Gönderen Konu: lütfen yardım..  (Okunma sayısı 986 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet MUMCU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
lütfen yardım..
« : 27 Aralık 2015, 22:36:53 »
Mrb arkadaşlar,benim annesi babası iyi bir avcı kanından olan üç renk bir setterim var,25 nisan 2015 doğumlu yani 8 aylık,bıldırcın zamanında zaten 5 aylıktı bir kaç kez yanımda sadece gezdirdim,şu an malum çulluk zamanı köpeği  1 2 kez usta köpekle bunun dışında da hafta sonları tek olarak ava götürüyorum,ama hala av yapmakla alakalı hiç bir belirti yok,çok hırslı ve aktif bir köpek fakat orman içinde benden çok ayrılmıyor hatta peşimde geziyor resmen,sizlerden bilgi olarak yardım rica ediyorum köpeğin av yapmayacağı hissine kapıldım sizce daha erken mi yoksa başka birşey mi yapmalıyım bana yardımcı olursanız sevinirim bilgilerinize ihtiyacım var...
1974 kocaeli/gölcük

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Ynt: lütfen yardım..
« Yanıtla #1 : 27 Aralık 2015, 22:50:46 »
çok hırslı ve aktif bir köpekse; kuş yani av gördükçe mutlaka düzelir bence normal.
vurulmuş kuşları al gel yaptırın ve çelgin düşen bir kaç kuş olursa arayıp bulmasını sağlayın, notunu ondan sonra verin , kuş gördükçe kendine gelecektir.
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Onur ÇELİKOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: lütfen yardım..
« Yanıtla #2 : 27 Aralık 2015, 23:32:47 »
Benimde erkek pointerim var. 5.5 aylıkken başladım önünde bıldırcın keklik vurmaya. Avla pek ilgisi yoktu kalkan 10  kuştan 1-2 tanesini anca görüyordu. Av yapmayacak herhalde dedim hep satma taraftarıydım, babam her seferinde engel oldu. Şuan 3 yaşını bitirmek üzere fermali avlara başladık. Sık sık ava götürüp bolca kuş gösterin aport yaptırın. Kuşu vurunca almayın bırakın kendi bulsun öyle alın. Zamanla her şey değişecek ..
  • Ata Arms Venza 12 Kalibre 71 cm Yarı Otomatik
  • Kral Azarax 71 cm Y.Oto - Sarsılmaz Trapper Trap Tüfeği
  • Akkar Churchill 12 Kalibre 71 cm Süperpoze Av Tüfeği
  • Deustch Kurzhaar EFE & English Pointer TOMMY
Onur ÇELİKOĞLU  A rh +
1994 İzmir / Bayındır
Bayındır Avcılar Derneği
Trap Shooting