Gönderen Konu: 6 aylık kurzhaar eğitilebilir mi?  (Okunma sayısı 3021 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ramazan YILDIZ 20

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
6 aylık kurzhaar eğitilebilir mi?
« : 12 Ocak 2014, 18:41:32 »
Herkese iyi günler. Köpeğimi 1 aylıkken almıştım eğitmeye çalıştım ancak aike ortamında köpek çok oynanıp şımardı ısırmalar hırlamaları ortaya çıktı. Önceden avı getirirdi şimdi vurulan avı sadece oynuyor getirmiyor birde ferma eğitiminide vermeye çalıştım fermaya bazen duruyor ancak genelde gidip avı ben oraya ulaşmadan kaldırıyor. Arabaları kovalama huyu da var. Tam anlamıyla itaat komutandırma ferma ve aport eğitimleri yapılabilir mi? köpeğim 6 Aylık eğitilebilir mi?
  • Stoeger m2000 2012 model standart combo
  • sarsılmaz sp-flash 86
  • Huğlu Çifte
  • English Pointer
1990 DENİZLİ
Karavanacı Avcı

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: 6 aylık kurzhaar eğitilebilir mi?
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2014, 18:46:28 »
Herkese iyi günler. Köpeğimi 1 aylıkken almıştım eğitmeye çalıştım ancak aike ortamında köpek çok oynanıp şımardı ısırmalar hırlamaları ortaya çıktı. Önceden avı getirirdi şimdi vurulan avı sadece oynuyor getirmiyor birde ferma eğitiminide vermeye çalıştım fermaya bazen duruyor ancak genelde gidip avı ben oraya ulaşmadan kaldırıyor. Arabaları kovalama huyu da var. Tam anlamıyla itaat komutandırma ferma ve aport eğitimleri yapılabilir mi? köpeğim 6 Aylık eğitilebilir mi?

eğitim için çok uygun yaşta bende 7 aylıkken başladım çok iyi sonuç almıştım zaten 6-7 aylıkken başlanması daha uygundur diye biliyorum
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2014, 18:51:21 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, batsas 121h poze, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

Çevrimdışı Harun KOCA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2014, 18:46:46 »
Forumda bu konuda sana müthis tiyolar
Verebilecek ustalar var. Yeterki istesinler :D :D
ÖNCE VATAN
1978 ankara

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2014, 18:55:18 »
Geç kaldım diye çok üzülüyordum. Bunu öğrendiğim çok iyi oldu. Derhal gerekli eğitimlere başlayacağım. Köpeğim dişi ve çok hırçın. Istediği geç yapılırsa kızıp ısırıyor hırlıyor. Normalde birşey yokkende birden hırlamaya ısırmaya başlıyor.
  • sarsılmaz sp-flash 86
  • Huğlu Çifte
  • English Pointer
1990 DENİZLİ
Karavanacı Avcı

Çevrimdışı Oğuz YÜCE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 12 Ocak 2014, 20:28:02 »
sen köpeği hep sakin sakin sev ve sokakta arabalı yerlerde gezdir insan görsün anlatığına göre yabani kalmış biraz.
Oğuz YÜCE
1992 istanbul
Sabır kurtuluşun anahtarıdır...

Çevrimdışı İsmail ALPTEKİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2014, 10:00:31 »
slm eğitilmeyecek köpek yoktur daha yavru sizin anlattınıza göre sahibinin siz olduğunu ona hatırlatın ki kim olduğunuzu bilsin biraz üstüne düşmeniz lazım  eminim güzel biav köpeği çıkarırsınız  bu  arada elimde kendi köpeğimin yavruları var   3adaet 2 aylık kurzhaar var satılık 5336303544 ilgilenen olursa antalya kumluca tşkler
1974-Antalya

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2014, 18:44:04 »
slm eğitilmeyecek köpek yoktur daha yavru sizin anlattınıza göre sahibinin siz olduğunu ona hatırlatın ki kim olduğunuzu bilsin biraz üstüne düşmeniz lazım  eminim güzel biav köpeği çıkarırsınız  bu  arada elimde kendi köpeğimin yavruları var   3adaet 2 aylık kurzhaar var satılık 5336303544 ilgilenen olursa antalya kumluca tşkler
Elinizdeki köpekler için forumun ilgili sayfasını bulup orada ilan verirseniz ilgilenenler rahatlıkla ulaşacaktır.Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim
  • sarsılmaz sp-flash 86
  • Huğlu Çifte
  • English Pointer
1990 DENİZLİ
Karavanacı Avcı

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 12 Şubat 2014, 12:25:27 »
6 aydan önce bi köpeğe eğitim vermek zor iş. Daha bebek çünkü, köpeklerde insan gibidir eğitimin zamanı önemlidir. bir oyun çağı, bir eğitim, birde ustalık çağı vardır. 6 aya kadar aklı oyundadır sizin vereceğiniz ciddi eğitimi bile oyuna benzetir o yüzden çok bişey beklemeyin. 6-8 ay arası eğitime güzel gelir oyunla karışık yapılırsa daha verimli olur, mesela attığınız bir şeyi getirdiğinde ona ödülle beraber sevin mesela gıdısını, karının altını, çocuk sever gibi. Sevgi ve sabır köpek eğitiminde en önemli 2 unsurdur. Ayrıca köpek tek sahip bilsin yemeğini 1 kişi versin, gezmeye 1 kişi götürsün, eğitimi 1 kişi versin patronu tanıdıktan sonra itaat daahda kolaylaşır. Kolay gesin şimdiden..
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze