Gönderen Konu: Huğlu Nitro İadesi.  (Okunma sayısı 23545 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Huğlu Nitro İadesi.
« Yanıtla #50 : 04 Şubat 2014, 18:12:10 »
biz bir milletiz büyüğüyle küçüğüyle :) yazı yazmak için tabikide 45-50 yaşında olmak gerekmez.
olayı saptırmadan yazayım açık vede net.ilk yorumunda elinden sanki onlarca bu marka ile silah geçti gibi yazman bende şüphe uyandırdı.
ne bilelim adını yaşını değiştirip olayı değiştirmek istemediğini diye düşündüm.
kanunlara göre daha belge almadığın için avda silah kullanman zaten yasaktır bunu aleni olarak sölemen seni sıkıntıya sokmasın sona.
avcılık küçük yaşta başlanılmasına rağmen yasalar gereği malesef bazı şeyler yapmak şarttır.
avcılık hayatında başarılar dilerim küçük avcı adayı :)

Konu sapıyor biraz ama bişeyi merak ettim çantacılıktan yetişme avcıyız diyenlerin kaçı kanunlara uydu? babasının amcasının tüfeğini avda taşımadı? çantacılığa gittiği büyüğünün yedek tüfeğini  kullanmadı? Burda kanundan nizamdan bahseden kaç kişi 18 ine bastığında hemen koşup, ruhsat+tüfek+avlanma belgesi mi aldı? hiç sanmıyorum 1 elin parmakalrını geçsin.
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #51 : 04 Şubat 2014, 18:48:39 »
biz bir milletiz büyüğüyle küçüğüyle :) yazı yazmak için tabikide 45-50 yaşında olmak gerekmez.
olayı saptırmadan yazayım açık vede net.ilk yorumunda elinden sanki onlarca bu marka ile silah geçti gibi yazman bende şüphe uyandırdı.
ne bilelim adını yaşını değiştirip olayı değiştirmek istemediğini diye düşündüm.
kanunlara göre daha belge almadığın için avda silah kullanman zaten yasaktır bunu aleni olarak sölemen seni sıkıntıya sokmasın sona.
avcılık küçük yaşta başlanılmasına rağmen yasalar gereği malesef bazı şeyler yapmak şarttır.

SEVGİLİ HARUN
Sen sıkma canını ,, bizim bu av camiasında KÖPEK,,TÜFEK,,FİŞEK polemiği hiç bitmez
herkesin kendince doğruları olur,,ancak bilimsel araştırma,,inceleme yapan,,tecrübe eden deneyen pek azdır..
elindeki tüfeğin namlu iç çapını ,, şoklarını bilen ,, o şoklar o iç çapa uygunmu değilmi sorgulayan veya ,, tüfeğinin namlu birleşimleri doğrumu değilmi ,, alt,,üst--sağ,,sol atıyor deneyen ölçen kaç avcı varki camiamızda
ama sende haklısın henüz birkaç senelik tüfek kullanan bir genç avcı adayı arkadaşımızın USTALARINI ÇIRAK ÇIKARTACAK üslubu karşısında dayanamamışsın...selamlar....

Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Mahmut HOCAOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 04 Şubat 2014, 20:27:21 »

iyi dileklerin için teşekkürler harun abi...
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2014, 22:18:06 Gönderen: Mahmut HOCAOĞLU »
  • Ata Neo
  • Huğlu Ventus
1996/Mersin

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #53 : 05 Şubat 2014, 09:32:11 »
Konu sapıyor biraz ama bişeyi merak ettim çantacılıktan yetişme avcıyız diyenlerin kaçı kanunlara uydu? babasının amcasının tüfeğini avda taşımadı? çantacılığa gittiği büyüğünün yedek tüfeğini  kullanmadı? Burda kanundan nizamdan bahseden kaç kişi 18 ine bastığında hemen koşup, ruhsat+tüfek+avlanma belgesi mi aldı? hiç sanmıyorum 1 elin parmakalrını geçsin.

sevgili ümit şahsım adına bizler zamanında böle korumacı avcılık yanı sıra ne internet vardı nede internet üzerinden denetimler.adamlar dağda gezmekdense facede yada üzerinde sohbettimiz bu tarzdaki sitelerde görev yapıyolar.görev yaptıklarını sanıyolar doğayı burdan koruduklarını sanıyolar.
saydıklarının hepsini zamanında biz yaptık yaptık dememizinde hatası yok o zamanlar bu yasa bu kanunlar böle değildi.haa ben gene göğsüme gere gere yaparım o zaman neyse şimdide aynıdır dersen.ki hiç tavsiye etmem :) birileri çıkar ihbarda bulunur sıkıntıya düşersin :) şimdi zaman neyi gerektiriyorsa onu yerine getirmek bizim boyun borcumuzdur.benim düşüncem bu :) :)

''her köpek HAVLAR ammmmma her köpek AVLAMAZ'' davşan avcısı 1977-KÜTAHYA MERKEZ

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #54 : 05 Şubat 2014, 09:33:26 »
SEVGİLİ HARUN
Sen sıkma canını ,, bizim bu av camiasında KÖPEK,,TÜFEK,,FİŞEK polemiği hiç bitmez
herkesin kendince doğruları olur,,ancak bilimsel araştırma,,inceleme yapan,,tecrübe eden deneyen pek azdır..
elindeki tüfeğin namlu iç çapını ,, şoklarını bilen ,, o şoklar o iç çapa uygunmu değilmi sorgulayan veya ,, tüfeğinin namlu birleşimleri doğrumu değilmi ,, alt,,üst--sağ,,sol atıyor deneyen ölçen kaç avcı varki camiamızda
ama sende haklısın henüz birkaç senelik tüfek kullanan bir genç avcı adayı arkadaşımızın USTALARINI ÇIRAK ÇIKARTACAK üslubu karşısında dayanamamışsın...selamlar....

abim aynı frekansda olmak bu olsa gerek :) bi ara gene kaynatmak dileğiyle :) saygılar :)

''her köpek HAVLAR ammmmma her köpek AVLAMAZ'' davşan avcısı 1977-KÜTAHYA MERKEZ

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #55 : 05 Şubat 2014, 09:55:27 »
iyi dileklerin için teşekkürler harun abi...

:) :)

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #56 : 05 Şubat 2014, 10:01:12 »
sevgili ümit şahsım adına bizler zamanında böle korumacı avcılık yanı sıra ne internet vardı nede internet üzerinden denetimler.adamlar dağda gezmekdense facede yada üzerinde sohbettimiz bu tarzdaki sitelerde görev yapıyolar.görev yaptıklarını sanıyolar doğayı burdan koruduklarını sanıyolar.
saydıklarının hepsini zamanında biz yaptık yaptık dememizinde hatası yok o zamanlar bu yasa bu kanunlar böle değildi.haa ben gene göğsüme gere gere yaparım o zaman neyse şimdide aynıdır dersen.ki hiç tavsiye etmem :) birileri çıkar ihbarda bulunur sıkıntıya düşersin :) şimdi zaman neyi gerektiriyorsa onu yerine getirmek bizim boyun borcumuzdur.benim düşüncem bu :) :)

Harun abi somut delil (belge fotoğraf vs.) olmadıktan sonra buradan işlem yapamazlar. Şimdi ben geçen hafta 30 tane yeşil  başla 2 çift angıt vurdum dönüşte de 50 keklikle 10 tavşan vurdum desem buna işlem mi yapacaklar? (çokmu attım ne :D demek ki tam avcı olmuşum ) bana işlem yapsalar hava atmak için söyledim der geçerim, bunun cezası olmaz.
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Ramazan YILDIZ 20

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 07 Şubat 2014, 00:26:59 »
Bende genç bir avcı olarak; kanunlara göre avlanma hakkına sahip değilkende tüfeklere ve avcılığa merakımdan çok araştırmalar yaptım. Gidip kaçak avcılık yapmadım. Kurallara uymak adına bekledim bekledim ve herşey tamam olduğunda ava başladım. Şuan 2 tane tüfeğim var. Biri süperpoze biri yarı otomatik. Süperpozem dedemin hediyesi. Avcılığı bıraktıktan sonda ben devraldım. Onda sıkıntılar vardı. Gerçi tek sıkıntı üst namlunun üst atmasıydı. Bunu tek kurşunla ve muhtelif fişeklerle de ölçüm şartlarına uygun şablonlara yaptığım atışlarla denedim. Ünlü bir tüfek tamircisine götürdüm. Tüfeği omuzlamamı istedi, omuzladım ve gözlemlediği hata bant lehimlenirken namlunun ucuna doğru son 10 -15 cm lik alan üst namluda yukarı kalkmıştı. Yeni bir namlu yapılması gerek dedi. Tüfeğin hatrını, değerini bozmamak için bir işlem yaptırmadım. 2. tüfeğim olan yarı otomatik knetik stoeger m2000 ile de sezon başında çok randımanlı üveyik avları yaptım. Gel gelelim havalar soğudu iri saçmalar ve gramaj yükseltmek gerekti. O zamanda benim vuruş oranım aşırı miktarda düştü. Gerçi sezon başındaki atış stilimi değiştirme gayretine girdikten sonra böyle aksilikler olmaya başladı ya. Stoegerin dipçiği bana göre uzundu. Yazın ince giysilerle atışlarım gayet iyiydi. Kışın ise kalın giysilerle zorlanır oldum. FAbrikayla görüştüm ince dipçik pedi talep ettim. Belli bir talep sayısına ulaştığında tedarik edebileceklerini söylediler ve bunun dışında da bir ustaya dipçiği kendime göre kestirmemi önerdiler. Bende tuttum kendim kestim 2 cm kadar. Aslında 4/1 oranında skalaya sahip olan bu işlem 8cm etkisinde olmalıydı ki hiçte o kadar çok kısalmadı. Çokta düzgün kestim ancak dipçiğin eğikliği  yani 4-6 ölçüleri aynı şekilde bozulmamış. Umarım atışlarda tam randımanı tekrar sağlarım. Bir başka konuya gelecek olursamda bu konu tüfeklerde ava göre fişek seçimidir. Stoegerle genelde 3 numara şok en güzel grupmanı veriyor bu hemen hemen her stoeger m 2000 de aynı. Dar şokların kalın saçma atımında grupmanı bozup bozmadığı konusunda tereddütlüydüm. 4 no 34 gr power tapa ile 45 adıma diktiğim kola tenekesinden biraz büyük iki hedefe 1 ve 5 nolu şoklarla ateş ettim. 1 no lu şok 8 tane delik bırakırken; 5 nolu şok ise sadece 1 tane ve hedefi neredeyse sıyıracak şekildeydi. Burada anlatmak istediğim şey genç olsun yaşlı olsun. Tecrübeli olsun tecrübesiz olsun. Her insanın bakış açısı farklıdır ve bulduğu doğrular ve tespitlerde farklı olabilir. Sorunu farklı açılardan gözlemleyerek bulunan çözümler bence bizleri doğru yapılandırmaya götürecek en büyük silahtır.
  • Stoeger m2000 2012 model standart combo
  • sarsılmaz sp-flash 86
  • Huğlu Çifte
  • English Pointer
1990 DENİZLİ
Karavanacı Avcı

Çevrimdışı Ersen ÖLMEZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #58 : 18 Şubat 2014, 14:34:51 »

Tüfek  tavsiyelerinde huğlu huğlu diye huğulayan arkadaşlar ne der acaba :o :-X :-X :-X :-X
mustafa bey olayı genele taşımışsınız ama huğlu kullanan memnun bakmayın siz söylesenizde  kervan yürüyor huğlu tüfeği iyidir.izin gibi yandaşların yazılarıyla hakaretleriyle bişey olmaz.Bir konu varki oda Yetkililer bu yazıları görsede en azından son dönemde tüfeklerde varsa sıkıntılarını giderse...Yoksa eski huğlu tüfekleri değişilmez
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2014, 14:44:50 Gönderen: Ersen ÖLMEZ »
1983 ANKARA

Çevrimdışı Özgür DÜDEN

• *
« Yanıtla #59 : 18 Şubat 2014, 16:39:47 »
Ersen kardeş benim huğlunun eski poze yada çiftelerine lafım yok zaten.Benim lafım huğlu nun en son çıkardığı nitro modeline.Ben aldım kullandım ve 25 mt mesafede tavşanın soluna atmak suretiyle avı kaçırdım ve tüfeğin sol atma problemini farkedip duran hedefte denedim ve hakikaten bariz bir şekilde tüfek sola atıyor.Hele kurşuda bu dahada bir bariz hale geliyor.Bunun üzerine huğluya kooperatife özel arabamla hususi gidiyorum ve sonrasında 4 seferde kargo ile gelip gitmesine rağmen sorun cözülemiyor.Bütün bunların üzerine kooperatif başkanı ömer bey 5 kez tamir servisine istiyor tüfeği.E insandada sabır bir yere kadar diyelim.Huğlu kooperatif olarak nitrolardaki bu sorunu gideremezlerse ki gideremediler açık bir şekilde e ozaman ya bu hatalarını kabul edip toplayacaklar tüfekleri yada bu sorunu bile bile müşteri memnuniyeti bizim için ön planda deyip milleti kazıklamaya devam edecekler.Yazık tek kelime ile yazıktır aldıkları bu paralar da haramdır HARAM.
Özgür DÜDEN
1980 ISPARTA

Emre KARADENİZ

• Ziyaretçi
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2014, 21:59:18 Gönderen: Emre KARADENİZ »

Çevrimdışı Ceyhun ERİM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #61 : 18 Şubat 2014, 22:29:34 »
Bir tane yetkili çıkıpta evet  sıkıntı var demiyo ... Hala tüfeğin reklamı dönüyo aynı sıkıntı ve problemleri ben ve alan arkadaşlar yaşamaktadır ... Bu ayıptır ayıp adam akıllı denemeden etmeden tüfek piyasaya sürülmez ama zihniyet ya tutarsa ...Alacak olan arkadaşlar iyi düşünsün ... O0
05.04.1976 CEYHUN ERİM EDİRNE UZUNKÖPRÜ
XLR 5 / AFFİNİTY/ VENZA / S 12 E/ PHONEMO/ 200 AC/ CHURHCIL/ VERNEY CARRON/ NİTRO/ BARETTA

Çevrimdışı Şenay YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #62 : 18 Şubat 2014, 23:08:15 »
Geçmiş olsun..
  • huğlu kop g601 yoto 71 namlu
  • huğlu kop 104 A 76 mamlu
  • Sarsılmaz Leopard y oto 71 namlu
istanbul  Çatalca 1971                                                                         5354139014l

Çevrimdışı Ümit BAYRAK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #63 : 19 Şubat 2014, 14:55:03 »
arkadaşlar ben de huğlu maduruyum bende de huğlu 104a var yerli avrupa tüm fişekleri denedim ama randuman alamadım en sonun da huğlu servise yolladım servis namluda %30 kayma vardedi ve düzeltil diye tüfek geri geldi tekrar atışlar yapıldı ben ve farklı avcı arkadaşlarla sorun devam ediyor terar servisi aradım sorunun devam ettiğini dediğimde tüfeğin tekrar göndermemi söylediler bende yolladım benim tüfek 2. kez servise gitti sizden tüfek servisten tekrar geldiğinde tüfekte değişen birşey olmassa negibi yol izlemeliyim teşekkürler
1979 sinop\boyabat

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #64 : 20 Şubat 2014, 13:24:06 »
arkadaşlar ben de huğlu maduruyum bende de huğlu 104a var yerli avrupa tüm fişekleri denedim ama randuman alamadım en sonun da huğlu servise yolladım servis namluda %30 kayma vardedi ve düzeltil diye tüfek geri geldi tekrar atışlar yapıldı ben ve farklı avcı arkadaşlarla sorun devam ediyor terar servisi aradım sorunun devam ettiğini dediğimde tüfeğin tekrar göndermemi söylediler bende yolladım benim tüfek 2. kez servise gitti sizden tüfek servisten tekrar geldiğinde tüfekte değişen birşey olmassa negibi yol izlemeliyim teşekkürler

yine değişen birşey olmazsa tüfek ''bana bir poze lazım ses yapsın yeter'' şeklinde düşünen ,avla pek alakası olmayan yeni hevesli gencin birine allayıp pullayıp zarar kar gözetmeksizin satılarak bir an önce elden çıkartılıp ruhsattan sildirtilir..yer bari kaplamasın. ;)

Çevrimdışı Emin KOÇAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #65 : 20 Şubat 2014, 17:08:09 »
Kurşun atışlarının mı standartı yok,yoksa bizim üretimlerimizinmi bir standartı yok anlıyamadım...Şu olayı bir çözemedik..
Birde şunu dicem Sadık usta standarta uymayan namluları atıyormuş,demekki bazıları standartı yakalıyor.

Atış standardı yok diyen. Hem yalan söylemiş hemde aklınca sizinle dalga geçmiş. >:(
Emin KOÇAK
1953 ANKARA
Uyum fikirlerin ortak olduğu yerde geçerlidir,
Uyum yoksa fikirler çatışıyor demektir.

Çevrimdışı Emre EYÜPOĞLU

• *
« Yanıtla #66 : 10 Mart 2014, 20:06:12 »
Malesef arkadaşlar büyük umutlarla aldığımız bu silah tam bir hüsrana uğrattı bizleri.50-75 metre tek kurşun atışında destekli olarak bariz bir biçimde sol vurdu,3 farklı atıcı 5 farklı marka kurşun 25 atış neticesinde daha fazla kurşun yakmanın anlamsız olduğuna kanaat getirdik.28-30-32 g saçmalarda müthiş bir tepme atıcının yanağını omuzunu hırpalayan bir çalışma şekli malesef geldiği gibi bayiye iade oldu.Tüfeğin üzerindeki boya kaliteside kesinlikle 1600-1700 tl gibi bir rakamı hak etmiyor.forumlarda paylaşıldığı gibi bu hatayı koop yöneticilerinden çözmesini umut ediyoruz.Bizler gibi Huğlu Koop sevenler için Nitro B olayı  kapandı malesef.ilgilenen arkadaşlara duyurulur
Emre EYÜPOĞLU
1979 KEMALİYE/ERZİNCAN