Gönderen Konu: yasak yerlerin haritası  (Okunma sayısı 4273 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa CESUR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
yasak yerlerin haritası
« : 24 Haziran 2014, 20:34:05 »
haritalar ne zaman yayınlanır bilgisi olan var mı? acaba,

BURSA'dan tüm dostlara selamlar.

1971 BURSA

Çevrimdışı Mustafa AYDINLIOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: yasak yerlerin haritası
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2014, 15:11:54 »
hepimiz sabırsızlıkla bekliyoruz bir an önce açıklanır inşallah.geçmiş dönemlerde temmuz ayı içinde açıklanıyordu.
1980 ADANA
KARLI DAĞLAR İZİN VERMESEDE KINALI KEKLİĞİN HASRETİ DAHA BASKIN GELİYOR.

Çevrimdışı Oktay ÖZTÜRK

• *
  • şehitler ölmez vatan bölünmez
« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2014, 16:30:41 »
benim bildiğim kadarıyla bursa ilçeleri pek iç açıcı değil cünki hemen hemen her ilçede devlet avlakları çoğunlukta ben görmek istemiyorum o malum haritayı.
Oktay ÖZTÜRK
1969-Bursa/yenişehir cep.0533 4298382

Çevrimdışı İlhan BULUT

• *
« Yanıtla #3 : 27 Haziran 2014, 09:17:26 »
Haritaların açıklanması ile muhtemelen hüsran olacağız.
  • Akus SuperPoze
  • Huğlu Renova
İlhan BULUT
1972 KOCAELİ

Çevrimdışı Turgay ATAK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 27 Haziran 2014, 09:43:59 »
Aslında yazılı olarak belli ama haritaya yansıtmak cidden zor. Ankarada 10 tane genel/devlet avlak, 3 örnek avlak, yaban hayvanı yerleştirildiği için 8 yer yasak, yhgs olduğu için 5 yer yasak bir de bunların yanında kırmızı olarak yasaklanan yerler var. yasak yasak yasak...
mantalite bu olunca laf anlatmak zor.
1984-Ankara

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 27 Haziran 2014, 15:15:23 »
 hiiiiçmi hiç moralinizi bozmayın,

biz avcı milletine müstehak kan kırmızı türkiye haritası görsemde şaşırmam ,

kuzular sessiz meydan boş eeeeee, adamlarda gereğini yapıyor haklarını yememek lazım , bize koca bir yuh onlarada helal olsun,

tabiri caiz ise kocaman kuru ot arasında bir yumak yaşız elbette yanarız sayın arkadaşlarım.

mersinden saygı sevgi ve selamlarımla sağlıcakla kalınız moralinizi bozmayınız, çümkü biz her ne dersek diyelim o adamlar bildiğini okuyacak metni yazılı bir filmin zorunlu figüranlarıyız bunu aklınızdan çıkarmayın ve mutsuz olmayın, tarih hep tekerrürden ibaret olduğundan '' ferman padişahınsa dağlar bizimdir'' ilkesi tekerrür eder bu kadar basit bu iş. beni avdan kimseler keyfi kararlarıyla alıkoyamaz işte meydan yiğitse çıksınlar meydane '' haydülende haydülen karadağların sandalıda sandalı'' onlara bi kerim oğlu zeybeği hediyem olur canlı canlı,..

ben moraliim on numara olarak avada çıkacam bağada bostanada , özgürlük haklarımı alamaz hiç kimseler elimden , biz milletçe hür doğduk hür yaşadık ve hür yaşayacağız bu böyle biline.

biraz gerçek biraz isyan biraz mizah eee.. umutsuz yaşanmaz hele çıksın şu meşhur harita evelallah buluruz boş bir mera,..
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Oktay ÖZTÜRK

• *
  • şehitler ölmez vatan bölünmez
« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2014, 15:36:56 »
ali arkadaşımın dediklerine aynen katılıyorum ağzına eline sağlık .bizler koyun misali oldukça çobanlarda istediği otlakta otlatırlar.ama bilmiyorlar ne yasak nede cezalar beni caydıramaz gelsinler  beni yakalasınlar
Oktay ÖZTÜRK
1969-Bursa/yenişehir cep.0533 4298382

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 27 Haziran 2014, 18:00:15 »
hiiiiçmi hiç moralinizi bozmayın,

biz avcı milletine müstehak kan kırmızı türkiye haritası görsemde şaşırmam ,

kuzular sessiz meydan boş eeeeee, adamlarda gereğini yapıyor haklarını yememek lazım , bize koca bir yuh onlarada helal olsun,

tabiri caiz ise kocaman kuru ot arasında bir yumak yaşız elbette yanarız sayın arkadaşlarım.

mersinden saygı sevgi ve selamlarımla sağlıcakla kalınız moralinizi bozmayınız, çümkü biz her ne dersek diyelim o adamlar bildiğini okuyacak metni yazılı bir filmin zorunlu figüranlarıyız bunu aklınızdan çıkarmayın ve mutsuz olmayın, tarih hep tekerrürden ibaret olduğundan '' ferman padişahınsa dağlar bizimdir'' ilkesi tekerrür eder bu kadar basit bu iş. beni avdan kimseler keyfi kararlarıyla alıkoyamaz işte meydan yiğitse çıksınlar meydane '' haydülende haydülen karadağların sandalıda sandalı'' onlara bi kerim oğlu zeybeği hediyem olur canlı canlı,..

ben moraliim on numara olarak avada çıkacam bağada bostanada , özgürlük haklarımı alamaz hiç kimseler elimden , biz milletçe hür doğduk hür yaşadık ve hür yaşayacağız bu böyle biline.

biraz gerçek biraz isyan biraz mizah eee.. umutsuz yaşanmaz hele çıksın şu meşhur harita evelallah buluruz boş bir mera,..

+ Trilyon  ..bu kadar güzel anlatılabilirdi ancak..katılmamak mümkün değil.

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 27 Haziran 2014, 21:09:02 »
ali arkadaşımın dediklerine aynen katılıyorum ağzına eline sağlık .bizler koyun misali oldukça çobanlarda istediği otlakta otlatırlar.ama bilmiyorlar ne yasak nede cezalar beni caydıramaz gelsinler  beni yakalasınlar

sn. oktay bey ,

siz olacağa bakın , neticede söyleyene değil söyletene bakın , sona doğru gidiyoruz ve gidişatın sonucuna ben değil onlar katlanacak bu faturayı çook ağır öderler bensiz sizsiz bizlerden yoksun doğayı habitatı yaban hayatını koruyamazlar, amma hakkaniyetle amma metazoriyle yanlışlar ayıklanacak er yada geç bu iş çok derin çoook büyük paralar çarkediyor ve rant değerleri vazgeçilmezlerle dolu, bal kokusunu alan rotayı çizmiş direkt dalışa geçiyor geçiyorda dalış yaparken ucu bizler gibi legal avcıya dayatılıyor bu haksızlıklara dimdik dirayetle beraber elele vererek dur deyip şurası yanlış diye belirterek doğru olanı işeret edeceğiz , haksız uygulamalarda bizde sesimizi duyuracağız susmayacağız ve çoğalacağız, yazık milli değerlerimize ve bize bırakılan emanet miraslarımıza hep beraber sahipleneceğiz evelallah topraklarımızdaki değerlerimizi ilelebet koruyacağız.

+ Trilyon  ..bu kadar güzel anlatılabilirdi ancak..katılmamak mümkün değil.

sn. şahin bey,

katılım az sayın kardeşim neden avcı milleti uyuyor belli başlı insanların duyargaları açık neden diğer insanlar uyuyor şaşmamak elde değil, saygılarımla
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2014, 21:51:58 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Fatin ÇATIKKAŞ

• *
« Yanıtla #9 : 01 Temmuz 2014, 10:57:18 »
m.ali bey elinize yüreğinize sağlık.dediğiniz gibi benim özgürlüğümü kimse elimden alamaz.
Fatin ÇATIKKAŞ
1977 MANİSA

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 01 Temmuz 2014, 19:22:55 »
m.ali bey elinize yüreğinize sağlık.dediğiniz gibi benim özgürlüğümü kimse elimden alamaz.
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 01 Temmuz 2014, 19:40:38 »

sayın fatin ve sabahattin bey,

adamlar açıklama yapmış her ilin % 15 i avlak olacak diye avlak dışında avlanılmayacak diye, doğayı avı koruyacaklarmış,

envalter sayımı, kota, avbis ve limit gibi yaptıkları yapacaklarının garantörlüğünü üslenmiş vaziyetteler sayın yetkililerimiz ,

amaç korumak değil paralı avlatmak olduğundan fikirleri neysa zikirleride o yolda ilerlemekte.

legal avlananlar arada kaynıyor benimde zoruma gidiyor vermişim elimi kapacam diyor gövdeni,..

allah arsıza ar versin merhamet versin diyecek söz bulamıyorum,..

mersin den saygı ve sevgilerimle, sağlıcakla kalınız sevgili avcı dostlar.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 01 Temmuz 2014, 20:20:03 »
avcı klüpleri biz bu uygulamaları protesto ediyoruz, süresiz olarak avlanmıyoruz, puldu, vergiydi, harçtı ödemiyoruz ne haliniz varsa görün diye bir basın açıklaması yapsa,

zaten kaç kişsiniz ,  etiniz ne budunuz ne, avlanmazsanız avlanmayın,  biz de avlakları yabancı turistlere açar onlardan daha çok para toplarlarız 50 tane türk avcı geleceğine 4 tane katarlı , 3 tane saudi arabistanlı gelsin tavrı ile karşılaşılabilir.
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2014, 16:36:59 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Mustafa CESUR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 02 Temmuz 2014, 16:46:01 »
bu kuralları koyanlar yasaklamakla bu sorunların çözülemiyeceğini bilmeliler,
bizim ülkemizde yasaklar çiğnenmek için konuluyor galiba.
hiç birşey yapamasalar bile yunanistana bi baksalar yeter.

BURSA'dan selamlar.

1971 BURSA

Çevrimdışı Enes EKİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Kim Av Kim Avcı?
« Yanıtla #14 : 10 Temmuz 2014, 00:39:51 »
http://mak.ormansu.gov.tr/

Harita yayınlandı bir abimiz bana Düzce'yi özetleyebilirmi? Özellikle Gölyaka ilçesini.Hiçbir şey anlamadım.
  • FISA CESA FAVORIT 71
  • ARMSAN PHENOMA 71
  • STOEGER PEREGRINE MAX-5 71
Enes EKİZ
1984 Memleket : Samsun İkamet:Düzce