Gönderen Konu: Bizim Firmalar Yapamıyormu  (Okunma sayısı 2086 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat YILMAZ 61

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bizim Firmalar Yapamıyormu
« : 03 Nisan 2014, 17:58:35 »
Arkadaşlar geçen günlerde bağzı fişeklerle gurupman denemesi yaptık ..Birde elimizde remingtonun 76mm 24 gram 1800 fps modeli olan bir kurşun vardı ...Geniş ve güvenli bir alanda atış yaptık önce yafın tek kurşununu 500 metre ilerde bir yere nişan alarak atış yaptık nişan aldığımız yerden 7-8 metre yukardayız bu arada , kurşun 200 metreye düştü ve biraz zaman aldı kurşunun düştüğü yere gitmesi .sonra remingtonu attık aynı yere nişan alarak ilk önce farkettiğim tüfeğin çok daha net ve fazlaca şekilde tepmesi kulağımda kulaklık olsada sesin yaf kurşundan çok daha fazla çıkmasıydı ,ikinci olarakta kurşun yafa oranla 50 metre daha fazla ileri vurması en çok şaşırdığımda kurşunun 250 metreye yafın 200 metreye ulaştığından çok daha hızlı ulaşmasıydı açıkca ben bu kadar fark beklemiyordum..Şaşırdım kaldım...Remingtonun bu kurşun için tanıtımında siz daha tetiği çekmeden hedefini bulur yazıyor , adamlar demek boşuna yazmıyor...Gerçekten bu kurşunu attıktan sonra başkası keyif vermez diye düşünüyorum .
.İşin özeti bizim yerli iyi firmalarda bu şekilde kurşun yapamıyorlarmı acaba anladığım kadarıyla barutunda farklılık var. bizim firmaların kimya mühendisleride başarabilir diye tahmin ediyorum ...Yapsalar tanesini 2 liraya satsalar herkezin işi görülse fenamı olur..Yada yapamıyorlarmı acaba ?
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2014, 18:00:00 Gönderen: Murat YILMAZ 61 »
1983   ist -  Trabzon

Çevrimdışı Murat YILMAZ 61

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Bizim Firmalar Yapamıyormu
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2014, 18:01:50 »
Arkadaşlar yazdığım metreler sadece örneklendirmek için farazidir .Göz kararıdır, aşağı yukarı dediğim mesafelere yakındır...
1983   ist -  Trabzon

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2014, 18:28:16 »
daha iyisinide yaparlarda.
ah şu kar marjları yokmu :)
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Sinan TANLIKOLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2014, 18:49:59 »
sterling yakında 40 gr mağnum tek kurşun ve yeni birkaç model cıkaracak
1985 kütahya
0533 523 8526

Çevrimdışı Zafer YÜKSEL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2014, 18:56:23 »
bizim firmaların barut üretimi yokki kimya mühendisleri olsun
1980
ORDU

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 05 Nisan 2014, 00:23:01 »
Deveye sormuşlar neren eğri diye ..Devede cevaplamış nerem doğru diye...Bu iş uzar gider kalite kullanılabilirlik demektir. Bu da gösterir ki kullanacağınız ürünün kalitesi sizin tercihinize bağlıdır. Aslında bizim ülkemizde de iyi şeyler olmadı diyemeyiz.ancak bir ayrımı yapacaksak gerçek ölçütlerde aynı hava koşullarında aynı gramaj da aynı tüfekle standartlara uygun bir şekilde yapmalıyız. Doğru veriyi alabilmek adına bu olmalı diye düşünüyorum. Zafer Yüksel  kardeşim doğru bir tespitte bulunmuş. Neyse arge olmadan olmaz bu işler.

Çevrimdışı Hikmet KIRMIZIOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 24 Mayıs 2014, 00:24:43 »
aslında cevap gayet basit:) yaf kurşunun içinde kuvvetle muhtemel yavaş yanan 1.7 gram barut var. remingtonun 70mm 28 gram kurşunu olan fişeğinde 2.95 gram toz gibi çok hızlı yanan amerikan barutu var:)
  • Ata Neo & Beretta 1301 Otomatik
  • Rizzini Aurum Süperpoze & Yıldız Çifte
1986 Balıkesir