Gönderen Konu: ASELSAN MT 975 COBRA TEKNİK BİLGİ.  (Okunma sayısı 1211 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
ASELSAN MT 975 COBRA TEKNİK BİLGİ.
« : 19 Ağustos 2014, 12:22:22 »
Sayın avcı dolarım bir kaçgün önce yukarıda ismi gecen telsizi satın aldım. benim anlıyamadıgım şöle bir durum var alt kanal kodların da sıkıntı yasıyorum telsizin birin de ses gayet net giderken karşı tarafa diger telsizden ses kesik kesik geliyor ve konusulan anlasılmıyor.
bildiginiz üzere iki adet alt kanal frekensları var şöle. DCS BU KANALDA SIKINTI YOK ÖRNEK VERECEK OLURSAK HER İKİ TELSİDE AYNI FEREKANSA GETİRİYORUZ ÖRNEK:1.00 SORUN YOK ALTKANAL GİZLİ KANALLAR ÖRNEK 2.35 DCS MODU GENE HİÇBİR SORUN YOK GAYET KONUSULAN NET ANLAŞILIYOR HER İKİ TELSİZ DE DE. AMA CTSST KANALIN DA ŞÖLE BİR SIKINTI VAR DÜZ KOD DA SORUN YOK ÖRNEK 1.00 DAN 8.00 KADAR GAYET İYİ ÇALIYOR AMA GEL GELELİM  1 DEN 8 E KADAR OLAN KANALLARDA ALT KODA GECTIGIMIZDE ÖRNEK 3. 38 YADA 1.05 YADA 5.22 ARTIK HANGIISINI YAPARSANIZ YAPIN BİR TELSİZDE SES DİGER TELSİZE NET GIDIYIR AMA DİĞERİN DE SES KESİK KESİK GELİYOR KONUŞULAN ANLAŞILMIYOR. SİZCE SEBEBİ NE OLABILIR. FREKANS KAYMASIMI YOKSA BAŞKA BİR SORUN MU VAR. BİR ARKADASIM DA DA ASELSAN VAR BİR ALT MODELİ ONLADA EŞLEDIGIMIZDE AYNI SORUN BU KANALDA VAR DİĞERLERİN DE HİCBİR SIKINTI YOK. SİZCE SORUN NE OLABILIR ELEKTİRİK DİREKLERİ VS OLABILIRMİ.????
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: ASELSAN MT 975 COBRA TEKNİK BİLGİ.
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2014, 19:46:07 »
Gökan bey bizdede aselsan mt 975 cobra mevcut fakat alt frekanslarda denemedik en kısa sürede deneyecem öbür türlü çok net hiç sorun yaşamadık selamlar
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.