Gönderen Konu: Huğlu yeni 2015 modelleri ALINTI  (Okunma sayısı 56112 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
Ynt: Huğlu yeni 2015 modelleri ALINTI
« Yanıtla #50 : 13 Nisan 2015, 17:38:09 »
Sanıyorum çiftelerde anson deeley  sisteminden tetik plakasına monte çakmak sistemi(blitz veya triggerplate action)ne geçilmiş.Akus çifteleri veya yeni beretta paralelo gibi,iskoç tüfekleri de böyle(yay sistemi bambaşka olarak).

Görüntü de beni halen rahatsız eden öğeler var ama önceki modeller kadar değil en azından.Önceki modellerde yahu bu adamlar hiç mi internetten en azından tüketiciler kadar tüfek resimleri indirip incelemiyorlar mı dedirtecek kadar görsel tasarım yanlışları vardı ve bunlar işçilik hatası değil tamamen çizim hatası,ne olduklarını sormayın söylemem ticari yönden menfi etkilemek istemediğimden ama firma beni ararsa anlatırım.

İlginç şekilde pozelerinde,çiftelerinde var dediğim görsel çizim hatası o zaman da yoktu, şimdikilerde de yok fakat eski modellerde iyi olan bir kısmı daha estetik yapma gayesiyle bence daha kötü yapmışlar,aynı bölümü çiftelerinde de değiştirmişler gene beğenmedim,gene neresi söylemem uygun düşmez.Pozelerinde browning tipi kubuz arka üst kesimlerinden vazgeçip franki rizzini tipi
omuzsuz düz kesimi tercih etmişler ve profili de alçaltmışlar sanırım,umarım eski tipin kubuz direncini artıran avantajını kubuz duvarlarını güçlendirme vb tekniklerle telafi etmişlerdir ki sağlamlıktan taviz verilmemiş olsun zira eski kasa, malzeme faktörünü saymazsak tasarım olarak browning eşdeğeri bir sağlamlık güvencesi sunuyordu bana göre ki kullananlar zaten bunu teyid ediyorlar,sağlam bir sistem idi eski kasa.

Sonuç olarak estetikte niyet olarak yüzde elli uygulama olarak saydığım hatalardan yüzde yirmilere düşen bir ilerleme gördüm.Fonksiyon olarak çifteler daha verimli olur kanaatindeyim,pozelere ihtiyatla yaklaşıyorum,zaman gösterir.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Mert YILMAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #51 : 13 Nisan 2015, 17:45:42 »
Kamil Bey . kullanıcılar için gayet güzel ve şuan gördüğüm kadarıyla yerli tüfekler içinde en iyi marka gibi çünkü yazılarda hep ithal modeller ile kıyaslanıyor . söylemiş olduğunuz markaların fiyatları ile bence huğlu da istediğiniz tüfeği yaptırabilirsiniz. burada 5000 TL den başlayan ithal tüfekler ile 1500 TL tüfeklerin kıyaslanması ne kadar adil olur bilemem fakat kıyaslanmasıda ayrı bir güzellikki yerli bir firmanın yapmış olduğu tüfekler başka yerli modeller ile değilde ithal tüfeklerin en baba isimleri kıyaslanması çok güzel. sanırım istediğiniz tasarımı cebinize 5000 ile 10.000 TL koyarak yaptırabilirsiniz. Huğlu ya .

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #52 : 13 Nisan 2015, 17:53:29 »
Huğlu firması büyük değişimi kooperatif başkanını değiştirerek yapmış.Şöyle radikal kararlar aldık şu yenilik bu yenilik son teknoloji.Ne yaptınız yenilik beyfendi bi izah edin deyince tık yok.Ben kendisinin fuar görüntüsü ve röportajlarından tüfekler hakkında çok bilgisinin bile olmadığı izlenimine vardım.Böyle bir fuara başkan hiç hazırlanmamış.Olaya bu yönden bakınca tüfeklerdende pek bişey beklemiyorum açıkçası.Etkilenmedim.Sıradan klasik türk avcısına hitap eden tüfekler.bu fiyata bu kadar mantığı vesselam......
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #53 : 13 Nisan 2015, 17:55:35 »
ÇİFTEYE ejektör bile koyamayan bir firmadan bahsediyoruz =) enteresan açıklamaları dehşetle izliyorum
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Mert YILMAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : 13 Nisan 2015, 17:59:52 »
Bence de Koop. başkanı orada çifteyi alıp bir masada parcalayıp sonra tek tek parcalarını tanıtıp yeniden toplayıp sonrada süperpozeyi parçalaması gerekti. Yaban tv de izlediğimiz bütün firma sahipleri öyle yaptılar  çünkü. bugün avcı arkadaşlar 4 tane bıldırcın vuruyor da nerede vurduğunu söylemiyor adamlar yenilik sistem geliştirmiş bunun ince ayrıntısını açıklarmı hiç TV de yahu . :D

• Expert Üye
« Yanıtla #55 : 13 Nisan 2015, 18:07:56 »
Kamil Bey . kullanıcılar için gayet güzel ve şuan gördüğüm kadarıyla yerli tüfekler içinde en iyi marka gibi çünkü yazılarda hep ithal modeller ile kıyaslanıyor . söylemiş olduğunuz markaların fiyatları ile bence huğlu da istediğiniz tüfeği yaptırabilirsiniz. burada 5000 TL den başlayan ithal tüfekler ile 1500 TL tüfeklerin kıyaslanması ne kadar adil olur bilemem fakat kıyaslanmasıda ayrı bir güzellikki yerli bir firmanın yapmış olduğu tüfekler başka yerli modeller ile değilde ithal tüfeklerin en baba isimleri kıyaslanması çok güzel. sanırım istediğiniz tasarımı cebinize 5000 ile 10.000 TL koyarak yaptırabilirsiniz. Huğlu ya .
Mert bey kardeşim ben marka falan belirtmedim yazımda o da nerden çıktı.Ve çizim hatasından bahsettim sıfır maliyetli birşeyden yani ve o hata yeni çiftelerde tamamen düzeltilmese bile çok daha iyi olmuş dedim ama eskisinde daha iyi olan bir kısmı benim beğenimin hilafına değiştirmişler dedim(çizim hatası dediğim kısımlardan tamamen farklı bir yer bu son dediğim).

O dediğiniz fiyatlara gerek yok,firma yaparız derse aynı fiyata yapılabilir benim beğenmediğim kısımlar düzeltilerek zira fazladan işçilik veya süs maliyeti getirecek bir yönü yok.Misal kral çiftelerinde veya eski düzce çiftelerde yok o bahsettiğim çizim yanlışı.

Ayrıca eskiye göre (bilhassa çiftelerde) yüzde yirmi ilerleme gördüm estetik olarak,çalışmasını da zaman gösterecek şeklinde yorum yaptım.
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2015, 18:12:00 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #56 : 13 Nisan 2015, 18:14:12 »
Mert Bey,

Kamil Bey'in bahsettiği İngilizce isimler, marka bağımsız sistemlerin endüstri standardı olmuş adları... Sanıyorum onları marka sanmış olabilirsiniz. Ancak marka değiller onlar.

... söylemiş olduğunuz markaların fiyatları ile bence huğlu da istediğiniz tüfeği yaptırabilirsiniz....
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı İsmail CEYLAN 16

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 13 Nisan 2015, 18:25:33 »
hala ciftelerde enjektor yok el kundagi estetik degil tam cakmak 7 pimli hala uretmiyorsan istersen 1000 yillik ol benim kanaatim akusa ve akdasa bi bak huglu ile kiyaslayamassin bile fabrikadan birsey temin etmeye kalk hemen abarti fiyatlar o oraya yonlendiriyor bu buraya yonlendiriyor babamin lafi var huglu dedinmi durcan tufeklerin sahi hala anlamis degilim o eskidenmis 3 silah firmasi varmis huglu koop uzumlu koop sarsilmaz disardan tufek getirme gibi luksu olmadigi icin bu tufeklere yoneliyormus insanlar ama simdi huglu hem otomatik tufekte hemde pozelerde sollayan bir cok firma var zaten otomatik deyince huglunun otomatiklerinden memnun olan kac kisi var sene 90 yillarda otomatik tufeklerde vursan ve sarsilmaz kirdi gecirdi ortaligi huglu nerdeydi neyse bunlar benim kanaatim ama 100 senelik bir firma bakialin yaptigi enjektorlu tufegi yapiyorsa bisey diyemeyiz benim ilk tufegim 104 a idi Allah var cok av vurdum ama satip akdas alana kadar akdas poze alinca gercekten ben hem grupman ve estetik olarak tufek kullanmamisim ama hala bunu kulupteki insanlara yaslilara ve hatta babama anlatamiyorum bence daha iyi isler yapmasi gerek sarsilmaz suan bence franci ayari tufek yapiyor akdas ve akus webley scout skb firmalariyla ortak calismakta yine tekrarliyorum bu benim oz elestirim
  • Akdas 712 elit superpoze 66cm
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
  • Sarsilmaz concorde x 68 cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

• Expert Üye
« Yanıtla #58 : 13 Nisan 2015, 18:26:57 »
İbrahim bey teşekkürler,öyle sanılabileceğini ben farketmemiştim.

Mert bey kusura bakmayın, evet marka ve sistem adları zikretmişim fakat İbrahim bey'in işaret ettiği gibi sistem isimleri ve bağlantılı markalar olarak yoksa dediğim gibi kalite karşılaştırması adına bahsettiğim isimler değil.
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2015, 18:28:08 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Talat YILMAZ 46

• *
  • çifte hastası
« Yanıtla #59 : 13 Nisan 2015, 18:30:21 »
Evet mert bet size katılıyorum  tüfeğin çalışma sistemini değiştirmişler  adam dermi hiç şu şekilde şöyle değiştirdikdiye.  şunları söylemek isterim  huğlu'yu kayırmıyorum  huğlu sahipleride değiliz   . en ucuz  5 bin lira verip aldığın avrapa tüfeği  yerine  aynı paraya yerli el işçiliği öne çıkmış   sağlam estetik bir tüfek alırsınız .  Huğlu  bence bir devir atlamış  olarak gördüm  ürettiği silahların % 70' e   yakınını amerikaya ihraç ediyor     dünyada  tüfek üretiminde  1. sırada yer alan amerika  kalkıpta  huğlunun çifte ve pozelerini   kullanıyorsa   daha  ne söyleye bilirim  bizler kendimizi  karıyoruz anca 
  • Huğlu 202B 12 cal 71&76 1-3 fix
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #60 : 13 Nisan 2015, 18:44:49 »
Evet mert bet size katılıyorum  tüfeğin çalışma sistemini değiştirmişler  adam dermi hiç şu şekilde şöyle değiştirdikdiye.  şunları söylemek isterim  huğlu'yu kayırmıyorum  huğlu sahipleride değiliz   . en ucuz  5 bin lira verip aldığın avrapa tüfeği  yerine  aynı paraya yerli el işçiliği öne çıkmış   sağlam estetik bir tüfek alırsınız .  Huğlu  bence bir devir atlamış  olarak gördüm  ürettiği silahların % 70' e   yakınını amerikaya ihraç ediyor     dünyada  tüfek üretiminde  1. sırada yer alan amerika  kalkıpta  huğlunun çifte ve pozelerini   kullanıyorsa   daha  ne söyleye bilirim  bizler kendimizi  karıyoruz anca

amerikaya tüfek ihraç eden firma bir tek huğlumu var talat bey ?  devir atlamış ama çifteye ejektör yapamıyordu bu firma..

ne yapmış devrim olarak demiblock mu yapmış namluları nedir devrimi ?
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2015, 18:46:16 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #61 : 13 Nisan 2015, 18:51:45 »
Amerika Birleşik Devletleri, adet fiyatı 100 USD'ye de tüfek ithal ediyor, yine adet fiyatı onbinlerce USD'ye de tüfek ithal ediyor. Amerika pazarında Brezilya tüfeği dahil her türlü tüfeği bulursunuz. Bu durum "tek başına" hiç bir konuda gösterge olamaz.

1978 - Istanbul

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #62 : 13 Nisan 2015, 18:53:22 »
İbrahim bey sizde çok iyi biliyorsunuz ki bugün bir benelli veya beretta ülkemizde ortalama en az 6 bin tl ye satılıyor. halen bu tüfeklerin gerçek fiyatının bu olduğunu zannedenler var. internetten dışarıdaki satış listesine baktım, ülkemizde 7-8 bin tl ye satılan normal bir bir benelli otomatik tüfek yurtdışı satışı 3500-3800 tl ye karşılık geliyor. demekki biz hem ciddi vergi ödüyoruz hemde o anlı şanlı isimlere marka değeri veriyoruz. demek istediğim şu. avcılarımızın işçilik ve görsellik açısından hayran kaldığı o otomatiklerin parça-üretim-işçilik ederi ortalama 3500 civarı. yani türkiyede aynı fiyata hemen hemen aynı silahlar yapılır, yapılır da türk kullanıcısına alım gücü açısından nekadar hitap eder ? geçen gün size sordum bilgi verdiniz mesela bugün akusun webley scot diye ürettiği poze 3 bin tl.. demekki bişeyler farklı, ama gidip her kullanıcı alamaz o tüfeği, ben sadece vitrinde baktım, çok beğendim ama okadar, 3 bin tl verip alamam yalan yok.. yerli üretim olarak en üst kaliteyi de üretsen çoğu kullanıcı ucuza kaçıyor. halen daha 300-500 tl lik tüfek peşinde gezenler var. patlasın yeter mantığı. bence huğlu kendi fiyat aralığında ülkemiz şartlarında gayet iyi tüfekler yapıyor. bundan daha iyisinide yaparmı yapar ama bu fiyata satılması zor. klişe bir söz var fiyat-performans ilişkisi diye. bence bu açıdan hatırısayılır işler yapılıyor. keza diğer firmalarımızda çok güzel silahlar yapıyorlar. Niye yapılmasınki, yeterki yapsınlar, makul fiyatlara daha iyisini yapsınlar da avcılarımız avrupa tüfeklere binlerce lira ödemesin.
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2015, 19:08:51 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

• *
  • çifte hastası
« Yanıtla #63 : 13 Nisan 2015, 18:56:33 »
Huğlunun çiftelerinde ejektör yok tamam  ejektörlü olan çiftelere bakın   açma mandalının yan tarafında kapatma pini bulunmaz  buda
yüksek gramlı fişeklerde ve uzun süre  kullanımda  tüfeği sıktığın zaman kendiliğinden açılma olur   bu bakımdam huğlu sağlamlığından ödün vermiyor     işte   beretta  , merkel  , sulh , baikal gibi av tüfekleri çok güzel  derler   
HUĞLU ve SARSILMAZ dan başka tüfek kullanmam 
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #64 : 13 Nisan 2015, 18:57:20 »
neden america kitasi onuda iza edeyim saglamcilar ve eski duzen agirlik onemli degil cunku onem vermiyorlar ama italyaya neden yok ?varsa bile neden az ?biz keklik pesinde olmicak sarp yerlerde geziyoruz hepimiz biliyoruz tufek 10 kilo olduktan sonra adami avdan sogutuyor mesela yildiz mesela odul aldi avrupada oda eski ama huglu kadar degil demekki oluyrmus isteyince
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #65 : 13 Nisan 2015, 19:00:30 »
Huğlunun çiftelerinde ejektör yok tamam  ejektörlü olan çiftelere bakın   açma mandalının yan tarafında kapatma pini bulunmaz  buda
yüksek gramlı fişeklerde ve uzun süre  kullanımda  tüfeği sıktığın zaman kendiliğinden açılma olur   bu bakımdam huğlu sağlamlığından ödün vermiyor     işte   beretta  , merkel  , sulh , baikal gibi av tüfekleri çok güzel  derler   
HUĞLU ve SARSILMAZ dan başka tüfek kullanmam
Sağlamlığı etkilermi bilgim yok ama çifteye ejektör yapılmıyor diye ısrarla yazanlar var, yapılsa ne değişir onu çok merak ediyorum ? neden bukadar ısrarla çifteye ejektör isteniyor bunu çözemedim, gerçekten ciddi ciddi soruyorum merak ettim.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #66 : 13 Nisan 2015, 19:01:09 »
herkezin kendi zevki ve rengi tamam hak veriyorum maddi sikintilarimiz cok ama huglu akdas akus yildiz ve sarsilmazin pozelerin fiyatlari ozele girmedigi muddetce (numarali ceviz gravur vb)fiyatlar  ayni asag i yukari
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #67 : 13 Nisan 2015, 19:02:57 »
araba alirken neden sanroof istiuorsa insanlar oda ayni sey olmasa olmazmi ama olsa iyi olur avrupada enjektorsuz tufek ureten kaldimi ki?
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #68 : 13 Nisan 2015, 19:12:54 »
araba alirken neden sanroof istiuorsa insanlar oda ayni sey olmasa olmazmi ama olsa iyi olur avrupada enjektorsuz tufek ureten kaldimi ki?
Ejektörlü tüfek ben tercih etmem.  Hem atıcılar için daha iyi bir özellik, av için bence gereksiz. Olurya avda sıkışma yapar boşu atmaz falan :) Sırf fişekleri fırlatırken bile keyif aldığı için ejektörlü tercih eden var. Sonradan bozdurup düz hale çevirttirenler de gördüm, avda sıkıntı oluyor diye..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Kemal KAYAN

• *
  • SETTER
« Yanıtla #69 : 13 Nisan 2015, 19:33:55 »
Burada bahsi geçen markaların ürünlerini teknik, işlev ve kozmetik olarak ele alıyoruz...
Birazda mali ve ekonomik yönden ele alınması lazım...
Pazarlama bir işletmenin en önemli organlarından biridir. Pazarda tüketiciler seni marka olarak tanır ve her markanın bir değeri vardır.
Doğal olarak işletme marka değerine uygun pazarlara yönelir...
Huğlu'nun ürünlerinin çoğunu ben de beğenmiyorum ama onlara da hak vermek lazım bu noktada...
Pazarlayamadıktan sonra ikamesi olmayan, en kaliteli, en güzel ürünü ben üretsem ne fayda?

Huğlu'dan beklenen özellikte ürünlerinin maliyeti, şuan ürettiklerinden kat kat fazla olacağı aşikar...
Şimdi samimice cevap verin,, ürünlerin aynı kalitede olduğunu varsayarsak, av tüfeği almak için ayırdığınız 20.000TL bütçe  ile Huğlu mu alırsınız, Browning mi? Yoksa Beretta mı?

Bir firmayı sadece ürünlerin teknik özellikleriyle eleştirmek bence haksızlık.. Ekonomik etkenler, marka, pazarlama vb. mali kriterleri de düşünmek daha faydalı olur kanımca...

Lada Niva... 78 modeliyle 2015 modeli arasında sadece dikiz aynaları farklı :D Ama hitap ettiği bir kesim var...
Land Rover, Mercedes , Hummer... Bunlarında hitap ettiği bir kesim var...

Bütçe meselesi,,, Bütçesi Lada'ya uygun olan kişi, hafızalı koltuk, eletrikli ve kendinden  kapanan aynalar, hız sabitleyici neden konmamış bu takoza  diye düşünmez...

Saygılar,,,
  • Akus Estate SxS
  • Akus Hunter Deluxe O/U
  • Beretta A400 Xplor Unico Semi Auto
  • Fabarm Imperator Pump Action
  • Sarsılmaz Sar 9 (9x19mm)
  • English Setter (Radentis)

Balıkesir/Erdek 1981

The following users thanked this post: Özgür UZUNOĞLU

• *
  • çifte hastası
« Yanıtla #70 : 13 Nisan 2015, 19:36:33 »
en iyi tüfek düz fazla özellliği olmayan  çift tetik sabit şoklu ejektörsüz olandır.  Tüfeğin ejektörlü olması  güzel  kuşlu gravürlü olması
estetik vb gibi özellikler tüfeğin daha iyi vurmasına yaramaz .  av bu tüfek ne kadarda güzelmiş ya  kaçma yayımda beni  vursun demez  önemli olan tüfeğin atıcaya göre olması ve grupmanı iyi olmasıdır  .  Ejektörlü  yabancı bir tüfek  10 bin liradan aşağı değil biz huğluya  ejektörlü şöyle gravürlü böyle namlulu işte şu şekilde  dipçikli tüfek yapın 10 bin lira vereceğim dedikde yapmadılarmı .
Parasına göre mal
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2015, 20:02:51 Gönderen: Talat YILMAZ 46 »
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #71 : 13 Nisan 2015, 19:39:07 »
lada niva hic degismedi ama choreke ve land rover ve bicok guclu arabalarin cikamadigi gidemedigi yerlerde ciftetelli oynuyor demekki bir artisi var
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #72 : 13 Nisan 2015, 19:43:52 »
herkezin zevki iste keske o kadar buyuk dunya devi olsa bizde ovunsek pahali satsa alamasak yinede ovunsek  Allah(c.c) butun silah firmalarimizi daha ilerlemelerini ve yukselmelerini nasip etsin Yollari acik olur insAllah bizde gurur duyariz
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Emrah AKDENİZ

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #73 : 13 Nisan 2015, 20:09:54 »
Bizler firmalardan, istemeyi bilmedikçe, neyi istememiz gerektiğini bilmedikçe, "kaliteyi" talep etmedikçe , firmalarımız daha da rehavete giriyorlar, ortada elle tutulur hiç bir şey olmamasına rağmen, "100 yılın sonunda", "devrim", "radikal yenilikler" vs diye rahatlıkla konuşabiliyorlar.

Yurtdışı pazarında da, "en alt segment", "en ucuz" tüfekler içinde değerlendirilmeye devam ediyor Türk üretimi tüfekleri doğal olarak...

Görüştüğüm yerli silah fabrikalarının sahipleri bana genelde şunu ya da benzer şeyleri söylüyor: "İbrahim Bey, iyi tamam da, adam hala , tüfeğiniz yakmıyor, yakar hale nasıl getiririm, pozeyle kurşun attım 50 metreden sağ vurdu sol vurdu diye arıyor bizi, siz olsanız ne dersiniz, ne yaparsınız?" diyor. 

Üzülmemek elde değil... :(
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #74 : 13 Nisan 2015, 20:09:59 »
neden america kitasi onuda iza edeyim saglamcilar ve eski duzen agirlik onemli degil cunku onem vermiyorlar ama italyaya neden yok ?varsa bile neden az ?biz keklik pesinde olmicak sarp yerlerde geziyoruz hepimiz biliyoruz tufek 10 kilo olduktan sonra adami avdan sogutuyor mesela yildiz mesela odul aldi avrupada oda eski ama huglu kadar degil demekki oluyrmus isteyince

amerika benelli dolu yaw yapmayın gözünüzü seveyim =)
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul