Gönderen Konu: Glavpatron Av Fişekleri  (Okunma sayısı 26825 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Müjdat KARAMAN

• Free Üye
  • *
Ynt: Glavpatron Av Fişekleri
« Yanıtla #50 : 01 Haziran 2016, 22:17:40 »
Müjdat Bey ben onları çulluk için almıştım 2 koli ama 1 kolisini satabilirim diye düşündüm çünkü elimde fiocchi nova flada var o yüzden 10 numaraya şuan ihtiyacım yok teşekkür ederim yinede.
Ne demek kardeşim ben teşekkür ederim cevap verme nezaketinde bulunduğun için....
Müjdat KARAMAN
1974 İSTANBUL/EDİRNE/KEŞAN

The following users thanked this post: Onurhan KULA

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #51 : 14 Ağustos 2016, 00:35:47 »
10 no 32 gr fişeği kullanma şansı bulduk.Bir kere fişek içindeki barut miktarından olsa gerek oldukça sert patlıyor ve hızlı bir fişek.Saçma no sundan dolayı 25-30 metrede etkili sonrası biraz sıkıntılı olabiliyor.Ava uyguladığı basınçta fazla iyi yıkıyor.Hava soğudukça daha iyi sonuçlar alınır diye düşünüyorum.32-34 GR 5-6-7 no ile ördekte çok iyi sonuçlar alınması muhtemel.
 Yalnız bu fişekten bulmak neredeyse imkansız,olanda iyice abartıp 35 tl ye kadar fiyat biçiyor.Rusya ile ilişkiler düzeldi inşallah mantıklı fiyatlarla tekrar gelir ülkemize...
Müjdat KARAMAN

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #52 : 11 Eylül 2016, 12:22:43 »
Bu fişekten 32-34 gr 5-6 no bulma  şansımız var mı acaba,kenarda kıyıda bir av bayiinde gören duyan varsa paylaşabilir mi acaba...Teşekkürler
Müjdat KARAMAN

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #53 : 04 Temmuz 2017, 23:55:26 »
Evet arkadaşlar bu fişeğin ülkemize girişi 2013 aralık gibi.O zamanlar 20-25 tl gibi bir rakamlardan satılıyordu.Rusya dada durum aynı gibiydi,rubleyi Türk lirasına çevirdinizmi yaklaşık bu rakamlar(Rus sitelerinde tek fişeğin fiyatı yazılır genelde) çıkıyordu.2013 ten sonra bir daha ülkemize gelmedi bu fişekler,o tarihlerde yapılan stoklar var bazı bayilerin elinde.Bugün Rus sitelerindeki kutu fiyatı  35 tl gibi bir rakam yapıyor.Rus rublesi de aynı Türk lirası gibi dolar karşısında aynı oranlarda değer kaybı yaşadı.Bu mantığa  göre bizde de 35 tl olması gerekirken;sırf piyasada bulunmuyor diye 45 tl fiyat istiyorlar.2016 mayıs haziran ayında 32 gr 10 numarasını 20 tl den aldım (dolar 3 tl'ydi).Adı pek bilinmeyen kullananlardan başka kimsenin fikir sahibi olmadığı,marka bilinirliği açısından son sıralarda yer alan bir fişeğe bu rakam çok fazla bence.Bir de bu işin av bayii ayağı var tabi;tamam ticaret yapıyorlar.Kirası var,vergisi var,elamanı var,gelen zamlar var bunları anlayabiliriz.Lakin ticaretinde bir ahlakı olmalı diye düşünüyorum.Bugün hatırı sayılır markaların 34 gr fişekleri bile 35 tl.Çok fazla  anlamam ama fişeğin tek farkı barut oranı gibi gözüküyor.Bir çok markanın 34-36 gr fişeklerin de kullandıkları orana denk geliyor.Av bayilerini geçtim zamanında 22-25 tl ye aldıklarını bildiğim avcılar bile 35-40 tl para istiyor.Avcının avcıdan başka dostu yok diyoruz ya;bence bu sözün doğruluğu tartışılır.Herkese sevgi ve saygılar...
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2017, 23:57:19 Gönderen: Müjdat KARAMAN »
Müjdat KARAMAN

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Fatih AKTAŞ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : 07 Temmuz 2017, 22:40:24 »
Bu fişekler çok mu iyi ki bu kadar para ediyor...

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #55 : 12 Temmuz 2017, 23:29:52 »
Bu fişekler çok mu iyi ki bu kadar para ediyor...
Çok iyi olmasından ziyade,çok az bulunuyor.Bu fişek soğuk havaların fişeği kesinlikle eksi derecelerde kullanılmalı.Aksi takdirde pek verim alamazsınız.Uygun fiyat olsa tavsiye ederdim,lakin Antalya'da bir av bayi 45 tl dedi bende teşekkür ettim...
Müjdat KARAMAN