Gönderen Konu: Suhl - Merkel Fabrika Görüntüleri  (Okunma sayısı 158799 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Ynt: Suhl - Merkel Fabrika Görüntüleri
« Yanıtla #300 : 21 Temmuz 2015, 13:49:04 »
İbrahim bey H&H videosu için teşekkürler,H&H gibi bir firmada o tüfek muhakkak testlerden dönecektir diye düşünüyorum.Lakin butür hataların bizdekiler kadar çok olmasa dahi pekçok seri üretim yapan büyük avrupa firmalarda da rahatlıkla çıkabileceğinin göstergesi olması açısından önemli.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Tevfik GÜN

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #301 : 21 Temmuz 2015, 14:44:43 »
Erol Bey, aynen öyle, o tüfeğin, testlerinden sonra namlusu regüle edilecektir. Ancak seri üretim tüfeklerde, hele de yüksek hacimlerde üretilen tüfeklerse, hata çıkmasını sürpriz olarak kabul etmemek lazım. Olağandır... Sıfır hata olamaz , "kabul edilebilir" sınırlarda olması önemli.

(Bu arada, videoyla ilgili sağ namlu yazmışım, düzeltiyorum sağ namlu yerine sol namlu diyecektim.)

Peki kabul edilebilirlik sınırı nedir ?

İşte o da , satın alanın, ürün ve/veya hizmetten beklentisine göre değişiyor. Gündemdeki popüler konuyla örnek vereyim :D : Mesela son yıllardaki İtalyan üretimlerindeki hata oranı benim kabul edebileceğim sınırların dışına/üzerine çıktı. Yani artık benim için "kabul edilebilir" sınırlarda değil. Bir başkasının kabul edilebilir hata sınırı içerisinde olabilir.

Hem estetik olarak hem de teknik olarak mükemmel tüfek isterseniz, rota Londra'dır. Hatta Londra'dan da öte, Londra'nın sadece bazı üreticileri ve onların da bespoke üretimleridir. Benim için, teknik hatasızlık ya da düşük hata seviyesi, estetik kaygıdan daha önemli mesela. Bunu da en ucuza mal edebileceğim yer Suhl olduğundan , rotam Almanya oldu :) Şu piyasa şartlarında ve pazarda, teknik mükemmelliği en ucuza mal edebileceğiniz adres Almanya'dır. (Ancak tabii ki onların da seri üretimlerini ayrı tutmalıyız!)

Hayatta herşeyde olduğu gibi bunda da "mutluluk" esas olduğundan, beklentiyi "makul" seviyelerde tutmak, sahip olunan ürünle mutlu olmayı sağlıyor.  :)  Hataların bir kısmı da gözle görülemeyen (sadece hassas ölçümlerle anlaşılabilen) türden hatalar olduğundan, orta segmentte mutlu olabilmek kolaylaşıyor aslında :)

Ama hiç kimse, seri üretim bir tüfeğin , sırf Avrupa'da üretiliyor diye, "sıfır" hatayla üretildiğini düşünmesin. Öyle bir şey yok :)

İbrahim bey H&H videosu için teşekkürler,H&H gibi bir firmada o tüfek muhakkak testlerden dönecektir diye düşünüyorum.Lakin butür hataların bizdekiler kadar çok olmasa dahi pekçok seri üretim yapan büyük avrupa firmalarda da rahatlıkla çıkabileceğinin göstergesi olması açısından önemli.
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erkan POLAT, Erol ÖZTÜRK, Tevfik GÜN, Mustafa KARAGÖZ

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #302 : 21 Temmuz 2015, 20:40:28 »

Kullanım görmeyen tüfek uğrar mı oralara :)...687 ciler gibi binlerce 36 40 gr dayansınlar bakalım ördek beklerinde eski sigorta hastane kapısına benziyo mu benzemiyo mu :D?...
Benzemez KAMİL BEY merak etmeyin benzemez
bırakın merkel,i simsonlar bile o tamir atelyelerine sadece boya ve kundak cilası vs. için zor girdikten sonra hiç bir ALMAN silahı mekanik bir arıza veya gevşemeden dolayı girmez o atelyelere
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #303 : 21 Temmuz 2015, 20:53:38 »
Eeskiden alınmış, dışarıdan getirilmiş binlerce Alman tüfek var piyasada. Sürekli giderim uğrarım farklı farklı silah tamirhanelerine... Hiç görmüyorum , mekaniği vs ile ilgili hasta Alman...   :D

bırakın merkel,i simsonlar bile o tamir atelyelerine sadece boya ve kundak cilası vs. için zor girdikten sonra hiç bir ALMAN silahı mekanik bir arıza veya gevşemeden dolayı girmez o atelyelere
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #304 : 21 Temmuz 2015, 21:41:43 »
....
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2015, 21:49:17 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #305 : 21 Temmuz 2015, 21:43:20 »
Eeskiden alınmış, dışarıdan getirilmiş binlerce Alman tüfek var piyasada. Sürekli giderim uğrarım farklı farklı silah tamirhanelerine... Hiç görmüyorum , mekaniği vs ile ilgili hasta Alman...   :D

Artık bu Suhl müridizminin vardığı boyut karşısında ve hücrelere kadar nüfuz etmiş oluşu ibretle izlenen klasik psikoloji ile izahı olanaksız bu enigmatic Germanic halusunatif ve hipnotik etkinin kişileri ne kadar irrational bir düşünce ve kabulediş çıkmazına sürüklediğinin ayyuka çıkmış oluşunun endişe ve hüzünlü gözlerle obzervasyonunun üstüne edilebilecek sözler olasılık biliminde tanımsız kümelere denk gelmekte :)...

Umuyoruz ki :D...

Birşekilde bu toksikasyondan etkilenmediği halde şu veya bu şekilde bu Suhl mamulatlarından edinmiş avcı kişisinin ortalama sayılacak sezonlarının bilançosu olan ve aralarında magnum ve slug sınıfı sıkıların da bulunuşu gayet tabii olan 20-30000 atımın ve standart bakım alışkanlıklarının kasada yazan Suhl ibaresine acımamış olduğu bir servis noktasında söz konusu kişiler de huzurda bulunma kaydı ile netleşsin ve kayıt altına alınsın da bu afsunun bazı gözlere indirdiği perde kalkmış olsun :D...

O gün gelene değin bizlere bu yorumlara boş ve sabit bakışlar ve ucu hafif yukarı kalkmış dudaklarla iştirak etmekten başka aksiyon kuvvetli bir şekilde beyhudelik empoze etmekte :(...

Mythbusters göreve... :D
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2015, 22:25:59 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #306 : 21 Temmuz 2015, 21:46:30 »
Marka takıntısı yerine fiyat kalite performans bakımından bakıldığında tercih sebebinizin Almanladan yana çıktığını anlıyorum  İbrahim bey. Bazen kalıpların dışına çıkmak gerekli.(Beratta Benelli Browning yerine Franchi Fabarm Breda gibi )

BİGA/1979

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #307 : 21 Temmuz 2015, 21:47:44 »
Hay aksi şeytan örnekte kötü oldu....☺☺☺☺

BİGA/1979

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #308 : 22 Temmuz 2015, 01:05:50 »
Rica etsem de o Browning'i o aradan çıkarsak  :D

Marka takıntısı yerine fiyat kalite performans bakımından bakıldığında tercih sebebinizin Almanladan yana çıktığını anlıyorum  İbrahim bey. Bazen kalıpların dışına çıkmak gerekli.(Beratta Benelli Browning yerine Franchi Fabarm Breda gibi )
1978 - Istanbul

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #309 : 22 Temmuz 2015, 01:08:30 »
"Myth" mi ? Ne myth'i Allah aşkına :D

Gelin buyurun birlikte gezelim tamirhaneleri, neler göreceğiz, kayda da alırız hem, yayımlarız burada da :D

Hodri meydan...

Ben geziyorum, isterseniz kısaca ön bilgi vereyim :D

Artık bu Suhl müridizminin vardığı boyut karşısında ve hücrelere kadar nüfuz etmiş oluşu ibretle izlenen klasik psikoloji ile izahı olanaksız bu enigmatic Germanic halusunatif ve hipnotik etkinin kişileri ne kadar irrational bir düşünce ve kabulediş çıkmazına sürüklediğinin ayyuka çıkmış oluşunun endişe ve hüzünlü gözlerle obzervasyonunun üstüne edilebilecek sözler olasılık biliminde tanımsız kümelere denk gelmekte :)...

Birşekilde bu toksikasyondan etkilenmediği halde şu veya bu şekilde bu Suhl mamulatlarından edinmiş avcı kişisinin ortalama sayılacak sezonlarının bilançosu olan ve aralarında magnum ve slug sınıfı sıkıların da bulunuşu gayet tabii olan 20-30000 atımın ve standart bakım alışkanlıklarının kasada yazan Suhl ibaresine acımamış olduğu bir servis noktasında söz konusu kişiler de huzurda bulunma kaydı ile netleşsin ve kayıt altına alınsın da bu afsunun bazı gözlere indirdiği perde kalkmış olsun :D...

O gün gelene değin bizlere bu yorumlara boş ve sabit bakışlar ve ucu hafif yukarı kalkmış dudaklarla iştirak etmekten başka aksiyon kuvvetli bir şekilde beyhudelik empoze etmekte :(...

1978 - Istanbul

Çevrimdışı Ümit BOLAT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #310 : 22 Temmuz 2015, 01:26:10 »

Browning o Italy lerin arasinda emanet gibi duruyor,siz yakistirabildinizmi?
1974-Samsun/Almanya/Heinsberg

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #311 : 22 Temmuz 2015, 02:53:32 »
Tamam itiraf ediyorum Browning o listeye fazla  Merkel fazla da bu İtalyanları neyle mukayese edeceğiz o zaman    ?
Rica etsem de o Browning'i o aradan çıkarsak  :D

Browning o Italy lerin arasinda emanet gibi duruyor,siz yakistirabildinizmi?
İşin içine ulaşılabilirlik girince maddi durumlar falan o listeden ilk Browning i elerim.Tamamen duygusal......

BİGA/1979

The following users thanked this post: Ümit BOLAT

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #312 : 22 Temmuz 2015, 14:55:55 »
Derler ki kaba... Derler ki estetik falan filan... :D

Sonra da (tabii ki sadece cesaret edip itiraf edebilenler ) derler ki benim namlum attığım yeri vurmuyor... E vurmaz tabi :D

1978 - Istanbul

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #313 : 22 Temmuz 2015, 15:18:49 »
B
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2015, 00:36:20 Gönderen: Osman DÖŞLER »
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #314 : 22 Temmuz 2015, 15:30:12 »
Alman'lar kadar yavaş iş yapan millet yoktur :D

Bugüne kadar, İngiliz'ler, İspanyol'lar, Fransız'lar, İtalyan'lar, Yunanlılar, Bulgar'lar, Portekizliler ve Alman'larla çalıştım, birlikte iş yaptım vs vs... Vallahi billahi, abartmıyorum Alman'lar kadar yavaş iş yapan bir başka millet ben tanımadım... :D Yemin ediyorum, aha da yemin ettim :D

Örneğin, teknik olarak yapılması 5 dakika süren bir bilgisayar güvenlik konfigurasyonu talebi için yazı yazardık Alman'lara, gelen cevap, "3 ay içerisinde çözüm sağlanacaktır" şeklinde olurdu, iki iki buçuk ay sonra da iş tamamlanmış olurdu, bizce sadece 5 dakikalık olan iş :D Bizim Türk'ler deliriyorlardı tabi bu duruma...
"Bunların yaptığı işi de yapacağını daaaaa ...............m" falan filanlar havada uçuşuyordu :D

Fabrika görüntülerinde belki dikkat çekmiştir , koşuşturan kimse yok, acele eden kimse yok, herkes yavaş, herkes sakin, acele eden kimse yok :D Tuncay Hocam'ın dikkatini çekmiş,  telefonda konuşurken söyledi, "bir Benelli fabrikasını görüyorsun herkes vızır vızır, koşturanlar gelenler gidenler vs..." Farklı kültürler tabii :D

Benim ki attığım yeri vuruyor.

yalnız 10m den sonra kırmıyor,öldürmüyor.

Ne olacak,

Almanların işlerinden,çalışmasından dem vurup, kendisinin çalışması son derece gevşek olanlara duyurulur.:)
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #315 : 22 Temmuz 2015, 15:45:34 »
V
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2015, 00:36:35 Gönderen: Osman DÖŞLER »
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #316 : 22 Temmuz 2015, 15:51:06 »
:D

Kulp değil abi, sezona daha var, İstanbul'un da sezon açılışını erteliyorlarmış baksana :D

Hem senin B25'in falan yok mu abicim ya? Ne işin olur...................larla :D

Varya ne kulp bulucan dedim, buldun.:)

Ne zaman denk gelirse hesabı.

Allah sabır versin demek ki
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Osman DÖŞLER, Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #317 : 22 Temmuz 2015, 15:54:48 »
A
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2015, 00:36:46 Gönderen: Osman DÖŞLER »
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #318 : 22 Temmuz 2015, 20:12:42 »

SN.KAMİL BEY
Bence kabullenin sizde artık
bırakınız MERKEL,i ,, SİMSON,u ,,SUHL ürünü diğer silahları MONTE CARLO gibi sonderece sıra av tüfekleri bile mekanik bir arıza veya orası burası oynamadan dolayı girmezler o atelyelere ,, ancak ve ancak boya ve kundak cilası için girdiklerini görürsünüz bu silahların
ama bu atelyeler binlerce İTALYAN,,İSPANYOL,,BELÇİKA,,FRANSIZ,,İNGİLİZ (sıralama oransal bazda bu kritere göredir) tüfeğin %70 oranda mekanik bir arızası ile % 30 da kozmetik kusurlarını gidermek için ATELYELERİMİZİN HAYATİ GEÇİM KAYNAĞI OLMUŞLARDIR....???...
Hakan AKMAN

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #319 : 22 Temmuz 2015, 20:18:40 »
SEVGİLİ SUAT
İstemedende olsa BROWNİNG,e büyük haksızlık etmişsin
gel sen şu browningi o üç B sıralamasından çıkaralım..mesela BREDA,yı koysak bile onada bir miktar haksızlık yapmış oluruz yaa neyse idare eder artık....
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #320 : 22 Temmuz 2015, 20:29:25 »
Avbis siz yerlere falan gireriz neme lazım.

Kalkar bir ormancı,mormancı el sürmeye kalkar olay olur. Çıngar çıkar.

Sabıka kaydı yapmıyalım diye.

Yoksan Armsan gitmiş neyime, 1100-tl verdim içime oturdu.

Keza maximum 500-tl anca eder.
alemsin OSMAN ABİ
En son cümlen her şeyi özetlemiş al bendende o kadar
ülkemizde üretilen her ne tür marka olursa olsun bir yarı otonun değeri
benim nazarımdada 1000 tl den fazla değil tabiki
armsan,,ata,,huğlu,,yıldız,,ve bilimum üzümlü üretimi yarı otoların fiyatı anca anca 500 tl eder..
sonrasında bir üst katagori sarsılmaz,,akdaş,,girsan,,akkar,,stogger,,hatsan....onlarda 750-1000 tl arsı gerisi abartı olur....
daha tek namlulu silahlarda bile attığı yeri vurabilen namlu yapamadıktan sonra biz neyi tartışıp duruyoruzki....
Hakan AKMAN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #321 : 22 Temmuz 2015, 20:46:38 »
alemsin OSMAN ABİ
En son cümlen her şeyi özetlemiş al bendende o kadar
ülkemizde üretilen her ne tür marka olursa olsun bir yarı otonun değeri
benim nazarımdada 1000 tl den fazla değil tabiki
armsan,,ata,,huğlu,,yıldız,,ve bilimum üzümlü üretimi yarı otoların fiyatı anca anca 500 tl eder..
sonrasında bir üst katagori sarsılmaz,,akdaş,,girsan,,akkar,,stogger,,hatsan....onlarda 750-1000 tl arsı gerisi abartı olur....
daha tek namlulu silahlarda bile attığı yeri vurabilen namlu yapamadıktan sonra biz neyi tartışıp duruyoruzki....
İlginç bir sıralama ve değerlendirme olmuş Hakan bey.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #322 : 22 Temmuz 2015, 20:57:37 »
SN.KAMİL BEY
Bence kabullenin sizde artık
bırakınız MERKEL,i ,, SİMSON,u ,,SUHL ürünü diğer silahları MONTE CARLO gibi sonderece sıra av tüfekleri bile mekanik bir arıza veya orası burası oynamadan dolayı girmezler o atelyelere ,, ancak ve ancak boya ve kundak cilası için girdiklerini görürsünüz bu silahların
ama bu atelyeler binlerce İTALYAN,,İSPANYOL,,BELÇİKA,,FRANSIZ,,İNGİLİZ (sıralama oransal bazda bu kritere göredir) tüfeğin %70 oranda mekanik bir arızası ile % 30 da kozmetik kusurlarını gidermek için ATELYELERİMİZİN HAYATİ GEÇİM KAYNAĞI OLMUŞLARDIR....???...

Hakan bey

Konunun artık mitolojideki yerini iyice sağlamlaştırdığını gördüğümden bu konuda(Mythology) yeterli birikimi sağlayana kadar pek fazla yorum yapmama kararı aldım artık :D...
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2015, 21:02:27 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #323 : 22 Temmuz 2015, 22:40:21 »
Ohh çok şükür okuyup bitirebildim epeydir topikten uzak kalmıştım 7.sayfadan itibaren başlayınca malum :)
Dostlar keyifli sohbetinizi ve kendi fikirlerimle harmanlayınca şu sonuçlara vardım sübjektif olarak;
1- merkelle naif mera aramak tamamen ibrahim beyin tercihi benim gibi av panzerinin eline geçse çalıyada girerim taşada çıkarım çamurada sokarım hatta okadar para verdim diye daha çok kullanırım...naif mera aramak ve hafif doludan başka atmamak merkelin sorunu değil kullananın sorunudur o en zoru için zaten hazırdır ;)
2-alman otomotiv sektörüne girildiki aman aman,almanlar bu konuda hem hacimsel hem estetik hemde kalite olarak hepsini ezer geçer kıyaslanmaz bile dünyada önemli markaların yarısından fazlası onların...
3-italyanları silah konusunda takdir etmem pazara hakim ulaşılabilir ve görece kaliteli silah yapmaları detaycılıkta almanlara göre sınıfta kalırlarda dizayndada ellerine zor su dökülür,italyan estetiği diye bir şey var ;)
4-almanların dilleri hariç hiç bir şeyleri kaba değil bence,sadece stil farkı var bana göre hatta bırak merkeli italyanla kıyaslamayı estetik olarak browningten daha estetik merkel bence...
Sonuç; hem italyan hemde alman alınabilir maddi imkan,beklenti ve zevk olarak, ben yine aynı noktadayım :)
İzlemeye devam bu güzel sohbeti klavyenize sağlık arkadaşlar!
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Özgür UYAR, İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #324 : 22 Temmuz 2015, 23:24:30 »
Ohh çok şükür okuyup bitirebildim epeydir topikten uzak kalmıştım 7.sayfadan itibaren başlayınca malum :)
Dostlar keyifli sohbetinizi ve kendi fikirlerimle harmanlayınca şu sonuçlara vardım sübjektif olarak;
1- merkelle naif mera aramak tamamen ibrahim beyin tercihi benim gibi av panzerinin eline geçse çalıyada girerim taşada çıkarım çamurada sokarım hatta okadar para verdim diye daha çok kullanırım...naif mera aramak ve hafif doludan başka atmamak merkelin sorunu değil kullananın sorunudur o en zoru için zaten hazırdır ;)
2-alman otomotiv sektörüne girildiki aman aman,almanlar bu konuda hem hacimsel hem estetik hemde kalite olarak hepsini ezer geçer kıyaslanmaz bile dünyada önemli markaların yarısından fazlası onların...
3-italyanları silah konusunda takdir etmem pazara hakim ulaşılabilir ve görece kaliteli silah yapmaları detaycılıkta almanlara göre sınıfta kalırlarda dizayndada ellerine zor su dökülür,italyan estetiği diye bir şey var ;)
4-almanların dilleri hariç hiç bir şeyleri kaba değil bence,sadece stil farkı var bana göre hatta bırak merkeli italyanla kıyaslamayı estetik olarak browningten daha estetik merkel bence...
Sonuç; hem italyan hemde alman alınabilir maddi imkan,beklenti ve zevk olarak, ben yine aynı noktadayım :)
İzlemeye devam bu güzel sohbeti klavyenize sağlık arkadaşlar!
+1  sanada katılıyorum Fatih abi, hem naif merada neymiş İbrahim abi kaliteye bişeymi olur ya :) en fazla kundak çizilir mekanik aşınmaz bozulmaz bunun için alıcazya zaten almanı abi bi boya çaldırıveriz gider :) ben benelli vinciyi ilk aldım bana göre vinci almak yani o paraları vermek çok zor kıt kanaat geçiniyoruz zaten kundak hiç uymadı uzun geldi çok pedi çıkarıyorum kısalacak kesilecek biryer yok :) sonra silaha ısınmadım hatta hiç sevmedim :) yoksa kundağı demir testeresiyle kesicem pedide yapıştırıcaktım valla yerine vida yok ped için comfort sistemlerde biliyorsunuz. Acıma yok yani yoksa çıkmaz bu avcılığın zevki abi. :)
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)