Gönderen Konu: 5 aylik kurzhaar  (Okunma sayısı 1229 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Müsabir LETİFLİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
5 aylik kurzhaar
« : 08 Nisan 2016, 15:07:25 »
Iyi günler 5 aylik kurzhaarimin yaninda tavuk kümeside var yani tavuklarla iç içe.bu durum ilerde sorun olurmu?yani av yapmasında filan sorun olurmu?vereceyiniz bilgiler icin şimdiden teşekkürler.
1990-Azerbaycan

Çevrimdışı Mustafa AYDIN 54

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
Ynt: 5 aylik kurzhaar
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2016, 23:05:53 »
Müsabir kardeşim tavuklarla iç içe olması avını etkilemez. Ben çok sayıda köpek yetiştirdim tavuklarla birlikte, hiçbir zararını gormedim yanlız eğer kümesle kulübe bitişikse tavuklardan bit geçer köpeğine, başka bir zararı olmaz. Selamlar.

Mustafa AYDIN Sakarya 1973

• Franchi Affinity y.oto. 71
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda
Mustafa AYDIN  1973 SAKARYA

The following users thanked this post: Müsabir LETİFLİ

Çevrimdışı Müsabir LETİFLİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2016, 10:41:22 »
Deyerli Bilginiz icin minnettarim
1990-Azerbaycan

Çevrimdışı Berşan UÇAR

• *
« Yanıtla #3 : 22 Nisan 2016, 14:00:23 »
Aynı durum bizde de var.Pointeri tavuklarla birlikte serbest bıakıp büyüterek tavuklara bir şey etmez diye beklerken ve hatta küçücükken beraber yatan köpek sonra oyun oynamaya başlayıp tavuğu kanatınca başladı oyunla karışık boğmaya ve şu anda ayırıp bağladık ama tavukları görünce ferma veriyor.Bize arkadaşlar yakın tutun ama erişemeden büyüsün oyun zamanı geçince bir şey yapmaz diyorlar.Daha önceleri av köpeklerimden bizim tavukların arasına başka komşunun tavuğu girince onları kovalayıp duvardan atlatan köpeklerim olmuştu.Bana kalırsa köpekten köpeğe değişiyor tavukla geçinme ama ava kesinlikle zararı yok diyebilirim.Hatta görmesi sahiplenmesine veya sosyalliğine olumlu katkı sağlar.
Mehmet Berşan UÇAR
1977-Osmaniye
İlahi Azrail, Sen adamı öldürürsün!!![img=http://s5.postimg.org/ot7rd4lab/Foto_raf_0045.jpg]

The following users thanked this post: Müsabir LETİFLİ