Gönderen Konu: TEK KURŞUN ŞECİMİ??  (Okunma sayısı 23618 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
TEK KURŞUN ŞECİMİ??
« : 23 Kasım 2013, 18:07:07 »
Herkese Selamlar.Konya Yapım Star-Huğlu Marka Yarı Otomatik Av Tüfeğim Var 71 Cm Namlulu.Buna Uygun Domuz Avında Kullanacabileceğim Orta Fiyatlarda Tek Kurşun Marka Tavsiyesi Bekliyorum.Saygılar  :)
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: TEK KURŞUN ŞECİMİ??
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2013, 18:28:32 »
 :)
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 18:55:49 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2013, 18:32:59 »
  O0

o tüfekle tekkurşun atmam
Neden ustam??
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2013, 21:02:27 »
RC, Meca 28 gram kurşunları denedim hem isabetli hem tepmesi, patlaması makuldü. Bilhassa RC. Yaf (28 gramlık) kullananlardan da methini duydum. Bence 28 g üzeri kurşun pek atmayın. Hatta Remington 28 gram kurşunu bile her silahta kullanmayın. Ben denemedim ama kim kullandıysa top gibi patladığını yazdı, söyledi.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #4 : 23 Kasım 2013, 21:18:43 »
Volkan bey'e katılıyorum yıllardır züber ve yaf pala kullanıyorum fena değiller. Rc en ideali tabiki
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 23 Kasım 2013, 22:53:09 »
Hüseyin Bey Neden Atmam Dediniz Ne Gibi Bir Sorun Olabilir?
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2013, 22:54:25 Gönderen: Berkay TOPUZ »
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 23 Kasım 2013, 23:05:20 »
Volkan Bey Tavsiyelerinize İçin Saolun.Teşekkürler Mahmut Bey Görüşünüz İcin..
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
  • Bazıları sürat sever....
    • izmirchoketube
« Yanıtla #7 : 23 Kasım 2013, 23:23:27 »
fiocci trio palla 28 gr tavsiye ederim .
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 24 Kasım 2013, 00:08:39 »
Serkan Bey Fiyat Olarak Bayağı Fazla Gördüğüm Kadarıyla O Fişekler :)
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 24 Kasım 2013, 04:25:06 »
Herkese Selamlar.Konya Yapım Star-Huğlu Marka Yarı Otomatik Av Tüfeğim Var 71 Cm Namlulu.Buna Uygun Domuz Avında Kullanacabileceğim Orta Fiyatlarda Tek Kurşun Marka Tavsiyesi Bekliyorum.Saygılar  :)
merhaba Berkay bey tüfeğiniz star huğlu bir ara marka telif hakları gerekçesiyle piyasadan toplatılmıştı bu tüfekle magnum kursun atmayı sakın denemeyin sonuçları kötü olabilr yabancı markların hiç birini tavsiye etmem çünki yabancı kurşunların barutu çok hızlı yandığı için muazzam bir basınç ve geri tepmeye sahipler özellikle rc  bu tüfek için yerli olarak yaf speedy sulug 29 gr(hızlı kursun yada meca 28 ve 30 gr palla kursun uygun olur son olarak namlu boyunuz 71 cm tek kursun için pek uygun değil atarsanızda muhakkat 5 nolu şokta atın selametle
1985
BURSA

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 24 Kasım 2013, 10:25:03 »
 :)
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 17:53:22 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 24 Kasım 2013, 23:52:24 »
merhaba Berkay bey tüfeğiniz star huğlu bir ara marka telif hakları gerekçesiyle piyasadan toplatılmıştı bu tüfekle magnum kursun atmayı sakın denemeyin sonuçları kötü olabilr yabancı markların hiç birini tavsiye etmem çünki yabancı kurşunların barutu çok hızlı yandığı için muazzam bir basınç ve geri tepmeye sahipler özellikle rc  bu tüfek için yerli olarak yaf speedy sulug 29 gr(hızlı kursun yada meca 28 ve 30 gr palla kursun uygun olur son olarak namlu boyunuz 71 cm tek kursun için pek uygun değil atarsanızda muhakkat 5 nolu şokta atın selametle

Caner Bey Gecen sene elimizden jandarma kararıyla alınmıştı tüfekler av yapamadık 2 ay  >:(  sonra tekrar geri verildi..siz yabancı marka atmayın demişiniz ama ben şimdiye kadar hep yabancı marka fişek kullandm hiçbir sorun yaşamadım tam tersi yerli fişeklerde takılma sorunu yaşadım..zaten tüfeğin yanındaki şok kitapcığındada 5 nolu şokta tek kurşun atın diyor  :) yaf speedy sulug benmde kullanmayı düşündüğüm fişekti  :) Rclerde kovan uzunluğu 67 mm diyor ona kafam takıldı acıkcası bizimkiler cünkü 70 mm ve 76 mm icin sanırım ama herkes cok övüyor Rc yi :) teşekkürler bilgileriniz icin..
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 24 Kasım 2013, 23:54:17 »
O0

http://www.kayaavmarket.com/default.asp?git=9&urun=1681

söylediğiniz marka tüfekle yukardaki linkteki remington kurşundan sadece 1 adet atış yapıldı... atış yapan kişiyi tanımıyorum dagda zeytin bahçelerinin ilaçlamasını yaparken denk geldi... kendisine birkaç defa bu tüfekle bu kurşunu atmayın dediğim halde bu sefer gurur yapıp attı  :o :-[...  attı ama tetik grubu yay horoz kaşık mekanizma kilidi hepsi darma duman oldu... bu kurşunun harici yerli kurşunlarda atmayın...

Hüseyin Bey ben aslında bu fişekten kullanmayı düşünüyordum ama söylediklerinizden sonra kararsız kaldım acıkcası  :-\
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
    • izmirchoketube
« Yanıtla #13 : 24 Kasım 2013, 23:59:09 »
Berkay bey fiocci ye pahalı demişsin ama kullanmayı düşündüğün fişeğin 10 tanesi 25 tl
fiocci 25 tanesi 50 tl fiyat olarak ta fiocci yi tavsiye ederim :) :)
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 25 Kasım 2013, 00:14:45 »
Berkay bey fiocci ye pahalı demişsin ama kullanmayı düşündüğün fişeğin 10 tanesi 25 tl
fiocci 25 tanesi 50 tl fiyat olarak ta fiocci yi tavsiye ederim :) :)

Serkan Bey fiochi kalitesi tartışılmaz daha önce tavşan ve ördek avında kullandım cok güzel bir fişek yılların markası zaten ama uzun süredir bayilerde bulamadım :) ama kurşunu kullanmadım nasıldır bilmem tüfeğe uyarmı benim 50 metredn sonra kayma yaparmı gidişi nasıldır sonucta 50 tl para vericz ama tavsiyesini değerlendiricem  :)
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 25 Kasım 2013, 00:21:29 »
Caner Bey Gecen sene elimizden jandarma kararıyla alınmıştı tüfekler av yapamadık 2 ay  >:(  sonra tekrar geri verildi..siz yabancı marka atmayın demişiniz ama ben şimdiye kadar hep yabancı marka fişek kullandm hiçbir sorun yaşamadım tam tersi yerli fişeklerde takılma sorunu yaşadım..zaten tüfeğin yanındaki şok kitapcığındada 5 nolu şokta tek kurşun atın diyor  :) yaf speedy sulug benmde kullanmayı düşündüğüm fişekti  :) Rclerde kovan uzunluğu 67 mm diyor ona kafam takıldı acıkcası bizimkiler cünkü 70 mm ve 76 mm icin sanırım ama herkes cok övüyor Rc yi :) teşekkürler bilgileriniz icin..
Berkay bey yabancı kursun atışı olarak kastetmek istediğim magnum kursunlardı birde rc palla 32 gr bendeki  geri tepmesi oldukça fazlaydı ama çok etkili bir kursun  bunu kastetmek istedim birde 67 mm çaplı fişek için kafanıza takmayın sizin tüfeğiniz 76 mm yataklı zaten 76 -70 67 mm fişekleri rahatlıkla atabilirsiniz sizin tüfeğiniz star huğluya gelince daha önce sahip olmak istediğim bir tüfekti bu tüfekte en çok hoşuma giden boş kovanları diğer otomatikerden daha uzağa fırlatması
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2013, 00:25:02 Gönderen: Caner COŞAN »
1985
BURSA

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 25 Kasım 2013, 00:40:35 »
Berkay bey yabancı kursun atışı olarak kastetmek istediğim magnum kursunlardı birde rc palla 32 gr bendeki  geri tepmesi oldukça fazlaydı ama çok etkili bir kursun  bunu kastetmek istedim birde 67 mm çaplı fişek için kafanıza takmayın sizin tüfeğiniz 76 mm yataklı zaten 76 -70 67 mm fişekleri rahatlıkla atabilirsiniz sizin tüfeğiniz star huğluya gelince daha önce sahip olmak istediğim bir tüfekti bu tüfekte en çok hoşuma giden boş kovanları diğer otomatikerden daha uzağa fırlatması

Caner Bey bu 67 mm konusu kafamı kurcalıyodu uzun zamandır tüfeğim 76 mm yataklı hani sorun cıkarmı diye düşünmeden edemiyo insan  :) Serkan Beyin bahsettiği Fiocchi ve  Rc ,Mega ,Yaf kurşunlar düşüncelerim şuan :)
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2013, 02:31:07 Gönderen: Berkay TOPUZ »
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 25 Kasım 2013, 01:00:37 »
Caner Bey bu 67 mm konusu kafamı kurcalıyodu uzun zamandır tüfeğim 76 mm yataklı hani sorun cıkarmı diye düşünmeden edemiyo insan  :) Serkan Beyin bahsettiği Fiocchi,onun haricinde Rc ,Mega ,Yaf kurşunlar düşüncelerim şuan :)
bu sınıf tüfeklerde 30 gr ve altı tek kursunlar daha verimli oluyor

1985
BURSA

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 25 Kasım 2013, 15:30:14 »
caner bey kafamda şuan fiochhi,meca,Rc alternatifleri var carsamba deneme yapıcam artık :)
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
    • izmirchoketube
« Yanıtla #19 : 25 Kasım 2013, 18:43:07 »
Serkan Bey fiochi kalitesi tartýþýlmaz daha önce tavþan ve ördek avýnda kullandým cok güzel bir fiþek yýllarýn markasý zaten ama uzun süredir bayilerde bulamadým :) ama kurþunu kullanmadým nasýldýr bilmem tüfeðe uyarmý benim 50 metredn sonra kayma yaparmý gidiþi nasýldýr sonucta 50 tl para vericz ama tavsiyesini deðerlendiricem  :)
Gayet isabetli atışlar yapıyoruz çünkü ekip olarak 28 gr fiocchi tiro a palla kurşun
Kullanıyoruz . Genelde slug namlu ile atıyoruz . Sizin tüfekte nasıl olur bilemem
denemeniz icin 5 ad gönderebilirim.
Rastgele
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 25 Kasım 2013, 22:52:54 »
           Aynı tüfekten bir süre kullandım, zuber tek kurşun ve şevrotin ile güzel domuz avı yapmıştım.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 25 Kasım 2013, 23:20:54 »
Gayet isabetli atışlar yapıyoruz çünkü ekip olarak 28 gr fiocchi tiro a palla kurşun
Kullanıyoruz . Genelde slug namlu ile atıyoruz . Sizin tüfekte nasıl olur bilemem
denemeniz icin 5 ad gönderebilirim.
Rastgele
Serkan Hocam Saolasın :) Av bayii bir abimizin elinde varmış fiocchi tiro palla 25 li paket 3-4 kutu elinde kutudan 6 tane bölüp denemem icin verdi :) oda cok anlattı bu fişeği haftasonu deniycem elimde Meca ve Yafda var şuan sonucları yazarım :)
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 25 Kasım 2013, 23:22:57 »
           Aynı tüfekten bir süre kullandım, zuber tek kurşun ve şevrotin ile güzel domuz avı yapmıştım.
Mehmet Bey çoğu kişi bu tüfekle tek kurşun atmak pek iyi değil dedi ama ne olursa olsun deniycem  :)
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Emrah DOĞAN

• *
« Yanıtla #23 : 27 Kasım 2013, 15:58:56 »
Merhabalar... Ben jet marka guallandi tipi kurşunu ata neo 12 slug namlulu tüfekle kullanıyorum.O kadar iyi sonuç alıyorum kii başka kurşun kullanmıyorum.Şiddetle tavsiye ederim
  • Baikal mp 155 max5
  • Albatros alr 19
  • İmpala Plus max 5
  • Ata Neo 12 Ekstra Combo
  • Franchi First Class
Emrah DOGAN
1983 MANİSA/SOMA

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 27 Kasım 2013, 18:20:59 »
         Ben bu star huğlu ile çok kurşun atmıştım, özellikle hedefe çok attım.Bir sorun yaşamamıştım.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ