Gönderen Konu: NEYE NİYET NEYE KISMET  (Okunma sayısı 1558 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan ŞENÖZ

• *
NEYE NİYET NEYE KISMET
« : 28 Haziran 2014, 23:20:19 »
Merhaba dostlar. İki yıllık bir aradan sonra yine birlikte olmanın sevinci içindeyim. Herkese rastgele.   
Sizlere 2013-2014 avcılık döneminin keklik avının serbest olduğu ikinci haftasında yaşadığım güzel bir anımı paylaşmak isteğimle anlatımıma başlıyorum. Akşamdan Hüseyin Hocayla anlaştık Seferihisar Karakoçlar mevkiine keklik avına çıktık. Bir hayli yürüdükten sonra hoca iki adet keklik kaldırmış. Benim bir hayli ilerimden geçtiler. Tabi ki bende Hüseyin hocada atış yapamamıştık.

Her ikimizde gittikleri yöne gittik ama keklikleri bulamamıştık daha başkalarını bulmak için çok yer gez sekte başka keklik bulamadık. Avlandığımız tepeler daha önceden yanmış olduğundan çalılık diye bir şey kalmamış sadece uzun otlarla kaplı bir alandı. Benim köpekler ilerimde korkak tavırlar takınmaya başladılar. Domuzu tanımadıkları halde domuz kokusuna yaptıklarını tahmin ettim.

Av yeleğimin göğüs fişekliğinden bir tek kurşun fişeği, birde dokuzlu çekip parmak aralarıma yerleştirdim. Hazır olması yönünden bana zaman kazandıracağını düşündüm. İçimde otların arasından bir domuzun fırlayacağı hissiyle ilerliyorum. Devam ettiğim yamaç bitti, tepenin üzerindeyim. 20 adım sonra ilerimde iki tepeyi ayıran derin bir dere başlıyor. Derenin uzunluğu güney ve kuzeye uzanıyor. Kuzey yöne baktığımda; 8 adet iri yapılı domuzlar kuzey yöne doğru koşmaktalar. Doğu yöne baktığımda; 3 adet domuz hızla koşmaktalar.

Hemen Kırıkkale tüfeğimi kırdım, sağ namludaki saçma fişeğimi çıkarıp tek kurşunu sürdüm ve 3 adım attım. Hüseyin hoca kapanmış bir uğraş veriyor. En arkadaki iri kıyım domuzun iki kulak arasına namluyu uzattım ve tetiğe dokunduğumda domuz olduğu yere kapaklandı. Ben inanın hiç de öyle beklemiyordum. Sebebi ise önceki domuz avlarımda vurmuş olduğum domuzlara atmış olduğum mesafeler 30-100 metre mesafelerdi.
Kurşunu yiyen domuzlar 100-120 adım gider öyle yıkılırlardı. Hocaya baktığımda hoca hala uğraşmaktaydı. Meğer otomatikteki fişekleri değiştirmek isterken fişek sıkıştırmasından dolayı uğraşmaktaymış. Eğer Hoca’nın fişekler değişseydi hoca o 3 domuzu da indirirdi sanırım. Bir ara hocaya “bak hoca arkadaki domuz yattı oraya” dedim. “İyi” dedi.

Olduğum yerden adımlayarak hocanın yanına kadar gittim. 107 adım saydım, lafa daldık. İlerisini sayamadım. Sanırım bir 100-120 adım daha vardı. Tabi ki kurşun yolu düz olduğu için sanırım tahminen 120 metre gibi bir mesafe vardır. Hocayla birlikte domuzun yanına vardık. Domuz ara ara gözünü açıp kapatıyordu. Beynine bir saçma sıkısı atarak acısını dindirdim. O gün başka av bulamadık ve evlerimize döndük. Bir heyecanımı daha sizlerle paylaşmış bulunmaktayım. Herkese rastgele.

İYİ ÇAN SES ÇIKARIR
Hasan ŞENÖZ  VE YELKİ KÖYÜ.
1947-İzmir

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: NEYE NİYET NEYE KISMET
« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2014, 23:51:42 »
Hasan abi guzel bir ani olmus.belkide o gun keklik vursaydiniz unutulur giderdi ama o mesafeden vurulan domuz cok sohbete konu olur.saygilar :)
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Kadir GONAYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2014, 09:49:48 »
Unutulmayacak tarzda bir anı. Ağzınıza sağlık
Kadir GONAYDIN-1978 İstanbul - Beylikdüzü

Yedi yaşında ki bir çocuk kalbimizdekileri bilse dağların arkasına kaçarız. Mevla (c.c.) her şeyi biliyor, hiç utanmıyoruz.

Çevrimdışı Erkan ÖRNEK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 01 Temmuz 2014, 11:05:50 »
gerçekten keyifle okuduğum bir anı ellerine sağlık ustam...
1983-Sinop 
resim yüke

Çevrimdışı Mustafa AYDINLIOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 01 Temmuz 2014, 16:21:02 »
güzel bir anı eline emeğine sağlık hasan abi
1980 ADANA
KARLI DAĞLAR İZİN VERMESEDE KINALI KEKLİĞİN HASRETİ DAHA BASKIN GELİYOR.