Gönderen Konu: Tüy Dökülmesi .Deride Kızarıklık ( BONACİBO mama )  (Okunma sayısı 12805 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
Bugüne kadar bir sıkıntım olmamasına rağmen son partilerde BONACİBO kullanan çevremden ve siteden bir çok kişinin tüy dökülmesi ve deride kızarıklık problemleri ile karşılaştğını gördüm. Bu konuyu açmamdaki sebep son zamanlarda firmanın anlamsız yaptığı zamların dışında kaltesindeki bu düşüş ve köpeklerimizdeki bu hastalığı yapma ihtimallerini veteriner hekimlerimize sormak . Bu mamayı kullnan bir çok kişside bu problem olduysa sorun mama kaynaklıdır diyebilirmiyiz ?

Bonacibo kullanan arkadaşlar yorum yapabilirler mi? son 1 -2 ay da gelen mamalara göre değerlendirelim.
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Tüy Dökülmesi .Deride Kızarıklık ( BONACİBO mama )
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2014, 08:19:01 »
Bir buçuk ay önce aldığım kuzu etli yavru köpek mamasında ağır bi balık kokusu vardı 3-4 kilo kaldığı zaman farkettim ki köpeğin arka iki  baldırında da nerdeyse tüğ kalamıştı kaşıntı yoktu ama teri sanki hafiften pul pul olmuştu ve köpek zayıflamıştı. Bende Dr. Sacchi aldım köpek kiloyu toparladı baldırındaki tüğler fazlalaşmaya başladı dışkısıda normaldi hatta daha azdı.
Zayıflama konusunda sanırım benim köpek biraz seçici o yüzden yemi yememiş olabilir o yüzden zayıflamıs olabılır kı bunu suanda yasıyorum ama aşırı tüğ dökülmesinin nedeni muhtemelen yemdi. Şunuda belirteyim köpeğim 4 aylıktan beri aynı markayla beslendi gelişiminde çok memlunum ırk standartlarını buldu ama son parti mallar paketlerin dışı değiştikten sonra bi garip herkes şikayetçi. Firmaya bunu bildirdim ama mevsimsel dedi, pek inandırıcı gelmedi
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

ERSİN KARA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 09 Temmuz 2014, 11:25:52 »
GEÇEN AY AÇMIŞ OLDUĞUM TAZE KUZU ETLİ YETİŞKİN MAMAYI KÖPEĞİM BİR KAÇ GÜN SONRA YEMEMEYE BAŞLADI.NORMALDE

ÇOK İŞTAHLI BİR KÖPEKTİR.FAKAT SABAH İŞE GİTMEDEN ÖNCE KOYUYORUM TABAĞINA AKŞAM BAKIYORUM HALA

DURUYOR.HEMEN MAİL ATTIM FİRMAYA ve 15 DAKİKA SONRA BİR ARKADAŞ ARADI.ERSİN BEY MAMADA KESİNLİKLE BİR

DEĞİŞİKLİK YOKTUR.FAKAT YİNEDE BEN SİZE YENİ BİR MAMA GÖNDEREYİM SİZDE ELİNİZDEKİNİ BANA GERİ GÖNDERİN

İNCELEYELİM DEDİ. MAMAYI GÖNDERDİ BENDE ELİMDEKİNİ İADE ETTİM.FAKAT SONUÇ YİNE AYNI.HAYVAN PEK BİR İŞTAHSIZ

MAMAYA KARŞI.BİTİREYİM BENDE ALMICAM ARTIK.BİDE BİR MAİL ATMIŞ ARKADAŞ YOK HAVALARDANDIR,YOK ÇİFTLEŞME

DÖNEMİDİR,YOK ODUR YOK BUDUR BİZ YILLARDAN BERİ HAYVAN BESLİYORUZ BİZ DE BİLİYORUZ BUNLARI AMA BU FARKLI

BİR ŞEY ARKADAŞ.BENCE MAMA İÇERİĞİ DEĞİŞTİ KİM NE DERSE DESİN.AYRICA YER YER HAFİF KIZARIKLIK ve ÇOK AŞIRI TÜY

DÖKÜMÜ VAR KÖPEKTE...

Çevrimdışı Onur AYTEN

• *
  • Avı av yapan vurmak değil heyecanı yaşamaktır.
« Yanıtla #3 : 14 Temmuz 2014, 16:59:01 »
ersin bey aynı problem bendede var taze kuzu etli mama aldım bonacibo köpeğin yattığı yerler 2 haftada komple tüğ oldu
Onur AYTEN
1989 TEKİRDAĞ
(0 rh+)
Tekirdağ Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü
Tekirdağ Yeni Kara Avcıları Derneği

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #4 : 14 Temmuz 2014, 18:28:58 »
Tüy dökülmesi  sorunu benim köpekte de var firma bozmuş olabilir ürünleri
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Alper ALUŞ

• *
« Yanıtla #5 : 14 Temmuz 2014, 18:46:51 »
Bir kaç aydır Migros ürünü Buddy marka kuzu etli ve tavuk etli olanlarından kullanıyorum 2 farklı cins köpeğim var Kurzhaar ve ing. pointer ne hikmetse kurzhaar köpeğim 4 yaşlarında fakat onda bir deri sıkıntısı olmadı, 12 aylık ing. pointer köpeğimin arka kuyruk üstü bir karış tüy döküldü ve biraz kızarıklık yani sözüm ona daha önce Temiz mama kennel kullandım 2 sene hiç bir sorun yaşamadım bende buddy de yaşadım mama yı kestim başka marka deniyorum umarım düzelir. 
  • Browning 525
  • Franchi Black Magiç
  • English pointer ANGEL

Alper ALUŞ
Beden Eğitimi Öğretmeni
[email protected]
1974 Manisa/Salihli

Çevrimdışı Onur AYTEN

• *
  • Avı av yapan vurmak değil heyecanı yaşamaktır.
« Yanıtla #6 : 18 Temmuz 2014, 11:05:00 »
alper bey buddy mama bende indirimde olduğunda almıştım birkaç gün kullandım köpeği ishal yaptı hemen bıraktım bonacibo ya döndüm aslında bonacibodan çok memnundum ama bu tüğ dökülme olayı canımı sıktı pedigre aldım 3-4 gündür kullanıyorum bakalım tüğ olayı düzelirse buradan paylaşacağım.
Onur AYTEN
1989 TEKİRDAĞ
(0 rh+)
Tekirdağ Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü
Tekirdağ Yeni Kara Avcıları Derneği

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2014, 02:28:47 »
alper bey buddy mama bende indirimde olduğunda almıştım birkaç gün kullandım köpeği ishal yaptı hemen bıraktım bonacibo ya döndüm aslında bonacibodan çok memnundum ama bu tüğ dökülme olayı canımı sıktı pedigre aldım 3-4 gündür kullanıyorum bakalım tüğ olayı düzelirse buradan paylaşacağım.
İshal yapması biraz normal .Dah çok tahıl ağırlıklı mamalra geçişlerde bu problem olabiliyor özellikle ani mama değiişimleinde.
Ben temizmma üünleri kullanmıyorm artık  ve tüy dökülmesi kızarıklık gibi şikayetler de çok azaldı Firme muattap alıp doğru düzgün destek bile vermiyor .Yazıklar olsun.Bir tane yabancı bir uzman çalıştırarak herşeyi çözdklerini üşünüyorlar .Keşkebu kadar kolay oolsa herşey . Yerli üreticieri desteklemeyi de bırakıyorum kendi adıma.Köpeğime gelen zarar hrşeyden önemlidir.
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• *
« Yanıtla #8 : 24 Temmuz 2014, 03:12:51 »
Bu iş böyle işte bir ara bu mama için nede güzel konular açıldı nede güzel yorumlar yapıldı bizlerinde hoşuna gitti, şimdi ise ani bir düşüş ve kötü yorumlar, sebebini bilmiyorum mamadanmıdır neydendir ama bildiğim bir şey varki oda kesin bu dünyada hiç ama hiç kimse aynı yerde kalmaz biri gün gelir yukarı çıkar biri gün gelir aşağı iner
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Ali NAYKİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 25 Temmuz 2014, 09:49:06 »
Ersin bey merhaba; 2 adet drahthaar köpeğim var biri üç yaşında biride iki yaşını bitirdi. Bir yıldan beri bonocibo kuzu etli yetişkin yediriyorum, hiç bir sorun yoktu köpekler gayet sağlıklı pırıl pırıldı, on günden beri  2 yaşında olan dişi köpeğimin arka bacaklarında kızarıklık ve tüy dökülmesi oldu. Ama mamayı yemede sorun yok.  Bu bayramda köpeğin yanına gideceğim bir göreyim gerekirse mamayı değiştireceğim.
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2014, 09:50:39 Gönderen: Ali NAYKİ »
1970-Mersin

ERSİN KARA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 25 Temmuz 2014, 12:17:45 »
Ersin bey merhaba; 2 adet drahthaar köpeğim var biri üç yaşında biride iki yaşını bitirdi. Bir yıldan beri bonocibo kuzu etli yetişkin yediriyorum, hiç bir sorun yoktu köpekler gayet sağlıklı pırıl pırıldı, on günden beri  2 yaşında olan dişi köpeğimin arka bacaklarında kızarıklık ve tüy dökülmesi oldu. Ama mamayı yemede sorun yok.  Bu bayramda köpeğin yanına gideceğim bir göreyim gerekirse mamayı değiştireceğim.

ALİ BEY MAMAYA DEVAM ETMENİZ HALİN DE CİDDİ YARALAR OLUŞMAYA BAŞLAYACAK ve SORUN DAHA KÖTÜ BİR HALE GELECEK.TAM DA SEZON AREFESİNDE KÖPEĞİNİZİN SAĞLIK PROBLEMLERİYLE UĞRAŞACAKSINIZ ve OLAY ÇOK CAN SIKICI HALE GELECEK.BEN BU OLAYI YAŞAMAYA BAŞLADIĞIM DA HEMEN MAMAYI DEĞİŞTİRDİM ŞUAN SIKINTI YOK.YAZIYI ÜZERİME ALMADIM GALİBA ERSİN TETİK BEYE İSTİNADEN YAZDINIZ.SELAMLAR...

Çevrimdışı Burak GAZANHAN

• *
« Yanıtla #11 : 26 Temmuz 2014, 16:58:39 »
evet arkadaşlar bende 2 yıldan bu yana kullangığım bonocibo yu değiştirdim aynı şikayetler benim köpeğimde de oldu ve anlam veremediğim fiat artışları oldu yoğun talepden olsa gerek zamlar.
Burak GAZANHAN
1979 İZMİR

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 26 Temmuz 2014, 20:20:39 »
Ersin geçen sezon Parsım sindirm sistemindeki rahatsizlik sezonu bize zehir etti.sürekli ishal kusma ve ot yeme bitkinlik parsin avini bozdu biliyorsun.Kullandiği mide hapı antibiotik ve vitamin bir dünyaydı.Bonocibo yükek enereji kullaniyordum veterinerimiz sikintiyi kullandiğimizmamaya yordu ancak ben toz kondurmak istemedm.Öyle ya uzun zamamdır kullandim mama idi fakat bu konuda bukadar şikayeti görünce acaba oldum.Gerçi 2aydır farkli bir mama kullaniyorum bakalim ayni sorunlar olmazsda bonociboyu birdaha kapiya sokmam.
Abi aynen bende cok memlundum ki kopegin irk standartlarina uasmasinda gelisiminde etkisi buyuk fakat adamalara diyoruz ki kopek soyle oldu boyle oldu ama adamalr hic kabul etmiyor Allahtan ben sadece tug dokumunde fark ettim yara olmadan o yuzden sende en iyisini yapmissin abi birakarak ki pars o rahatsizliktan ciktiktan sonra dahada hassaslasmistir. Mahsuru yoksa abi hangi markaya basladin paylasirsan sevinirim hemde burdaki arkadaslarada alternaf olur. Ben Dr. Sachhi kullaniyorum memlunum diski kivami iyi tüğ dokumu yok  eski dokulen yerlerde kendini yeniledi.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

mesut birol

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 26 Temmuz 2014, 23:06:31 »
Arkadaşlar yüzde bir milyon yemde sıkıntı var herkesin köpeğinde aynı sorun.Foxy derma diye bir yeme geçtim çok severek yemiyor ama yapacak bir şey yok.ilkönce sırtı sivilce içinde oldu.acaba mantar mı derken vet. Arkadaş yenden dedi nasıl olur 2 senedir aynı yem dedim.bence değiştir dedi.sırtını traşladı.bir hafta ilaç sürdüm.şu anda iyi ama biraz kel:) dikkat edelim arkadaşlar sezon yaklaştı.

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 26 Temmuz 2014, 23:17:14 »
10 aylık pointerime sürekli bonacibo tavuklu  yavru köpek maması kullanıyordum sağ arka bacagında kızarıklık ve tüydökkülmesi oldu veteriner hekim arkadaşım uyuza benziyor ancak tavuk içerikli mamalarda bu yapabilir dedi forumdan bir kaç arkadaş dr sacciyi önerdi aldım kullandım  ne olur ne olmaz diye vilcemetin iğne yaptık şimdi iyi oldu bi sıkıntısı yok.
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 29 Temmuz 2014, 02:52:07 »
AVBİS gibi bir kampanya da bu mama için başlatılmalı . Köpeklerimiz hasta bizler mağdur olacaksak ben desteklemiyorum artık bu yerli üreticiyi .Resmen güvendiğimiz dağlara karlar yağdı.İşin kötüsü de insan bi malının arkasında durur ya .
Köpeğinde kızarıklık oluşan soluğu veterinerde alıyor bir dünya uyuz aşıları ilaçlar kullandırılıyor .Yazık günah ya , mamayı değiştirince sorun çözülüyor . Bu konu sayesinde de insanlar daha dikkatli davranır umarım
saygılar
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı İrfan GÜNAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 29 Temmuz 2014, 15:05:06 »
bende hamile ve yavru köpeklerimdekullanıyordum aynı sorunlar benim köpeklerimdede başladı,sorun kesinlilke mamadan kaynaklı ,yerli üreticimiz talep çok olunca nasıl olsa alıyorlar  diye kaliteyi düşürüp fiyat yükselttiler merak etmeyin yakında satacak yer bulamazlar belki tekrar kalite yükselir ama çok geç olur.
İrfan GÜNAL
1977-Çanakkale

Çevrimdışı İbrahim BIÇAK

• *
« Yanıtla #17 : 30 Temmuz 2014, 22:16:58 »
benim tavsiyem yazin hangi mama olursa olsun vermeyin.benim iki kopegim var yazin normal kuru ekmek ve yogurt veriyorum kisin mama veriyorum.bunu bana veterinerim soyledi hele hele kuzu etli mama yi yazin kesinlikle verme dedi.3 senedir ayni programi uyguluyorum.ve hic bi problem yasamadim hee bide bimex diye bi vitamin verdi yazin onla takfiye yapiyorum butun ezanelerde var karaciger enzimlerine ve tuy problemine bire bir zaten karacigere cok yuklenir sen direk disarvuruyo deride kizariklik yapiyo mama cok yali oldugu icin yazin iyi diyil

İbrahim BIÇAK
1978 kocaeli

screen grab

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 31 Temmuz 2014, 00:43:24 »
denemek için bir torba sipariş ettim... pointerim günlük 3 kupa bardak yer,bonocıboyu 6-7 bardak veriyordum tertemiz,ama çok kilo kaybı yaptı..isalde oluyordu,kısaca o defteri kapattım......
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ali CENGİZ 07

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 13 Ağustos 2014, 17:33:11 »
Aynen bende kopeklerımde bonacıbo kullanıyordum temız mamadan  kopegımde son uc aydı kızarıklıklar meydana geldı ve hala suruyor mama kullanmayı bıraktım artık eskısı kalıtesı yok sanırım artık bonacıbonun kopegın tuylerı asırı dokulmeye basladı kızarıklıklar meydana gelmeye basladı ayaklarında gogsunde artık kullanmıyorum mamayı baska onerebılecgınız mama varmı
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2014, 17:37:36 Gönderen: Ali CENGİZ 07 »

Çevrimdışı Ahmet ÖZDEMİR 34

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 14 Ağustos 2014, 10:52:09 »
Sevgili arkadaşlar size en iyi mamayı tavsiye edeyim. (Av köpekleri için mükemmel) pet choice aktif köpek maması %30 ham protein var av sezonuna bir kaç gün kaldı.bu mamayı denemenizi tavsiye ederim. Köpeklerim iştahla yiyiyorlar.
Ahmet ÖZDEMİR
1978 İSTANBUL

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 14 Ağustos 2014, 11:32:56 »
Sevgili arkadaşlar size en iyi mamayı tavsiye edeyim. (Av köpekleri için mükemmel) pet choice aktif köpek maması %30 ham protein var av sezonuna bir kaç gün kaldı.bu mamayı denemenizi tavsiye ederim. Köpeklerim iştahla yiyiyorlar.
Ahmet bey olay iştahla yemesi değil içindekiler önemli et türevleri yada hayvansal yan ürünler dediği zaman köpek yemesin daha iyi hayvanın kanını derisini sakatatını kemiğini yenmeyecek ne varsa hepsi var adam çope hiç bişi atmıyor onca yumurta çiftliğindeki tavuklar noluyor sanıyorsunuz artık kendimden bile fazla dikkat eder hale geldim köpeğime su aralar benim kendime ayırdığım günlük para 5 lira iken köpeğime 3 lira ayırıyorum varın siz düşünün.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 16 Eylül 2014, 22:58:37 »
Son durum nedir bonacibo duzeltti mi kendini yoksa ayni mantalitede mi sorun sizin kopeklerde mi diyor ona gore sipari vercem yeni donem mama kullanan abiler arkadaslar varsa durumdan haberdar ederlerse sevinirim
Fethiyede  selamlar.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Bahadır LÜLECİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 26 Eylül 2014, 10:26:26 »
yaklaşık 4 aydan beri köpeğimde yaşanan problemi burada arayınca buldum bende köpeğime bonicha kuzu etli mama almaya başladığım süreçten sonra köpeğimde bir zayıflık olmaya ve aşırı derecede kene ve bit yaptı zayıflama ve tüy dökülmelerini pirelerden kurtaramadığımızdan olduğunu tahmin etmiştim pirelerden temizlendi ama arka bacak kuyruk kısımlarında tüy dökülmeleri ve kızarıklık devam etti gerçi 1,5 aydır mamada şüphelenip vermemeye ya başladım şimdi makarna yediriyorum düzelmeye başladı temizmama ürünlerini son 6 aydır bozdu ve köpekler sağlıklarından olduğunu şimdi daha iyi anladım
1979 edirne

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 26 Eylül 2014, 11:58:56 »
Acana aldım köpek resmen iki haftada canlandı şekil şemal değişti, sonra profine aldım karıştımdım acana ile memlunum bonacibo bir yıla kadar hakikaten iyiydi ki köpeğim gayet gösterişli oldu gelişimi çok güzeldi ama sonra resmen çöp üretmeye başladı, işte bizim işlerimiz malesef bi yere kadar iyi doyum noktasından sonra inişe geçiyoruz ve kabullenmiyoruz, yazıklar olsun başkada bişey demiyorum.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA