibp direk tüfeğialamazsın . baban veya amcaların verecek yada dayı kim ise . sonra ruhsat kağıt fatura olmazsa bile eğer eskiden kalan ruhsat var ise yani eskiden rusatlı kayıtlı ise dednizin ismi tc kim no ve tüfek ile bağlı oluduğunu yere gidip bütün evraklar çıkıyor. ama dediğim gibi sen fatura olsada alamzsın ya amcan ya baban yada dayılarından artık ne taraftan deden ise dednin oğullarından biri devir edecek sana
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Ahmet BOZKURT

• *
« Yanıtla #2 : 22 Ağustos 2013, 13:06:45 »
Abim ruhsati yok ben ruhsatima gecirecem verasetle ilgili bisey degil fatura bul geciririz dediler cok tdk ederim
Ahmet BOZKURT
1984 UŞAK-ANTALYA

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 22 Ağustos 2013, 13:23:00 »
hiç uğraşma kardeş , git yenisini al . fi tarihinden kalma bir tüfeğe kimse fatura kesmez , kesmiyor . .  girişi olamayan bir malın çıkışını yapamazsın . . naylon fatura düzenleme işine ise 5 - 10 kuruş için hiç bir esnaf girmez . . girişi varsa bile fi tarihinden , 5 yıl sonra hükümsüz sayılır .
ha illada tüfeği ruhsata işlettirmekl istiyorsan sırayla şunlar yapmalısın .  buda çok uzun ve zahmetli  bir iş  . . tüfeği kılıfına koyup bağlı bulunduğun güvenlik güçlerine teslim ediyorsun . sana ruhsatsız av tüfeği bulundurmaktan dolayı 75 tl idari para cezası kesiyorlar .  sonra tüfeğin milli evrağa gidiyor . orada ihale olana kadar bekliyor . ihalenin nerede ve ne zaman olacağı belli değil , belki bir yıl belki 3 yıl sürüyor . .  ihale olacağı zaman bilirkişi bu tüfeklere fiyat koyuyor . ortalama 200 küsür tl . ve ihaleye girebilmek için gerekli evrakları tamamlayıp milli emlağa teslim ediyorsun . . ve ihalede kendi tüfeğini açık artırma ile satın alıyorsun . . ama ilk önce mal   sahibine hak tanıyorlar . yani tüfek senin olduğu için artırma yoluna gidilmiyor . ama kılın biri çıkıpta tüfeğe tav olup artırma yaparsa durum değişiyor  , veya ben öyle biliyorum .. yani anlayacağın astarı yüzünden pahalı . . değmez uğraşmaya git yenisini al bence . . manevi değeri yüksek dersen , sen bilirsin . .  dipnot , ihale bazen ankara milli evrağa kadar uzanıyor . ihale için yeterli tüfek sayısı oluşmazsa , hiç uğraşmıyorlar ,  direkt merkezlere sevk edip orada toplu halde ihale ediyorlar . bu gibi durumlarda tüfeği alabilme şansın yüzde sıfır . .   
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2013, 13:38:14 Gönderen: Yusuf SAĞLAM »
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 22 Ağustos 2013, 13:38:13 »
Abim ruhsati yok ben ruhsatima gecirecem verasetle ilgili bisey degil fatura bul geciririz dediler cok tdk ederim
KARDEŞİM RUHSATI OLMAYAN BİR TÜFEĞE RUHSAT UYDURAMAZSINNNNNNN. RESMEN KAÇAK SİLAH DURUMUNA GİRER. CEZASI AĞIRDIR. OLMAYAN TÜFEĞE FATURA KESİLMEZ. SAKINA FARKLI YOLLAR FATURA BULMAK KOLAY BULUNUR AMA SONRASI CEZASI AĞIR OLUR HBR OLSUN.  YAPAN KİŞİLER VAR EVET FİRMADA VAR YAPAN AMA Bİ ANLAŞILIR İSE HEM YAPAN FİRMA HEEP YAPTIRAN SIKINTI ALIR.
 YİNE DİYORUM ESKİDEN FATURASI OLMAYAN YANİ KAÇAK SİLAH VE TÜFEKLERE SONRADAN BAŞKA BİR FATURA İLE RUHSAT ÇIKMAZZZ. TÜFEK İLK GÜN KAÇAK İSE HALA KAÇAKTIR.
 YAKLAŞIK 10 SENE ÖNCE DEVLET GEÇİCİ KANUN ÇIKRADI KAÇAK RUHSATSIZ TÜFEKELRE RUHSAT ÇIKARMAK İÇİN 1 KEREYE MAHSUS KAYIT ALTINA ALDI AMA. UZUN ZAMANDIR YOK. KEŞKE OLSA NE TÜFEKLER VARDIR PİSAYDA RUHSAT ALINMAYI BEKLEYEN ESKİDEN KALMA
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 22 Ağustos 2013, 13:40:22 »
hiç uğraşma kardeş , git yenisini al . fi tarihinden kalma bir tüfeğe kimse fatura kesmez , kesmiyor . .  girişi olamayan bir malın çıkışını yapamazsın . . naylon fatura düzenleme işine ise 5 - 10 kuruş için hiç bir esnaf girmez . . girişi varsa bile fi tarihinden , 5 yıl sonra hükümsüz sayılır .
ha illada tüfeği ruhsata işlettirmekl istiyorsan sırayla şunlar yapmalısın .  buda çok uzun ve zahmetli  bir iş  . . tüfeği kılıfına koyup bağlı bulunduğun güvenlik güçlerine teslim ediyorsun . sana ruhsatsız av tüfeği bulundurmaktan dolayı 75 tl idari para cezası kesiyorlar .  sonra tüfeğin milli evrağa gidiyor . orada ihale olana kadar bekliyor . ihalenin nerede ve ne zaman olacağı belli değil , belki bir yıl belki 3 yıl sürüyor . .  ihale olacağı zaman bilirkişi bu tüfeklere fiyat koyuyor . ortalama 200 küsür tl . ve ihaleye girebilmek için gerekli evrakları tamamlayıp milli emlağa teslim ediyorsun . . ve ihalede kendi tüfeğini açık artırma ile satın alıyorsun . . ama ilk önce mal   sahibine hak tanıyorlar . yani tüfek senin olduğu için artırma yoluna gidilmiyor . ama kılın biri çıkıpta tüfeğe tav olup artırma yaparsa durum değişiyor  , veya ben öyle biliyorum .. yani anlayacağın astarı yüzünden pahalı . . değmez uğraşmaya git yenisini al bence . . manevi değeri yüksek dersen , sen bilirsin . .  dipnot , ihale bazen ankara milli evrağa kadar uzanıyor . ihale için yeterli tüfek sayısı oluşmazsa , hiç uğraşmıyorlar ,  direkt merkezlere sevk edip orada toplu halde ihale ediyorlar . bu gibi durumlarda tüfeği alabilme şansın yüzde sıfır . .   
 ABİ KATILIYORUM SANA TÜFEK BAŞKASININ OLUR YOKMU İÇİ FESAT OLAN TAV OLURSA ALIR TÜFEĞİ İHALEDE
  BAŞKA YOLUDA VAR AMA DİYORUM KANUNEN YASAL DEĞİL. TAVSİYE ETMEM. AMA SONUNDA ALIRSIN. TÜFEĞİN İSMİ ALİ  İSE O İŞLEMDEN SONRA VELİ OLUR :) BÖYLE BİR DEĞİŞKLİK YAPIYORLA R
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Murat ÇAKAN

• Müdavim Üyemiz
  • CMAS**MONITEUR INSTR. FLIGHT ENGİNEER INSTR.
« Yanıtla #6 : 18 Ekim 2013, 01:09:31 »
Canım kardeşim bu iş çok riskli yakın çevren şuan sende ruhsatsız tüfek olduğunu biliyorlar, Bunu geçirmek bir dert geçirmemek ayrı dert allah yardımcın olsun, Bazen emniyet eski atadan deden kalmış ruhsatsız silahları, kayıt altına almak için yardımcı olabiliyor, bir sordur ama tanıdık aracılığıyla sordur, direk gidip sordurtupta hepten başına iş açma...
Murat ÇAKAN 1980 BALIKESİR/HAVRAN-KOCADAĞ KÖYÜ 0543 405 1771

"KOCADAĞLI ÇAKAN TEAM_10''
                                                    ''SETTER''

Çevrimdışı İsmet ŞAHAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 19 Ekim 2013, 22:17:27 »
Faturasız ve ruhsatsız tüfeklerin şuan için yasal olarak kayıt ettirmenin bir yolu yok.
1974-Reyhanlı/HATAY
Yaşadığım yer İstanbul