Gönderen Konu: kardan adamla yılın son günü ördek avımız ( avbis izinli ) . . .  (Okunma sayısı 6942 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
yılın son günü kar kış kıyamet .  yer gök kar . kardam adamın ısrarlarına dayanamadık , düştük yollara . yine nasiplerimizi aldık doğa anamızdan . dönüş yolculuğu tam bir çile . samsun çarşamba karayolu neredeyse trafiğe kapanmış . yol buz , şerit merit görünmüyor  .  . kardan adam bile ördek vurdu :)

jpg upload

resim yülke

hızlı resim yükle

resim yuklemek

resim gönder
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2016, 13:06:35 Gönderen: Yusuf SAĞLAM »
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Rast gele!
Bu havaları bekleyen kaç kişi var bilmiyorum ama ördek avcıları birinci sırada gelir..:)
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Yusuf SAĞLAM

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
Bravo...Ördek avı fotolarına baktıkça yorganın içine daha bir gömülüyorum :)...Domuz avı bir ördek avı iki gidilecek av çeşidi değil bana göre :)...En son hatırladığım amerikan son teknoloji sayısız lahana katmanlarının üzerinde nasadan gelme astronot urbasını çektiğim halde eber ayazının güle oynaya iliğime hunhar penetrasyonunu gözlemlediğimden beri bu böyle :D...Rasgele...
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2016, 13:36:52 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Yusuf SAĞLAM, Ömer ÖZSOY

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Rast gele!
Bu havaları bekleyen kaç kişi var bilmiyorum ama ördek avcıları birinci sırada gelir..:)

aynen öyle tuncay bey . çarşamba günü hafif  , perşembe yoğun kar yağışlı gösteriyordu . bizde perşembe günü gidelim dedik .  avbise girip izin aldık . çarşamba gecesinden yola çıktık . bu günler  için , arabaya 4 adet en dişlisinden  kış lastiği almıştım . insanın kanında avcılık olunca ,  hayat felsefesi o yönde oluyor , şekilleniyor .  bir kaç tane  araba , gözlerimizin önünde kaydı , şükür ki , yavaştılar , herhangi bir mal ve can kaybı olmadı  .  askerden beri ilk kez ellerimin morardı soğuktan , dişlerim zangıradı deyim yerindeyse . böyle bir av şekli daha yok . . sizlerede rasgele tuncay hocam . . .
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2016, 13:44:25 Gönderen: Yusuf SAĞLAM »
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bravo...Ördek avı fotolarına baktıkça yorganın içine daha bir gömülüyorum :)...Domuz avı bir ördek avı iki gidilecek av çeşidi değil bana göre :)...En son hatırladığım amerikan son teknoloji sayısız lahana katmanlarının üzerinde nasadan gelme astronot urbasını çektiğim halde eber ayazının güle oynaya iliğime hunhar penetrasyonunu gözlemlediğimden beri bu böyle :D...Rasgele...

teşekkürler kamil bey , bu karda soğukta avlanabilen herkese gerçekten bravo .

soğuktan ellerim morardı , dişlerim zangıradı , ayaklarım dondu . heleki ufak su dökünmek için o montu tulumu çıkarınca varya . . . büyük ihtiyacını hiç sormayın  ;D .  çok düşündüm , ya bu lazlar horonu bulmasaydı diye tepinirken .  .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter

resim gönder

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Avcılık bu,akıllı adam işi değil zaten   :D kurtlar kıpraştımı insan kardan adamın aklına da uyar,hiçbirtürlü rahat durmaz,beyninin içinde ördekler vakvak eder durur  :D  Daim olsun,rast gele.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Kadir TANYILDIZI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yusuf abi belliki çok zahmetli bir av olmuş ama neyseki mutlu mesut dönmüşsünüz evinize  :)
Nice güzel avlar dilerim,rast gele.
1993 ERZİNCAN

The following users thanked this post: Yusuf SAĞLAM

Çevrimdışı Nuri KOPLAY

• *
İfade şahane...
Nuri 15
1972 BURDUR

Çevrimdışı Barış KAVUNCU

• Müdavim Üyemiz
 defalarca birdaha ördekmi aman aman diyerek avdan dönmüşümdür, fakat bu en fazla bir hafta sürer. Rasgele güzel av olmuş.
Barış KAVUNCU 1977-İzmir - İkamet Bodrum 538 5909925

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Yusuf bey Şimdi herşey daha kolay..
Önceden ısınmayan arabaların içinde zincir söke-taka ava gidilirdi..Primaloft,Thinsulate vb. içeren ne kıyafetler ne Neopren + 1600 gram Thinsulate tulumlar ne gore-tex materyal vardı..
Yün çorap üstü naylon üstü çizme ile donardı ayaklar..Kamil beyin dediği gibi Lahana gibi kat kat giyinir sonra kalınlıktan tüfek dahi atamazdık gerine gerine..
Bende biraz önce ormandan geldim..-6 derece havayave kara  rağmen Thinsulate+Goretex bere ile terledim inanınız Tahtalı peşinde koşarken..
93-94 Yıllarında Kamyon Şamriyelerinden bozma tulumlarla Konya Cihanbeyliye kaz avına giderdik..O kadar üşürdükki arabada beklerken arabanın sallandığını görürdü gümeden gelen..
Ama av boldu, köyler misafirperverdi, yol arkadaşları güvenilirdi..
Neyse..Tutku bu..Çıkmıyor adamın içinden..Gidince Burada ne işim var dersin..Gelince hafta sonunu fakülteden memlekete kaçmak için iple çekersin..

Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Trakya kara hasret kaldı bu sene havalar özellikle gece eksi -10 dereceyi görüyor,kuru soğuk ve kuvvetli rüzgar var,Göller buz tuttu zaten tutmayan yerlerde de hayvan saz,çalı icinden pek cıkmıyor dere ve kanal boylarında ördek var şu sıralar,Bu sabah ördeğe gidenler olmuş haberleştik ama 2-3 tüfek atıp döndük dediler.Yarın sabah bir yanım sıcacık yatakta yat uyu diyor,diğer yanımda sabah ayazını iliklerime kadar hissedip dere boyunda parlama yapmak istiyor cok ikilimde kaldım :D
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2016, 16:38:56 Gönderen: Berkay TOPUZ »
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Ahmet KARA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
O tipide iyi sonuç almışsınız.Tebrikler.Daim olsun inşallah.Perşembe günü bizde göle giriş yaptık ama mührelere tekli gezen 4 ördekten başka tepki veren olmadı.Malesef o esnada mührelerin yanında değildik.Geçiş hiç yoktu desek yeriydi.Yolda kalmadan gelidiğimize şükrediyoruz.İnşallah bundan sonra çalışır ördekler...
1979 SAMSUN

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
maşallah
Yusuf ustam döktürmüşünüz yine
daha iyileri nasip olur inşallah
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
Masallah abi aviniz daim olsun o havada epey zor olmuştur guzel av yapmişsiniz rastgele
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yusuf abi tebrikler bu çetin kış sartlatinda sonuca ulasabilme azim ve kararliligi gercekten tebrik edilir.
Devami rast gelsin resimler harika.

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

Çevrimdışı Turgut ÇETİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Cüneyt arkın ın filmi geldi aklıma gerdek gecesi geyiğin sesi ile yaptıkları malum.Av bu çeker 5 gün önce avda kırdığım ayağımla  tekrar ördek avına gitmek için şamrelden ayağıma kaplama yaptığım geldi aklıma. Ördek avına giderken köyün içinden giderdik komşular pencereden bağırırlardı bu soğukta sobalı odada üşüyoruz delimisiniz derlerdi.İçimizden deli sizsiniz derdik.
1972 ANTALYA

The following users thanked this post: Yusuf SAĞLAM, Oktay ADALI

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Avcılık bu,akıllı adam işi değil zaten   :D kurtlar kıpraştımı insan kardan adamın aklına da uyar,hiçbirtürlü rahat durmaz,beyninin içinde ördekler vakvak eder durur  :D  Daim olsun,rast gele.
Aynen dediğiniz gibi erol bey ,
Kurtlar kayniyor , heleki o kardan adam yokmu . bir reklamda , ateş seni çağırıyor diyordu , o misal , ördeklerde bizi çağırıyor . laf aramızda kardan adamda güzel tüfek kullanıyor . sizlerinde avları daim olsun .

Yusuf abi belliki çok zahmetli bir av olmuş ama neyseki mutlu mesut dönmüşsünüz evinize  :)
Nice güzel avlar dilerim,rast gele.

Evet kadir , gerçekten zahmetli oldu . ama değiyor her dakikasina saniyesine . ama eve pek mutlu dönemedik . niye diye sorarsan , ekip içinde ufak bir tatsızlık oldu . pek önemli olmasada illaki canımız sıkıldı .güzel temennilerin için teşekkür ederim , bil mukabele .

İfade şahane...

Ava gidemediğim zamanlar bende böyle düşünüyorum .

defalarca birdaha ördekmi aman aman diyerek avdan dönmüşümdür, fakat bu en fazla bir hafta sürer. Rasgele güzel av olmuş.

Her ördekçinin ruh hali . yok dahada gitmem deriz , iki gün sonra devam . sizlerede rasgele barış bey .

Yusuf bey Şimdi herşey daha kolay..
Önceden ısınmayan arabaların içinde zincir söke-taka ava gidilirdi..Primaloft,Thinsulate vb. içeren ne kıyafetler ne Neopren + 1600 gram Thinsulate tulumlar ne gore-tex materyal vardı..
Yün çorap üstü naylon üstü çizme ile donardı ayaklar..Kamil beyin dediği gibi Lahana gibi kat kat giyinir sonra kalınlıktan tüfek dahi atamazdık gerine gerine..
Bende biraz önce ormandan geldim..-6 derece havayave kara  rağmen Thinsulate+Goretex bere ile terledim inanınız Tahtalı peşinde koşarken..
93-94 Yıllarında Kamyon Şamriyelerinden bozma tulumlarla Konya Cihanbeyliye kaz avına giderdik..O kadar üşürdükki arabada beklerken arabanın sallandığını görürdü gümeden gelen..
Ama av boldu, köyler misafirperverdi, yol arkadaşları güvenilirdi..
Neyse..Tutku bu..Çıkmıyor adamın içinden..Gidince Burada ne işim var dersin..Gelince hafta sonunu fakülteden memlekete kaçmak için iple çekersin..

Evet tuncay bey . iyi bir av yapabilmek için ,kaliteli ekipman şart . ve iyi bir ekip ve samimiyet . av işi ekip işi , ekipman işi . hepimiz hayıflanıyoruz zaten nerede o eski avlar eski günler diye . çizme bulamazdık giymeye , kara lastik en güzel ayakkabı , 20 numara çakar almaz en iyi tüfek . ördekler buralara gelip fındık tarlalarındaki su birikintilerine pike yaparlardı . ne eski avlar kaldı nede eski muhabbet . 

Trakya kara hasret kaldı bu sene havalar özellikle gece eksi -10 dereceyi görüyor,kuru soğuk ve kuvvetli rüzgar var,Göller buz tuttu zaten tutmayan yerlerde de hayvan saz,çalı icinden pek cıkmıyor dere ve kanal boylarında ördek var şu sıralar,Bu sabah ördeğe gidenler olmuş haberleştik ama 2-3 tüfek atıp döndük dediler.Yarın sabah bir yanım sıcacık yatakta yat uyu diyor,diğer yanımda sabah ayazını iliklerime kadar hissedip dere boyunda parlama yapmak istiyor cok ikilimde kaldım :D

Ah o gençliğim , 20 li 30 lu yaşlarım . her gün ava giderdim berkay . canım çıkana kadar , hasta olana kadar giderdim .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter

resim gönder

The following users thanked this post: Kadir TANYILDIZI

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
O tipide iyi sonuç almışsınız.Tebrikler.Daim olsun inşallah.Perşembe günü bizde göle giriş yaptık ama mührelere tekli gezen 4 ördekten başka tepki veren olmadı.Malesef o esnada mührelerin yanında değildik.Geçiş hiç yoktu desek yeriydi.Yolda kalmadan gelidiğimize şükrediyoruz.İnşallah bundan sonra çalışır ördekler...
Teşekkür ederim ahmet bey , hepimizin avları daim olsun . bildiğimiz 3 merayıda ziyaret ettik bu avı yapabilmek için  . motor bi ara tekleme yaptı gölun içinde ki , o anı hiç sormayın .  botumuz olmazsa bu avları yapma şansımiz çok az . geçen seneki avlarımdada , bot ve motoru tebrik ettim zaten bu hususta . bizim bulunduğumuz bölge hareketliydi en son gittiğimiz ava göre .

maşallah
Yusuf ustam döktürmüşünüz yine
daha iyileri nasip olur inşallah

Teşekkür ederim hüseyin ustam . başarıya giden yol inanin zorluklarla dolu . hepimize daha iyileri nasip olur inşallah . .
 .
Cüneyt arkın ın filmi geldi aklıma gerdek gecesi geyiğin sesi ile yaptıkları malum.Av bu çeker 5 gün önce avda kırdığım ayağımla  tekrar ördek avına gitmek için şamrelden ayağıma kaplama yaptığım geldi aklıma. Ördek avına giderken köyün içinden giderdik komşular pencereden bağırırlardı bu soğukta sobalı odada üşüyoruz delimisiniz derlerdi.İçimizden deli sizsiniz derdik.

Avcının , anası babası , çoluk çocuğu ,  hanımı olmaz av zamanı . cenaze ,  kendi hastalığı harici avina gider . geyik avcıları , gerdek gecesi gerdek gecesi gittiğine göre .  sendemi geyik avcısısın be turgut kardeşim  :D

Masallah abi aviniz daim olsun o havada epey zor olmuştur guzel av yapmişsiniz rastgele

Teşekkür ederim özgür , bilmukabele . zor ne kelime özgür , donduk donduk . bütün zorluğu unutturan işte bu görüntüler .

Yusuf abi tebrikler bu çetin kış sartlatinda sonuca ulasabilme azim ve kararliligi gercekten tebrik edilir.

Çok teşekkür ederim gürkan . bu işin kuralı ekipman  ve gerçekten büyük özveri . inşallah birgün beraber diyelim . .
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2016, 20:30:26 Gönderen: Yusuf SAĞLAM »
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter

resim gönder

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Kardan adam bile zevkten 4 köşe :D İçine teneke mi koydunuz nedir. Avınız bereketli olsun.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Kardan adam bile zevkten 4 köşe :D İçine teneke mi koydunuz nedir. Avınız bereketli olsun.

kardan adamda dahil , hepimiz 4 köşeydik gerçekten . soğuğu iliklerimize kadar hissetsekte neşemiz yerindeydi  allaha şükür . . hepimizin avları bereketli olsun . .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter

resim gönder

The following users thanked this post: Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
kardan adamda dahil , hepimiz 4 köşeydik gerçekten . soğuğu iliklerimize kadar hissetsekte neşemiz yerindeydi  allaha şükür . . hepimizin avları bereketli olsun . .

Allah neşenizi bozmasın ustam
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
Avınız daim ve bereketli olsun,Rast gele...
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Maşallah Yusuf abi bu havaya bu kara rağmen çok güzel av yapmışsınız :) o ördekleri önüne serdikten sonra insanın aklına ne kar gelir nede yediği soğuk :D  Pazar gün 70 cm karda tam 7 km yürüyüş yaptım, sonuçta 1 tane boz ördek nasibimi aldım bütün yorgunluğum gitti  ;D Bu iş gerçekten akıllı adam işi değil ama nasıl bir tutku ve hastalıksa artık insanın içine işliyor bir kere ve kurtulmak çok zor. Avın için tekrar tebrik ederim. Kazasız belasız nice güzel avlara. Rast gelsin..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Allah neşenizi bozmasın ustam
teşekkür ederim hüseyin ustam , sağolasın . allah hepimizin neşesini bozmasın . zaten neşelenmek stres atmak için gidiyoruz ava . vuramasakta , o heyecen , o mutluluk yetiyor insana .

Avınız daim ve bereketli olsun,Rast gele...
sizlerin avlarınızda bereketli ve daim olsun atagan . .

Maşallah Yusuf abi bu havaya bu kara rağmen çok güzel av yapmışsınız :) o ördekleri önüne serdikten sonra insanın aklına ne kar gelir nede yediği soğuk :D  Pazar gün 70 cm karda tam 7 km yürüyüş yaptım, sonuçta 1 tane boz ördek nasibimi aldım bütün yorgunluğum gitti  ;D Bu iş gerçekten akıllı adam işi değil ama nasıl bir tutku ve hastalıksa artık insanın içine işliyor bir kere ve kurtulmak çok zor. Avın için tekrar tebrik ederim. Kazasız belasız nice güzel avlara. Rast gelsin..

emrah , bu avı yapabilmek için , lapa lapa yağan karda 3,5 saate yakın yola gittim . önümdeki bir kaç araç  yolda kaydı .  sabah ezanı ile birlikte göle girdik , öğlen 12 gibiydi çıktığımızda . ve 60 cm kar vardı , ve geldiğimiz yol kapalıydı . ellerim ayaklarım resmen dondu , morardı . aynen demen gibi , o ördekler önümüze dizilince , çekilen onca meşakkat eziyet unutuldu . . geri dönüş yolculuğunda , 8 km yolu birinci viteste geldim . yoldan sadece traktör geçmiş , başka ne at izi nede eşşek izi vardı  :D o karı yardık bu avı yapabilmek için .

valla yürüme işi bana ağır gelmeye başladı . bottan inince yürüdüğüm mesafe en fazla 50 metre . işi keyfe döküyorum yavaş yavaş .  o karda yürümek her babayiğidin harcı değil inan ki .  ama seninde söylediğin gibi nasıl bir hastalıksa , değil 7 km , 70 km bile yürütür . avların va şansın hep daim olsun . .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter

resim gönder

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ