Gönderen Konu: Huğlu Nitro İadesi.  (Okunma sayısı 23574 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa BAĞCI

• *
Ynt: Huğlu Nitro İadesi.
« Yanıtla #25 : 03 Şubat 2014, 13:14:51 »
Değerli Avcı arkadaşlarım,
Eski bir Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi çalışanı olarak sizden isteğim tüfekle ilgili sorunları ayrıntılı not yazarak bakım servisine göndermeniz.

Her tüfekte aynı sorun varmış gibi lanse edildiğini gördüm çok üzücü, arkadaşlar sadece bu sektörde değil her sektörde aynı şekilde karşılaştığımız ürünler oluyor. Hepsini aynı kefeye koymamak lazım.

Bu sitede bir çok avcı arkadaşıma yardımcı olmaya çalıştım, gene aynı şekilde sorunları olan varsa mesaj atarak irtibata geçmelerini rica ederim.

Bilgilerinize.

Mustafa BAĞCI
1980 Konya Huğlu K.D.M.

Çevrimdışı Emre SERBEST

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 03 Şubat 2014, 14:41:10 »
acaba bu tüfek üretildikten sonra nekadar zaman test edildi de satışa sunuldu? normalde en az 1 sene hertürlü ortam hava şartları fişek çeşitleri ile deneme yapılması lazım değilmidir?
1977-Tekirdağ

Çevrimdışı Özgür DÜDEN

• *
« Yanıtla #27 : 03 Şubat 2014, 15:28:48 »
Mustafa bey bırakın ayrıntılı not yazıp yollamayı ben kendi aracımla özel olarak sadece bu iş için geldim huğluya.Muharrem usta sağolsun bize karşıladı evinde müsafir etti ve ağırladı.Otomatik serviste nitronun tasarlayıcısı ali usta ile tanışıp sıkıntıyı bizzat yerinde kendisine izah ettim.Kendiside bu sıkıntıyı test atışı yapıp kontrol ettikten sonra kabul etti.Sonrası gelsin kargo gitsin kargo dan ibaret.Ama problem yine var yine var.Bir türlü sorun çözülemedi.Toplamda 4 kez servise alınmasına rağmen çözülemeyen sorun karşısında kooperatif başkanı ömer beyin önerisi tüfeği tekrar servise almak oldu.

Bende haklı olarak benden pes arkadaş demek zorunda kaldım yada zorunda bırakıldım.E insaf 4 kez servise alınmasına rağmen düzeltilemeyen bir tüfeği iade yada değiştirmesimi lazım ömer beyin yoksa 5.kez servise mi davet etmesi lazım.Karar sizin mustafa bey.
Özgür DÜDEN
1980 ISPARTA

Çevrimdışı Süleyman DALAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 03 Şubat 2014, 16:04:14 »
sifir yeni imal edilmis tufek proplemmi cikarir huglunun eski otamatikleri avci cevremde gordum bendede vardi hep hep proplemliydi
benim gorusum huglu otamatikte basarili deyil ozgur bey guzel bir konu acmis baska alacak avci gonul daslarda almasin parasi telef olmasin diye
Süleyman DALAR
1973 FRANSA afyon

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 03 Şubat 2014, 16:09:23 »
ne olursa olsun.
adam para veriyor karşılıgında hizmet almak istiyor.
customer satisfy derler buna müşteri tatmini okulda okuturlar..
bu şuna benziyor ben et mamullerı uretıcısıyım vatandaş benden sucuk alıyor sucugun ustunde normal sucuk yazıyor ama sucuk acılı sucuk.
vatandaş benı arıyor dıyorkı cocugum yıyemıyor normal sucuk dıye aldım acılı çıktı buda guzel ama acılı bu  değiştirin diyor.
bende değiştirmeyip işi yokuşa sürüyorum hiç bir farkı yok.
ejnebiler her zaman kazanacak malasef yerliler hep kaybedecek.çünki adamlar varfize şuuru bilinci içersinde.
15 tlye özkursan fişek alıyorlar yaralı hayvan kovalıyorlar menzil berbat vsvs.
5 tl daha verse rahat edecek ispanyol yada italyan uretımı duzgun bır fişek alacak ama yook o 5 tl cebınde kalınca zengın oldugunu zannedıyor.
benim sucugu mal ettiğim paraya adamlar yıllarca marketlerde sattırdı aynı paraya.
ustunde yuzde yuz dana ıbaresı var ama gelde anlat.
anlatıyorsun çocugun yıcek bunu dıyorsun bişey olmaz babasının oglu o dıyor.
böyle ilk insan düşünceleri bol olan garip bir milletiz biz.
fişeğe 5 tl daha fazla veremıyorsan o kadar durumun zayıfsa yapma kardeşim av ayıp değilya.
bişeyi bir kere alıyoruz gerekirse 6 ay sabır edıp bır kere alıp ıyısını almalıyız diye düşünüyorum.
dürüst çalışan adam kazanmalı yeter artık.
saygılar sevgiler.
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Mustafa KESGİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 03 Şubat 2014, 18:41:18 »

Tüfek  tavsiyelerinde huğlu huğlu diye huğulayan arkadaşlar ne der acaba :o :-X :-X :-X :-X
1965
MUĞLA

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : 03 Şubat 2014, 19:00:48 »

Tüfek  tavsiyelerinde huğlu huğlu diye huğulayan arkadaşlar ne der acaba :o :-X :-X :-X :-X

yeni pozeleride berbat..vurmuyor,yıkmıyor..kuş ''ciyaaak ciyaaaak'' diye koşturup gidiyor sıkıyı yiyince..40gramın altında her gramajı ve akla gelebilecek tüm yabancı markaları kulllandım..randıman vermiyor..öyle özkursanla falan denemedim.. :D 

amacım Huğluyu kötülemek değil..yanlışda anlaşılmasın..ben gözümün gördüğünü söylüyorum..bilmiyorlar namlu delmesini...bu kadar net 2kere2=4

90lı ve 2000li yıllardaki namlu ustaları yok..hepsi ayrıldı gitti,büyük huğludur,genç huğludur,star huğludur vs vs ...yeni yetmelerin hepsi namlu yapar olmuş kanımca..adı huğlu diye alıyor memleketim insanı benim gibi..ben tavsiye etmiyorum hiçbir serisini..forum 2008 sonrası satılık 103FE , 200ac ilanlarıyla dolu dikkat ederseniz..tek fişek atılmadı daha diye bir sürü ilan açılıyor her yerde..neden satılır ki o zaman yada neden alınmış bir kere bile denenmeyecekse...

net'in her yeri huğlunun yeni model silahlarıyla satılık ilanlarıyla dolu...birgünde biri 88 model huğlu çiftesini satılığa çıkarmıyor..yada 89 model.. ya da 93 model bir pozesi satılığa çıkmıyor......satılığa çıkan Huğlular 2008 ve 2013 tarihleri arasındaki çifte ve pozeler.. yakında 2014 modelleride düşer ..

vuran tüfekleri göremioz bi piyasada.. bi denk getirsem 80,90 model yüksek bant bir çiftesini, ya da daha eski monoblok namlu çiftelerini.....elimde ne kadar tüfek varsa verir takas ederim..yada hepsini satar o çifteyi alırım..avrupa tüfekte neymiş o eski huğlu çiftelerin yanında..
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2014, 19:02:24 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 03 Şubat 2014, 19:51:15 »
net'in her yeri huğlunun yeni model silahlarıyla satılık ilanlarıyla dolu...birgünde biri 88 model huğlu çiftesini satılığa çıkarmıyor..yada 89 model.. ya da 93 model bir pozesi satılığa çıkmıyor......satılığa çıkan Huğlular 2008 ve 2013 tarihleri arasındaki çifte ve pozeler.. yakında 2014 modelleride düşer ..

vuran tüfekleri göremioz bi piyasada.. bi denk getirsem 80,90 model yüksek bant bir çiftesini, ya da daha eski monoblok namlu çiftelerini.....elimde ne kadar tüfek varsa verir takas ederim..yada hepsini satar o çifteyi alırım..avrupa tüfekte neymiş o eski huğlu çiftelerin yanında..

Şahin bey o konuda benim şahsi fikrim şudur; eski tüfekler farklı olduğu kadar eski avcılar da farklı, şimdi tv den internetten avcılığa özenen insanlar alıyo yeni model bi tüfek bakıyo papuç pahalı hevesi geçiyo satıyo tüfeği sadece huğlu değil sarsılmaz bellumlar, pythonlar daha bi sürü marka yeni model tüfekler de var,, ama sarsılmaz karaşimşek yok mesela satmıyo adamlar, eski avcıların içine işlemiş avcılık şimdiki gibi geçici bi heves değil, bi tanıdıkta jetli üzümlü var adam ava gitmiyo asıyo duvara seyrediyo, ne diller döktüm almak için ama yok çok kıymetli onların gözünde tüfekleri..

yeni model tüfeklerin yakmadığı konusuna katılmıyorum, bende 2012 FE var çatır çatır öldürüyor hiç bi sıkıntısı yok..ben mi çok şanslıyım :)

Benim huğluda çözemediğim bi konu var,, bi arkadaşın 90 lı yıllar üretimi huğlu pozesi çift patlatıyordu ara sıra, fabrikadan bi usta gönderin ücretsiz tamir edelim dedi, garanti yok eski model dedim markası huğlu ise gönder hallederiz dedi..?? şimdi bu güzelliği yapan da huğlu,, özgür beye bu ayıbı yapan da huğlu? herkes kafasına göre mi davranıyor acaba
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Mahmut HOCAOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 03 Şubat 2014, 21:38:25 »
Şahin bey o konuda benim şahsi fikrim şudur; eski tüfekler farklı olduğu kadar eski avcılar da farklı, şimdi tv den internetten avcılığa özenen insanlar alıyo yeni model bi tüfek bakıyo papuç pahalı hevesi geçiyo satıyo tüfeği sadece huğlu değil sarsılmaz bellumlar, pythonlar daha bi sürü marka yeni model tüfekler de var,, ama sarsılmaz karaşimşek yok mesela satmıyo adamlar, eski avcıların içine işlemiş avcılık şimdiki gibi geçici bi heves değil, bi tanıdıkta jetli üzümlü var adam ava gitmiyo asıyo duvara seyrediyo, ne diller döktüm almak için ama yok çok kıymetli onların gözünde tüfekleri..

yeni model tüfeklerin yakmadığı konusuna katılmıyorum, bende 2012 FE var çatır çatır öldürüyor hiç bi sıkıntısı yok..ben mi çok şanslıyım :)

Benim huğluda çözemediğim bi konu var,, bi arkadaşın 90 lı yıllar üretimi huğlu pozesi çift patlatıyordu ara sıra, fabrikadan bi usta gönderin ücretsiz tamir edelim dedi, garanti yok eski model dedim markası huğlu ise gönder hallederiz dedi..?? şimdi bu güzelliği yapan da huğlu,, özgür beye bu ayıbı yapan da huğlu? herkes kafasına göre mi davranıyor acaba
tolga bey dediğiniz gibi şimdiye kadar bir çok huğlu geçti bizim peder beyin elinden hata kendimizin olmadığı sürece yaşı kaç olursa olsun ücretsiz yaptılar.Şahin bey Şahsen ben eski huğlu yeni huğlu diye ayırmıyorum.eski huğlulardanda yeni huğlulardanda kullanma fırsatım oldu.yıkıcılık vuruculuk açısından aralarında pek fark olduğunu düşünmüyorum...
  • Ata Neo
  • Huğlu Ventus
1996/Mersin

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : 03 Şubat 2014, 22:27:30 »
tolga bey dediğiniz gibi şimdiye kadar bir çok huğlu geçti bizim peder beyin elinden hata kendimizin olmadığı sürece yaşı kaç olursa olsun ücretsiz yaptılar.Şahin bey Şahsen ben eski huğlu yeni huğlu diye ayırmıyorum.eski huğlulardanda yeni huğlulardanda kullanma fırsatım oldu.yıkıcılık vuruculuk açısından aralarında pek fark olduğunu düşünmüyorum...

olabilir doğrudur....tüfek işi şans işi..belli bir standardı yok yapılan yerli tüfeklerin..sadece huğluya has birşey değil bu..hemen hemen tüm markalar için geçerli.biri iyiyken diğeri kötü çıkabiliyor aynı seri silahların..

mesela bendeki 99 huğlu 103D vuruşu yıkışı çok iyi aldı alalı binlerce fişek attım daha hiç çift patlatmada yapmadı..bıldırcın avında bu sezon birkere iğne kırdı sadece..onuda yaptırdım iyi şimdi...benle birlikte aynı silahtan bir arkadaş daha almıştı o zaman..bayide 2 taneydi zaten..onun namlunun kasaya oturan yerlerinde işlemeler vardı..biraz süslemişler namluyu..ama yıkmıyordu tüfek..hiçbir fişekle randıman alamadı..2,3 ay kullanıp sattı..dipçiğide dikti..ne namlu kromunda ne dipçik ölçülerinde ne namlu iç çapında asla belli bir standart olmuyor ..nedir bu işler anlamıyorum..benim bildiğim aynı yıl üretilen aynı parti,aynı marka,aynı seri silahların hepsinin dipçikleride namlu iç çaplarıda standart olur..bir huğlu 103D 18.50 iç çapa sahipken bir diğeri 18.3 olmamalı...aynı makinada deliniyorsa bu namlu birinin içi düzgünse diğerinin namlu içi eğri büğrü yivli tüfek namlusu gibi olmamalı..kusurlu namlu atılır..çizik ve dalgalı namlu piyasaya sürülmez..örneğin 100 bin tane berettayı yanyana koyun şoklarıda,namlu iç çaplarıda,dipçik ölçüleride kullanılan ağaç desenide aynıdır..değişmez..aynı serinin 5 sene sonraki üretimleride aynıdır :)

bugün bir kutu 32 gr yaf alıyorum siyah kovana basmışlar fişeği..ertesi gün bir paket daha alıyorum kutudan mavi saydam fişekler çıkıyor bu sefer..ertesi gün başka bir paket bu sefer yeşil renk barut değişmiş..bir ay sonra kırmızı renk aynı fişek bu sefer başka barut..bizim yerlilerde tüfekte böyle fişekte..neden pellagri fişeklerinin rengiyle hergün oynamaz..ilk çıkardığında nasılsa neden 20 sene sonrada aynıdır..
para kolay kazanılmıyor..hiç kimse ağaçtan toplamıyor..hiçbir yurdum avcısı fabrikadan zengin değil..haketmiyor bu kadar enayi yerine konmayı...illa huğlu için demiyorum..yeniliklere teknolojiye karşı değiliz..isterizki dahada gelişsin yerli firmalarımız ve daha iyi yerlere gelsin..ama dürüstçe hakkıyla yapılsın bu işler..sürümden kazanılmasın......neyse konuşacak konu çokta ,uzar gider şimdi..isteyen istediği markayı alıp kullansın bence memnun kalmazsa kendi bileceği iş..biz imkanlarımız elverdikçe aldık denedik halada deniyoruz..artık  yerli silahlarla uğraşmam..al birini vur ötekini..66 namlu ahşap bir urika2 aldımmı tüfek işi bitecek bende..teknolojiyle boy ölçüşülmez..sonu yok bu işlerin.. :) bu arada sezon sonu yaklaştığındanmıdır nedir..dün bin lira artan fiyatlar bugün bin lira kafadan düşmüş..yeni avrupa silah alacak olanlar elini çabuk tutsun yarın ne olur bilinmez...3980 lira olan A300 3050 liraya düşmüş..dolar düşmedi yerinde sayıyor..madem nie doları bahane edip yükselttiniz zamanında fiyatları  :D
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2014, 22:55:18 Gönderen: Şahin BİTEN »

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 03 Şubat 2014, 22:53:23 »
olabilir doğrudur....tüfek işi şans işi..belli bir standardı yok yapılan yerli tüfeklerin..sadece huğluya has birşey değil bu..hemen hemen tüm markalar için geçerli.biri iyiyken diğeri kötü çıkabiliyor aynı seri silahların..

mesela bendeki 99 huğlu 103D vuruşu yıkışı çok iyi aldı alalı binlerce fişek attım daha hiç çift patlatmada yapmadı..bıldırcın avında bu sezon birkere iğne kırdı sadece..onuda yaptırdım iyi şimdi...benle birlikte aynı silahtan bir arkadaş daha almıştı o zaman..bayide 2 taneydi zaten..onun namlunun kasaya oturan yerlerinde işlemeler vardı..biraz süslemişler namluyu..ama yıkmıyordu tüfek..hiçbir fişekle randıman alamadı..2,3 ay kullanıp sattı..dipçiğide dikti..ne namlu kromunda ne dipçik ölçülerinde ne namlu iç çapında asla belli bir standart olmuyor ..nedir bu işler anlamıyorum..benim bildiğim aynı yıl üretilen aynı parti,aynı marka,aynı seri silahların hepsinin dipçikleride namlu iç çaplarıda standart olur..bir huğlu 103D 18.50 iç çapa sahipken bir diğeri 18.3 olmamalı...aynı makinada deliniyorsa bu namlu birinin içi düzgünse diğerinin namlu içi eğri büğrü yivli tüfek namlusu gibi olmamalı..kusurlu namlu atılır..çizik ve dalgalı namlu piyasaya sürülmez..örneğin 100 bin tane berettayı yanyana koyun şoklarıda,namlu iç çaplarıda,dipçik ölçüleride kullanılan ağaç desenide aynıdır..değişmez..aynı serinin 5 sene sonraki üretimleride aynıdır :) para kolay kazanılmıyor..hiç kimse ağaçtan toplamıyor..hiçbir yurdum avcısı fabrikadan zengin değil..haketmiyor bu kadar enayi yerine konmayı...illa huğlu için demiyorum..
bu düşüncenize bende katılıyorum tüfek işi şans işi 5 parmağın 5i bir olmuyor misali.ama ben genelde kullandığım huğlulardan memnundum.tüfeğinizin seveceği fişeği bulmakta önemli bu konuda...
  • Ata Neo
  • Huğlu Ventus
1996/Mersin

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 03 Şubat 2014, 23:02:23 »

mesela bendeki 99 huğlu 103D vuruşu yıkışı çok iyi aldı alalı binlerce fişek attım daha hiç çift patlatmada yapmadı..bıldırcın avında bu sezon birkere iğne kırdı sadece..onuda yaptırdım iyi şimdi...benle birlikte aynı silahtan bir arkadaş daha almıştı o zaman..bayide 2 taneydi zaten..onun namlunun kasaya oturan yerlerinde işlemeler vardı..biraz süslemişler namluyu..ama yıkmıyordu tüfek..hiçbir fişekle randıman alamadı..2,3 ay kullanıp sattı..dipçiğide dikti..ne namlu kromunda ne dipçik ölçülerinde ne namlu iç çapında asla belli bir standart olmuyor ..nedir bu işler anlamıyorum..benim bildiğim aynı yıl üretilen aynı parti,aynı marka,aynı seri silahların hepsinin dipçikleride namlu iç çaplarıda standart olur..bir huğlu 103D 18.50 iç çapa sahipken bir diğeri 18.3 olmamalı...aynı makinada deliniyorsa bu namlu birinin içi düzgünse diğerinin namlu içi eğri büğrü yivli tüfek namlusu gibi olmamalı..kusurlu namlu atılır..çizik ve dalgalı namlu piyasaya sürülmez..örneğin 100 bin tane berettayı yanyana koyun şoklarıda,namlu iç çaplarıda,dipçik ölçüleride kullanılan ağaç desenide aynıdır..değişmez..aynı serinin 5 sene sonraki üretimleride aynıdır :)

bugün bir kutu 32 gr yaf alıyorum siyah kovana basmışlar fişeği..ertesi gün bir paket daha alıyorum kutudan mavi saydam fişekler çıkıyor bu sefer..ertesi gün başka bir paket bu sefer yeşil renk barut değişmiş..bir ay sonra kırmızı renk aynı fişek bu sefer başka barut..bizim yerlilerde tüfekte böyle fişekte..neden pellagri fişeklerinin rengiyle hergün oynamaz..ilk çıkardığında nasılsa neden 20 sene sonrada aynıdır..
para kolay kazanılmıyor..hiç kimse ağaçtan toplamıyor..hiçbir yurdum avcısı fabrikadan zengin değil..haketmiyor bu kadar enayi yerine konmayı...illa huğlu için demiyorum..yeniliklere teknolojiye karşı değiliz..isterizki dahada gelişsin yerli firmalarımız ve daha iyi yerlere gelsin..ama dürüstçe hakkıyla yapılsın bu işler..sürümden kazanılmasın......neyse konuşacak konu çokta ,uzar gider şimdi..isteyen istediği markayı alıp kullansın bence memnun kalmazsa kendi bileceği iş..biz imkanlarımız elverdikçe aldık denedik halada deniyoruz..artık  yerli silahlarla uğraşmam..al birini vur ötekini..66 namlu ahşap bir urika2 aldımmı tüfek işi bitecek bende..teknolojiyle boy ölçüşülmez..sonu yok bu işlerin.. :) bu arada sezon sonu yaklaştığındanmıdır nedir..dün bin lira artan fiyatlar bugün bin lira kafadan düşmüş..yeni avrupa silah alacak olanlar elini çabuk tutsun yarın ne olur bilinmez...3980 lira olan A300 3050 liraya düşmüş..dolar düşmedi yerinde sayıyor..madem nie doları bahane edip yükselttiniz zamanında fiyatları  :D
yok estafurllah sadece huğlu için diyorsunuzda demiyorum.hani bi söz vardır avrupa avrupadır.bi fiatla mercedesin kalitesi tabikide aynı değil.herkezin kendine göre bir markası vardır. sizin için a tüfeği iyidir benim için b tüfeği.dediğniz gibi bi indirim var ithallerde fakat fazla sürmez indirim  :D
  • Ata Neo
  • Huğlu Ventus
1996/Mersin

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : 03 Şubat 2014, 23:14:56 »
yok estafurllah sadece huğlu için diyorsunuzda demiyorum.hani bi söz vardır avrupa avrupadır.bi fiatla mercedesin kalitesi tabikide aynı değil.herkezin kendine göre bir markası vardır. sizin için a tüfeği iyidir benim için b tüfeği.dediğniz gibi bi indirim var ithallerde fakat fazla sürmez indirim  :D

hergün bakıom ya berettalara sabah bi gördüm ağzım açık kaldı..dün akşam bin lira yüksekti fiyatlar..hafta sonu indirimi desek hafta sonuda değil ama..piyasa bitik  kime satacaklar o fiyata..şimdiki fiyatlarla bile almak hayal bu aralar...işde kredi mredi bulurda parayı denkleştirebilirsem iyi bişey alıcam 66 namlu olsun çamurdan olsun aklım hala 66 namlu A300le vurdğum kekliklerde kaldı..bir kere uzak düştü vurduğum kuş,biriside kanat kırması olmuştu bulamamıştım ..güya bahane edip sattım..işin aslı parada lazımdı o aralar.. :D pişman oldum ama iş işten geçti..6 numara 32 gramıda severdi,8 numara 34 gramıda,hatta 30gr 8 no'yuda..namlu iç çapı 18.4 , namluda 66 olunca , iri saçma olsun,ufak saçma olsun seçmiyor..benimde istediğim o..her yola gelecek..benelli,stoeger gibi 28gr 8 numarada takılıp kalmayacak..kışın kışlık yazında yazlık fişeklerle randıman alınabilmeli..

Çevrimdışı Murat KAĞAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 03 Şubat 2014, 23:25:33 »
özgür ile arkadaşız tüfeği bende hem kurşuna hem saçma atışında defalarca denedim bariz bir şekilde 25 metre mesafede sol alta cekiyor sacma yoğunluğunu hatta yapmış oldugumuz atışların hedef kağıtlarını huğludan ustaya gönderdiğimizde dalga geçer gibi bunda birşey yok dedi. bir şey yok dediği dağılımda saçmanın yüzde 75 e yakını soldaydı. kurşun atışında ise üç defa atış yaptım sol tarafta birbrine çok yakın vuruş yaptı kendi başka bir tüfekle yaptıgımız atışta ise hedefi ortadan vurdum.. tüfeği ilk fabrikaya götürdüğümüzde ali usta kurşun atarak denedi sonra sacma atışı yapmasına rağmen tüfekte aynı sorun devam edip birkaç gelip gidince bu defa "kurşunun standartı olmaz" demesi beni ayrıca şaşırttı. Madem standardı yok neden ilk eline tüfeği aldığında kurşun denemesi yapıp "evet tüfekte sorun var" demesi de ilginçti.. ben çocuk yaşta başladım ava ve 20 yıldır huğlu nun 16 kalibre pozesini kullanıyorum ve ilk defa otomatik tüfeğe geçmeyi düşünyordum Huğlu Nitro ile, bu durumu bizzat görünce huğlu nitro dan vazgeçtim. şimdi Özgür'ün akdaş Ak212 yi kullanıp denemesini bekliyorum nasip olursa bu tüfeği almayı düşünüyorum..
Murat Kağan Koçak

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 03 Şubat 2014, 23:52:05 »
yurtdışına üretimin içinden elenenleri iç piyasaya sürmedikleri ne malum??
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Özgür DÜDEN

• *
« Yanıtla #40 : 04 Şubat 2014, 00:16:14 »
Arkadaşlar ben tüfeğin şans işi olduğu kanısına sadece yerli tüfeklerde katılıyorum.Avrupa tüfek kullanmış (Franchi / Benelli) biri olarak bu tüfeklerde en ufak bir problem yaşamadım.Marka olmak için bu firmalar tasarım / üretim ... mühendisleri ustalar çalıştırıyor, bununlada yetinmeyip milyon dolarları bulan ARGE harcamaları ile sürekli daha iyiyi müşterilerine sunmayı arzuluyorlar.Ben eminimki bu tür bir problemi italyada bir avcı yaşasa idi benelli yada franchi anında olayı müşteri aleyhinden lehine çevirmek için ellerinden geleni ilk fırsatta yaparlardı.Bizde olduğu gibi olmadı bi daha olmadı bi daha taki müşteri illallah deyip canından bezene kadar asla uğraştırmazlardı.Kaldiki ben daha hiçbir franchi yada benelli kullanıcısının bir problem yaşadığını duymadım.Olsa dahi bu firmalar işi problemin kendilerine ulaştığı anda çözüme kavuşturacakları nada adım gibi eminim.
Buradan tüm yerli ürreticilerime söylemek istediğim boşuna dünya da marka olunmuyor.Huğluda fabrika da bizzat gördüğüm test tüfeğin atış yapıp yapmadığının tespiti için namlu mazgala deyip tak tak tak tak atmaktan ibaret.Sevgili yerli üreticiler av tüfeği üretiyoruz av tüfeği.Av daki performansına yönelik bilgi verebilecek testlere sokup avcı gözüyle tüfeği incelemeniz gerekiyor bence.Yoksa tüfek dolu fişeği sıkıp boşaltıp yenisini alıyormu germiyorsa problem yok demek olayı sadece mekanik olarak incelemekten öteye geçmez.olayı bu kadar sığ bir mecraya çekerseniz asla bir Berattayla Benelliyle yada benzer MARKA larla bırakın boy ölçüşmeyi yakınından bile geçemezsiniz.
Ama tabiki Sadık Usta gibi işini titizlikle yapıp gereken özen ve hassasiyeti gösteren ustalarımızıda gördükçe umudumuda yitirmiyorum.Eminimki ülkemde sadık usta (SADIK AKDAŞ) gibi daha birçok değerli ustalarımız var ve bu ustalarımız Allahın izniyle dünya standardında hatta üstünde tüfek imal edeceklerdir.
Unutmayalımki dünyada birçok buluşa imza atan TÜRKLER eğer isterse ve azmederse şüphesiz en iyiye imza atacaklardır.
Özgür DÜDEN
1980 ISPARTA

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 04 Şubat 2014, 01:13:27 »
Arkadaşlar ben tüfeğin şans işi olduğu kanısına sadece yerli tüfeklerde katılıyorum.Avrupa tüfek kullanmış (Franchi / Benelli) biri olarak bu tüfeklerde en ufak bir problem yaşamadım.Marka olmak için bu firmalar tasarım / üretim ... mühendisleri ustalar çalıştırıyor, bununlada yetinmeyip milyon dolarları bulan ARGE harcamaları ile sürekli daha iyiyi müşterilerine sunmayı arzuluyorlar.Ben eminimki bu tür bir problemi italyada bir avcı yaşasa idi benelli yada franchi anında olayı müşteri aleyhinden lehine çevirmek için ellerinden geleni ilk fırsatta yaparlardı.Bizde olduğu gibi olmadı bi daha olmadı bi daha taki müşteri illallah deyip canından bezene kadar asla uğraştırmazlardı.Kaldiki ben daha hiçbir franchi yada benelli kullanıcısının bir problem yaşadığını duymadım.Olsa dahi bu firmalar işi problemin kendilerine ulaştığı anda çözüme kavuşturacakları nada adım gibi eminim.
Buradan tüm yerli ürreticilerime söylemek istediğim boşuna dünya da marka olunmuyor.Huğluda fabrika da bizzat gördüğüm test tüfeğin atış yapıp yapmadığının tespiti için namlu mazgala deyip tak tak tak tak atmaktan ibaret.Sevgili yerli üreticiler av tüfeği üretiyoruz av tüfeği.Av daki performansına yönelik bilgi verebilecek testlere sokup avcı gözüyle tüfeği incelemeniz gerekiyor bence.Yoksa tüfek dolu fişeği sıkıp boşaltıp yenisini alıyormu germiyorsa problem yok demek olayı sadece mekanik olarak incelemekten öteye geçmez.olayı bu kadar sığ bir mecraya çekerseniz asla bir Berattayla Benelliyle yada benzer MARKA larla bırakın boy ölçüşmeyi yakınından bile geçemezsiniz.
Ama tabiki Sadık Usta gibi işini titizlikle yapıp gereken özen ve hassasiyeti gösteren ustalarımızıda gördükçe umudumuda yitirmiyorum.Eminimki ülkemde sadık usta (SADIK AKDAŞ) gibi daha birçok değerli ustalarımız var ve bu ustalarımız Allahın izniyle dünya standardında hatta üstünde tüfek imal edeceklerdir.
Unutmayalımki dünyada birçok buluşa imza atan TÜRKLER eğer isterse ve azmederse şüphesiz en iyiye imza atacaklardır.

aaa arge de neymiş özgür bey.biz işin daha eski taktiklerini adam hızlandırmacalarını biliriz.reklamın iyisi kötüsü olmaz.bakınız bu konudada var yaşı başı daha ergenliğe yeni ermişler bile istediği gibi istediği silahı pohpohlamayı iyi bilirler.
yazık çok yazık vallahi billahi çok yazık.ortam sanal yaa isteyen istediği gibi sallasın bakalım.
sorsan onalrınınkinin yanında şimdi bizim silah mühimmat bilgimiz hayat bilgimiz çantacılığımız avcılımız bunca yıldır hep boşa geçmiştir.
alper kardeşimiz ne güzel sucukdan örneklemiş işini örneklemiş :) sonuna dek katılıyorum :) tebrik ederim alper kardeşim :) herkes işini sonuna dek layıkıyla yapmalı.
vede alper sana burdan diyorumki :) :) alper kardeşim  :) sen işin erbabı değilmişsin demekki bak kimler bizi sucukluyor ;) ;) :D :D :D adamlar sucuk tezgahını kurmuş habire sucukluyorlar milleti.
iş ranta dökülmüş bi kere adam daha onsekiz yaşına yeni girmiş bugüne dek kullandığım tüm huğlular demiş :) huğluyu bonibon şekeri sanıyor heralde :) :)
şimdi ona bu yazıları yazdıranlar bana çok kızmıştır BULANDIRMA DENİZİ diye verirler şimdi küsküyü :) eee nede olsa doğru söleyene çoğu köyde ikametgah yok aga ;) ;)
bakalım ardından ne çıkacak :)

''her köpek HAVLAR ammmmma her köpek AVLAMAZ'' davşan avcısı 1977-KÜTAHYA MERKEZ

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 04 Şubat 2014, 01:19:41 »
bu düşüncenize bende katılıyorum tüfek işi şans işi 5 parmağın 5i bir olmuyor misali.ama ben genelde kullandığım huğlulardan memnundum.tüfeğinizin seveceği fişeği bulmakta önemli bu konuda...

sayın hocaoğlu yaşınız doğrumu ? imzada 1996 tarih yazıyor.yani daha 18 yaşına yeni girmişsiniz bu ne tecrübe bu ne bilgi akışı.yaşınız doğruysa yazdıklarınızda bi yanlışlık var demektir.yok yazdıklarım doğru derseniz yaşınız yanlıştır.yada ne bileyim belkide ikiside yanlıştır :P
mantıklı bi açıklama beklemek bu siteden bilgi almak isteyen bir kişi olduğum için en doğal hakkımdır diyorum.buraya lütfen mantıklı bişey yazınki zan altında ne kendiniz kalın nede biz saf yerine düşelim..

''her köpek HAVLAR ammmmma her köpek AVLAMAZ'' davşan avcısı 1977-KÜTAHYA MERKEZ

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 04 Şubat 2014, 06:00:54 »
sayın hocaoğlu yaşınız doğrumu ? imzada 1996 tarih yazıyor.yani daha 18 yaşına yeni girmişsiniz bu ne tecrübe bu ne bilgi akışı.yaşınız doğruysa yazdıklarınızda bi yanlışlık var demektir.yok yazdıklarım doğru derseniz yaşınız yanlıştır.yada ne bileyim belkide ikiside yanlıştır :P
mantıklı bi açıklama beklemek bu siteden bilgi almak isteyen bir kişi olduğum için en doğal hakkımdır diyorum.buraya lütfen mantıklı bişey yazınki zan altında ne kendiniz kalın nede biz saf yerine düşelim..

:o :o :o :o :o >:D >:D >:D >:D >:D ;D ;D ;D ;D ;D
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 04 Şubat 2014, 13:35:46 »
evet harun dere bey yaşım 18.buraya kaydolurken böyle sorularla karşılaşıcağımıda biliyordum açıkcası.Yukarda yazdığınız şeyler  beni gerçekten üzdü.Babamdaki tüfek ve avcılık sevdası sayesinde küçük yaştan beri ava giderim.bir çok tüfek gecti elimizden avrupa yerli.bir çok modeli ava götürüp kullanma şansım oldu beratta benelli baikal huğlu sarsılmaz ve sayamadığım bir çok marka özelliklede huğlu kısacası bendeki av sevdası çok küçük yaşta başladı babamında  tüfek ve av sevdasından dolayıda şanslıydım.unutmayın kaydolurken yaşımı büyükte gösterebilirdim dürüstlüğümün sonucu buymuş demekki yazık.....
  • Ata Neo
  • Huğlu Ventus
1996/Mersin

cem öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : 04 Şubat 2014, 14:33:31 »
arkadaslar bu konuda cok yorum yazilmis huglu ciftenin aktif kullanicisi olarak bende yorum yapmak istedim sagolsun babam 10 yil once falan ozel yapi bi huglu aldi o gunden beri hep ayni tufekle ava giderim hatirladigim bugune kadar vurupta dusurup bulamadigim bi tane keklik kacirdim oda bu sezon.(babamin daha onceki tufegide huglu cukur sis idi ve gayet memnundu)

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #46 : 04 Şubat 2014, 14:38:55 »
evet harun dere bey yaşım 18.buraya kaydolurken böyle sorularla karşılaşıcağımıda biliyordum açıkcası.Yukarda yazdığınız şeyler  beni gerçekten üzdü.Babamdaki tüfek ve avcılık sevdası sayesinde küçük yaştan beri ava giderim.bir çok tüfek gecti elimizden avrupa yerli.bir çok modeli ava götürüp kullanma şansım oldu beratta benelli baikal huğlu sarsılmaz ve sayamadığım bir çok marka özelliklede huğlu kısacası bendeki av sevdası çok küçük yaşta başladı babamında  tüfek ve av sevdasından dolayıda şanslıydım.unutmayın kaydolurken yaşımı büyükte gösterebilirdim dürüstlüğümün sonucu buymuş demekki yazık.....

babanın tecrübesiylemi konuşuyorsun yani :) babanın tecrübelerine sözümüz olamaz hayat felsefesi av&silah felsefesi bizlerden fazladır belki.. saygı duyarız yazarsa okuruz yazılarını.
ama sen daha ergenliğe yeni girmişken bu yazışmaların sanki 45-50 yıllık tecrübeliyim edasıyla olmuş :)
bak genç kardeşim herkes babasının tecrübesiyle mesleğiyle kendini yetkili zannederse bu işler olmaz.benim babamda hakimdi der birileri yasa koymaya kalkar :)
bazı mesleklerde deneme yanılma yöntemi zaman alır tecrübe diye buna denir.zaman benim bildiğime göre ömürden akıp gider.yazdıklarını dön tekrar oku bi daha oku.
silah bilgisi av bilgisi kitap okuyup hafızaya yazmaya benzemez.tecrübe gerektirir.
bu arada yaşını büyük yazmakla ancak kendini kandırmış olurdun.bizleri değil.
evet yaşını dürüstce yazmışsın tebrik ederim.ama keşke bu dürüstlüğünü yıllar boyunca tecrübe gerektiren kıcasık bi cümle olan yani yazıyla SİLAH.uzun deyimiyle ÖMÜR'ünde ustalık yetenek dürüstlük bilgi vede tecrübe gerektiğinide hatırlatırım.
bi silahın anatomisi için ömür gereklidir av için ömür gereklidir.yaşamak gereklidir.ya biz bilgiyi zor yoldan bulduk yada sen kolayını buldunda bizden saklıyorsun..
bu arada babanın mesleği nedir ? ?
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2014, 15:28:57 Gönderen: Harun DERE »

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 04 Şubat 2014, 15:51:40 »
babanın tecrübesiylemi konuşuyorsun yani :) babanın tecrübelerine sözümüz olamaz hayat felsefesi av&silah felsefesi bizlerden fazladır belki.. saygı duyarız yazarsa okuruz yazılarını.
ama sen daha ergenliğe yeni girmişken bu yazışmaların sanki 45-50 yıllık tecrübeliyim edasıyla olmuş :)
bak genç kardeşim herkes babasının tecrübesiyle mesleğiyle kendini yetkili zannederse bu işler olmaz.benim babamda hakimdi der birileri yasa koymaya kalkar :)
bazı mesleklerde deneme yanılma yöntemi zaman alır tecrübe diye buna denir.zaman benim bildiğime göre ömürden akıp gider.yazdıklarını dön tekrar oku bi daha oku.
silah bilgisi av bilgisi kitap okuyup hafızaya yazmaya benzemez.tecrübe gerektirir.
bu arada yaşını büyük yazmakla ancak kendini kandırmış olurdun.bizleri değil.
evet yaşını dürüstce yazmışsın tebrik ederim.ama keşke bu dürüstlüğünü yıllar boyunca tecrübe gerektiren kıcasık bi cümle olan yani yazıyla SİLAH.uzun deyimiyle ÖMÜR'ünde ustalık yetenek dürüstlük bilgi vede tecrübe gerektiğinide hatırlatırım.
bi silahın anatomisi için ömür gereklidir av için ömür gereklidir.yaşamak gereklidir.ya biz bilgiyi zor yoldan bulduk yada sen kolayını buldunda bizden saklıyorsun..
bu arada babanın mesleği nedir ? ?

Babamın mesleği emekli.asla babamın tecrübesiyle konuşmuyorum.demek istediğim babamın tüfek sevdası sayesinde bizzat bir çok tüfeği  kullanma fırsatım oldu .tabikide tecrübe gerekir.fakat kullandığım tüfek hakkında görüşlerimi söylemem en doğal şey.siz sanki kullanmadı kafasından sallıyor imasında bulunyorsunuz.yaşım genç bir çok avcı abimizden tecrübesizim tabi.fakat burda bildiği  bilgileri diğer avcı arkadaşlarla paylaşmak için illa 45 50 yaşında olmakta gerekmiyor.bizzat avda kullandığım silah hakkında düşüncemi söylememin neresi kötü?konuşmamın bu kadar resmi olması forumda benden yaşca büyük abiilerimize saygısızlık olmasın diyedir..
  • Ata Neo
  • Huğlu Ventus
1996/Mersin

Çevrimdışı Emre SERBEST

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 04 Şubat 2014, 16:03:04 »
Mahmut Bey'e hak veiyoru akıl yaşta değil baştadır, ne adamlar var yıllardır tüfek atmış elindekinin ne olduğunu bilmez,bu iş birazda merak meselesi Mahmut Bey meraklı bence tecrübe kadar ilgi alaka ve merakta etkendir
1977-Tekirdağ

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 04 Şubat 2014, 16:12:38 »
Babamın mesleği emekli.asla babamın tecrübesiyle konuşmuyorum.demek istediğim babamın tüfek sevdası sayesinde bizzat bir çok tüfeği  kullanma fırsatım oldu .tabikide tecrübe gerekir.fakat kullandığım tüfek hakkında görüşlerimi söylemem en doğal şey.siz sanki kullanmadı kafasından sallıyor imasında bulunyorsunuz.yaşım genç bir çok avcı abimizden tecrübesizim tabi.fakat burda bildiği  bilgileri diğer avcı arkadaşlarla paylaşmak için illa 45 50 yaşında olmakta gerekmiyor.bizzat avda kullandığım silah hakkında düşüncemi söylememin neresi kötü?konuşmamın bu kadar resmi olması forumda benden yaşca büyük abiilerimize saygısızlık olmasın diyedir..

biz bir milletiz büyüğüyle küçüğüyle :) yazı yazmak için tabikide 45-50 yaşında olmak gerekmez.
olayı saptırmadan yazayım açık vede net.ilk yorumunda elinden sanki onlarca bu marka ile silah geçti gibi yazman bende şüphe uyandırdı.
ne bilelim adını yaşını değiştirip olayı değiştirmek istemediğini diye düşündüm.
kanunlara göre daha belge almadığın için avda silah kullanman zaten yasaktır bunu aleni olarak sölemen seni sıkıntıya sokmasın sona.
avcılık küçük yaşta başlanılmasına rağmen yasalar gereği malesef bazı şeyler yapmak şarttır.
avcılık hayatında başarılar dilerim küçük avcı adayı :)