Gönderen Konu: Saçma dağılım testleri  (Okunma sayısı 2763 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Saçma dağılım testleri
« : 02 Nisan 2015, 20:58:56 »
Bir önceki konuda bahsettiğim testlerin diğer fotoğraflarını da buldum 3 tane. sezonda nitro ile yaptığım birkaç deneme atışım vardı. mirage 34 gram 5 numara saçmayı hem kendi 1 numara şokuyla hemde extra full şokla denedim. meca trap fişeğini denedim.
mesafeleri fazla fazla ölçtüm kağıtlarda 35 ve 40 metre dedim ama fazlası var eksiği yok.
hedef yine 70 e 50 cm fon kartonu. orta daire 10cm. burada amacım sadece genel dağılım desenini görmekti. standartlara uygun olmasada avcı usulü test oldu :)

bu arada extra full şok dediğim stoegerin şoku. e-temin sitesinde görüp huğluya uygun olduğunu öğrenip 35 tl ye satın almıştım sezon başlarında. youtubede bir videoda bu şokla atış yapıldığını gördüm çok hoşuma gitti ve almama sebep oldu. stoeger tüfeği olup bu şoku da kullananlardan bu şokla deneme veya av yapanlar varsa bilgi almak isterim. bu şokla başka hangi tip fişeklerle verim alabilirim acaba? tecrübelerini paylaşırlarsa çok memnun olurum.

ücretsiz resim barındırma
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2015, 21:03:45 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Okan YILMAZ

Çevrimdışı Harun KOCA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Saçma dağılım testleri
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2015, 21:53:28 »
Emrah bey
Yanlış anlamayın ama
bu  şablona göre saçmalar arasında
çoook boşluk oluşmuş sanki .Açıkcası böyle
atış testleri sonucunda poze almaya karar verdim.
ÖNCE VATAN
1978 ankara

Çevrimdışı Tirdad SETAYESHI

• *
« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2015, 21:59:03 »
Emrah bey öncelikle ellerinize sağlık; ben yivsiz tüfeklerin inceliklerini daha yeni yeni öğreniyorum diyebilirim ancak Sn. Selahattin bey (yazıcılar av ankara şubesi; yeni trabzona taşıdı kendisi) zamanında yerli ucuz fişek alacaksan MECA al demişti. o gün bugündür yerli fişek alacağım zaman MECA alırım çok iyi fişekler benzer fiyatlı yerli diğer fişeklere göre çok daha iyi performans aldım MECA'dan... Bendeki silahlardan biri de Stoeger M2000 extra full choke'u sizin tavsiyeniz üzerine deneyeceğim :)
Sevgiler
  • Blaser R8 Professional .30-06 Springfield
  • Blaser F3
  • Browning Maxus
  • Chesapeake Bay Retreiver
Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden,rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdurlar. ATATÜRK
[img width=180 height=180]https://i.ibb.co/GpHQ3tL/photo-2019-01-16-09-

• *
« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2015, 22:00:53 »
Harun bey o fişeğin 24gr olmasından dolayı olabilir mi? bildiğimden değil soruyorum sadece...
  • Blaser F3
  • Browning Maxus
Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden,rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdurlar. ATATÜRK

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2015, 22:01:19 »
Emrah bey
Yanlış anlamayın ama
bu  şablona göre saçmalar arasında
çoook boşluk oluşmuş sanki .Açıkcası böyle
atış testleri sonucunda poze almaya karar verdim.
Estağfurullah kesinlikle yanlış anlamam. bu fişekle yaptığım atışta böyle sonuç çıktı ortaya. belki başka fişekle daha iyi sonuç verebilir bilmiyorum. bu paylaşımları, buradaki değerli üyelerden fikir ve tecrübe almak için yapıyorum. oyüzden tavsiyelerinizi istedim.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #5 : 02 Nisan 2015, 22:05:11 »
Emrah bey öncelikle ellerinize sağlık; ben yivsiz tüfeklerin inceliklerini daha yeni yeni öğreniyorum diyebilirim ancak Sn. Selahattin bey (yazıcılar av ankara şubesi; yeni trabzona taşıdı kendisi) zamanında yerli ucuz fişek alacaksan MECA al demişti. o gün bugündür yerli fişek alacağım zaman MECA alırım çok iyi fişekler benzer fiyatlı yerli diğer fişeklere göre çok daha iyi performans aldım MECA'dan... Bendeki silahlardan biri de Stoeger M2000 extra full choke'u sizin tavsiyeniz üzerine deneyeceğim :)
Sevgiler
Teşekkürler Tolga bey. evet yerli fişek seçeneği olarak meca gerçekten güzel fişek. ben süperpozeyle sezon açılışlarında kullandım tahtalı avımda güzel sonuçlar aldım.  extra ful şoku da stoeger tüfeğiyle atış yapan yabancı bir video var hindi resimli kağıda atışlar yaptı ve çok güzel taradı kağıdı orada görünce aldım. tahtalıda bu şoku birkaç defa kullandım mirage fişeğiyle güzel sonuçlar aldım uzak atışlarda. stoegerin kendi orjinal şoku belki stoegerle daha iyi sonuçlar verir.
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2015, 22:06:51 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #6 : 02 Nisan 2015, 22:10:48 »
Harun bey o fişeğin 24gr olmasından dolayı olabilir mi? bildiğimden değil soruyorum sadece...
Trap fişeğinde bir miktar üst kaçırdım atarken. oyüzden kağıdın alt tarafı seyrek kaldı. normalde daha iyi saçma deseni yapıyor o fişek.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Harun KOCA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 02 Nisan 2015, 22:20:18 »

Tolga bey ben 34 gr 1 no şoktan bahsediyorum
Bu kadar boşluk olmaması lazım
ÖNCE VATAN
1978 ankara

• *
« Yanıtla #8 : 02 Nisan 2015, 22:25:11 »
pardon özür; dikkatsizlik 34'ü 24 okumuşum...
  • Blaser F3
  • Browning Maxus