Gönderen Konu: Köpeğim elimi, ayağımı ısırıyor  (Okunma sayısı 18212 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ÖZDEMİR

• *
Köpeğim elimi, ayağımı ısırıyor
« : 27 Nisan 2010, 08:23:01 »
Merhaba arkadaşlar konuyu doğru yere mi açıyorum bilmiyorum forumu araştırdım ama en mantıklı yer burası geldi.
köpeğim 72 günlük (2 ay 12 gün) köpeğimi sevmeye kalkınca hemen ağzını açıyor ve ellerimi gevelemeye başlıyor, ellerimi çekersem hemen pantolonumun paçasından tutuyor ve asıltmaya başlıyor ya da ayakkabı giydiysem bağcıklarnını tutuyor terlik giydiysem ayak parmaklarımı ısırmaya çalışıyor bu huyundan nasıl vazgeçirebilirim. Bu yaptığı davranış normal bir davranış mı? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
Ahmet ÖZDEMİR
1984-Denizli

Çevrimdışı Halil ARIK

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Köpeğim elimi, ayağımı ısırıyor
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2010, 08:57:09 »
Benim köpeklerimde 40 günlük aynı şeyi onlarda yapıyor oyun oynamaya çalışıyorlar yada üstünlük gösterme çabası galiba ben yaptıklrında onları yatırıyorum biraz elimle bekletiyorum sonra kendi aralarında aynı şeyi yapıyorlar. Ona sahibi olduğunuzu ondan daha güçlü olduğunuzun anlaması sağlayın tabi bu benim fikrim tecrübeli abiler ustalar ne yazacak onlarında görüşünü almanızda fayda var
halil arık
1984 afyonkarahisar
5464458072
Türk`ü,Türklüğü,Vatanı sevmek faşistlikse, Hitler yanımızda komünist kalır..

Çevrimdışı Rıdvan KOCATAŞ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2010, 09:05:54 »
Hafiften bi şaplak vurun ve hayır diye sertçe uyarın. Size üstünlük sağlamaya çalışıyor kesinlikle taviz vermeyin. Elinizi kemirtmeyin hiçbir zaman. Anında vazgeçecektir, belli bir zaman sonra tamamen bırakacaktır

Rıdvan KOCATAŞ - 0545 464 4805
1980 Antalya - İkamet  ISPARTA

Çevrimdışı Bülent PEKPAK

• *
« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2010, 11:02:27 »
Bence dişleri kaşınmasından ve oyun oynama isteginden kaynaklanıyor bu durum bende aynı şeyleri yaşadım daha sonradan bırakıyor.dişleri için iri bi kemik kaynatıp verin,onunla oynasın daha o bi bebek aşırıya kaçarsa kulağını hafif çekin ve hayır komutuyla kızın ama mutlaka yaptığı anda uyğulayın ,Köpeklerde istemediğiniz şeyi eylemi yaptığı anda kızın 2.3 dakika sonra yaparsanız siizn neden kızdığınızı anlamayacaktır.sakın ve sakın dövmeyin sadece kulğını çekin ve Hayır diyin tabi sert bi ses tonuyla.
Bülent PEKPAK
1978 KÜTAHYA

Çevrimdışı Vet.Hekim Kaya GİRAY

• *
« Yanıtla #4 : 27 Nisan 2010, 11:20:39 »
ahmet kardeşim bu yaşta köpeklerde çok normal olan bir davranıştır ve oyun maksatlı yaptığı bir eylemdir büyüdükçe geçecek normal bir davranış
Kaya GİRAY(Veteriner Hekim)
1982 (İnegöl/BURSA)
05365548350

Çevrimdışı Ahmet ÖZDEMİR

• *
« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2010, 13:05:04 »
Cevap veren bütün arkadaşlarıma çok çok teşekkürler.
Ahmet ÖZDEMİR
1984-Denizli

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2010, 13:29:06 »
manda derisinden yapma kemiklerler işe yarar...1 yaşına kadar bu kemikleri tavsiye ederim..büyüdükçe kemiklerde büyümeli,agız ve diş saglıgı aynı zamanda diş ve çene  yapısı için çok önemli,birde balkonunuzdaki terasınızdaki bahçenizdeki eşyalara ayakkabılarınıza zarar vermez...dişleri kaşınmaya başladıkça herşeyi kemirmeye başlarlar...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Gökhan ERTEN

• *
« Yanıtla #7 : 27 Nisan 2010, 14:42:47 »
OYUNA ÇOK DÜŞKÜN HERHLADE...ONDANDIR İLERİDE VAZGEÇER UMARIMM.
Gökhan ERTEN
1985-Isparta

Çevrimdışı Ahmet ÖZDEMİR

• *
« Yanıtla #8 : 06 Mayıs 2010, 19:32:11 »
Arkadaşlar köpeğimi ensesinden tutup sarsıyorum hatta bi iki şaplakta atıyorum ama ısırma huyundan hala vazgeçmedi. bu huyundan nasıl vazgeçireceğim lütfen yardım...
Ahmet ÖZDEMİR
1984-Denizli

Çevrimdışı Vet.Hekim Kaya GİRAY

• *
« Yanıtla #9 : 06 Mayıs 2010, 19:59:43 »
ahmet kardeşim köpeğüin oyun için elini ısırıyo lütfen büyümesini bekle dişleri değişip köpeğin yetişkinliğe girmeye başladıkça bu huyu geçecektir birde önüne kemirmesi için yiyemeyeceği kadar büyük bir kemik at
Kaya GİRAY(Veteriner Hekim)
1982 (İnegöl/BURSA)
05365548350

Çevrimdışı Ahmet ÖZDEMİR

• *
« Yanıtla #10 : 06 Mayıs 2010, 20:04:22 »
cevabınız için sağolun kaya bey. üzerime atlıyor bir iki defa tokatladım ama içimde acıyor. tenis topu oyun oynuyoruz topu geri getirdiği için başına götürdüğümde elimi hemen ağzını açıp elimi ısırmaya çalışıyor ya da pantolonumun paçasından yakalayıp asıltıyor. ayak topuklarımdan ısırıyor.
Ahmet ÖZDEMİR
1984-Denizli

Çevrimdışı Erdoğan KAPUCU

• *
« Yanıtla #11 : 06 Mayıs 2010, 20:54:59 »
arkadaşım köpeğine kesinlikle elinle vurma apotta sıkıntı yaşayabilirsin zamanla oyunu bırkır meraklanma saygılar
Erdoğan KAPUCU
1965-Karabük

Çevrimdışı Dr.Onur ŞEREFHANOĞLU

• *
« Yanıtla #12 : 07 Mayıs 2010, 15:36:13 »
Ensesinden tutup sarsmana rağmen devam ediyorsa muhtemelen neden sarsdığını anlamıyor,kulağını başparmak ve işaret parmaklarının tırnakları arasına al,bütün gücünle sık ve sağa sola salla bunu yaparkende sert bir şekilde hayır diye bağır,köpeği biraz miyaklatacak şekilde acıtman lazım.Emin ol birkaç defa tekrarladıktan sonra birdaha canının yakmana gerek kalmıcak,sadece hayır diye bağırman yeterli olucak.ayrıca bu şekilde hayırıda öğrenecek ve istenmeyen bir hareket yaptığında hayır diyerek bıraktırabilirsin.
Dr.Onur ŞEREFHANOĞLU
0 Rh + 1978 BOLU

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı Faruk ÖSTLÜER

• Müdavim Üyemiz
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....
« Yanıtla #13 : 07 Mayıs 2010, 20:46:57 »
Köpeginiz muhtemelen lider ve asi bir köpek olacak mutlaka liderligi kurmanız gerekecek
Faruk ÖSTLÜER MANİSA 1980 0535 563 09 87

image hosting

Çevrimdışı Serkan ÇAKAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 07 Mayıs 2010, 21:24:06 »
manda derisinden yapma kemiklerler işe yarar...1 yaşına kadar bu kemikleri tavsiye ederim..büyüdükçe kemiklerde büyümeli,agız ve diş saglıgı aynı zamanda diş ve çene  yapısı için çok önemli,birde balkonunuzdaki terasınızdaki bahçenizdeki eşyalara ayakkabılarınıza zarar vermez...dişleri kaşınmaya başladıkça herşeyi kemirmeye başlarlar...
serkan çakar 1979 MERZİFON / AMASYA
05423436587