Gönderen Konu: Kapan satmak yasal mı?  (Okunma sayısı 4410 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
Kapan satmak yasal mı?
« : 05 Kasım 2015, 21:18:47 »
http://ilan.yabantv.com/ilan/103561-satilik-ti·lki·-kurt-ayi-domuz-kapani.aspx

Birisi şu insan müsveddelerini güzel bir şekilde şikayet edebilir mi...
telefondan filan bulunurlar heralde  5332658458 yazıyor numaraları...

Asıl bunlardan alışveriş yapanları şikayet etmek lazım ama...
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2015, 21:21:42 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Veli ÖZER

• *
Ynt: Kapan satmak yasal mı?
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2015, 21:22:38 »
Seninde üzüm bağın ekin tarlan olsa senide görürdük gece avcılığı domuzdan serbest bırakılsın derdin
  • SKB M 3000
  • Benelli m1 süper 90
  • Browning b 25
Veli ÖZER
1992 ANTALYA

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2015, 21:46:14 »
Seninde üzüm bağın ekin tarlan olsa senide görürdük gece avcılığı domuzdan serbest bırakılsın derdin

Hadi domuz bi derece de ayı, kurt ayağını kaptırınca nasıl ayağını çözüyorsunuz yaklaştırmaz ki yanına.

Bu kadar adileşebileceğimi sanmıyorum.
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
« Yanıtla #3 : 05 Kasım 2015, 21:59:02 »
Hadi domuz bi derece de ayı, kurt ayağını kaptırınca nasıl ayağını çözüyorsunuz yaklaştırmaz ki yanına.

kimse çözmüyor. oradaki tutsak hayvan vuruluyor. ÖLDÜRÜLÜYOR...
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimdışı Veli ÖZER

• *
« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2015, 22:37:26 »
Adileşen kimse yok öncelikle ben böyle bir tuzakta kurmuyorum bir sürüye kurt girdimi tüm sürüyü öldürür 1 tanesini tümünü yiyemez ama biraz araştırsanız ava gittiğiniz dağlarda yeter çobanlara sorun yeter malına bir insanın zarar veriliyorsa bu sizde olsanız aynı bunu ödedirsiniz kendinizi çobanın yerine koyun
  • SKB M 3000
  • Benelli m1 süper 90
  • Browning b 25
Veli ÖZER
1992 ANTALYA

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #5 : 05 Kasım 2015, 22:45:21 »
dağda yayılan sürüyü kurttan bu alet koruyor mu? sürünün mayın gibi çevresine mi döşüyorsunuz.
yada girdimi yakalansın diye tam ortalarınamı kuruyorsunuz. yada sürü gezindikçe yer değiştirsin diye
koyunların kuyruklarına uzun bir iple bağlıyormusunuz :) güldürmeyin beni.
bırakın Allah aşkına kimse beni ayı ve kurt için kapan kurmanın iyi bişey olduğuna ikna edemez.
çoban gözünü 4 açsın bir zahmet. elinde zaten tüfeği ve köpekleri var.

kimse çözmüyor. oradaki tutsak hayvan vuruluyor. ÖLDÜRÜLÜYOR...
apo domuza bişey demiyorum da ayı ve kurt için aynısını düşünmüyorum.
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2015, 22:46:59 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa

Çevrimdışı Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 05 Kasım 2015, 22:49:19 »
Apo domuza bişey demiyorum da ayı ve kurt için aynısını düşünmüyorum.

domuza kurdun, ayı yakalandı.

Ne yapacan? nasıl salacan?
salsan da o kapan o hayvanın ayağını darmadağın ediyor. öyle ömür boyu yaşayacağına ölmesi daha?

Aslında en iyisi hiç kurmamak.
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #7 : 05 Kasım 2015, 22:52:17 »
bende onu diyorum ve bu ürünü yapanıda satanıda alanıda kuranıda kurulmasına vesile olanıda
kınıyorum arkadaşım.
1978 Bursa

Çevrimdışı Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 05 Kasım 2015, 22:52:58 »
Adileşen kimse yok öncelikle ben böyle bir tuzakta kurmuyorum bir sürüye kurt girdimi tüm sürüyü öldürür 1 tanesini tümünü yiyemez ama biraz araştırsanız ava gittiğiniz dağlarda yeter çobanlara sorun yeter malına bir insanın zarar veriliyorsa bu sizde olsanız aynı bunu ödedirsiniz kendinizi çobanın yerine koyun

her canlı rızkını arıyor. her hayvan Yaratıldığı fıtrat üzerine yaşıyor. kimisi sürüyü boğuyor, kimisi yavru ceylanı, kimisi topraktaki solucanı yiyor.

Sen kapan kuracağına adam gibi çobanlık yapta sürünü koru.

bana sürüden bilmem neden bahsetme. bende de sürü varr. bende hayvancılık yapıyorum. bende mısır ekiyorum ve ektiğim mısırı 2,5 aydır 4 köpekle bekliyorum.

Abdullah ORUC
 1982 BURSA

Çevrimdışı Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 05 Kasım 2015, 22:54:29 »
bende onu diyorum ve bu ürünü yapanıda satanıda alanıda kuranıda kurulmasına vesile olanıda.........

ben kınamıyorum.    (noktalar açıklayıcı olmuştur sanırım)
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #10 : 05 Kasım 2015, 22:58:51 »
Apo pazar ben izin aldım hanımdan :) tahtalı avına hazırım. bak tavşanda çıkar he oralarda...

Hafta içinide konuştum taksi durağının numarasını da aldım. Artık bilmiyorum...
1978 Bursa

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #11 : 05 Kasım 2015, 23:08:39 »
Satmak yasak olsa internette hertürlüsü var o neki??

Sadece mak kararlarında geçer Zehirli veya uyuşturucu yem, ilaç vb. malzemeler, av köpeklerinin yerini bulmaya yarayan cihazlar hariç her türlü manyetik dalga yayan araç ve gereçler; çiftleşme dürtüsü yaratan yapay kokular, av hayvanını yanıltıcı, korkutucu ve ürkütücü elektronik alet ve cihazlar, bakanlıkça izin verilen geleneksel avcılık hariç, her türlü kapan, olta, ilmek, ağ, ökse, alaca, kafes ve tuzaklar, el fenerleri hariç, ışık yayan araç ve gereçler, şarjlı el projektörleri ve sabit projektörler, aküyle çalışan el projektörleri; petrol türevleriyle çalışan her türlü ışık kaynağı avda kullanılamayacak, avlaklarda vasıta içinde bulundurulamayacak. 

Sony Xperia Z3 Cihazımdan Tapatalk ile Gönderildi

• Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Ünal SAYGILI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #12 : 05 Kasım 2015, 23:18:56 »
benim merak etiğim bir şey var peki o kapna bir avcı basarsa bunun sorumlusu kim olur  veya köpeği basarsa o zaman ne olacak  ????????
1974-Marmaris
muğla
angaralı

Çevrimdışı Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 05 Kasım 2015, 23:21:06 »
benim merak etiğim bir şey var peki o kapna bir avcı basarsa bunun sorumlusu kim olur  veya köpeği basarsa o zaman ne olacak  ????????

bassın abi sorun yok. avcı da ölse, köpeği de ölse sorun yok.
 VELİ ÖZER'in koyunları kurt kapacak. ondan kuruyoruz... tarlaya domuz girecek ondan kuruyoruz.
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

Çevrimdışı Veli ÖZER

• *
« Yanıtla #14 : 05 Kasım 2015, 23:21:50 »
...filan yok bunun kimse ahlakını bozmasıda gerek
yok bozarsakta..  Filanda olmaz senin çocuğun rızkını döngü dediğin alacaksa ben öyle risk tanımam
Tunç bey ayı  buralarda olsada Akseki tarafında diyorlar kurt ve domuz için diyorum
  • SKB M 3000
  • Benelli m1 süper 90
  • Browning b 25
Veli ÖZER
1992 ANTALYA

Çevrimdışı Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 05 Kasım 2015, 23:27:48 »
...filan yok bunun kimse ahlakını bozmasıda gerek
yok bozarsakta..  Filanda olmaz senin çocuğun rızkını döngü dediğin alacaksa ben öyle risk tanımam
Tunç bey ayı  buralarda olsada Akseki tarafında diyorlar kurt ve domuz için diyorum

ben mısırı 2,5 aydır bekliyorum. hiçte rızkıma bişey olmadı. domuz yanına bile yanaşamadı. 

Sen kapan kurarak mı çocukların rızkını koruyacan?
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

Çevrimdışı Veli ÖZER

• *
« Yanıtla #16 : 06 Kasım 2015, 00:40:29 »
Hani çoban çobanlığı yapıp kurttan kuzuyu korucak ya avcıda köpeğini korur sizin deişinizle o zaman Ünal bey dağa bayıra kurmıcak tabikide öyle kurcak olsa nere kurıcak ahirına bağına bahçesine o yıl domuza çalışcak hali yok ya heralde adamın bahçeşindede av yapılacak hali yok veya ahirinin önünde
  • SKB M 3000
  • Benelli m1 süper 90
  • Browning b 25
Veli ÖZER
1992 ANTALYA

Çevrimdışı Sezgin ÖCAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 06 Kasım 2015, 06:27:45 »
Allah göstermesin bi Avcı arkadaş bu kapana basarsa o kapanı kurani direk tüfeği ile vurur hani derler ya domuz kursununda arkasini görmediğin yere atma diye kimin gelip basacagi belli değil tehlikeli böyle şeylere hic gerek yok satılması bile yanlış bence
1990 Başakşehir

The following users thanked this post: Şahin GENÇOĞLU

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #18 : 06 Kasım 2015, 08:39:03 »

Bu ürünü satmak zaten yasak herkes biliyor da? Şikayet etmek dürüstlükse eğer Adilik konusunda sizi her konuda dürüst olmaya çağırıyorum bende. Bu forumda da ilgili sitede de illegal satılan, yurtdışından kaçak getirileren, TÜRKİYE' de vergi vs hiçbirşey ödemeden satılan, resmen ticareti yapılan bir sürü ilan var onları da moderatör ya da ilgili birimlere şikayet ederseniz çok sevinirim. Sonuçta adilik bir iki kapan kurmak değil, hiçbir vergi ödemeden esnafın işinden çalmak, devletin vergisinden çalmaktır. Cabelas veya başka yerden getirilen tulum, Yivli yivsiz tüfek namluları, şoklar, pantalonlar, çantalar, mühreler, düdükler ve hatta yurtdışından getirilecek ürünler için önceden sipariş alımları bir sürü ilan var.

• Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

The following users thanked this post: Şahin GENÇOĞLU

Çevrimdışı Adem ÖZENEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 06 Kasım 2015, 09:57:56 »
yanılmıyorsam yabanın sitesinde görülüyor kendine yaban hayatı dostu diyen sitede arkadaşlar bu kapan işi

sakat ağıl kenarıda olsa çit çevreside olsa tuzakla avlanmak zaten yasak Allah korusun avcı olarak oralarda

zaten dolaşıyoruz bir insanın başına gelmesi büyük felaket olur ondan sonrası da ne olur bilinmez
1963 Maltepe-İstanbul

Çevrimdışı Şahin GENÇOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 06 Kasım 2015, 12:05:33 »
     Bu ürünü satmak zaten yasak herkes biliyor da? Şikayet etmek dürüstlükse eğer Adilik konusunda sizi her konuda dürüst olmaya çağırıyorum bende. Bu forumda da ilgili sitede de illegal satılan, yurtdışından kaçak getirileren, TÜRKİYE' de vergi vs hiçbirşey ödemeden satılan, resmen ticareti yapılan bir sürü ilan var onları da moderatör ya da ilgili birimlere şikayet ederseniz çok sevinirim. Sonuçta adilik bir iki kapan kurmak değil, hiçbir vergi ödemeden esnafın işinden çalmak, devletin vergisinden çalmaktır. Cabelas veya başka yerden getirilen tulum, Yivli yivsiz tüfek namluları, şoklar, pantalonlar, çantalar, mühreler, düdükler ve hatta yurtdışından getirilecek ürünler için önceden sipariş alımları bir sürü ilan var.   
+1

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #21 : 06 Kasım 2015, 15:26:40 »

Adilik konusu kapan kurmak kapana yakalanan Ayı, Kurt gibi hayvanların akıbeti ile alakalı. Hadi domuz için kurdun  ayı yakalandı dikkat ederseniz orada nasıl ayağını kurtaracaksınız dedim. Hayvan yaklaştırmaz, uyuşturucu için yetkili çağıramazsın kapan kurdun cezası var, eee son çare ne kalıyor tabiki ayıyı vurmak. Ben bu kadar adileşemem. Vuranın da suratına adi derim. Hatta fazlasını da derim. :)

He şimdi bu bizim insanımızın temelinde var. Bişeyi yapıyorsan ya hep yap ya hiç yapma...  Sadece kendi kapımın önünü süpürmem yetmiyor yani madem süpürüyorum elime süpürgeyi aldım tüm sokak banamı kalıyor? yapabildiğim kadarını yada benim için önemli olan değer verdiğim kadarını yapsam olmuyor yani.

Cebelastan tır tır mal gelmiş, 3-5 şok gelmiş, tulum çizme gelmiş o beni hiç ilgilendirmiyor. O gelenleri yetkiler görüyorlardır mutlaka. Çantanızın içinden tutun üzerinize kadar x-ray den geçiyorsunuz. tabi devletinde müsaade ettiği bir kısmı var. İnternet siparişleriniz ambalajından gümrükte çıkartılıyor size poşette geliyor. Müsaade edilen kısmı yada edilmeyeni kanun koyucular düşünsün, ben 3-5 tane getirtilip burada satılmaya çalışanla ilgilenmem. yüklü gümrüksüz girenler zaten kaçakçılık oluyor. kişilerin aldığı 3-5 şoku 3-5 tulumu çizmeyi 50-100-1000 gibi adetlere ulaşmadan kimseninde kaçakçılık olarak göreceğini sanmam. Komşuma da bulgaristana gidince bana sigara getirebiliyorsan 1 karton getir derim. 100 karton istemem. Zaten geçiremez.
Bana bir ayının parçalanacak ayağı yada kurtulamayıp acı içinde debelene debelene açlıktan kan kaybından ölmesinin vicdanı yeter. Benim için bu kısım önemli sizin için o kısım önemli ise lütfen siz şikayet edin. Kapan konusuna da gelince linkte Kocaeli yazıyor benim buradan elim yetişmez ama belki duyarlı bir Kocaeli vatandaşı vardır yada sitede senin günlerce uğraşarak yapabileceğin şeyi 1 telefonla halledebilecek biri vardır diye yazdım.

Siz her konuda dürüst olabiliyorsanız ne mutlu size, benim ufak tefek tavizlerim oluyor. Her konuda dürüst olamıyorum. Çizdiğim bir pembe çizgi var. Bunu o anlık kendimde belirliyebiliyorum. İşte terazinin kefeleri misali. Siz 3-5 şokla kapan kurmayı aynı kefeye koyuyorsanız bilemem ben karşılıklı kefelere koyup ağır basanın hangi taraf olduğuna bakmışımdır.
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2015, 15:50:35 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #22 : 06 Kasım 2015, 19:54:36 »
    Evet çok dürüst olduğum için insanlar beni pek sevmezler Tunç hocam... Ben sizin ne kadar Dürüst olup olmadığınızla ilgili bir yorum yapmadım.  Sizi şok, fişek, tulum, nasıl ilgilendirmiyorsa avcılıkla ilgisi olmayıp hayvanlarını korumak için bu aletleri kullananları da ilgilendirmiyordur. Siz bu alete avcı gözüyle bakıyorsunuz fakat diğer taraftan insanlar çiftliklerinde vb. yerlerde bu aletlere güveniyorlar. Adam kümesinin yanına, koyunlarının etrafına, arıcılık yapanlar arılarının yanına koyuyor ki zaten bu insanlar o hayvanları o mesafelerde kapan olmasa da tüfekle vuruyorlar. Tüfekle vurulunca sorun olmuyor da kapan kullanınca mı sorun oluyor?
    Adilik denilince benimde aklıma burada çok atıp tutan gerçekte ise AYI - KARACA - KEÇİ avına gidenler, Domuz'u vurduktan sonra canlı canlı köpekler alışsın diye köpeklerine sıktıranlar, gece kaçak avcılık yapanlar İllegal tüccarlığı ve alışkanlık haline getirmiş insanlar geliyor. Kısacası VİCDANSIZ İNSANLAR GELİYOR.
    Başkalarına göre Biz Avcıların yaptığı ADİLİK değilmi? Zevk için hayvan öldürüyormuşuz gibi biliniyoruz. BAKIŞ AÇISI....
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #23 : 06 Kasım 2015, 21:16:05 »
Ben avcılık gözü ile bakmıyorum hocam. İnsan gözü ile bakıyorum. Kapan ile av yapmak değil kapan ile birşeyleri korumaya çalışmak bence
çok yanlış. Mayın ile hudut korumaktan farkı yok. Her şeyin bir kolayı var. Azıcık dikkatli azıcık özverili azıcık düşünceli olmakla işler çözülüyor.

! No longer available

daha çok yöntem bulunabilir.

! No longer available

yoksa başına bu gelir.

hocam biz insanız bizi diğer canlılardan farklı kılan bir zekamız var. arabalar uçaklar gemiler yapabilen uzaya giden konvansyonel silahlar yapabilen insanoğlunun karşısındaki kendinden daha aciz bir canlıyı öldürmeden yada ona zarar vermeden malını koruyamayacağını kimse bana anlatmasın.
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2015, 21:40:20 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa

The following users thanked this post: Ünal SAYGILI, Şahin GENÇOĞLU

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 09 Kasım 2015, 10:53:14 »
sorun koyun sürülerine kurt dadanmasıysa bunun çözümü 1500 yıldır belli. çoban adam gibi çoban köpeği yetiştirmek ve beslemek zorunda.

ayrıca da gözünü kulağını dört açmak zorunda.

yakın  zamanda sivasa gittim köyleri dolaştım doğru düzgün bir tane çoban köpeği görmedim vatandaş ona vereceği yemi boşa masraf olarak görüyor.
hayvancılıktan kazanayım ama uyanıklık yapayım 3 tane azman köpek beslemesen de olur,
masraftan, iş gücünden  kısayım diyen adam da o işten kazanamasın yani.
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2015, 10:54:25 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK