Gönderen Konu: akdaş sibergun 712 el süperpoze  (Okunma sayısı 6482 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
akdaş sibergun 712 el süperpoze
« : 23 Ekim 2014, 21:21:07 »
arkadaşlar tüfeğimi 10 aydır avda kullanıyorum bazı fişeklerde avları yaralı alıyorum acaba sorun benim tüfekte mi yoksa genel bir sıkıntı mı var tüfek süperpoze fişek seçmemsi lazım bu tüfeklerin öldürücülüğü hakkında kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum
Benden selam olsun bolu beyine köroğlu torunu
1981 Istanbul

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: akdaş sibergun 712 el süperpoze
« Yanıtla #1 : 23 Ekim 2014, 21:30:43 »
şunu da belirteyim tüfekte çift patlama sorunu yok ejektörü güzel çalışıyor görüntüsü dengesi güzel yakışıklı bir tüfek bunları da belirteyim tek sıkıntı yakıcılığında inşallah fişektendir diyorum ayrıca bu tüfeği çok araştırrak aldım AKDAŞ güvencesini bildiğim için fakat bana sibergun olarak geldi ama çok inceledim akdaş ile akdaş sibergun arasında hiç bir fark yok tamamen aynı tüfek
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2014, 21:33:46 Gönderen: Murat ÇELİK »
1981 Istanbul

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2014, 18:44:45 »
arkadaşlar akdaş süperpoze kullanan yok mu ilginç valla...
1981 Istanbul

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 24 Ekim 2014, 21:48:13 »
Bende yok ama forumdakilerde var. Zaten görmüşsünüzdür. Eğer denemedinizse bir hedefe atış yapın; saçmaların yoğun bölgesi attığınız yere yakın mı, uzak mı inceleyin. Sonra bir başka tüfekle her biri 2-3 adet olarak tenekeye falan sıkın kıyaslayın. Bunlar başlangıç için. Kolay yöntemler.

Bunlarda genel bir hata olsa çok daha fazla şikayete rastlardık. Sizdekinde hata var mı, onu da öğrenirsiniz yakında. İnşallah fişektendir. Değiştirin bakalım.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 25 Ekim 2014, 02:28:07 »
tamam volkan bey en yakın zamanda bir gurupman testi yapacağım bakalım görecez sıkıntı neden inşallah fişektendir bu arada görüşleriniz için teşekkür ederim.
1981 Istanbul

Çevrimdışı İbrahim TANER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 28 Ekim 2014, 09:21:56 »
Ben de  AKDAŞ 312SE kullanıyorum. lambro feltro 32 gr 5 NUMARA fişek kullandım. çok iyi yakıcılığı var. 1 yıldır kullanıyorum tüfeği işçiliği gayet iyi. tavşan keklik hepsine aynı fişeği atıyorum.
1975 mersin

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2014, 09:54:22 »
Kullanılan fişeğin Grmajıda önemli  bıldırcın avlarımda benim de başıma geldi.Kullandığınız fişeğin gramajı yüksek olanını deneyin. mesela 28 gramsa 30 gram  veya 32 gram olarak
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı İbrahim TANER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 28 Ekim 2014, 09:56:29 »
bundan önce kral poze çelik kasa kullandım onun da yakıcılığı çok iyiydi. ikinci atışa ihtiyaç duymadım çoğunlukla...
1975 mersin

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 28 Ekim 2014, 17:43:12 »
Arkadaşlar kullandığım fişek üveyik için sterling 30 gr 8 numara bior tapa. Tahtalı güvercin için ise sterling 30 gr 7 numara bior tapa.Bu fişeklerde sıkıntı yaşadım. Hatta tahtalı güvercin avında vurduğum almak için gittiğimde tekrar kalkıp ikinci atışta tekrar vurduğum ve yaralı aldığım av bile oldu.Tüfeğimi tekrardan başka fişekler ve gramajlar kullanarak deneyeceğim tekrardan sıkıntı yaşarsam en son grupman testi yapacağım onda da sıkıntı çıkarsa fabrikaya göndereceğim
1981 Istanbul

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2014, 21:44:52 »
fişeğini değiştir...

lambro feltro 32
http://www.fisekmarket.com/default.asp?git=9&urun=1106#.VFaJMmcef4s
lambro classic 32
http://www.fisekmarket.com/default.asp?git=9&urun=977#.VFaJQ2cef4s

en güzeli grupman testi yapmanız...şokun gevşek olmaması gerekir.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı İsmail CEYLAN 16

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2014, 22:00:10 »
bendede 712 el var abi bikere yarali birakti oda 45 metrede 5 sokla bildircin dusurdum ben bu kadar iyi poze gormedim oldugu yerde kalmis bildircin agizindan kan damliyodu hemen alip besmele cekip kestim yani senin anlican fisekte problem olabilir ben bildircinda **** ve***** sokla avlandim avladigim bildircin  belki 50 uzeri sezonda bikere o sekilde yarali kaldi oda dustugu yerde buldum uveyik desen ona keza bildircinda zuber 28 gr zuber attim 30 gr yavascalar attim yavascalari begenmedim geri verdim kesinlikle zuberi dene ve jet kus avinda tavsandada 32 gr fiochi ve mirage ve b&p tavsiye ederim resmen tavsani burusturdu ve keklikleri abi ve kardesleeim inanin bu tufek markasi uzerine bir kalite ve grupman olarak akus yakalayabilir baskada tanimam benim fikrim dogru sok dogru av ve dogru gramaj ve fisek cok onemli saygilar baretta ile takas teklif sundular vermedim avrupa tufek eline su dokemez SAYGİLAR eger yardimci olabildiysem ne mutlu
  • Akdas 712 elit superpoze 66cm
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
  • Sarsilmaz concorde x 68 cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 02 Kasım 2014, 22:46:07 »
bazı avlarda çok kan çıkardı kafasından kan gelipte ölmeyen hayvan oldu ama sıkıntı fişekte de olabilir deniyeceğim bakalım ığdırda avlanıyordum şimdi istanbula tayinim çıktı bu arada görevim öğretmenlik ığdırda av boldu burada av belgesi alıyorum şu anda ava gidemiyorum av belgesi iki hafta çıkacak yani şu an da ava gidemiyorum av belgesini alır almaz deniyeceğim tüfeği 
1981 Istanbul

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 02 Kasım 2014, 22:47:38 »
bu arada verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim
1981 Istanbul

Çevrimdışı İsmail CEYLAN 16

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 03 Kasım 2014, 01:02:57 »
Tayininiz ve belgenizin hayirli olmasini dilerim tabi igdiri pek tutmayabilir av olarak ama Rabbim nasip ettikce korkma heryerde biseyler olur İNSALLAh suan yelve zaman ve belki karabildircina denk gelebilirsin trakya bolgesine gitmeni tavsiye edebilirim keklik ve tavsan avi icinde afyon ankara eskisehiri tercih edebilirsin tabi maddi ve manevi durumlar uyarsa saygilar .
  • Akdas 712 elit superpoze 66cm
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
  • Sarsilmaz concorde x 68 cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 04 Kasım 2014, 17:53:23 »
Teşekkür ederim. Gerçekten de özellikle keklik avını çok arıyorum buralarda keklik yok maalesef fakat keklik dışında diğer avlar var Trakya bölgesinde.
1981 Istanbul

Çevrimdışı Özkan KÖK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 04 Kasım 2014, 18:02:35 »
kullandıgın fişeklerin sacma kalıtesine dikkat et bitanesini kes bak saçmayı dişinle ısır ezzilmesi lazım yumuşak olan herzaman daha iyidir daha iyi yakar.çelik saçmadan uzak dur. hem namlunu zedeler hem performans alamazsın. birde çok yüksek gramlı fişek kullanma.avına göre uygun fişek kullan mutlaka.birde hedefe atıp hangı fişekte nekadar sacma dagılımı olduguna bak derim ben.

1988 SAKARYA

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 04 Kasım 2014, 18:12:16 »
Murat bey bence sorun sizde nedenmi ? dünyada hiç bir silah, her marka ve her gramajla iş yapmaz kimi silah az seçer kimi çok seçer. kimi yaz kış aynı fişeği ister kimi havasına göre marka ve gramaj ister.  Onun için önce hava şartlarına en uygun gramları ve avına göre numara seçtikten sonra bulabildiğiniz her markayı alıp av olarak gördüğünüz hayvanlarda iyice deneyip görmeniz lazım. Yazdığınız sadece bir marka ve gram sevmemesi çok normal.
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2014, 18:22:42 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 04 Kasım 2014, 19:52:58 »
Özgür bey burada otomatik tüfekten bahsetmiyorum pozeden bahsediyorum bence pozenin fişek seçmemesi lazım inşallah sorun bendendir diyorum tüfektense sıkıntı ayrıca sorun sizde derken atıcılık olarak mı dediniz yoksa tüfeği tanımamkla ilgili mi söylediniz teşekkür ederim.
1981 Istanbul

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 04 Kasım 2014, 22:11:00 »
Estağfurullah Murat bey siz derken atılıcılıktan demiyorum silahı ve silahları tam olarak denememiş ve tanımamış olduğunuzdan diyorum yanlış anlamayın. Poze seçmez diye bişey yok emin olun pozeyle otomatikle alakası yoktur pek fişek seçmesinin şimdi konuya girersek uzayıp gidicek ama emin olun yok öyle bişey ben ne koyarsam aynı çıkaran çok çok az seçen otomatiklerde gördüm saçımı başımı yolduran birgünü bir gününe tutmayan pozelerde gördüm tam tersi sizin zannettiğiniz gibi durumlarda gördüm. Hiç bir silah birbirini tutmaz.  Haaa bu arada tabiki silahın namlusundada bi sorun olabilir ama bunu sizin denemelerinizin sonucunda anlarsınız diye tahmin ediyorum.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 04 Kasım 2014, 22:28:52 »
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler bence büyük ihtimalle fişekte sıkıntı var çünkü ilk aldığımda avrupa fişekle ördek avına gitmiştim ördekleri cansız almıiştım yazın kullandığım fişekte böyle sıkıntı olunca acaba dedim bu arada kullandığım avrupa fişekdaha önce ığdırda avlandığımdan dolayı havalar soğuk oluyordu  rotweil 6 numara 34 gr
1981 Istanbul