Gönderen Konu: Stoeger mı ? Armsan mı ?  (Okunma sayısı 4840 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emin TOPAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Stoeger mı ? Armsan mı ?
« : 18 Mart 2014, 14:54:20 »
Merhaba,

Ben Foruma yeni üye oldum..bir çok yorumu okudum.stoeger m2000 ve armsan otomatk av tüfeklerinde kararsız kaldım. armsan model olarak karar veremedim. sizce sorunsuz kullanabileceğim stoegermı armsan mı tercıh etmeliyim..lütfen yardımcı olurmusunuz.

Dikkat ettiğim stoegerlarda ufak tefek problemler soz konusu fabrıka sorunları cozuyor ama kucuk sınek mıde bulandırır mantıgı bıraz pıpırıklı bır ınsanım.Armsanda pek sıkayet goremedım..

sımdıden cok tesekkur ederım verdıgınız bılgıler ıcın.Siz değerli ustalarımın vereceği bilgiler benim için çok önemli..
« Son Düzenleme: 19 Mart 2014, 14:46:26 Gönderen: Emin TOPAL »
1989 Başakşehir / İstanbul

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Stoeger mı ? Armsan mı ?
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2014, 15:05:44 »
 stoeger kinetik sistem  bir silah armsan gazlı sistem bir silah tercihinizi ona göre yapınız
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, batsas 121h poze, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

Çevrimdışı Emin TOPAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2014, 15:08:32 »
Özgür Abi,

Ben ilk defa tüfek alacağım bu işlerde yeniyim. kinetik ve gazlı sistemin çalışma şekillerinide araştırdım. ama karar veremiyorum :)

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2014, 15:15:01 »
Özgür Abi,

Ben ilk defa tüfek alacağım bu işlerde yeniyim. kinetik ve gazlı sistemin çalışma şekillerinide araştırdım. ama karar veremiyorum :)
emin kardeşim fermalı veya parlama avları yapmayı düşünüyorsan sana armsanı tavsiye ederim
« Son Düzenleme: 18 Mart 2014, 15:16:04 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, batsas 121h poze, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

Çevrimdışı Emin TOPAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2014, 15:39:31 »
yok abi onlar için köpek lazım herhalde. benim öyle imkanım olmadığı için solo olarak takılacağım.

Çevrimdışı Cihan TURGAY

• *
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2014, 20:51:19 »
ilk alacağın için iyi yapmışsın stoeger almakla.temizlemesi bakımı kullanması kolay.her ava gelir sağlamdır stoeger den şaşma.
Cihan TURGAY
1973 balıkesir

Çevrimdışı Emin TOPAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 18 Mart 2014, 20:55:43 »
Cihan Abi Teşekkür ederim. Av bayisini aradım. bugun.tufegın gelıp gelmedıgını sordum ve kararsız oldugumu soledım. adam sen takma kafanı 10 numara tufek aldın dedı. sadece bu sezon 100 adet sattıgını soledı ve fırmanın cok ıyı oldugunu herhangı bır sıkıntı yasasam bıle 1 kurus para odemeyecegımı soledı.ıcım rahatladı bıraz.

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 18 Mart 2014, 22:32:14 »
       Stoeger alan yanılmaz, bende de var.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

hasanalo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 18 Mart 2014, 22:38:48 »
kesinlikle stoeger.

Çevrimdışı Deniz YILDIRIM

• *
  • yalana itiraz yok herkeze RASTGELEE
« Yanıtla #9 : 18 Mart 2014, 23:49:22 »
Ben şiddetle armsan diyorum mükemmel bir tüfek

Elektrik Teknikeri izmir/kiraz TEDAŞ 0554 732 32 33

Çevrimdışı İsmail SEFER

• *
« Yanıtla #10 : 19 Mart 2014, 09:00:58 »
Stoeger dan şaşma kardeşim namlusu zehir kusuyor..
  • Huğu Renova 12 ga 71 cm
  • Huğlu 104A 12 ga 76 cm
İsmaiL SEFER
1986 Vatan ANTALYA - Mekan ISPARTA

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 18 Mayıs 2014, 18:47:22 »
bu işler alıp 2sinide kullanmayınca maalesef anlaşılmıyor..stoeger kullandım halende kullanıyorum ama armsandada gönlüm yok değil..ama bir amrsanım olsaydı bu seferde stoeger aklımdan çıkmayacaktı..4 tane silahım var hepsininde yeri ve değeri farklı benim için..65 namlu 5 şok takılı adı sanı duyulmadık gazlı tüfeklerle ördek düşüren çok avcı gördüm ben..tüfeğin uyumlu fişeğini bulup bütünleştinizmi tüfeğinizle markası ,  otomatik veya poze olması farketmiyor artık...stoegerde kıstırma sorunu olmaz..kışın çok soğuk havalarda tutukluk yapmaz..gazlıya göre biraz daha avantajlı basınç kaybı yaşamazsınız..hafif doluları sever..30,30.5gr,31gr gibi..numara 6,7,8 stoegeri tavsiye ederim kendi kullandığım bildiğim bir silah..armsanı bilemicem kullanmadım..ama gazlı silahlarıda yabana atmamak lazım..kendi kullandığım Franchi Black Magic'den son derece memnunum..çulluk ve keklik avları için aldım sırf..fermalı avlarda çalılık alanlarda 61 namlu olmasından dolayı çok büyük bir avantaj benim için..yıkımıda çok güzel..dediğim gibi her silahın yeri ayrı.
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2014, 18:50:30 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 18 Mayıs 2014, 18:58:27 »
bu işler alıp 2sinide kullanmayınca maalesef anlaşılmıyor..stoeger kullandım halende kullanıyorum ama armsandada gönlüm yok değil..ama bir amrsanım olsaydı bu seferde stoeger aklımdan çıkmayacaktı..4 tane silahım var hepsininde yeri ve değeri farklı benim için..65 namlu 5 şok takılı adı sanı duyulmadık gazlı tüfeklerle ördek düşüren çok avcı gördüm ben..tüfeğin uyumlu fişeğini bulup bütünleştinizmi tüfeğinizle markası ,  otomatik veya poze olması farketmiyor artık...stoegerde kıstırma sorunu olmaz..kışın çok soğuk havalarda tutukluk yapmaz..gazlıya göre biraz daha avantajlı basınç kaybı yaşamazsınız..hafif doluları sever..30,30.5gr,31gr gibi..numara 6,7,8 stoegeri tavsiye ederim kendi kullandığım bildiğim bir silah..armsanı bilemicem kullanmadım..ama gazlı silahlarıda yabana atmamak lazım..kendi kullandığım Franchi Black Magic'den son derece memnunum..çulluk ve keklik avları için aldım sırf..fermalı avlarda çalılık alanlarda 61 namlu olmasından dolayı çok büyük bir avantaj benim için..yıkımıda çok güzel..dediğim gibi her silahın yeri ayrı.

+1
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir