Gönderen Konu: 16 kalibre fişek doldurma malzemelerim  (Okunma sayısı 9209 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
16 kalibre fişek doldurma malzemelerim
« : 27 Ekim 2014, 23:35:14 »

çoklu resim yükle

arkadaşlar koleksiyonumu sizlerle paylaşmak istedim

yeni eklenenler

resim gönder

« Son Düzenleme: 07 Kasım 2014, 14:26:03 Gönderen: Şükrü TEKELİ »
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 16 kalibre fişek doldurma malzemelerim
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2014, 08:33:33 »
 Şükrü bey, maşallah koleksiyon çok güzel duruyor benimkilerle neredeyse aynı her daim av yıkan fişekler yapmanız dileğiyle rastgele..
1978 Eğirdir-Isparta

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2014, 23:06:00 »
Şükrü bey, maşallah koleksiyon çok güzel duruyor benimkilerle neredeyse aynı her daim av yıkan fişekler yapmanız dileğiyle rastgele..

sağolun tevfik bey cümlemize rastgele
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2014, 21:20:50 »
Şükrü Bey makine de 16 numara için herhalde. Onlardan uzun süre arayanlar olmuştu. İyi denk getirmişsiniz.

Orada beyaz renkli ilave ve bir de beyazımsı keçe gibi bir şey var. Onların malzemesi nedir acaba?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2014, 00:35:53 »
beyaz ilave, kumaş keçe elyaf tarzı bir pres karışım gibi duruyo.
diğeri ise yine elyaf tarzında pamuksu yapıda.
kutularında içeriğiyle alakalı birşey yazmamışlar.
bunları bizim burda bir bayide şans eseri buldum. hepside 1987 üretimi SUNA markaydı sanırım.
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 31 Ekim 2014, 23:58:49 »
Hmm bir çeşit yalıtım malzemesiydi belkide. Tarif ettiğiniz gibi bir malzemeye internette rastlamıştım. Zannediyorum ses yalıtımı amaçlıydı. Adı da aklımdaydı getiremedim şimdi.

Çok eskiden doldurduğum bir domuz kurşununu söktüm yakın zamanda. İnsan bir hoş oluyor. O fişeği doldururken belki 15-20 sene bekleyip atamadan sökeceğimi söyleseler inanır mıydım ki :( Neyse, onun içinde aynen son kalite beyaz keçe çıktı :) Gayet pahalı bir ürün olmuş. Öte yandan fena yumuşaktı, pişmaniye gibi. Nedense böyle bir keçe seçmişler ve nedense ben de ona para vermiş almışım. Arada bir böyle ilginç malzemeler de alınıyor işte :)

Teşekkürler Şükrü Bey. Selamlar.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 01 Kasım 2014, 09:58:39 »
ben teşekkür ederim Volkan bey. selamlar saygılar
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 07 Kasım 2014, 09:46:32 »
16 kalibre fişek dolduran arkadaşlar
16 cal X-Wad tapalardan edinmek isteyen arkadaşlar
http://www.siberav.com/index.php?page=iletisim adresinden iletişime geçebilirler.

16 cal keçe tapa piyasada nerdeyse kalmamış. çok araştışdırdım en son aşağıdaki arkadaşdan sipariş ettim şu an yolda. ilave tapa olduğunuda söylediler. üçer kutu istedim. elimizde 5 kutu daha KEÇE tapa var dediler.
ihtiyacı olan arkadaş varsa burdan tedarik edebilirler. oldukçada hesaplıya verdi arkadaşlar, fırsatçılık yapmadılar. ayrıca teşekkür ediyorum.
http://www.korfezav.com.tr/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=58
burdan iletişime geçe bilirsiniz
her iki bayi ile her hangi bir bağım yoktur :) kimse yanlış anlamasın. eğer forum kurallarını çiğnediysemde afffola.
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 07 Kasım 2014, 14:23:30 »
bugün koleksiyonuma eklenen yeni malzemelerim  :D

resim gönder

körfezav a teşekkür ediyorum
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #9 : 07 Kasım 2014, 21:42:58 »
Körfez Av'ı birkaç ay önce kapsül için aramıştım. Ellerindeki ürünün markası ve özellikleri konusunda pek bilgili değillerdi. Sorduğuma "var" dediler ama sonra onun başka marka olduğu anlaşıldı.

Başka şehirden sipariş konusnda çok daha hassasım. Satıcının ard niyeti yoksa bile, bilgi noksanlığı da sorun oluyor. Bir satıcıyı (burada adı geçenler değil) iki üç sefer yokladım ve malı varsa bile itimadım yok. Seçimlerinizde hassassanız buna dikkat edin.
1968

Çevrimdışı İlhan GÜNEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 07 Kasım 2014, 22:54:51 »
Şükrü Bey, yeni kolleksiyon parçalarınız hayırlı olsun. İnşallah güzel avlarda kullanırsınız.
Siberavın internet sitesinde ürünler bölümünde 16 cal x-wad tapa yok sanki, siz görüşmelerinizde nasıl bir bilgi aldınız. Ellerinde varmı yoksa temin mi edecekler?

Hayırlı akşamlar. 
1984 ORDU

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 07 Kasım 2014, 23:07:46 »
Şükrü Bey, yeni kolleksiyon parçalarınız hayırlı olsun. İnşallah güzel avlarda kullanırsınız.
Siberavın internet sitesinde ürünler bölümünde 16 cal x-wad tapa yok sanki, siz görüşmelerinizde nasıl bir bilgi aldınız. Ellerinde varmı yoksa temin mi edecekler?

Hayırlı akşamlar.

ilhan bey türkiyede üretilen yerli 16 kalibrelerin tamamında X-wad kullanılıyor. sanırım bunu türkiyeye getiren firma anatolia fişek sanayi. bayilerimiz kısmında da siber av bayinin telefonu var. siber av yanılmıyosam kendi fişeğinide üretiyor diye tahmin ediyorum. çünki sitesinde sibershot adında fişekler bulunuyor.
evet sitede bunun satışını yapmamışlar ancak ben direk kendilerini aradım ve ellerinde bulunduğunu gönderebileceklerini söylediler. bende hemen aldım
ürünün görsel tanıtımları hem anatolia fişek sanayisinin hemde sterling fişeğin sitelerinde mevcut. ben elimdeki bütün malzemeyi 1 ay gibi bir zamanda toparladım. türkeyinin her yerinden malzeme var.
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 07 Kasım 2014, 23:16:59 »
Körfez Av'ı birkaç ay önce kapsül için aramıştım. Ellerindeki ürünün markası ve özellikleri konusunda pek bilgili değillerdi. Sorduğuma "var" dediler ama sonra onun başka marka olduğu anlaşıldı.

Başka şehirden sipariş konusnda çok daha hassasım. Satıcının ard niyeti yoksa bile, bilgi noksanlığı da sorun oluyor. Bir satıcıyı (burada adı geçenler değil) iki üç sefer yokladım ve malı varsa bile itimadım yok. Seçimlerinizde hassassanız buna dikkat edin.

volkan bey doğru söylüyorsunuz. şu bir aylık sürede bende internetten ilginç şeyler yaşadım. google en başta çıkan av bayilerinden 9 numara diye 8 numara kiloluk saçma bile yollayan oldu. bana gelen bu son malzemelerin resimlerini koydum. malzemeler yeni değil ancak oldukça iş görecek gibi duruyor.
ancak bende kesinlikle güvenmiyorum görmeden ellemeden sağlıklı olmuyor.
ben kesinlikle her iki bayiyede kefil olmam tanımıyorum çünkü. ancak beklentilerim çok fazlada değildi açıkcası :)
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 07 Kasım 2014, 23:42:59 »
bu arada şunu söylemeden geçemicem 16 kalibre tapa bulmak çok zor. çeşitte yok zaten ancak dünyada fişek tapası üretende çok fazla şirket ve ülke yok. bu üretimi yapan ülkelerden biride ülkemiz. her ne kadar kalite olarak yabancı markalarla yarışamasada üretimin yapılmış olması hoş bir durum.
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 12 Aralık 2014, 14:34:30 »
bu hafta eminönünde bulduğum malzemeler

• Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #15 : 12 Aralık 2014, 20:53:31 »
Şükrü Bey konuyla ilgisiz ama profilinizdeki tüfeklerin dipçikleri ekli gibi görünüyor. Eğer böyleyse ve siz yaptıysanız hangi ağaç o? Ceviz değil.
1968

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 12 Aralık 2014, 23:13:57 »
inanın bende bilmiyorum babam marangozda kendi yapmış  :)  özel bir ağaç olduğunu sanmıyorum. ama öğrenir yazarım.
ancak en yakın zamanda pozeye bi dipcik yapdırıcam. sezonun kapanmasını bekliyorum
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #17 : 13 Aralık 2014, 20:52:47 »
Ben de tüfeğime yaptıydım da, ağacının rengi, verniği pek hoş görünmüyor. Ya da, "ehh!" denebilir. Sizinki de ekli olduğu belli ama bence görüntü daha iyi. Ne uğraştım onunla Şükrü Bey :) Hiç kolay değildi. En zoru mevcut taban kavuçuğuna yer ayarlarken, ek parçayı da tutacak sağlam yer ayarlamaktı. Bu cümle bile açıklamaya yetmedi ya neyse. Sizinkiler güzel maşallah.
1968

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 14 Aralık 2014, 00:52:33 »
Volkan bey bugün babama sordum kuru gürgen dedi. ben düzceden bir ustayla telefonla görüşmüştüm aynı renk sorununu bende dile getirdim. usta bana biz ek parçaları siyaha boyuyoruz demişti. bugün bende pozeye körük takoz takdım ve biley makinasıyla etrafını düzelttim süper oldu. tamamiyle bittiğinde fotoğraflarınıda koyarım  :)
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #19 : 15 Aralık 2014, 21:08:58 »
Benimki de gürgendi ama... Yapana da bağlı demek.

Körük dediğiniz dipçik lastiği anladım. Onu kendiniz yaptıysanız helal olsun. Bir tüfeğime takmak istiyorum ama zımparalarken dipçiğe sürtmekten çekiniyorum. Bir şeyle korumak lazım ama... Biley makinası bildiğimiz bıçak bileme taşı mı? Çok eskiden bir büyüğüm onunla yapmaya uğraşmıştı. Kötü oldu. Dipçik de bir şeyler olmuştuki yeniden dipçik taktırmıştık. Burada ustaya yaptırmaya bile çekiniyorum.
1968

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 16 Aralık 2014, 00:53:18 »
evet evet bıçak bileme taşı. valla bende korka korka yaptım. babam uzatmayı gürgenden kendi yaptı. kendisi sanat okulu torna mezunu eli çok hassasdır. çokda güzel tablolar yapar. uzatmaya sert olan dipçik takozunu koymuştuk. yüksek gr attığım için omzumu morarttım resmen. bende eminönünden dipçik lastiği aldım. önce güzelce vidaladım sonrada biley taşında yavaş yavaş yedirdim
ama korktuğum gibi olmadı çokta kolaymış esasen. ama sezon kapanınca düzcede yeni dipçik yaptırıcam mutlaka. kafaya koydum :)
babam tüfeği yüze alırken dipçik lastiği takılır dedi. bende lastiği ava çıkmadan önce bi güzel pudraladım inanın süper oldu.
pazar günü çulluğa bu tüfeğimi götürdüm ve harika bir av oldu. ilk defa bir tüfek bu kadar yüzüme oturdu. dipçiği tamamiyle bitirdiğimde fotolarını sizlerle paylaşıcam  :)
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 19 Nisan 2015, 15:37:51 »
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2015, 16:13:48 Gönderen: Şükrü TEKELİ »
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #22 : 19 Nisan 2015, 16:18:59 »
Faydalı video(lar), elinize sağlık.
1968

The following users thanked this post: Şükrü TEKELİ

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 19 Nisan 2015, 21:24:04 »
Evet faydalı bir video beğendim, teşekkürler
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

The following users thanked this post: Şükrü TEKELİ