Gönderen Konu: ata neo & ata venza farklılıkları  (Okunma sayısı 3072 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Osman YILDIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ata neo & ata venza farklılıkları
« : 23 Şubat 2015, 01:18:34 »
arakadaşlar ata neo ö. tüfegim hala kullanıyorum ata firması guzel yerlı firmalardan bırtanesi ona istınaden birde venza aldım farkmı neo gercek bir tüfege benziyor çalışmasında sıkın tı yok lakı her avı kesmek zorunda kalıyordum . venza biraz daha estetık ama bıraz uyduruk tan olmuş  ama avı harıka ördekte gurupman da tetigi kestigin zaman 50 m . ördegim kanat açtını görmedim  dorusu  cansız havada el kundagı bıraz basıt olmuş nasıl derseniz pistona yerleştirmek için cok oyulmuş bede kagıt gıbı kalmış elinizle çöz seniz kırılır ama yinede iyi yerli bence neodan bukadar zevk almamıştım neonun da anmlu kepi hatalı aypıştırmışlar biraz fişekte sıkıladım ısıdan dolyı namlu kepi akynak yapıştırdıkları bıraktı bende japonladım servise sordum dönmüyorsa sorun yok dedıler yorum sizin
1975-Sivas

Çevrimdışı Samet ERÇEL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: ata neo & ata venza farklılıkları
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2015, 01:21:57 »
Osman Abi yeni tüfeğin hayırlı olsun.
Bende kendimin ilk tüfeği olarak venza aldım. Hangi fişek iyi hangisi kötü deniyorum. Daha tam bulamadım.
Kullandığın ve memnun kaldığın fişekleri yazarsan sevinirim. Bende sezonda onlardan alırım. Şimdiden teşekkürler.
  • Fabarm XLR5
Samet Erçel
1988 İstanbul - Kırklareli

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2015, 20:47:28 »
neonun da anmlu kepi hatalı aypıştırmışlar biraz fişekte sıkıladım ısıdan dolyı namlu kepi akynak yapıştırdıkları bıraktı bende japonladım servise sordum dönmüyorsa sorun yok dedıler yorum sizin
Ne diyorsunuz! Kepi japon tutkalla mı yapıştırdınız?! onlar da dönmüyorsa sorun yok mu dediler? ;D Yok artık :D

Gönderin baksınlar derim. Sizinle konuşan kişi konuyu doğru anlamamıştır. Önemli o.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 27 Şubat 2015, 20:52:15 »
Benim aklima su geldi,benim sarsilmazda oyle bir bosluk var,namluyla kep arasinda aradim sordum ,biz deneme atisi yaptik sikinti yok dediler, krom boyayla kapnir dediler. Bi ara 50 gr la denicem patlamazsa tamamdir benim icin:)
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #4 : 27 Şubat 2015, 21:04:12 »
Ata neo çok fişek seçiyor bizzat kendimden biliyorum hangi hayvana ne atılacak bulmanız zor biraz denemeniz lazım bu yüzden ben kendime churchill süper poze edindim..eğerki otomatik alma ihtiyacı duyarsam fabarm xlr 5 den aşağı almicam artık
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 27 Şubat 2015, 21:07:58 »
Raha Bey attınız, her şey yolunda gitti. Peki sonraki atışta, daha sonrakilerde zaafiyet olursa ne olacak? Bilmem belki yeterince tutuyordur. Sadece şahsen tedirgin oldum. Bir süperpozenin namlularının monoblok yataklardan biraz sıyrıldığını görmüştüm internette. Tutkalla bir şeylerle yapıştırmayı denemiş, başaramamıştı.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 27 Şubat 2015, 22:57:45 »
la havle yarabbi 50 grmla olmaz atmışken 60 atda yüzün gözün yansın beynine dipçik çakılsın kalsın öyle tüfek kullanılırmı yahu
Ahmet bey eline 50 gr fişek hiç aldınmı diye bir sorsana:) hatta gördünmü diye:)
50 atmasamda 40 bi denemek lazım,kaza gidecez seneye,orada belki lazım olur. 36 denedik,40 dada sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 27 Şubat 2015, 23:01:05 »
Raha Bey attınız, her şey yolunda gitti. Peki sonraki atışta, daha sonrakilerde zaafiyet olursa ne olacak? Bilmem belki yeterince tutuyordur. Sadece şahsen tedirgin oldum. Bir süperpozenin namlularının monoblok yataklardan biraz sıyrıldığını görmüştüm internette. Tutkalla bir şeylerle yapıştırmayı denemiş, başaramamıştı.
Volkan abi ben aslında şuna dikkat çekmek istedim,şimdi bana krom boya yap kapatır dedilerse belki arkadaşın tüfeğinide o şekilde kamufle edip göndermişlerdir,arkadaşta kullandıkça krom boya açılmıştır,öyle birşey aklıma geldi,ama bi görmek lazım kafadan konuşuyoruz.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale