Gönderen Konu: av köpegimde yime sorunu  (Okunma sayısı 15795 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serkan OĞUZ

• *
  • serkan oğuz
av köpegimde yime sorunu
« : 14 Eylül 2013, 17:44:30 »
5 aylık kurzahar cinsi köpegim avı yiyor ne yapmalıyım
1982-Bilecik

Çevrimdışı Murat ÇAKAN

• Müdavim Üyemiz
  • CMAS**MONITEUR INSTR. FLIGHT ENGİNEER INSTR.
Ynt: av köpegimde yime sorunu
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2013, 21:45:02 »
Kardeşim öncelikle allah yardımcın olsun.Ava aç götürüyorsan sakın aç götürme (yarı aç yarı tok olsun.) ve avda sakın ama sakın dövme, av hayvanı dışında civcivde yiyecektir dikkat et, Ava çok köpekle çıkarma kıskanır tek götür, avı senden kıskanmasıda çok kötü, köpeğe daha çok ilgi göster arkadaşlık bağlarını kuvvetlendir derim şimdilik.
Murat ÇAKAN 1980 BALIKESİR/HAVRAN-KOCADAĞ KÖYÜ 0543 405 1771

"KOCADAĞLI ÇAKAN TEAM_10''
                                                    ''SETTER''

Çevrimdışı Canan GÖRÜR

• Müdavim Üyemiz
  • ADANA BELÇIKA HATTINDA GARİP BİR AVCI
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2013, 01:23:19 »
isin cok zor ama sevgiyle ve sabirla duzelir saygilar
Canan GÖRÜR
1967 ADANA & BELÇİKA

Çevrimdışı Mehmet MUTLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2013, 02:33:49 »
Avcı abilerimden duyduğum kadarıyla ava çıkarken 1 soda şişesi tuzlu su hazırla avı yediği zaman içir......
Mehmet MUTLU
1980-Kırklareli/Babaeski 
05375661200

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Müdavim Üyemiz
  • VARLIĞIM, YÜCE TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN...
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2013, 11:13:09 »
Bazen bu problemleri kıskançlıktan yapıyor bazen ize açlıktan. Öncelikle teşhisi iyi koymak gerekir ve daha sonra uygulama yöntemlerinin üzerine gitmeliyiz. Yeme konusunu daha detaylı anlatmanız gerekiyor... Yanında köpek varmı? Yada aport konusunda sizin eğitiminiz ve köpek ile geçirmiş olduğunuz aport eğitimleri vs vs...
Bu iş biraz detaylı...
Serdar BAKAL1982 Bandırma/BALIKESİR,ŞARKÖY0 542 562 36 73

CADIGİLLERDEN LADY

www.youtube.com/Serdarbakal

Çevrimdışı Sami KARATAY

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2013, 13:15:18 »
Serkan kardeşim ikinizde gençsiniz köpeğini aç ava götürme ,sevgi göster avını  aport eden köpeğinin üzerine hışımla gitme  sabırla ,ilgi ile aşabilirsin...
27/7/1959-KÜTAHYA

Çevrimdışı Serkan OĞUZ

• *
  • serkan oğuz
« Yanıtla #6 : 15 Eylül 2013, 18:16:33 »
yorumlarınız ickin teşekürler,konuyu acmak gerekirse köpegilım attıgım her nesleyi oport yapıp getiriyo burada bi sıkıntı yok ama iş ava gelince yine getiriyo ama yimeğe calışarak almazsam avı agzından parcalıyo cok hırslı bir köpek  sabırla ugraşıyorum yazıkta etmek isremyorum iyi bir kan gelecek vadeden bir yavru  napmam gerekyo bilmiyorum br kaç şey denedim bıldırcına dikenli tel dolyıp aport ettirdiğimde yemege calışıyo ısıramayınca avı getiryo tekrar telsiz denedigmde yine yemeye calışıyo
1982-Bilecik

Çevrimdışı Burak TANRIKULU

• *
  • Ördek Avcısı
    • https://www.facebook.com/groups/266505830034073/?fref=ts
« Yanıtla #7 : 15 Eylül 2013, 21:58:15 »
Hayvana Kesınlıkle Vurma Vurdugun avı yıyorsa  Ona İşaret Parmagını Sallıyarak Hayır Dıye Sert Ve kesın Bır bıcımde Bagır Ve kulagına Hızlı Üfle. Bundan Hiç Hoşlanmıcakdır. Ve Doğru Bişe Yaptıgında Gogus bolumunu okşa Ve afferım dıyerek okşar gıbı vur.... Zamanla Yemicekdir.
Burak TANRIKULU
1990 SAMSUN Ördek Avcısı

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #8 : 15 Eylül 2013, 22:41:52 »
Bıldırcının içine acı biberi doldurun aport ettirin, yerse yesin. Ya ibo gibi türkü çığırmaya başlar ya kuş yemeye tövbe eder :D Şaka :D Ben de öğrenmek istiyorum, takip edeceğim. Selamlar
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Burak TANRIKULU

• *
  • Ördek Avcısı
    • https://www.facebook.com/groups/266505830034073/?fref=ts
« Yanıtla #9 : 15 Eylül 2013, 22:55:02 »
yorumlarınız ickin teşekürler,konuyu acmak gerekirse köpegilım attıgım her nesleyi oport yapıp getiriyo burada bi sıkıntı yok ama iş ava gelince yine getiriyo ama yimeğe calışarak almazsam avı agzından parcalıyo cok hırslı bir köpek  sabırla ugraşıyorum yazıkta etmek isremyorum iyi bir kan gelecek vadeden bir yavru  napmam gerekyo bilmiyorum br kaç şey denedim bıldırcına dikenli tel dolyıp aport ettirdiğimde yemege calışıyo ısıramayınca avı getiryo tekrar telsiz denedigmde yine yemeye calışıyo

Av hırsını yememiş Sık Sık Onu Ava Götür Ve Daha Önce Söylediklerimi Dene İyi Bir Kan Tutturduysan sakın onu yok etme derim. Dostlugunu kazanmaya Çalış Bir hayvanla Dostluk Kurmak Cok Onemlıdır Ozellıkle de Kopeklerde Ve Atlarda Cunku Kopekler Ve Atlar Sahıbınden Cok Guc Alır  Onun Yanında Oldugunu Bılmesı Demek Bır Kopegın Kendını Kral Ilan Etmesı Demektır.    Onun Guvenını Kazan....
Burak TANRIKULU
1990 SAMSUN Ördek Avcısı

Çevrimdışı Murat ÇAKAN

• Müdavim Üyemiz
  • CMAS**MONITEUR INSTR. FLIGHT ENGİNEER INSTR.
« Yanıtla #10 : 15 Eylül 2013, 23:49:58 »
Serkan kardeşim anlatiklarindan anladığım kadarıyla,  özel ilginin yanında, köpek av harici senden korksun komutlarında sana itaati iyi ise şunu yapıyorsun av alanında yap, evinin bahçesinde yada cevresinde sakın yapma;
Bir tane karga vur, akabinde getir komutuyla eti cici bebe yada ödül mamasiyla köpeği rüşvete alıştır ve sonraki avlardada devam et, artı sev ileride 7 ay gibi rüşveti kaldır.zamanla duzelecektir.Basarilar.
Murat ÇAKAN 1980 BALIKESİR/HAVRAN-KOCADAĞ KÖYÜ 0543 405 1771

"KOCADAĞLI ÇAKAN TEAM_10''
                                                    ''SETTER''

Çevrimdışı Serkan OĞUZ

• *
  • serkan oğuz
« Yanıtla #11 : 17 Eylül 2013, 07:13:50 »
arkadaşalar şok tasması kullansam bi faydası olurmu varmı bilgisi olan
1982-Bilecik

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 17 Eylül 2013, 08:29:52 »
kardeşim zor bir durum ama bilgilerimi paylaşayım. bıldrıcın vurduğunda avı bırak çağır köpeği yanına oturttur. ağzını elinde iyice aç baya bi acacaksın bılrdıcnını köpeğin ağzına yan gelecek şekilde koy ve gölzerine bakarak bekle. her ağzını sıkacağı zaman hayır diye bağır tokat at. sonra hemen aferim de. bunu sürekli yap. arasıra yüksek ses tonu ile hayırrr diye bağırıp kulağını ucun dan sık.  sonra ağzından al bılrdınını. tekrar yap ağzını iyice acakkki hayvanı ezmesin. sonra. bunu yaptıktan sonra.  bıldrııcnı burnuna ağzıa sür. her yalamay çalıştıüğı ağzını açıp ısırmaya çalıştıkca tokat at ağzına. sonr ahmen aferim deyip tekrar ağzına burnuna sür al oğlum al de. her çiğnemeye yemey çalıştığı an tekrar tokat at ama düzgün yapınca mutlaka aferin de ve sev. hemen ağzına yanında bisküvi yada sevdiği köpek mama sı vs olsun hemen ağzıan onu ver. asal ama asla ava köpeği aç karnına getirme .zaten avda aşırı efor sarfettiği için dahada acıkacaktır.
 bütün av köpekleri bılrdırcını yağına kokusuna karşı ayrı bir iştahı var. bunu bir kere öğrensin daha asla yapmaz. bende DD ilk avına pazar günü gitti ilk fermalı bılrdın kaldırdı ve hemen aldı baktım ağzında eziyor sonraki kaldırdığı 5 bılrıcdına bu dediğim işlemleri yaptım daha bakmıyorum bile fermalı kaldıryor alıp geliyor yanıma bırakıyoru. işte tamda bu sana yazdıklarımı uygularım her zmana köpeklere. zaten 1 kere öğrenince daha yapmaya gerek kalmıyor.
 ama unutmayalım köpekler bu vurulmuş bılrdırcına dayanamıyuor. en kötü sorun da köpeğin aşırı hırsında ksıkançlığıondan dolayı yapması bu iş dahada zor düzletmesi
 kolay gelsi,n inşallah düzelir
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Selman TİMUR

• *
« Yanıtla #13 : 17 Eylül 2013, 08:45:06 »
Geçmiş olsun kardeş kıskançlık yapıyor olabilir iyicene kendine alistir eyer vurdugun avı yiyiyorsa buyuk avlarda dene bildircinda zaten usta kopek bozuluyor bide yavru eyer yutarsa aç ağzını toprak camur doldur kustur köpeği bir iki kendiliğinden birskir iyi bişey yaptimi odullendir kopegin duzelecektir aport ederken mesafeyi kisa tutmaya calis saygilar
1982-Mardin

Çevrimdışı Kadir GONAYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 17 Eylül 2013, 11:58:12 »
Çok büyük gibi görünen bu sorunun çözümü aslında çok basit.

Seneler önce beslediğim ve tavuk yemeye alışmış bir köpeğimi bıldırcına alıştırırken uyguladığım yöntemi şimdiki köpeğime de uyguladım ve problem kısa sürede halloldu bu sene başıma gelen olay  şöyle gelişti :

Köpeğim ava ilk çıktığında çeşme başında temizlenmiş bıldırcın kafası ve kanatlarını bir güzel mideye indirmişti. Daha önce vurduğum üveyiği yemeye teşebbüs etmeyen köpeğim bundan sonra vurduğum bir bıldırcını hemen çiğnemeye başlayınca eyvah dedim. sonra ne mi oldu ??? vurduğum bıldırcını dondurduktan sonra çorabın içine koyarak tekrar gösterdim bu kez yemek istese de hem çorabın hem de soğuğun etkisiyle bundan vazgeçti sonra birkaç aport taliminden sonra kuşu çorabın içinden çıkartıp aport yaptırdım ve sonuç pozitif :) 

Köpeğin 1 yaşını geçtiğini ve 10-15 dakika içinde eğitime olumlu cevap verdiğini gözönüne alarak gayet başarılı bir yöntem olduğunu söyleyebilirim. Yani köpeği hırpalamana toprak yedirmene falan gerek yok. en fazla birkaç gün donmuş kuşla aport çalışması yaptırdıktan sonra emin ol ki sıcak kuşuda yemeyecektir.
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2013, 12:06:55 Gönderen: Kadir GONAYDIN »
Kadir GONAYDIN-1978 İstanbul - Beylikdüzü

Yedi yaşında ki bir çocuk kalbimizdekileri bilse dağların arkasına kaçarız. Mevla (c.c.) her şeyi biliyor, hiç utanmıyoruz.

Çevrimdışı Ahmet KAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • keklik avcısı
« Yanıtla #15 : 17 Eylül 2013, 16:42:01 »
valla kardeşim köpek bıldırcını dişliyor tost yapıyor deseydin 8 lik çivinin uçlarını iyice taşta yedir sivri kalmasın ölmüş bıldırcının içine sağlı sollu 7 - 8  tane koy, çenesi ve dişleri ile tost yapayım diye aklında geçirmeye kalktımı içerideki çiviler çenesini ağrıtacağı için bir kaç denemeden sonra ister istemez vaz geçecek. canı yandığı için kesin çözümdür.  fakat bu yutuyormuş görmeden bu yazdığımı yap diyemiyeceğim. çiğneyerek yutuyorsa dene başında dur tabiki birden yutmaya çalışırsa müdahale edersin.ama eğer yazdığım şekilde ise canı yanacağı için yeme sorunu kendiliğinden kalkacaktır.
  • Ata
  • Ata
  • Sarsılmaz
  • 1-seter 2 kuttzaar 3- pointer
Ahmet KAZICI
1970 Söke AYDIN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 18 Eylül 2013, 08:22:06 »
valla kardeşim köpek bıldırcını dişliyor tost yapıyor deseydin 8 lik çivinin uçlarını iyice taşta yedir sivri kalmasın ölmüş bıldırcının içine sağlı sollu 7 - 8  tane koy, çenesi ve dişleri ile tost yapayım diye aklında geçirmeye kalktımı içerideki çiviler çenesini ağrıtacağı için bir kaç denemeden sonra ister istemez vaz geçecek. canı yandığı için kesin çözümdür.  fakat bu yutuyormuş görmeden bu yazdığımı yap diyemiyeceğim. çiğneyerek yutuyorsa dene başında dur tabiki birden yutmaya çalışırsa müdahale edersin.ama eğer yazdığım şekilde ise canı yanacağı için yeme sorunu kendiliğinden kalkacaktır.
ahmet kardeş sakınaaaa derim bu uygulama kesinlikle yanlış ASLA VE ASLA yapmayın. yanlış bilgiler verip sorun yaratmaktan başka işe yaramaz buy uygulama.
 sebep açıklayayım. olduki hayvan hiç çiğnemeden yutttu ne olacak o çiviler açıklarmısınız lütfen. nerden ve nasıl çıkacak.  daha fazla sorun yaratacağı için kesinlikle yapılmaması gerekli . çok tehlikeli.
 saygılar sunuyorum
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Ahmet KAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • keklik avcısı
« Yanıtla #17 : 18 Eylül 2013, 15:42:38 »
ee bende zaten yapma dedim çünkü kendi köpeğim değil köpeğin ne yaptığını nasıl yediğini bilmiyorum.onun içindir,ki
 (fakat bu yutuyormuş görmeden bu yazdığımı yap diyemiyeceğim.) yukarıda yazdığım yazıdan alıntı.dr. ,diye belirttim. her aslanın ayrı bir yoğurt yiyişi vardır.bende oldumu bu şekilde çözmüşümdür.ama sonuçta denemek denememek arkadaşa kalmış bir şey her kez fikrini ,bildiğini .gördüğünü yazmış. bende benim kendi metodu,mu yazdım.adem bey.
sonuçta herkez,in ortak fikri kardeşimize yardımcı olmak.

saygılar
  • Ata
  • Ata
  • Sarsılmaz
  • 1-seter 2 kuttzaar 3- pointer
Ahmet KAZICI
1970 Söke AYDIN

Çevrimdışı Halil TEKİN 34

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 18 Eylül 2013, 15:56:37 »
Bu sorunun bana gore tek bir cozumu var oda zorunlu aport bu egitimi arastirirsaniz nasil yapilabilecegi hakkinda internette bolca bilgi mevcut ama uygulama asamasinda eger yapabileceginize inaniyorsaniz yapin ve yapamiyorsaniz bir bilen den yardim almanizi tavsiye ederim
Cunku hasas ve hata kabul edmeyen bir egitimdir .
Saygilarimla 
Kıbrıs
20/06/1983

Çevrimdışı Halil TEKİN 34

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 18 Eylül 2013, 15:58:08 »
Yabanci kaynaklardan da force fetch veye conditioned retrive diye arastirip bilgi edinebilirsiniz.
Kıbrıs
20/06/1983

Çevrimdışı Serkan OĞUZ

• *
  • serkan oğuz
« Yanıtla #20 : 18 Eylül 2013, 16:55:11 »
arkadaşlar verdiğniz bilgiler icin teşekürler ugraşıyorum inşallah cözücez bu durumu köpek cok hırslı avda beklemeye teamül edemiyo üveyik beklerken havlayıp duruyo illaki gezcek bir şeyler arıyacak erkek bir köpek oldugu icin direniyo şok tasması hakkında bilgisi olan varmı
1982-Bilecik

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 18 Eylül 2013, 19:30:04 »
ee bende zaten yapma dedim çünkü kendi köpeğim değil köpeğin ne yaptığını nasıl yediğini bilmiyorum.onun içindir,ki
 (fakat bu yutuyormuş görmeden bu yazdığımı yap diyemiyeceğim.) yukarıda yazdığım yazıdan alıntı.dr. ,diye belirttim. her aslanın ayrı bir yoğurt yiyişi vardır.bende oldumu bu şekilde çözmüşümdür.ama sonuçta denemek denememek arkadaşa kalmış bir şey her kez fikrini ,bildiğini .gördüğünü yazmış. bende benim kendi metodu,mu yazdım.adem bey.
sonuçta herkez,in ortak fikri kardeşimize yardımcı olmak.

saygılar
AHMET ABİ PARDON OZAMAN ÖZÜR DİLERİM VALA BEN DEDİM NE OLUYOR BÖYLE ŞEY OLURMU DİYE ŞAŞIRDIM ÖZÜR ABİ AYNIU DÜŞÜNCEDEYİZ OZAMAN
SAYGILAR:)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Sabri AKDENİZ

• *
« Yanıtla #22 : 18 Eylül 2013, 21:03:10 »
 Serkan arkadaşım,üç göbektir köpekli avcılık yapan bir aileden geliyorum.Köpeğinin bu problemi çözüme ulaşır.Ama senin güzel ömründen çok güzel geçireceğin avgünlerini bu köpekle uğraşarak geçirmen gerekecek.Şöyle sitemizdeki satılık yavruları incelediğimizde  çok harika ve sizi üzmeyecek,harika heyecanlar yaşatacak yavrular var ve hemde çok çok uygun fiatlara.Bütün avcı kardeşlerimiz sizin sorununuza çözümler üretmişler.Bende birkaç birşeyler yazabilirdim.Hayat çok kısa.Kolaygele.

Sabri AKDENİZ
1953 BURSA/AKÇALAR - BALIKESİR/EDREMİT - MARDİN
0 533 654 18 93 http://sabrihoca.wordpress.com - Blog Sayfam için tıklayınız...

Çevrimdışı Serkan OĞUZ

• *
  • serkan oğuz
« Yanıtla #23 : 20 Eylül 2013, 20:45:31 »
1
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2013, 11:58:42 Gönderen: Serkan OĞUZ »
1982-Bilecik

Çevrimdışı Yücel MERT

• Müdavim Üyemiz
  • Paylaşıyorsan, işte o zaman AVCISIN...
« Yanıtla #24 : 20 Eylül 2013, 22:27:56 »
sen öğrettinmi hayvana hayır bu bıldırcın bunu yemeyeceksin diye... hayır dedinmi??? hayırı öğrettinmi ????
15 tekrarmış :D arkadaşım baştan beri susayım dedim ama olmadı... kusura bakma...
eğitimde tekrar 3-4 defadır, sonrası hayvanı bıktırır eğitim değil zulüm olur, çünkü o şu anda onu oyun görüyor.. eğitimide doğru olarak yaptığı tekrarda bitirirsin.... nerden biliyorsun o gün onun karnının veya kulağının ağrımadığını ???
şu anda bahsettiğin 5 aylık yavru ve insan yaşıyla 5 yaşında ya var yada yok....
lütfen ilkel metodları bırak biraz oku ve araştır derim....
köpeğin dostluğunu kazanmak zordur ama kazandığındada sana canını veriri...
canını fazla yakmadan kadir beyin veya adem beyin dediği metodları deneyebilirsin...
 küçük köpeğin en büyük cezası onu ensesinden tutup sarsmak olcaktır (tıpkı annesi gibi)
ayrıca senin bu dönemde yapman gereken sosyalleşltirmek çıkar dolaştır kümes hayvanlarıyla tanıştır, arabaları sokakkları insanları görsün...
bu aradada temel iştaaat komutlarını yavaş yavaş kulağına söyleki alışsın..
sonrasında temel itaat.. otur kal hayır yat aport bekle vs. vs....
sonrada ağzında ezerken hayır de bakalım....
benim köpeğim hayır dediğimde çok afedersin tuvaletini yarıda bırakırdı...
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2013, 22:29:47 Gönderen: Yücel MERT »
Yücel MERT
1976 Manisa/Diyarbakır