Gönderen Konu: Satılık pompalı ve otomatik 40 cm namlu 2 yıl GARANTİ pazarlık var 300 TL SIFIR  (Okunma sayısı 33801 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Avcıların sorunları neden çözülmüyor;
şu fotolardaki tüfeklere yapılan beğeni ve paylaşımlara bir bakın işte nedeni !!!!

Diğer yandan avcılar için emek veren insanların yazılarına yapılan beğeni ve yorumlara bakın,
bu her yerde böyle :(
Yazık :(

Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
suriye ya da ona dönmüş bir ülkede keyifle insan öldürmek için yapılmış aletler.
ondan sonra da biz sağlık raporu alırken niye zorluk yaşıyoruz. aha da bundan.

bunu müşteriye ulaştıran kargo, paketi açıp bakan müşteriden gayet de korkar heralde.

« Son Düzenleme: 27 Mart 2016, 20:26:41 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
hocam bunun avcılıkla alakası yok milletin silah tutkusunu zaafını fırsat bilenlerin
afedersiniz ama bok yemesi bu. bunları piyasaya süren firmalarda aslında biliniyor
ama kimse bişey demiyor. kapıda ödeme ile zibil gibi sürüyorlar piyasaya ruhsat filan yok.
bence bu tüfeği alandan ziyade satan ve göz yuman daha çok suçlu.

uyuşturucu gibi bir bir alıp kullanan 1 suçlu batağa bulaşmış mağdur gibi ise satan 10 suçlu
göz yuman 20 suçlu.

ben bile düşündüm alıp koyayım mı kenara diye, sonra dedim de git tunç ne işin olur.
elin gangsterini aramazlar bulsalar ufak bi cezayla yollarlar seni süründürüp dururlar.

« Son Düzenleme: 27 Mart 2016, 21:04:42 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

The following users thanked this post: Kadir TANYILDIZI, Özhan KILINÇ, Yusuf GÜL

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Teşekkür  ediyorum Tuncay hocam.Acı ama gerçek ... Neyse Avcılık hakkında mücadele  veren tüm dostlardan Allah razı olsun.  Ancak yılmadan mücadele edilecek. Çünkü başka şans yok. Bize rağmen bizzzzzz...  (:

The following users thanked this post: Yusuf GÜL

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

. bu saçma aletlere neden göz yumuluyor sorusunun cevabını bilmiyorum. umarım suriye olmayız.
karadeniz yapımı tabanca da çok satılıyor facebook ta falan. ardeşen işi , yok giresun bilmem nere işi diye.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2016, 22:51:56 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Yusuf GÜL

• *
  • Avcı
Benim yiğende almış abi düğünlerde at çeketin altına sık . Ne satın alma belgesi derdi var ne başka derdi var . Sık babam sık... Yazık günah valla verilen paralarada yazık günah. Benim otomatik tüfeğimi almadı  bu paraya şimdi ava gitmeye tüfeği yok bozulmuş . Sat onu al diyorum yok diyor kalsın . Allah akıl fikir versin dedim yok ama malesef yokkk

Edit : Ve bu tüfeği yiğenime alan babası . Allı pullu belgeli avcı .
« Son Düzenleme: 27 Mart 2016, 22:56:57 Gönderen: Yusuf GÜL »
  • Huğlu Kooperatif Renova
  • İngiliz Setter / Dişi
1990 - ORDU / Fatsa

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Yakında avlanacak yer kalmadığında olayı anlayacağız ama iş işten geçmiş olacak.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
Maalesef profilimiz bu... :(
Öylesi, böylesi, aması, fakatı yok, profilimiz bu :(
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Sonay ŞEMEN

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Insanımız silah seviyor bı bir gerçek. Face de sayısız ilan türlü türlü silahlar silahlarla ilgili vaadler eeee birde ucuz olunca, alayım aman 350 lira dwğilmi dursun köşede deniliyor.Birgün arkadaşın biri ya 400 otamatik varmış alayım mı? Diye sordu model felan sordum,merdiven altı dedi. Ara sor bakalım namlu çeliği neymiş . Aradı sordu adam berettayla aynı diyor bizimki soruyor O hala yurt dışından berettanın aldığı yerden alıyoruz diyor.Açtım interneti insanları elinde parçalanan tüfekleri gösterdim haklısın dedi.Eeee insanları kandırıyorlar böyle yok yurt dışından getiriyoruz yok şöyle yok böyle.Gerçi bizimki insanımızda ruhsatsız olsun istiyor birşey olunca kaldırır alayım diyor
« Son Düzenleme: 28 Mart 2016, 00:15:35 Gönderen: Murat DİNGİZ »
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Almanyaya bir gittiğimde oğluma oyuncak helikopter aldım. O hafta dönüşte rastladım İstanbuldada aynı oyuncak var onuda aldım. İkiside çin malı . İstanbuldan aldığım oyuncak 15 gün içinde kırıldı aynı renk aynı model tıpatıp aynısı ( yanlış anlaşılmasın uzaktan kumandalı felan diil ) oğlan büyüdü hala sağlam en sonunda komşunun oğluna verdik gitti. Şimdi asıl mesele kontrol sanırım. Alman sokmuyor memleketine düşük kaliteyi yada ürettirmiyor düşük kaliteyi. Bizim kanunlarla onlarınki aynı zaten kanunları İsviçreden almışız. Fakat uygulamada kontrol tam. Onlar kanunlarla yönetilirken bizler örf adetlerle yönetiliyoruz. Asıl mesele bu bence. Ayrıca da bu paraya çinde bile böyle bir silahı zor üretebilirler ülkemizde nasıl üretip nasıl kar ediyorlar hayretler içersindeyim.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
hocam şu satış rekoru kıran ax42 diye bir tüfek var kapıda ödemeli
zibil gibi satılan.

onu mesela torun silah 110-120 liradan satıcıya veriyormuş
satıcıda 300-350 ye gazlıyormuş.
yeni öğrendim. diyorum 120 liraya tüfek mi olur. çıkar namluyu geri kalan
parçaları alamazsın o fiyata.

işte ax 42 bu. bunu satıcı torun silahtan 120 liraya alıyormuş.
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Emin KOÇAK

• Müdavim Üyemiz
İnternet sitelerinden, face ve twitden açık açık satan bu kişiyi savcılarımız, Polisimiz ve Jandarmamız neden görmüyor? Kapıda teslim ruhsatsız! ama ruhsatlı yasal avcı en ufak bir yanlış yapsın anında ağır ceza mahkemesine kadar gidiyor. Bu durumlara yuh diyorum o kadar. >:(
Emin KOÇAK
1953 ANKARA
Uyum fikirlerin ortak olduğu yerde geçerlidir,
Uyum yoksa fikirler çatışıyor demektir.

Çevrimdışı Murathan VAR

• *
Buyrun efendim buyurun tüfeğe buyrun.

Avcıların sorunları neden çözülmüyor;
şu fotolardaki tüfeklere yapılan beğeni ve paylaşımlara bir bakın işte nedeni !!!!

Diğer yandan avcılar için emek veren insanların yazılarına yapılan beğeni ve yorumlara bakın,
bu her yerde böyle :(
Yazık :(

Çevrimdışı Kadir TANYILDIZI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Geçen sene facebook'tan tabanca satan birisine denk geldim görüştüm,bildiğin imal edip satıyor adam.
Buraya konusunu açtım linkini verdim neler yapabiliriz diye,buradan bile özelden olsun,konuya yazan olsun uğraşma değmez gibi şeyler söylendi.Birkaç gün sonra telefonuma gelen bir mesajda güvenlik görevlisi olduğunu tahmin ettiğim biri kişiyi bulmaya çalıştıklarını ancak zor olduğunu söyledi ve teşekkür etti.Satış yapan adam konuşmamızdan sonra hesabını dondurdu ve öylece kaldı. Sonunda ne oldu bilmiyorum ancak üstüme düşeni eksikte olsa yapmış gibi hissettim.
Şimdi bizler vergisini veren,av kurallarına olanca saçmalığıyla uyan bireyler olarak yeterli hassasiyeti göstermiyorsak elbette birileri alır da satar da.
Haberlerdeki pompalı dehşeti başlıklarındaki tüfekler bunlar,ben hiç Benelli M4 ile banka soyan,karısını vuran,trafikte adam öldüren bi habere denk gelmedim,hep bu maganda silahları.
Bu tür konularda bizler avcı olarak zan altında kalıyoruz dolayısıyla en çok hassasiyeti bizim göstermemiz lazım.

Böyle silahlar el altından satıldıkça,ne ölüm zor ne yaşam kolay.
1993 ERZİNCAN

The following users thanked this post: Tamer YİĞİT

Çevrimdışı Ünal SAYGILI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
güzel ülkemin güzel insanları ne bileyim yazık insanlara huğlu ve üzümlü çini geçmiş durumda her merdiven altında her ev altında atölye var bunlara bi standart getirilmeli ve bu kadar alenen kaçak silahları piyasaya sürememeli ne yazıkki sürüyoelar her yerde reklam yapıyorlar ve kimse siz ne yapıyorsunuz diye de sormuyor
o 300 500 ne alınan tüfeklerde ne kadar sağlıklı o da tartışılır hiç bir avcı o tüfekleri bedava verseniz almaz diye düşünüyorum yanlışsam söyleyin
1974-Marmaris
muğla
angaralı

Çevrimdışı Ahmet YILDIZ 34

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Vallahi EMNİYET utansın böyle bir yasa dışı satışa göz yuma yuma izin verdiği için. yarın öbür gün bu yasa dışı tüfeklerin namluları emniyete dönecek farkında değiller.
1979 Istanbul

Çevrimdışı Oğuzhan EKİCİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
güzel ülkemin güzel insanları ne bileyim yazık insanlara huğlu ve üzümlü çini geçmiş durumda her merdiven altında her ev altında atölye var bunlara bi standart getirilmeli ve bu kadar alenen kaçak silahları piyasaya sürememeli ne yazıkki sürüyoelar her yerde reklam yapıyorlar ve kimse siz ne yapıyorsunuz diye de sormuyor
o 300 500 ne alınan tüfeklerde ne kadar sağlıklı o da tartışılır hiç bir avcı o tüfekleri bedava verseniz almaz diye düşünüyorum yanlışsam söyleyin

Merhaba Ünal Bey,

Söyledikleriniz bir kısmına katılıyorum. katılmadığım nokta ise Huğlu'dur. Araştırmadan lütfen kasaba ve firma ismi vermeyiniz. Huğlu'da toplam Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi dışında 10 özel şirket vardır. Bu şirketler, emin olun bu tip satışlardan sizden daha da çok rahatsızdır. Bilgi konusunda bizler burada sektörün içinde olduğumuz için sizlerden bir adım daha öndeyiz. Bunların bir standartı vardır ama maalesef uygulanmamaktadır. TSE nin vermiş olduğu namlu boyu 457,2mm. dir. Bunun altında yapılan ölçülerin hepsi standart dışı olduğu gibi YASAKTIR.
Bu tip üreticilere ve satıcılar yakalandıkları zaman sadece para cezası kesilmektedir. Bahsi geçen o fiyattaki tüfeklerin maliyeti hesaplanırken yakalanırım korkusundan dolayı alacağı cezayı da içine eklerler. Yakalanmaz ise hepsi kar dır.

Bizler işimizi yasal çerçeve içinde yaparken bu tip konular hakkındaki şikayetlerimizi buraya yazmaya kalksak sayfalar yetmez. Siz avcı arkadaşlardan tek isteğimiz bütün yerli firmaları aynı kefeye koymamanızı isteriz.

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Onlar kanunlarla yönetilirken bizler örf adetlerle yönetiliyoruz. Asıl mesele bu bence.

tam olarak aklımı okumuşsunuz. halkımızın kalite kriteri kalitesizlik. silaha popüler bir ilgi var ama çoğu silahtan hiç de birşey anlamaz. adam havaya sıkıyor ama attığı silahtan kendi de korktuğu için sıktığı yere bakamıyor. tiplerini ...  :-X :-X :-X

girsen,ardeşen , rizede kaçak tabanca yapıp satan sürüyle insan var. 36 numara fişek atan toplu tabanca bile yaptılar.
konyada namnular 30 cm nin altına inmiş.yasal namnu boyu değişti de bizim mi haberimiz yok.
« Son Düzenleme: 31 Mart 2016, 10:23:53 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

The following users thanked this post: Ünal SAYGILI

Çevrimdışı Abdulkadir DOĞRU

• Müdavim Üyemiz
  • GOOSE,DUCK,HUNTER . KODOBAY
Arkadaşlar elinize sağlık güzel konulara değinmişsiniz.
Ama çoğumuzun bilmediği bir noktaya değinmek isterim.
Namlu boyu 47 CM den kısa pompalı otomatik yani TSE standardı dışındaki tüfeklerin bulundurulmasının cezası 90 veya 100 TL idari para cezasıdır.
Ancak yapan ve satan kişilerin idari yaptırımı 3800 TL ile 38000 TL dir veya 3 veya 5 yıl hapistir.
Bende derim ki emniyet iç işleri bakanlığı bu mevzuatı bilmeyen veya uygulamayan hakim ve savcılar utansın.
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

The following users thanked this post: Ünal SAYGILI

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
47 cm altı namnulu  tüfek bulundurmanın  ateşli silahlar kanununa mualafet suçu olduğunu ve ruhsat iptali , sonsuza kadar verilmemesi olduğunu sanıyordum.
1978-İZNİK

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Güzel haber... burada paylaştığımız fotolardaki bir kaç tüfek de ele geçirilmiş görünüyor Kırklareli Emniyet Müdürlüğü ve Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü ne teşekkür ederiz diğer illerde aynı duyarlılık gösterilmesi dileği ile...

Silahlar kargodan takip ‘sosyal medyadan’

Lüleburgaz polisi, internet ve sosyal paylaşım siteleri üzerinden kargo firmaları aracılığı ile faturası ve ruhsatı olmadan alınan silahlar için harekete geçti.
Lüleburgaz # 18 Mayıs 2016 Çarşamba 07:00

Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri,  bundan yaklaşık 2 ay önce başlattıkları çalışmayla internetten ruhsatsız av tüfeği alan kişileri sosyal paylaşım siteleri üzerinden tespit etti.
Polis ekipleri, tespit ettikleri kişilerin internetten aldıkları tüfekleri kargo şirketlerine geldiği sırada ele geçirdi.

BİR KISMI OLAYLARDA DA KULLANILMIŞ

Lüleburgaz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği çalışmalarını tamamlayarak, dün bir kısmı daha önce olaylarda kullanılmış olan, tamamı internetten alınmış ruhsatsız 13 pompalı tüfeği dün sergiledi.
Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından; ‘Yivsiz av tüfekleri ruhsata tabidir. Yivsiz av tüfeği satın almak için Emniyet Müdürlüğü aracılığı ile Tüfek Satın Alma Belgesi düzenlemesi, düzenlenen belge ile av tüfeği satın alınması gerekmektedir. İnternet, sosyal paylaşım siteleri üzerinden kargo firmaları aracılığı ile kapıda ödeme yöntemi ile faturası ve ruhsatı olmadan gönderilen silahlar, 2521 sayılı kanuna aykırı olmaktadır. Ayrıca internet üzerinden satın alınan ruhsatsız av tüfekleri standart dışı olduğu için kullanılması güvenliğiniz açısından sakıncalıdır’ bilgisi paylaşıldı.
Bu silahları alan vatandaşların da mağdur olduğunu hatırlatan ekipler, internetten bu konuda herhangi bir alışveriş yapılmaması konusunda vatandaşları uyardı.

Kaynak :
Çınar TÜRKMEN
http://www.gorunumgazetesi.com.tr/haber/31387/silahlar-kargodan-takip-sosyal-medyadan.html

Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK, Abdullah ŞAHİN 07