Gönderen Konu: YENİ TÜFEĞİM Baikal MP-18M-M tek kırma  (Okunma sayısı 24099 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
YENİ TÜFEĞİM Baikal MP-18M-M tek kırma
« : 24 Nisan 2014, 19:41:35 »
 dostlar bu tüfek işi insanı durdurmuyor,pratik bir silah istiyordum,taşıması kolay kısmet bugüneymiş.
bu 3. baikal dolabıma giren,önceki ikisi gitti,ama bu kalıcı inşallah.plastik kundak sevmem aslında ama bunu pratik taşıma için çizilme derdi falan olmaz diye düşündüm.silah gelince estetik olarakta ağaç kundağından daha kibar ve şık olduğu kanaatine vardım,tüfeğin kara kubuzuna siyah plastik çok güzel uyum sağlamış ekstradan bir sevinçte o oldu :)
75 namlu full şoklu silahımın en sevdiğim yanlarından biride namlu et kalınlığı etli bir namlusu var,bantsız oluşuda benim için cabası,kilit açma mandalı daha kullanışlı üstten mandallılara göre,kundak ölçüleride benimle uyumlu,velhasıl ben bu silahı çok sevdim :)

yükle resim

ücretsiz resim barındırma

resim upload
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
Ynt: YENİ TÜFEĞİM Baikal MP-18M-M tek kırma
« Yanıtla #1 : 24 Nisan 2014, 19:46:26 »
hayırlı olsun. Tank namlusu gibi maşallah :)

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 24 Nisan 2014, 23:07:05 »
Teşekkür ederim emrah kardeşim.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Sinan TANLIKOLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 25 Nisan 2014, 00:28:13 »
Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin
1985 kütahya
0533 523 8526

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 26 Nisan 2014, 00:27:23 »
amin teşekkürler sinan kardeşim
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2014, 19:06:31 »
Fatih bey bende almayi dusunuyorum grupman ve deliciligini merak ediyorum siz test yaptiniz mi silah hakkindaki dusunceleriniz neler
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2014, 20:29:52 »
Fatih bey bende almayi dusunuyorum grupman ve deliciligini merak ediyorum siz test yaptiniz mi silah hakkindaki dusunceleriniz neler

henüz yapamadım ama muhtemelen çok toplu atacaktır,denediğimde sonuçları burda paylaşırım selçuk bey.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Kadir TANYILDIZI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 29 Nisan 2014, 22:10:36 »
hayırlı olsun efendim bende üç-dört sene tekli ile avlandım zevkli bir tüfek ama geçen 40 gram attım feci dayak yedim. :)
1993 ERZİNCAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 30 Nisan 2014, 11:14:23 »
hayırlı olsun efendim bende üç-dört sene tekli ile avlandım zevkli bir tüfek ama geçen 40 gram attım feci dayak yedim. :)

Teşekkür ederim kadir bey 40 gr tekkırma için çok çok fazla normal.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #9 : 30 Nisan 2014, 11:35:40 »
Sn.Yapar,
Hayırlı olsun tüfeğiniz beni taa ortaokul 1. sınıfa götürdünüz..Düzce 73 namlu Full şok tek kırmama..Ne avlar vurmuştum onunla..
Sizin oradan Suriye ye atılır bununla Obüs takımına çağrılırsanız zorunlu celple şaşmam..:)
Daha iyileride nasip olsun İnşaallah..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 30 Nisan 2014, 11:48:52 »
  bu tüfeği ne için alır avcılar. ????   merak konusu neden ve hangi avda kullanılıyor acaba ???
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 30 Nisan 2014, 12:38:53 »
Sn.Yapar,
Hayırlı olsun tüfeğiniz beni taa ortaokul 1. sınıfa götürdünüz..Düzce 73 namlu Full şok tek kırmama..Ne avlar vurmuştum onunla..
Sizin oradan Suriye ye atılır bununla Obüs takımına çağrılırsanız zorunlu celple şaşmam..:)
Selam ve saygılarımla

Teşekkür ederim tuncay bey özellikle uzak sürsün diye 75 namlu ve full şoklu tercih ettim.bu silahı hem üveyiğe hemde tahtalıya 2.tüfek olarak browningin yanında götürecem kuş yüksek gelirse bunu devreye alacam:)
Gerçi bu sene browning phoenix ile (66 namlu) full şokla tarladaki tahtalıya attım vurdum tam 140 adım(normal yürüyüş adımı)geldi mesafe. kısa namluda full şokla iyi iş çıkarıyor ama bu tekkırmayla fantastik atışlar deniycem bakalım  tüm sezonda 2-3 tane bile vursam aklımdan çıkmaz :)
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 30 Nisan 2014, 12:49:34 »
  bu tüfeği ne için alır avcılar. ????   merak konusu neden ve hangi avda kullanılıyor acaba ???

Adem bey pratik bir silahım olsun atışa götürürüm veya bazı bek avlarında 2.silah olarak kullanabilirim, sezonda karatavuğun bek avını yaparım düşüncesiyle aldım bu silahı.
Siz ördekçisiniz bence 2.silah olarak yanınızda böyle bir yıldızdan ördek alacak silah bulundurabiirsiniz :)

• İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 30 Nisan 2014, 12:50:25 »
Teşekkür ederim tuncay bey özellikle uzak sürsün diye 75 namlu ve full şoklu tercih ettim.bu silahı hem üveyiğe hemde tahtalıya 2.tüfek olarak browningin yanında götürecem kuş yüksek gelirse bunu devreye alacam:)
Gerçi bu sene browning phoenix ile (66 namlu) full şokla tarladaki tahtalıya attım vurdum tam 140 adım(normal yürüyüş adımı)geldi mesafe. kısa namluda full şokla iyi iş çıkarıyor ama bu tekkırmayla fantastik atışlar deniycem bakalım  tüm sezonda 2-3 tane bile vursam aklımdan çıkmaz :)
Fatih abi burda bi avcı abimiz var 76 namlu tek kırması var eski. üveyikte tahtalı da denk gelirsek beraber av yapıyoruz. çok kafa adamdır, getirir bez sandalyesini oturur. sigarasını yakar. biz o esnada geçit yapanlara atarız, kuşlardan yüksek gelen olursa durun der gerisi bende sigara ağzında ayağa kalkar atışını yapar :D işin gırgırında olduğu için 5 te 1 vurma şansı olur :)  tabi bizimle böyle güzel vakit geçirir muhabbeti falan :) sen yazınca o abi aklıma geldi. yüksek kuş gelirse bu tek kırmayı devreye sok :D

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 30 Nisan 2014, 12:55:52 »
Fatih abi burda bi avcı abimiz var 76 namlu tek kırması var eski. üveyikte tahtalı da denk gelirsek beraber av yapıyoruz. çok kafa adamdır, getirir bez sandalyesini oturur. sigarasını yakar. biz o esnada geçit yapanlara atarız, kuşlardan yüksek gelen olursa durun der gerisi bende sigara ağzında ayağa kalkar atışını yapar :D işin gırgırında olduğu için 5 te 1 vurma şansı olur :)  tabi bizimle böyle güzel vakit geçirir muhabbeti falan :) sen yazınca o abi aklıma geldi. yüksek kuş gelirse bu tek kırmayı devreye sok :D

Aynen emrah hani her avcıda biraz vardır uzaktan vurma merakı, uzaktan vurduğun avlar seninle bir ömür gider hiç unutulmaz.
Ama tabi uzak vuracam diyede yaralı kuş bırakmamak lazım, abartmadan arada bir denemek yeterli ;)
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Serdar ÖZBAY

• *
« Yanıtla #15 : 30 Nisan 2014, 14:21:12 »
Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Aldığınız fiyatı ve yeri söylermisiniz.
Serdar ÖZBAY
1960-Kocaeli

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 30 Nisan 2014, 14:31:38 »
Adem bey pratik bir silahım olsun atışa götürürüm veya bazı bek avlarında 2.silah olarak kullanabilirim, sezonda karatavuğun bek avını yaparım düşüncesiyle aldım bu silahı.
Siz ördekçisiniz bence 2.silah olarak yanınızda böyle bir yıldızdan ördek alacak silah bulundurabiirsiniz :)
  abicim yanımda bu seneye kadar hiç yedek tüfek getirmemiştim ama bu kışın gölün içinde 2kere arıza kaynaklı tüfeksiz kaldım. o günden sonra hep çift tüfek ile gidiyorm ava. gerekli olduğunuda bu yüzden görmüş oldum. ama yinede yanımda 2. tüfek en azından 2 namlulu olur. poze veya çifte. tek kırma sadece bıldrıcın avı için olabilir benim kanımca
  ama hayılrı uğurlu olsun kazaszı avlar diliyorum.
 sorma sebep acaba domuz dolusu atmak içinmi alınıyor  bunu merak etmiştim
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 30 Nisan 2014, 15:55:41 »
Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Aldığınız fiyatı ve yeri söylermisiniz.
[/quote

Teşekkür ederim,tarsusta bayiden 650 tl ye aldım.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 30 Nisan 2014, 16:07:32 »
  abicim yanımda bu seneye kadar hiç yedek tüfek getirmemiştim ama bu kışın gölün içinde 2kere arıza kaynaklı tüfeksiz kaldım. o günden sonra hep çift tüfek ile gidiyorm ava. gerekli olduğunuda bu yüzden görmüş oldum. ama yinede yanımda 2. tüfek en azından 2 namlulu olur. poze veya çifte. tek kırma sadece bıldrıcın avı için olabilir benim kanımca
  ama hayılrı uğurlu olsun kazaszı avlar diliyorum.
 sorma sebep acaba domuz dolusu atmak içinmi alınıyor  bunu merak etmiştim

Adem kardeşim domuz için tek tüfek riskli ben otomatikle gidiyorum.
Dayımda bunun aynısından ussr olanından var, birazda onu bildigim den aldım gerçi eskiler daha iyi ama yeni ruslardanda kullandım nasıl olduğunu biliyorum, saçması fena abi hele bu daha etli namluki yeme yanında yat;)
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2014, 16:08:33 Gönderen: Fatih YAPAR »
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 30 Nisan 2014, 18:54:57 »
ALLAH ALLAHHHH  :)))  YA ABİCİM TEK KIRMA YAA BU.   VALLAHİ MERAK ETTİM ŞİMDİ BU KADAR ZEVKLİ ALMAN KULLANMAK İSTEMENİ GÖRMEK İSTERİM BAKACAM HUSUSİ
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Mustafa ÇINAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 30 Nisan 2014, 19:59:05 »
ALLAH ALLAHHHH  :)))  YA ABİCİM TEK KIRMA YAA BU.   VALLAHİ MERAK ETTİM ŞİMDİ BU KADAR ZEVKLİ ALMAN KULLANMAK İSTEMENİ GÖRMEK İSTERİM BAKACAM HUSUSİ

Adem bey tek kırma ile bir kaç kez avlandım. Ava ikinci bir fişek atma şansınız olmadığı için o atış çok çok heycanlı oluyor. En azından ben öyle hissettim  :) hele birde kendi yaptığınız fişekle avı düşürdüğünüzde av fişeğini ilk siz icat etmiş gibi bir hisse kapılıp büyük mutluluk yaşıyorsunuz  ^-^ 

Fatih bey tüfeğiniz hayırlı olsun keyifli atışlar diliyorum...

1983 Afyonkarahisar

Çevrimdışı Alper ALTUNCUOĞLU

• *
« Yanıtla #21 : 30 Nisan 2014, 22:55:59 »
Gülegüle kullan fatih abi
Sn.Yapar,
Selam ve saygılarımla
Tuncay bey sizinle aynı markayı kullanmışız benimde ilk ateşli tüfeğim DÜZCE'di,12yaşında(tüfekle aynı boydayken) annemin dayısı hediye vermişti gölkenarındaki evimizde 16 yaşına kadar kondurup,kondurup vurduğum ördekleri bende hiç unutamam...
DÜZCE markalı tekli tüfeklerde annanemin amcasının üretimidir.Ben hep atıcılığın pisikolojik olduğunu düşünürüm ilk tek namlulu tüfek kullanmaktan kaynaklımıdır bilmem ama tek namlulu tüfeklerle hep daha iyi atarım

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 30 Nisan 2014, 23:51:10 »
Hayırlı uğurlu olsun. Kırıp katlayınca kuzu bacağı gibi oluyodu tekkırmalar eskiden.

Bende Rahmetli ahmet amcamın mirası grup düzce 76cm kabak full fixşoklu tekkırma ile çok ördek almıştım 16 sene önce. Ne olursa olsun tek kırmanın yeri başka...
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 01 Mayıs 2014, 00:21:54 »
Teşekkür ederim arkadaşlar daha iyisi sizlerin olsun.
 bugün deneme atışları yaptım 3 atış; 30 gr 9no Bugatti fişekle
Normal yürüyüş adımıyla 40 adım 50 adım ve 60 adımdan dağılımın genelini görüyüm diye gazete kağıdını hiç yırtmadan atış yaptım.
Sonuç beklediğim gibi 40 adımda saçma aralıkları 1-2 cm genelde 50 adımda hemen hemen aynı 60 adımda 1-2cm nadiren 3 cm oldu.benim beklentim olan uzak atışları yaptıracak hiç kuşkum yok artık.
Beni en çok şaşırtan şey atışlar gayet konforluydu, yumuşak pedtenmi kaynaklı bilemiyorum ama biraz sarsılma bekliyordum sonuçta gazlı otomatik kullanıyorum.
Not; bu arada Bugatti fişek güzel grupman yaptı bu silahta ama namlu içerisini çok kirletiyor bilginize.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 01 Mayıs 2014, 08:52:48 »
Teşekkür ederim arkadaşlar daha iyisi sizlerin olsun.
 bugün deneme atışları yaptım 3 atış; 30 gr 9no Bugatti fişekle
Normal yürüyüş adımıyla 40 adım 50 adım ve 60 adımdan dağılımın genelini görüyüm diye gazete kağıdını hiç yırtmadan atış yaptım.
Sonuç beklediğim gibi 40 adımda saçma aralıkları 1-2 cm genelde 50 adımda hemen hemen aynı 60 adımda 1-2cm nadiren 3 cm oldu.benim beklentim olan uzak atışları yaptıracak hiç kuşkum yok artık.
Beni en çok şaşırtan şey atışlar gayet konforluydu, yumuşak pedtenmi kaynaklı bilemiyorum ama biraz sarsılma bekliyordum sonuçta gazlı otomatik kullanıyorum.
Not; bu arada Bugatti fişek güzel grupman yaptı bu silahta ama namlu içerisini çok kirletiyor bilginize.
Dipçik pedinin büyük etkisi var Fatih abi. hangi tüfek olursa olsun tepme etkisini epey azaltıyor. bugatti fişeklerin hepsi namluyu kirletmiyor arada çıkıyor öyle de barut nemli olduğundan mıdır nedir :) ben 32 gram kullandım içinde yavaşçaların kendi kullandığı kırmızı baruttan var içine de az bişey jk6 serpmişler. oyüzden kutusunsda 430 m/s yazıyor :D ama uçar avında farkettim gerçekten hızlı fişek.. saçmaları kalitesiz ama,çok belirgin olmasa da irli ufaklı kimi parlak kimi mat yani dengesiz saçmalar. ama senin de dediğin gibi yaklaşık 60 adım mesafeye kadar güzel yani avda kullanılabilir 60 adım normal adımla 35-40 metre arası bişey yapar. çullukta kullandım bikaç defa güzel fitilleme yaptı.. ama senin tüfeğin namlusu kendini gösteriyo zaten uzak atışlarda da grupmanı güzel olur. daha kaliteli fişeklerle daha güzel sonuçlar alabilirsin...
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2014, 08:53:57 Gönderen: Emrah CANDAN »