Gönderen Konu: av sahasıan zehirli ciger atan cigersizlere nasıl engel olunacak  (Okunma sayısı 4430 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bulut BULUTLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 dün av sahsında  4 köpegim zehirlendi mayın gibi he tarafa zehirli ciger atmışlar ve 4 köpekten 1 ini kusturabildim ve o kurtuldu bu durumu kine veya hangi makama bildirmem gerekli
1969
ISPARTA

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
abi inan okuyunca cok uzuldum o cigeri atanin allah belasini versin nasil bi zihniyettir bu ya anlamiyorum nasil bi insan diyemiycem bunu yapan insan olmaz allah kahri kazabina ugratsin boyle insanlari gecmis ollsun inan kopekleri meraya cikrdirken ben bile korkar oldum yilan biti simdide cider basladi .
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı H.Tarık EŞKİ

• Müdavim Üyemiz
Bunu yapanı fazla uzakta aramaya gerek yok bence. Gittiğiniz avlağa en yakın köydeki vatandaşlara sorun. Genelde hiçbiri avlanma pulu almadığı gibi avlanma tarihlerine de dikkat etmezler. Ayrıca köylerinin yakınına avlanma tarihlerinde gelen avcıların köpeklerini zehirlerler, lastiklerini keserler, kaçak avcılık yapılıyor diye şikayet ederler. O köyün yakınında ki avları kendilerinden başka kimsenin avlayamayacağını düşünürler çünkü hala kabile zihniyetiyle yaşamaktan kurtulamamışlardır. Bu eleştiriler belki çok acımasız oldu ama, vazifem gereği muhatap olduğum yüzlerce köylü ile alakalı değerlendirmem bu yönde. Geçmiş olsun...
  • Webley&Scott Çifte
  • Huğlu Süperpoze
H.Tarık EŞKİ -1987- Veteriner Hekim
Memleket Ankara
İkamet Konya

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
tahminimce köylüler tilki çakal vs gibi canlılardan kurtulmak için  bu yöntemi seçiyorlar. ben zannetmiyorumki özelli,kle avcıların köepkleri için yapılsın. kesinlikle  tavuklara ördeklere dadanan çakal  tilki için atılıyordur. ama küçük beyinli oldukları için doğada sadece bu hayvanların dolaşmadığını vede başka hayvanlarında bundan etkileneceğini düşünecek kadart beyin olmadılarını görüyoruz.
 bu daha neki adam av sahasına domuz avlamak için horusuz çekilmiş ip ile gerilmiş domuz gecerken ipe takılıp patlasın ölsün diye düzenek yapan var. gerçi adamı oydular ama mangafa yien yapar .
  hiç düşünmüyor la kardeşim burdan insan da geçiyor çoluk çocuk oyun oynar ne bilim avcılar var avcı gecer av köpeği gecer. ya bu kadarmı insan canı ucuz 1 tane mallllll   gidip seni,n benim canımı canımızı alabiliyor nedeni basit bir şey.
  geçmiş olsun ama sizin yerinizde olsam köyü didik didik ederdim. jandarmay her şekilde ayaklandırırdım. 
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
tarik ve ademe katiliyorum elinize saglik guzel ve dogru yazmissiniz o koyu ben olsam talan ederim abi gaz olarak algilanmasin ama bu cobanin kopegide olur avcinin kopegi olur ama iste adamlarin zihniyet gelismemis odun okuz gibi yoz insanlar var kendi insanimiz ama iste ormancilar burda cok is dusuyor ama ben bugune kadar bi tane ormanciyla karsilasmadim isin gercegi pulun varmi belgen varmi diye soran olmadi okadar yerde av yaptim ama hic bi etkilesim yok hic bi denetim yok nerde sehir merkezo ordalar cikin daga tasa maas aliyorlar hic bi icraat yok burdan onlarida elesitiriyorum ama buyuk gecmis olsun biz sana ne yazsakda bos bida tekrari olmaz umarim tamda sezonun ortasinda gecmis olsun tekrar
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Mesut KARABEYİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bence de zehirli etler tilkiler ve çakallar için atılıyor.Bunu atanlarda köylüler ve deri ticareti yapan kaçak avcılar.
1993 İSTANBUL
(memleket KASTAMONU)

Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde adı yabancıları titreten bir millet olduk.

Çevrimdışı Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
O zehirli etleri herkim attı ise anasını sevmek lazım ama, bende bir KÖYLÜ olarak yukarıda yazılan genellemelerin hiç birini tasvip etmiyorum. 3-5 kişinin yaptığı edepsizlikten dolayı KÖYLÜ sıfatını taşıyan herkesi aynı kefeye koymanız, sizin de tasvip etmediginiz insanlardan farkınız olmadığını gösteriyor. 
Yabancı avcılar KÖYLÜ nün tarladaki kulübesinin kapısını kırıp icerisini talan etmişler güya yağmurdan sığınıp dinlenmişler. Ama içerisini görsen domuz yatmış dersin. KÖYLÜ de gidip pazar günü tarlasını kulübesini bekliyor. Adam kendi malını koruyunca yemediği laf kalmıyor. Bu KÖYLÜ de avcilara küfür ediyor. Üzerinize alınır misiniz o küfürü? Alinmazsiniz değil mi?

1-2 tane insanlıktan nasibini almamış mahlukatin yaptığı edepsizligi ne KÖYLÜ lere ne avcilara mâl edemeyiz...
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• *
Böyle durumlar için ben köpeğime eğitim vermiştim. Ne bulduğu bir şeyi ne de başkasından yemezdi. Ya da ben izin verirsem yerdi. Tavsiye ederim. Böyle eğitimleri vermek lazım. Zor bi eğitim değil aslında.
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
O zehirli etleri herkim attı ise anasını sevmek lazım ama, bende bir KÖYLÜ olarak yukarıda yazılan genellemelerin hiç birini tasvip etmiyorum. 3-5 kişinin yaptığı edepsizlikten dolayı KÖYLÜ sıfatını taşıyan herkesi aynı kefeye koymanız, sizin de tasvip etmediginiz insanlardan farkınız olmadığını gösteriyor. 
Yabancı avcılar KÖYLÜ nün tarladaki kulübesinin kapısını kırıp icerisini talan etmişler güya yağmurdan sığınıp dinlenmişler. Ama içerisini görsen domuz yatmış dersin. KÖYLÜ de gidip pazar günü tarlasını kulübesini bekliyor. Adam kendi malını koruyunca yemediği laf kalmıyor. Bu KÖYLÜ de avcilara küfür ediyor. Üzerinize alınır misiniz o küfürü? Alinmazsiniz değil mi?

1-2 tane insanlıktan nasibini almamış mahlukatin yaptığı edepsizligi ne KÖYLÜ lere ne avcilara mâl edemeyiz...
abdullah kardeş neyi savunuyorsun anlamadıkki kims eköylülerin hepsi yapmıştır demiyorki zaten.  köylüleri zan altında hepsi yapmıştır diyen de yok.
 sana bir soru gittin bir meraya ava giderken yanına başka avcıların köpekleri zehirlenip ölsün diye ciğer et götürüp atıyormusun bi yerlere.
  aklı selim hiç kimse bunu yapmaz. avcılara kast edip araziye et atmaz kimse.   ama ürünü talan edilmiş pininden tavuk ördeği horozu çalışan  birileri bu işi yapar . yapmaya hakkı var yok ama canı ya ıyor ise yapar. doğrumudur yaptığı hareket asla ama yapıyor işte köylü milleti. aadam lar ın umrundamı zehirlene köpek . adamlar düşmüş geçim derdine av köpeleri ponlar için sadece İT KÖPEK .  SENİ DÜŞÜNMÜYORKİ ZATEN AKLI SELİM OLSA BU DAVRANIŞI YAPMAZ.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
Adem;
Bunları yapanların insanlıktan nasibini almamış mahluklar olduğunu söylüyorum. Bunu yapan 2-3 kişi yüzünden KÖYLÜ lere laf söylenmesi, hakaret edilmesi canimi sıkıyor.

Yazan veteriner işi gereği köylüleri iyi tanıyormuş ve hepsinin öyle Cani olduğunu söylüyor.
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2013, 19:19:06 Gönderen: Abdullah ORUÇ »
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
Arkadaşlar bunları genelde araç yakınına atıyorlar arabaya dönerken dikkat edin.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Adem;
Bunları yapanların insanlıktan nasibini almamış mahluklar olduğunu söylüyorum. Bunu yapan 2-3 kişi yüzünden KÖYLÜ lere laf söylenmesi, hakaret edilmesi canimi sıkıyor.

Yazan veteriner işi gereği köylüleri iyi tanıyormuş ve hepsinin öyle Cani olduğunu söylüyor.
  ya abdullah veterinerler de canii hiç acıma yokk :))))  ama kardeş kimsenin genellem yapma hakkı zatn yok. yapamaz. bizde bi ayağımız köy bizimde etfaımız hep köyülü. e kadar got kafa beyni küçük kişiler varsa o kadar bilinçlki o kadar hayatı ve doğayı seven kişile rvarki !!
 emin olun çok var tanıiımız ya adem yazık değilmi bu çulluklara ördeklere kuilara bırakın yaşaşsınlar diyen :))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
yaa avcı dostlar size ne diyorum bırakın köpeğei falan adam ormana  oatika yola tüfek kurmuş domuz izine siz hala et den bahsidyorusunuz. ya demiyorki got kafa burdan insan gecer patlar ölür gider. ölen mezara ben kodese demiyor. işte uyarıldı jandarm ..... dünyasını ama duyuyorum hala yapıyormuş. ne  yapacaz şimdi.
  bide orman deiğim öyle ıssız yer değil köyün hemen dibi çocuklar da oyun oynadıkları bir yer.
  varın gerisini siz düşünün o zihniyetteki insan tilkiye çakala kıyarken sen,n köpeğind eyer diye aklına gelirmi. akıllı birşey olsa çoluk çocuk var insna var evcil hayvanalr var deyip yapmaz zaten.
  ama diyorumbazı kişiler için av köpeği vs evcil hayvanlar hayvandan öte geçmiyor. hep bana söylenen köpeklere insan muamelesi yapıyrosun onları doktore getirdiğin kadar kendndi getirmiyorsun bakımları desen o derece. yani işin özü bu
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hayri IŞITAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: av sahasıan zehirli ciger atan cigersizlere nasıl engel olunacak
« Yanıtla #13 : 04 Kasım 2013, 19:42:27 »
herseyin basi egeytim okumak ogrenmek ve dusunur olmak
kendimize insana ve dogaya saygili olmak saygi durmak
1962 SAMSUN 55-- United states

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı