Gönderen Konu: Huğlu yeni 2015 modelleri ALINTI  (Okunma sayısı 56200 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
Ynt: Huğlu yeni 2015 modelleri ALINTI
« Yanıtla #100 : 14 Nisan 2015, 00:25:19 »
Bu işte...

Eyv :) İbrahim bey

Yorumlarınızın hedefini hem kendim de beğenip hem biraz da tam algılanmadığını düşündüğümden asıl meramınıza bir projeksiyon yapmak istedim.Olumlamanıza da memnun oldum.Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2015, 00:41:37 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Tevfik GÜN

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #101 : 14 Nisan 2015, 00:58:01 »
Sanayi devrimini ıskalamış bir milletin evladı olarak, görüyorum ki sadece sanayideki ve mühendislikteki gelişmeleri kaçırmakla kalmamış kafa yapısı ve bakış açısı olarakta sanayi devrimini ıskalamışız en acı olanda bu.İnşallah bu makas fazla açılmadan zihinsel devrimi gerçekleştiririz yoksa bu tartışmalar yıllarca devam edip gidecek.

1978 Eğirdir-Isparta

The following users thanked this post: Osman DÖŞLER, İbrahim AYSU, Mustafa GÖNEN

Mert YILMAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #102 : 14 Nisan 2015, 08:41:27 »
Arkadaşlar bu sene en çok yeniliğe Huğlu gitmiş resimlerden görüldüğü gibi. monoblok tek başlık olmuş çifteler , çalışma sistemi süperpozeler ile aynı olmuş görünüm daha kibarlaştırılmış. ejektör yok evet ama yazılara bakıldığında koskoca Huğlu 1 ejektör yapmıyor diye çiftelerine beceriksiz yapılmış yahu . bu sene Huğlu kadar çeşit yapmayan diğer yerli üreticilere de bu işi bilmiyorlar ve tüfek yapmasından anlamıyorlar demekmi gerekir bence haksızlık olur diye düşünüyorum. bizler az para ile çok şey almayı her zaman hedefliyoruz. İthal markalar ile kıyaslamak mantıklı gelmiyor bana . bu neye benzer 30.000 TL araba ile 100.000 TL arabanın otobana çıkarıp hadi kapışalım demeye :)) Ben şuan yerli malı olan ATA kullanıyorum tüfeğimin boyası soyuldu şimdi ATA için ne kadar beceriksiz bir firma kardeşim bir tüfeği bile adam gibi boyamamışlar demek gerekiyor o zaman. Geçen sene fuar da standları dolaştık arkadaşlar ile Huğlu da 1000 TL de tüfek gördük 20.000 TL de gördük. Bugün koyalım cebimize 1500 TL gidelim winchester Beretta almaya dükkan sahibi yüzü ile gülmez bize emin olun :)) Huğluda bütün serilerini bence 4000 - 5000 TL den başlatsa ejektör değil her namluya adam bile koyar boş kovanı atması dolu kovanı koyması için . fuarı bekliyoruz 4 gözle bakalım hangi firma ne tür yenilikler yapmış ürün yelpazesini genişletmiş .YABAN TV de İWA fuarında diğer firmalarda birşey göremedik adam akıllı. çoğu firma 1 otomatiğe odaklanmış sadece otomatik tüfek üzerinde yenilik yapıyorlar oda görsel olarak . diğer firmaların ne çiftesi nede pozesi bu kadar gündemde ve bu kadar çeşit sunuyor kullanıcıya. ben bile bu tüfekleri gördükten sonra kendi tüfeğimi satıp Huğlu GX almayı düşünüyordum fakat tam kararımı fuarda vereceğim. çifteler kalem gibi yapmışlar.

The following users thanked this post: Yasin AKTAŞ, Talat YILMAZ 46

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #103 : 14 Nisan 2015, 09:47:00 »
Mert Bey,

Monoblok (monobloc) ifadesi başlıklar (kubuz, receiver) için değil, namlular için kullanılır silahlara ait terminolojide. Monobloc denildiği zaman da, en ucuz, en alt seviye tüfekler akla gelir. Huğlu'nun tüfekleri, önceki modeller de dahil, zaten "monobloc"tu , yani en ucuz metodla üretiyordu tüfeklerini. Yeni tüfeklerinin tamamı da yine "monobloc". Değişen bir şey yok.

Kubuz (receiver) tarafında Browning, Monolock Hinge denilen , namluyla kubuzun temas yüzeyini ve mukavemeti artıran, aynı zamanda profil seviyesini düşüren özel bir tasarımı sunmuştu. Bunun adı, Monobloc değil, "Monolock". Ancak o terim de Browning tarafından özel olarak kullanılmıştı Cynergy tüfeklerinde. Kelimeler birbirine benziyor ama tamamen farklı ve ayrı şeyler. "Sizinkiler" karıştırmış olabilir.

Azıcık daha okuyup öğrenseler keşke... Bir de böyle, yanlış kullanılan terim ve terminolojiler, bir de İngilizce olarak kullanarak,  Türk avcısına yenilik, radikal değişiklik diye sunulmaya çalışılmasa keşke.

Türk avcısı, eskisi gibi, "önüne ne konursa onu yer" durumda değil artık.

Arkadaşlar bu sene en çok yeniliğe Huğlu gitmiş resimlerden görüldüğü gibi. monoblok tek başlık olmuş çifteler , çalışma sistemi süperpozeler ile aynı olmuş görünüm daha kibarlaştırılmış. ejektör yok evet ama yazılara bakıldığında koskoca Huğlu 1 ejektör yapmıyor diye çiftelerine beceriksiz yapılmış yahu . bu sene Huğlu kadar çeşit yapmayan diğer yerli üreticilere de bu işi bilmiyorlar ve tüfek yapmasından anlamıyorlar demekmi gerekir bence haksızlık olur diye düşünüyorum. bizler az para ile çok şey almayı her zaman hedefliyoruz. İthal markalar ile kıyaslamak mantıklı gelmiyor bana . bu neye benzer 30.000 TL araba ile 100.000 TL arabanın otobana çıkarıp hadi kapışalım demeye :)) Ben şuan yerli malı olan ATA kullanıyorum tüfeğimin boyası soyuldu şimdi ATA için ne kadar beceriksiz bir firma kardeşim bir tüfeği bile adam gibi boyamamışlar demek gerekiyor o zaman. Geçen sene fuar da standları dolaştık arkadaşlar ile Huğlu da 1000 TL de tüfek gördük 20.000 TL de gördük. Bugün koyalım cebimize 1500 TL gidelim winchester Beretta almaya dükkan sahibi yüzü ile gülmez bize emin olun :)) Huğluda bütün serilerini bence 4000 - 5000 TL den başlatsa ejektör değil her namluya adam bile koyar boş kovanı atması dolu kovanı koyması için . fuarı bekliyoruz 4 gözle bakalım hangi firma ne tür yenilikler yapmış ürün yelpazesini genişletmiş .YABAN TV de İWA fuarında diğer firmalarda birşey göremedik adam akıllı. çoğu firma 1 otomatiğe odaklanmış sadece otomatik tüfek üzerinde yenilik yapıyorlar oda görsel olarak . diğer firmaların ne çiftesi nede pozesi bu kadar gündemde ve bu kadar çeşit sunuyor kullanıcıya. ben bile bu tüfekleri gördükten sonra kendi tüfeğimi satıp Huğlu GX almayı düşünüyordum fakat tam kararımı fuarda vereceğim. çifteler kalem gibi yapmışlar.
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Mustafa GÖNEN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #104 : 14 Nisan 2015, 10:04:21 »
Bilindiği üzere ülkemizde daha önce 7 pimli gayet güzel bir çifte yapmayı hayal edip bunu başarmış ustalarımız mevcut.Sadık AKDAŞ gibi.sadece idealini gerçekleştirmek için bile olsa bunu başarmış.kendisini tebrik ediyorum.bu arada o tüfeğide satışa çıkarmış 10000 tl gibi bir rakam istiyordu.Daha sonra Akus la ortak çalışmışlar ve her ne kadar belirli bir kesime hitap etselerde yine güzel çifteler üretmişlerdi.Ülkemizde malesef av kültüründen çok öldürme dürtüsüyle dolaşan bir sürü eli silahlı olunca daha az işçiliğe sahip seri üretim ucuz   y oto furyası patladı.bu gün y oto tüfek üretmeyen firma yok neredeyse.Ancak sadece çifte üretebilecek cesarette firmada yok malesef.HUĞLU çok ortaklı bir kooperatifti bildiğim kadarıyla.tekil şahısların maddi olarak cesaret edemiyeceği yenilikleri yapabilecek güce de sahip olmanın avantajı da var ellerinde.Ne hikmetse bunu pek başaramıyorlar.avcımızın zihnindeki sağlam ama ağır imajına zarif estetik gibi göze de hitap eden kavramları da eklemesinin zamanı geldi de geçti bile.yoksa firmayı eleştirimiz kötülüğünden değil daha da iyi şeyler yapabileceğine olan beklentimizden...!!
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Mert YILMAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #105 : 14 Nisan 2015, 10:49:58 »
kardeşim siz  nedenbahsediyorusunuz  adamlar amerika pazarında CZ-USA  ya  ayrıca Çek Cumhuriyeti CZ-UB  ye tüfek yapıyorlar  de. HUĞLU markası USa da  en çok bilinen 3. türk markası lassa beko ve huğlu geliyor de. Ayrıca www.shotgunworld.com sitesine ki bu site usa nın en büyük avcı forum sitelerinden birisi, bir bakın derim adam 103D modeli ki  CZ-USA da canvasback diye geçiyor. namlu test atışı yapıyor 42.000  fişek bitirmiş tek iğne değiştirmiş. ve huğlu o forumda en çok konuşulan 2. topic. Silah pazarının   duayen merkezi USA dır ve HUĞLU ile ilgili neler konuşulduğu ortada. İngilizcesi olan girsin baksın. Burada kuru laf kalabalığına gerek yok. adam hala atış yapıyor o tüfekle  namlu hala sağlam.biraz araştırmacı olun arkadaşlar. USA bakın bir . hangi türk firmasının adı var. 

de kes at

Shotguns and more Shotguns! ShotgunWorld.com is your best source for Remington, Beretta, and...
www.shotgunworld.com

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #106 : 14 Nisan 2015, 10:52:46 »
Mert Bey, bu metni bir başkası yazmış olabilir mi ?

kardeşim siz  nedenbahsediyorusunuz  adamlar amerika pazarında CZ-USA  ya  ayrıca Çek Cumhuriyeti CZ-UB  ye tüfek yapıyorlar  de. HUĞLU markası USa da  en çok bilinen 3. türk markası lassa beko ve huğlu geliyor de. Ayrıca www.shotgunworld.com sitesine ki bu site usa nın en büyük avcı forum sitelerinden birisi, bir bakın derim adam 103D modeli ki  CZ-USA da canvasback diye geçiyor. namlu test atışı yapıyor 42.000  fişek bitirmiş tek iğne değiştirmiş. ve huğlu o forumda en çok konuşulan 2. topic. Silah pazarının   duayen merkezi USA dır ve HUĞLU ile ilgili neler konuşulduğu ortada. İngilizcesi olan girsin baksın. Burada kuru laf kalabalığına gerek yok. adam hala atış yapıyor o tüfekle  namlu hala sağlam.biraz araştırmacı olun arkadaşlar. USA bakın bir . hangi türk firmasının adı var. 

de kes at

Shotguns and more Shotguns! ShotgunWorld.com is your best source for Remington, Beretta, and...
www.shotgunworld.com
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2015, 10:56:35 Gönderen: İbrahim AYSU »
1978 - Istanbul

Mert YILMAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #107 : 14 Nisan 2015, 11:12:16 »
başkasımı yazacak . Allah aşkına güldürmeyin beni yahu . sizin dedikleriniz de bu anlam çıkıyor bende sizin yazdılarınıza göre bir metin yazdım . yani bakıyorum da hep bir yönlendirme var gibi yazılarınız da . normal bir avcı gibi olun lütfen . ingilizce terimleri bırakın . bizler normal kullanıcılarınız anlayacağımız dilden anlatmanızı bekliyoruz fakat siz hep değişik terimler kardeşim biz anlamıyoruz. sanki siz ona sen bunu de diğeri ona sende bunu de gibi geliyor yazılarınız. biraz avcı olun .

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #108 : 14 Nisan 2015, 11:13:45 »
Ben "biraz" avcıyım zaten Mert Bey.

başkasımı yazacak . Allah aşkına güldürmeyin beni yahu . sizin dedikleriniz de bu anlam çıkıyor bende sizin yazdılarınıza göre bir metin yazdım . yani bakıyorum da hep bir yönlendirme var gibi yazılarınız da . normal bir avcı gibi olun lütfen . ingilizce terimleri bırakın . bizler normal kullanıcılarınız anlayacağımız dilden anlatmanızı bekliyoruz fakat siz hep değişik terimler kardeşim biz anlamıyoruz. sanki siz ona sen bunu de diğeri ona sende bunu de gibi geliyor yazılarınız. biraz avcı olun .
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #109 : 14 Nisan 2015, 11:25:54 »

Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. Eline tüfeği alıp ava çıkmakla mı oluyormuş bu işler? zaten yıllardır bu bilgisizlik yüzünden millete dandik silahları giydirdiler hala avcı dilinden bahsedin diyosunuz bir tüfeğin teknik detaylarını bilmek öğrenmek ne gibi bir olumsuzluk kazandırır ki insanlara ?
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2015, 11:30:20 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Ersin BAHAR

• *
« Yanıtla #110 : 14 Nisan 2015, 11:35:14 »
Bu kadar MARKA FANATİĞİ olmaya ne gerek var? Mal ortada. HUĞLU 30 yıl önce ürettiği silahları bile üretemiyor artık. 1970'li yıllarda üretmiş olduğu Sentetien Namlu'lu bir çiftesini gördüm geçenlerde, arkadaşa babasından miras kalmış. Şimdiki ürettiği tüfeklerden estetik, denge ve ağırlık olarak kat be kat üstün. Evet yabancı markalar (Beretta, Benelli v.s.) ülkemizde vergi ve marka değeri nedeniyle olması gerektiğinden (3.500 - 4.000 TL bandı) daha fazla fiyatlara satılıyor. Huğlu'da aynı kalitede tüfek üretsin millette iyi mal kullansın, fiyatlarını da biraz üst seviyelere çeksin kimse itiraz etmez herhalde.
Huğlu'nun yeniliklerinden ve sıçramalarından millete gınağı geldi. Sonuçlar ortada HUĞLU NİTRO BEAST. bu tüfeği alıp da fabrikaya göndermeyen kalmadı herhalde.
Ersin BAHAR
1983 mersin

The following users thanked this post: Mustafa GÖNEN

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #111 : 14 Nisan 2015, 11:44:07 »
bende huğlu eagele kullanacısıyım  daha ejektörlü modelini göremedik  bakalım kaç yıl sonra görebileceğiz merak ediyorum  :)
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, batsas 121h poze, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #112 : 14 Nisan 2015, 11:44:15 »
Burada yazıya nokta konulmuş,

Sanayi devrimini ıskalamış bir milletin evladı olarak, görüyorum ki sadece sanayideki ve mühendislikteki gelişmeleri kaçırmakla kalmamış kafa yapısı ve bakış açısı olarakta sanayi devrimini ıskalamışız en acı olanda bu.İnşallah bu makas fazla açılmadan zihinsel devrimi gerçekleştiririz yoksa bu tartışmalar yıllarca devam edip gidecek.

Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #113 : 14 Nisan 2015, 11:51:12 »
İbrahim Cortesi den cevap geldi mi ?

ısrarla iste yoksa yanına gidelim. :)
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Aycan AY

• *
« Yanıtla #114 : 14 Nisan 2015, 12:03:31 »
Bu tip forumlarda tahammül edemediğim, dolayısıyla, sevdiğim halde  konulara müdahil olmaktan uzak durma sebebim üslup sorunudur. Maalesef bu güzel konuda da bu sorun baş göstermiş. Yine de dayanamayıp, bilmeyen arkadaşlar için bir ekleme yapmak istiyorum; Huğlu Av Tüfekleri Kooperatif'i 2002 yılına kadar ejektörlü çifte üretmiştir. Selamlar...
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2015, 12:18:16 Gönderen: Aycan AY »
Aycan AY
1965- ADANA

The following users thanked this post: Yasin AKTAŞ

Çevrimdışı Metin ŞAHİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #115 : 14 Nisan 2015, 12:13:06 »
huğlu yeni model cıkarmış.konu nereye geldi eleştiriler tartışmalar birbirinize hakaret noktasına geldi.daha görüntüdeki resimler 2015 modelleri olup olmadıgı bile belli değil yeni modeller fuarda görücüye cıkacak diye biliyorum.

resim yükle
                 ♥  ♥  ♥ Metin Şahin ♥  ♥  ♥
                   ♥  ♥  ♥ 1977 -  BOLU  ♥  ♥  ♥

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #116 : 14 Nisan 2015, 12:24:28 »
:) Yok abi henüz ...

İbrahim Cortesi den cevap geldi mi ?

ısrarla iste yoksa yanına gidelim. :)

1978 - Istanbul

Çevrimdışı Metin ŞAHİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #117 : 14 Nisan 2015, 12:39:05 »
şuan burda bir anket yapılsa silahınıza ne kadar para verdiniz diye eminim ortalama 1500 civarı cıkar.yani türk avcısının alım gücü bu rakamlarda büyük firmalarda bu rakamlarda yapabileceginin en iyisini yapmaya calışıyor. avpupanın önde gelen firmalarına 1500 civarı bir silah yapın desen ancak kurusıkı yaparlar.maliyet önemli değil yeterki avrupa standartlarında bir silah yapsınlar.onlarla rekabet icinde olsunlar derseniz. o silahın türkiyede pazarı yok bir cok kişi bıldırcın vurmaya o kadar para verip zaten almaz.aldıgım silah dayanıklımı avda beni yarı yolda bırakmıyorsa.gördüğüm hedefi vuruyorsa benim icin en iyi silah odur.

resim yükle

The following users thanked this post: Yasin AKTAŞ

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #118 : 14 Nisan 2015, 12:57:48 »
1500 TL'ye bu kadar olur, kısmen doğru .

Ancak, "100 yıllık birikim" diye pazarlaması yapılan firmanın, hiç mi üst segment bir şeyler üretebileceğiyle ilgili en ufak bir emare olmaz ? Bir konsept ürün dahi olsa, ortaya üst segment bir şey konulamaz ?

"100 yıllık birikimle ortaya koyduğumuz tüfek bu" diye, 1500 TL'lik tüfeğe 5 no ağaç + kubuza gravür yaptırtmak mıdır 100 yıllık birikim?

Türk avcısının alım gücü düşük evet ama 100 yıllık birikimle, hep mi en alt segment, en ucuz pazar hedeflenir ? Nasıl bir vizyondur? Alt segment ürünleri de olsun, herkes alabilsin ama 100 yıllık üreticimizin isteyene kaliteli üst segment tüfek de üretebileceğini bilelim . 5-10 yıllık bir üretici değil, 100 yıllık üretici deniyor, sürekli en ucuz pazarı, en alt segmenti hedefleyen 100 yıllık birikim...

Keşke, üst segment ürünler klasmanında da görebilsek yurtdışında, yabancı sitelerde de heyecanla savunsak, bu bizim firmamız, böyle üst düzey tüfekleri de var diye gururla savunsak, heyecanlansak :(

Üst segment bir tüfeği üretebileceğini görsek de, seri üretim yapmasa, sipariş usulü çalışsa da yapsa... İlk müşterisi ben olurum, söz veriyorum.

şuan burda bir anket yapılsa silahınıza ne kadar para verdiniz diye eminim ortalama 1500 civarı cıkar.yani türk avcısının alım gücü bu rakamlarda büyük firmalarda bu rakamlarda yapabileceginin en iyisini yapmaya calışıyor. avpupanın önde gelen firmalarına 1500 civarı bir silah yapın desen ancak kurusıkı yaparlar.maliyet önemli değil yeterki avrupa standartlarında bir silah yapsınlar.onlarla rekabet icinde olsunlar derseniz. o silahın türkiyede pazarı yok bir cok kişi bıldırcın vurmaya o kadar para verip zaten almaz.aldıgım silah dayanıklımı avda beni yarı yolda bırakmıyorsa.gördüğüm hedefi vuruyorsa benim icin en iyi silah odur.
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Orhan AKSOY, Yasin AKTAŞ, Mustafa GÖNEN

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #119 : 14 Nisan 2015, 13:08:31 »
Kendi adıma yazıyorum.

Dün akşam karar aldım. Bugüne kadar yerli firmaların üretimlerinin  çoğunu beğenmediğim yazılarım oldu.

Namlusu,kubuzu,mekanizması,şoku, o su bu su ...

Potansiyel bu demek ki, adamlar bu pazara,gelir durumuna göre üretim yapıyorlar. Kendilerini aşsalar fiyat artacak alım gücü düşecek.

Ne haddime ki kalkıp eleştiriyorsun.

Bu saatten sonra hiçbir yerli üreticiyi eleştirmem. Körler mi ki ? Bizim gördüğümüzü onlar görmesin.

Tövbeli olduğum halde çocuğa 20 no A... y. otomatik aldım 10m den sonra öldürmüyor,plak da kırmıyor arkadaş :)

Bu paraya bu tüfek.

Bugüne kadar Yerli Tüfek Üreticilerine karşı yazdığım menfi yazılarımdan dolayı kendilerinden özür diliyorum.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #120 : 14 Nisan 2015, 13:20:56 »

Tövbeli olduğum halde çocuğa 20 no A... y. otomatik aldım 10m den sonra öldürmüyor,plak da kırmıyor arkadaş :)

Osman bey vallahi şimdi o noktalı kısmı nasıl merak ettim  :)
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #121 : 14 Nisan 2015, 13:30:10 »
Osman Abi,

Biz avcıların talepleri, beklentilerinin, yerli firmaları böyle bir vizyona ve dolayısıyla "rahatlığa" yönlendirdiğini düşünüyorsun diye anlıyorum şu yazdıklarından...

Katılıyorum.

Benim de şahsen, en alt segmentten her gelir grubuna hitap edebilecek ürünlerin sürdürülebilir kalitede sürekli üretiliyor olmasını ama aynı zamanda üst segmente kadar üretim yapabilme kapasitesi olan bir yerli silah sanayi beklentim var.

Üst segment tüfekleri de üretebilen üreticilerimiz olsun :( Hele de 100 yılı devirdiği söylenen üreticinin , böyle seçenekleri sunabilecek firmalar arasında adının ilk sırada geçmesini beklerim :( Seri üretimi olmasın, tamam eyvallah , sipariş usulü olsun , ama olsun ya...

Çok şey mi bekliyorum? ...

Kendi adıma yazıyorum.

Dün akşam karar aldım. Bugüne kadar yerli firmaların üretimlerinin  çoğunu beğenmediğim yazılarım oldu.

Namlusu,kubuzu,mekanizması,şoku, o su bu su ...

Potansiyel bu demek ki, adamlar bu pazara,gelir durumuna göre üretim yapıyorlar. Kendilerini aşsalar fiyat artacak alım gücü düşecek.

Ne haddime ki kalkıp eleştiriyorsun.

Bu saatten sonra hiçbir yerli üreticiyi eleştirmem. Körler mi ki ? Bizim gördüğümüzü onlar görmesin.

Bu paraya bu tüfek.

Bugüne kadar Yerli Tüfek Üreticilerine karşı yazdığım menfi yazılarımdan dolayı kendilerinden özür diliyorum.
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Yasin AKTAŞ, Tevfik GÜN

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #122 : 14 Nisan 2015, 13:33:38 »
Noktaları saydım saydım yok :) Bildiğim markaların hiç birine tekabül etmiyor.  :)

Osman bey vallahi şimdi o noktalı kısmı nasıl merak ettim  :)

1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Gökhan AKDOĞAN

Çevrimdışı Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #123 : 14 Nisan 2015, 13:37:33 »

Noktaları saydım saydım yok :) Bildiğim markaların hiç birine tekabül etmiyor.  :)

:)
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Metin ŞAHİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #124 : 14 Nisan 2015, 13:42:25 »
elbette eleştirecez şikayette edecez tavsiyelerdede bulunacaz yerli silahlarının avrupa pazarında rekabet etmesi icin önce ic pazarda büyük işler başarması lazım.piyasada o kadar cok fazla silah sanayi varki bir cogunun belki ismini bile duymadık. ekonomik krizle boguşan yunanistanda bile emekli halen 1000 euro alıyorsa bizim asgari ücret ile calışanımız , memurumuz, baretta kalitesindeki yerli silahı  zaten alamaz.bunu üretim yapan firmalar bildiği icin bu bütcelere uygun en iyi silahları yapmaya calışıyor.türk standartlartına göre ayrı avrupa icin ayrı silah üretilse bile avrupa pazarında o büyük firmalarla rekabet etmek yine cok zor.adidasdan pumadan cok ama cok daha kaliteli ayakkabı üreten firmalarımız oldugu halde avrupa pazarında ses getirmiş bu markalarla yine rekabet edemiyorlar. bize düşen hangi firma olursa olsun eleştirelim ama yerli üretimede sahip cıkalım

resim yükle

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK