Gönderen Konu: Huğlu yeni 2015 modelleri ALINTI  (Okunma sayısı 56209 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
Ynt: Huğlu yeni 2015 modelleri ALINTI
« Yanıtla #75 : 13 Nisan 2015, 20:19:42 »
Benelli'nin buradaki ağırlığı ve marka algısı neyse, Amerika'da da aynı marka ve kalite algısı var, Amerikan tüketicisi ya da avıcısı-atıcısı diyeyim, Benelli ile diğer herhangi bir tüfek arasındaki farkı en az bizim kadar çok iyi biliyor ve ayırt ediyor. Bizim buradaki kadar yüksek fiyatlı olmasa da, Benelli orada da pahalı ve kaliteli otomatik tüfekler sınıfında ...

Amerika Birleşik Devletleri'nde tüketilen silah ve mühimmat miktarı, dünyanın geri kalanında tüketilenin toplamı kadar, orada her türlü , her seviyede , her kalitede tüfek çok büyük adetlerde satılıyor, tüketiliyor, kullanılıyor.

Firmalar, seri üretim yapan en büyükler de dahil, Amerikan pazarına göre üretim hatlarını şekillendiriyor, yatırımlarını yapıyorlar. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki pazarı diğerlerinin tamamından ayrı düşünüp değerlendirmek lazım. Devasa, çok özel bir pazar.
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Talat YILMAZ 46

• *
  • çifte hastası
« Yanıtla #76 : 13 Nisan 2015, 20:38:08 »
 huğlu sadece  amerikaya  tüfek ihraç etmiyor  50 den fazla ülkeye  ürettiği tüfeğin % 80 nini ihraç ediyor  % 20 gibi az bir kısımını   bizler gibi  kendi ülkesinin ürettiği malı sevmeyen karayan  tüketicilere satıyor . bizler  yerli  tüfek firmalarına  şöyle tüfek üretin daha güzel olur kullanıcıya hitap eder diyor muyuz  hayır  anca kendi aramızda tartışıyoruz  .  Şimdi  burada  huğlu  beğenmeyen arkadaşlarımız  var  kalkıpda  zorla  alın beğenin demiyoruz   ama seven  beğenen arkadaşlarımızında  fikri değişmeyecek  100  kişiden  1 i huğlu iyi dese 99 u kötü değil dese  benim fikrim yinede  değişmeyecek  . Bu sözlerim huğluylan hiç bir  bağlantım yok  her ürettiği tüfek  sağlam  iyi vuracak diye birşey yok bizler insan oğluyuz hata yapabiliriz yapıyoruzda  önemli  olan  hataları düzeltmek.
  • Huğlu 202B 12 cal 71&76 1-3 fix
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #77 : 13 Nisan 2015, 20:40:21 »
Dikkat ederseneniz kimse huğlu sağlam değil avı öldürmüyor yada sürekli arıza çıkarıyor gibi yorumlarda bulunmuyor.sorun görsellikte albeni yok.bu gün üretilen her ürün bir öncekinden daha iyi olduğu için yenilenirken, 2015 yılında bu sitede bir çok avcı 90 model huğlu tüfekleri daha çok tutuyorsa......   Bir sorun var demektir. her yıl daha ileriye gitmek varken mazidekinleri arıyorsanız olay bitmiştir.öyle olsaydı böyle olurdu şöyle yapsaydık bu para olurdu. Yani kimse kusura bakmasında halamın bıyıkları olsa amcam olurdu misali.sadece bir tane numune tüfek yap fuara özel de ama 100 yıllık firmaya yakışmış olsun.bu gidişle huğlunun akibetide üzümlü gibi olacak galiba....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Mustafa KARAGÖZ

• Avlak Yönetici
  • VATAN SEVDALISI,DOĞA DOSTU,UÇAR AVCISI
« Yanıtla #78 : 13 Nisan 2015, 20:55:09 »
Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi Selçuklu İmparatorluğu nun çift başlı Kartalıyla sempati duyduğum bir Türk firması olmuştur. Sağlam tüfekle ri ve ulaşılabilirliği ile Türk avcisinin vaz geçilmezlerindendir.Ama 100 yıl tüfek yaptık diyince beklentiler farklı oluyor. 100 yıl sonunda sidelock bir çifte yaptınız mı, demiblok namlunuz  var mı, namluları ve tüfek bandını ne tür Kaynakla birleştiriyorsunuz, namlu iç çapınız net olarak kaç inch, namlu honlama hata payınız kaç binde bir, namlu stresini hangi yöntemle alıyorsunuz vs. gibi birçok soruya muhatap olursunuz. Hala ucuz tüfek yapmakla kendinizi savunursanız bir adım mesafe kat edemezsiniz.
Kubuz üzerinde bulunan kırma mandalının yanındaki pim, bir tüfeğin sağlam olmasını n yegane emaresi ise ismini zikrettiğiniz Merkel marka bir çifte alıp incelemenizi tavsiye ederim.
Bir de ejektör konusu vardı. Ejektör tercih meselesi, ama neden yapılamıyor soru işareti. Tabii yerli bir çifte alırken ejektör arızası korkudan dolayı tercih edilmez. Ancak neredeyse bir asırdır ejektör ü çalışan Çifteler var.
Eğer konu yan yana çifte ise sağlamlık da estetik de önemlidir. Dünya genelinde hemen her firmanın prestij silahıdır çifte. Ucuz olsun istiyorsanız bütçenize uygun bir yarı otomatik alın derim. Ve umarım bir gün en çok açma mandalının üzerinde bulunmasından hoşlandığım çift başlı kartalı ve arabesk gravürü olan sidelock bir Huğlu çiftem olur. Bir reklamda denildiği gibi " Beklentinizi Yükseltin" Herkese selamlar.
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2015, 21:39:55 Gönderen: Mustafa REİS »
  • Merkel Custom Made Boxlock Ejector S×S 20 ga
  • Robust 222 S×S 16 ga
  • MKE Kırıkkale 1963 S×S 12 ga
  • Derya-Lion mc391 Yarıoto
YA SEV YA TERK ET, YA TABİ OL YA DEFOL
1982/ELAZIĞ - İkamet: Malatya

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Mustafa GÖNEN

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #79 : 13 Nisan 2015, 20:55:20 »
Fuarda  göreceğiz  inşallah bakalım nasıl olmuş
1976  istanbul

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #80 : 13 Nisan 2015, 22:16:17 »
Görsellik göreceli bir durum bence.Ben ava 104- a ile başladım.Bir ay öncede gx 512 aldım.Bayiye giderken ataya armsana da bakarız diye gittik. ilk gx e baktım diğerlerine bakma ihtiyacı duymadım.Şu anda bi tüfek daha alacak olsam yine huğlu alırım. çünkü yaptıkları ürünler hoşuma gidiyor.çizim hataları belirsiz hayvan figürleri falan hoşuma gidiyor.arada diğer firmaların sitelerinde tüfeklerine bakıyorum içime sinen bişey çıkmıyor.Ama benim içime  sinen bi tüfek yapmamaları kalitesiz yada güzel tüfekleri yok anlamına gelmiyor.
Görselliği bi kenara bırakıp işin teknik kısmına dönersek bence tamamen arz talep meselesi. Tamam foruma üye olanlar teknik bilgi olarak dolu insanlar.Fakat ülkede durum böyle değil. çok basit ne olduğu belirsiz merdiven altı üretim tüfekler milleti tatmin ediyor. Forum dışında teknik bilgisi olan insan çok az.Poze mi poze çifte mi çifte. Nasıl çalışır nasıl bağlanmış kimse bunu merak etmiyor.
Yukarıda bahsedilen çalışma ve bağlantı çeşitleri yapılması imkansız şeyler değil.Talep edilirse muhakkak yapılacaktır.Ama bu süreç ne kadar zamana yayılır onu bilemiyorum.
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2015, 23:10:32 Gönderen: İbrahim ÇAKIR »
1994 BURSA-TAVŞANLI

Mert YILMAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #81 : 13 Nisan 2015, 22:28:46 »
Mert Bey,

Kamil Bey'in bahsettiği İngilizce isimler, marka bağımsız sistemlerin endüstri standardı olmuş adları... Sanıyorum onları marka sanmış olabilirsiniz. Ancak marka değiller onlar.

İyide ben yazdım markamı belirttim ?

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #82 : 13 Nisan 2015, 22:35:18 »
Sağlamlığı etkilermi bilgim yok ama çifteye ejektör yapılmıyor diye ısrarla yazanlar var, yapılsa ne değişir onu çok merak ediyorum ? neden bukadar ısrarla çifteye ejektör isteniyor bunu çözemedim, gerçekten ciddi ciddi soruyorum merak ettim.

Huğlu  çifteye ejektör yapamicak kadar beceriksiz bir firma o yüzden herkes soruyor niye ejektör yok çiftlerde diye düz mantık gidiyor müşteriye hitap etmiyor.. Araba gibi düşünün opsiyonel seçenek olarak müşterisine sunması gerekli.. Öyle tüfekleri süsleyip püsleyip devrim yaptık demekle olmuyor bu işler reklam kokan hareketler bunlar ver yaban tv ye parayı darbe bile yapar kooperatif
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #83 : 13 Nisan 2015, 22:39:40 »
Ne demek istediğinizi tam anlamadım ama tahmin ederek tekrar yazmaya çalışayım:

"Marka belirttiniz" demedi kimse Mert Bey.

Siz Kamil Bey'e hitaben söylediğiniz "...söylemiş olduğunuz markaların....." şeklindeki ifadenizden, Kamil Bey'in marka ismi telaffuz ettiğini ima ettiğinizi anladık. Kamil Bey'in telaffuz ettiği İngilizce kelimeler, marka değil, endüstri standardı olmuş "sistem isimleri"... Marka değil onlar!

İyide ben yazdım markamı belirttim ?
1978 - Istanbul

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #84 : 13 Nisan 2015, 22:52:53 »
Huğlu  çifteye ejektör yapamicak kadar beceriksiz bir firma o yüzden herkes soruyor niye ejektör yok çiftlerde diye düz mantık gidiyor müşteriye hitap etmiyor.. Araba gibi düşünün opsiyonel seçenek olarak müşterisine sunması gerekli.. Öyle tüfekleri süsleyip püsleyip devrim yaptık demekle olmuyor bu işler reklam kokan hareketler bunlar ver yaban tv ye parayı darbe bile yapar kooperatif

Samet abi bu çok acımasızca bi yorum olmadı mı?  Çifteye niye ejektör yapmıyorlar pek bi fikrim yok açıkçası.Ama ejektör yapmıyorlar ya da yapamıyorlar diye bi firmaya beceriksiz sıfatını yapıştırmak doğru değil bence
1994 BURSA-TAVŞANLI

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #85 : 13 Nisan 2015, 22:53:31 »
Türkiye standartlarına fiyat birim bazında kaliteye göre Huğlu firması her ne kadar eleştirilsede güvenebilecek bir firmadır. 100. yıl adına evet bizde istesek bunları yaparız deselerdi ve çok iyi bir iş ortaya çıksaydı bu sadece kendilerini ispat etmiş olurdu ve sadece burada ve bu tarz açılımlarda övgü alırdı ama o silah yine satılmazdı çünkü yerli malına olan haklı veya haksız bizlerin bu ön yargısı asla bitmeyecek gibi görünüyor ve o kadar iyi silah yapılsaydı muhtemelen bu seri üretim değil el emeği ve güçlü bir üretim aşamasından geçeceğinden fiyat çok olucaktı buda yine yerli mala o para verilirmilerle devam eden uzun bir tartışma sürecine girecekti. Ama benimde çok eleştirdiğim klasikleşmiş bu Huğlu kalıplarından çıkılmış bir nebzede olsa kırma silahlarda özellikle, yarı otomatikler yine sıradan bir görüntüye sahip ama kırmalar zarif ve estetik bir görüntü vermiş hoş duruyor dediğim gibi fiyat ve kalite bazında ülke standartlarına göre bu görüntüsüyle güzel bence diğer konular çok gıcırtılı bir durum :)
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #86 : 13 Nisan 2015, 22:59:36 »
Huğlu çifteye ejektör taksa dünya markası olacak desenize, çifteye takılacak ejektörün bukadar önemli bir kriter olduğunu bilmiyordum. Yapmayın Samet bey okadarda değil.. Opsiyonel seçenekler her markamızda var yeterki siz paradan haber verin.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Kenan ÇITAK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #87 : 13 Nisan 2015, 23:00:30 »
Arkadaşlar parasina gore guzel tufekler ama ufak tefek detaylar kontrol edilmiyor ben yeni aldim huglu super poze kalite kontrol yapmiyorlar sanki ben uygun fiyata aldigim icin fazla yadirgamadim ama bir tufegede 5000 tl veya daha fazla veripte dogada cizilmesin asinmasin ayagim kayar duşerim korkusuyla tufek tasimak; birisi her attigini vuruyor mu digeri hicmi av yapmiyor abartmamak lazim.Bence Huglu biraz daha kalite kontrolu artirsa biraz daha ozense super tufekler olur tahminimce.Bu fiyata anca bukadar iki katini verincede cok ucurum degisiklik olmaz bence ithal yerine herkes yerli kullansin ulke kalkinsin firmalar birbirleriyle yarissin...Saygilar.
1978 istanbul

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #88 : 13 Nisan 2015, 23:07:38 »
Benim de tüfeğimde ejektör olmasa çok aramam. Ejektör çok önemli değil.

Ejektörü , sorunsuz ejektörü yapabilecek durumda olmak önemli. Klasik (SxS) çiftede sorunsuz ejektör üretebilmek çok zor olmasa da nispeten daha zordur. Ejektör , ekstraktörle bütünleşik değildir,  ejektör, ejektör yayı, mekanizması ekstraktörden ayrı parçalar halindedir, ejektör incecik olan el kundağının içine sığdırılmıştır, çoğu zaman sağ ve sol ejektörler ayrı ayrı  herbiri küçük birer sidelock mantığında çalışırlar.

Herneyse...

Israrla çifteye ejektör istenmiyor.

Israrla çifteye kalite isteniyor.

neden bukadar ısrarla çifteye ejektör isteniyor
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, İbrahim ÇAKIR, Mustafa KARAGÖZ, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #89 : 13 Nisan 2015, 23:10:59 »
Huğlu çifteye ejektör taksa dünya markası olacak desenize, çifteye takılacak ejektörün bukadar önemli bir kriter olduğunu bilmiyordum. Yapmayın Samet bey okadarda değil.. Opsiyonel seçenekler her markamızda var yeterki siz paradan haber verin.

SORUNUZUN cevabı tam olarak dediğim gibidir.. kral marka torun marka 300-500 liralık tüfekler bile ejektör koyabiliyor tüfeklerine emrah bey lütfen huğluyu bana savunmayın.. dünya markası ile ejektörün ne alaksı var allah aşkına araba alıyosunuz kliması yok ama klimasızda çalışıyor bu bir lükstür madem büyük firma devrimler yapıyor yapabiliyosa yapıcak başka yolu yok ben müşteriyim huğlu istiyorum ejektörlü çifte mesela.. noldu şimdi ? kafadan bir müşteri kaybetti bakın söylediklerimi esnaf olarak algılayın
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

The following users thanked this post: Kenan ÇITAK

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #90 : 13 Nisan 2015, 23:17:51 »
Benim de tüfeğimde ejektör olmasa çok aramam. Ejektör çok önemli değil.

Ejektörü , sorunsuz ejektörü yapabilecek durumda olmak önemli. Klasik (SxS) çiftede sorunsuz ejektör üretebilmek çok zor olmasa da nispeten daha zordur. Ejektör , ekstraktörle bütünleşik değildir,  ejektör, ejektör yayı, mekanizması ekstraktörden ayrı parçalar halindedir, ejektör incecik olan el kundağının içine sığdırılmıştır, çoğu zaman sağ ve sol ejektörler ayrı ayrı  herbiri küçük birer sidelock mantığında çalışırlar.

Herneyse...

Israrla çifteye ejektör istenmiyor.

Israrla çifteye kalite isteniyor.

İbrahim abi çiftede ejektörün yapısını açıklamaya çalışmış.Bence kooperatif bu aralar konuya el atmalı.Biz bu yüzden çifteye ejektör yapmıyoruz veya yapamıyoruz diye açıklanmalı bence. Böyle bi açıklama yapılırsa insanlar ''hıı bu yüzden yapmıyorlarmış'' veya '' aaa bi ejektör bile yapamıyorlarmış'' derler ve merak gider. Yoksa bu ejektör konusu daha çok su götürecek. En azından sebebi bilinmiş olur.
1994 BURSA-TAVŞANLI

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #91 : 13 Nisan 2015, 23:21:58 »
Samet abi bu çok acımasızca bi yorum olmadı mı?  Çifteye niye ejektör yapmıyorlar pek bi fikrim yok açıkçası.Ama ejektör yapmıyorlar ya da yapamıyorlar diye bi firmaya beceriksiz sıfatını yapıştırmak doğru değil bence

ibrahim...  ibrahim abi açıklamış çifteye ejektör yapamıyor koskoca huğlu kalite diyor devrim diyor yenilik diyor isçilik diyor diyorda diyor   .. yıldız firması bile çatır çatır  silahlarına çiftelerine bakın hepsi ejektörlü bu bir eksiktir bana göre huğlu için yapmak istemiyor mu yapamıyor mu ? önemli olan bu bu zamana kadar yapmamışsa beceriksizliğindendir..
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #92 : 13 Nisan 2015, 23:25:31 »
SORUNUZUN cevabı tam olarak dediğim gibidir.. kral marka torun marka 300-500 liralık tüfekler bile ejektör koyabiliyor tüfeklerine emrah bey lütfen huğluyu bana savunmayın.. dünya markası ile ejektörün ne alaksı var allah aşkına araba alıyosunuz kliması yok ama klimasızda çalışıyor bu bir lükstür madem büyük firma devrimler yapıyor yapabiliyosa yapıcak başka yolu yok ben müşteriyim huğlu istiyorum ejektörlü çifte mesela.. noldu şimdi ? kafadan bir müşteri kaybetti bakın söylediklerimi esnaf olarak algılayın
ejektörlü çifteyi huğludan istiyorsanız arayın söyleyin, eğer biz yapamıyoruz derlerse, opsiyonda olsa seçeneklerimizde yok derlerse ozaman başka markadan alırsınız, ülkemizde çifteye ejektör yapan yokmu muhakkak vardır. Birinde yoksa öbüründe var alın size esnaf mantığı. Amacım tartışmak değil, ben huğluyuda savunmuyorumki, size tamamen haksızsınızda demiyorum. Benimki bakış açısı sadece, ejektör sevmediğim için çifteye ejektör takılmamasını neden bukadar sorun olarak gördüğünüzü merak ettim sadece. Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #93 : 13 Nisan 2015, 23:31:44 »
ejektörlü çifteyi huğludan istiyorsanız arayın söyleyin, eğer biz yapamıyoruz derlerse, opsiyonda olsa seçeneklerimizde yok derlerse ozaman başka markadan alırsınız, ülkemizde çifteye ejektör yapan yokmu muhakkak vardır. Birinde yoksa öbüründe var alın size esnaf mantığı. Amacım tartışmak değil, ben huğluyuda savunmuyorumki, size tamamen haksızsınızda demiyorum. Benimki bakış açısı sadece, ejektör sevmediğim için çifteye ejektör takılmamasını neden bukadar sorun olarak gördüğünüzü merak ettim sadece. Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın..

esnaf mantığı bir ürünü dükkanınıza sokmak mı yoksa x markalara yönlendirip rakip firmanın kazanmasını sağlamak mı esnaflık yapmıyoruz biz ozaman =) benimde anlatmak istediğim niye başka marka  huğluda ne eksik neyse gereksiz ejektör yüzünden tartışmaya gerek yok yapmasın eyvallah ben bir müşteri olarak huğlu almam o kaybeder ben değil
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2015, 23:33:33 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #94 : 13 Nisan 2015, 23:34:21 »
ibrahim...  ibrahim abi açıklamış çifteye ejektör yapamıyor koskoca huğlu kalite diyor devrim diyor yenilik diyor isçilik diyor diyorda diyor   .. yıldız firması bile çatır çatır  silahlarına çiftelerine bakın hepsi ejektörlü bu bir eksiktir bana göre huğlu için yapmak istemiyor mu yapamıyor mu ? önemli olan bu bu zamana kadar yapmamışsa beceriksizliğindendir..

Samet abi daha önceki gönderilerinde 300-500 liralık kralda torunda var  demiştin. Sizce huğlu bu tüfeklerin denginde mi? ( kalite olarak değil yanlış anlamayın üretim teknikleri bakımından ).Bu firmalar bi şekilde koyuyorsa bu ejektör denen aleti mutlaka huğluda koyabiliyordur. Ama huğlunun çiftelerine ejektör koymaması beceriksizlikten yoksa başka bişeyden mi onu ayırt etmek lazım.
1994 BURSA-TAVŞANLI

The following users thanked this post: Mustafa ÇAKIR 35

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #95 : 13 Nisan 2015, 23:37:40 »

esnaf mantığı bir ürünü dükkanınıza sokmak mı yoksa x markalara yönlendirip rakip firmanın kazanmasını sağlamak mı esnaflık yapmıyoruz biz ozaman =) benimde anlatmak istediğim niye başka marka  huğluda ne eksik
Paylaşmak güzeldir Samet bey öyle demeyin :) bütün özellikler bir arada 4 başı mamur kusursuz yerli tüfek nerde görülmüş, varsa söyleyin hemen alırız ;) belkide öyle karar vermişlerdir veya müşteriden talep ulaşmamıştır ellerine, nerden bilelim, öyle 3-5 kişi istedi diyede adamlar yapmaz galiba,ama seçenek olarak yapsa nasıl olur, e güzel olur tabi..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Mustafa ÇAKIR 35

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #96 : 13 Nisan 2015, 23:41:04 »
O 300-500 lük Üzümlü üretimlerinin neredeyse tamamından şikayetler duyuyoruz.

Mercan yokuşundaki bayilerde görüyorum, kaliteden bahsetmek bir yana dursun, ürünlerin hali içler acısı :(

Ne ejektörüne güvenirim, ne tetiğine ne başka bir şeyine...

Samet abi daha önceki gönderilerinde 300-500 liralık kralda torunda var  demiştin. Sizce huğlu bu tüfeklerin denginde mi? ( kalite olarak değil yanlış anlamayın üretim teknikleri bakımından ).Bu firmalar bi şekilde koyuyorsa bu ejektör denen aleti mutlaka huğluda koyabiliyordur. Ama huğlunun çiftelerine ejektör koymaması beceriksizlikten yoksa başka bişeyden mi onu ayırt etmek lazım.
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #97 : 13 Nisan 2015, 23:59:06 »
Yazılanları okuyorum.Ben bir iki birşeyler yazdım.Huglu sıradan bir firma değil,hem gelenekten tüfek yapmayı bilen, bünyesinde veya yakınında değerli ustalar barındıran, dışarıda  zannettiğim kadar diğer önemli dış üreticilerin de dikkatini çeken ve saygı ile yaklaştıkları, önemsedikleri bir üretici(en azından varlığından haberdardırlar).Türkiyenin de bu sektörde adı en bilinen ve önemli firmasıdır denilebilir rahatlıkla.

Dolayısı ile ilk başta biraz fazla mı diye düşündüğüm başta İbrahim bey'in beklentileri olmak üzere,ejektör meselesi de dahil biraz düşününce böyle önemli bir yıldönümünde daha radikal sıçramaları ilan edebilen bir veya iki üst düzey örnekle sahneye çıkmasının(lansmanını yaptığı modellere ilaveten) çok hoş sürprizler olacağı konusunda bu beklentileri dile getirenlere başta Sn.Aysu olmak üzere son derece hak verdiğimi farkettim.Gerçekten de demiblok bir çifte namlusu ki akus da dahi yok halen bu özellik ve/veya gerçek tam çakmak bir modelle taçlansa ben eminim ki başta çifte aşıkları olmak üzere hepimizin yüreğinin yağlarını eritmiş ve konumunu ve imajını bambaşka boyutlara taşımış olurdu.Büyük kabul edilen firmaların şanındandır böyle atak ve sürprizler diye düşünüyorum.İbrahim bey tam da bunu hissetti bence o mesajını kaleme alırken.

Böylesi beklentiler içine girebileceğimiz çok fazla firmamız yok.En başta konumuz olan Huglu var.Akus zaten daha üst bir pazarı hedeflemekle beraber gerek tasarım gerek sistem olarak farklı çalışmalarını herkesin hoşnutlukla karşılayacağı ve bekleyeceği bir isim ve Sadık Aktaş,bir sihirbaz olarak yeter ki böyle bir tutkuya kapılsın,mekanik şaheserlerin hayatiyet bulması işten değil.

Bu sebepten bu yazılanların ,eleştiriyle çok ilgisi olmayan ,neden olmasından hareket alan pozitif dilekler olarak yorumlanması daha doğru olur diye düşünüyor saygılar sunuyorum.
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2015, 00:07:24 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Mustafa ÇAKIR 35

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #98 : 14 Nisan 2015, 00:04:16 »
kanımca huğlu o bahsedilen "modern" çizgileri tutturamamış yada çifteye ejektör koymamış olabilir.bence o bahsedilen yabancı markaların tasarımını kopyalamak yada opsiyon çeşitlerini benzetmek yerine kendi çizgisini korumak özgün olmak daha önemlidir.başarılı yada başarısız o ayrı.klasiği korumakta kendi çizgisini tuttmakta bir üretim anlayışıdır.estetiği iyi bulunmayabilir fakat başka markanın aynısı olsa daha mı iyi olacak anlayamıyorum.çizim hatası üretim hatası ona bişey diyemem ama.insan yapısı çıkar muhakkak.çifteye ejektör konusuna gelirsek çifte denilince aklıma benim klasik tarz gelir fazla özellik aramam.aynı reno torosta klima aramayacağım gibi.havasının bozulmasını istemem.yani huğluda eminimki böyle düşünüyordur.onu koymamış bunu koymamış demek saçma.çünkü estetik (!) bulunmasada 20-30 senelik tüfekler ülkemiz bilgi bakım şartlarına göre hala kullanıyorsa teknik açıdan firmanın yapabileceklerini sorgulamak acımasız olur.dağ köyündeki çoban dayıdan tut ava ilk başlayan çocuğun bildiği markaysa zaten birşeyler kanıtlanmış demektir.siz yazmadan ben söyleyeyim bunu ülkemizde tek yapan huğlu değildir.ama malesef biraz olsun sahip çıkmak korumak yerine ithal mallar yanında ezme anlayışı yada merdiven altı üretimlerle yarıştırma mantığı bu tür markaları yıpratıyor.aslında bunun her ürün sınıfında örneğini bulmak mümkün.
İZMİR-KÜTAHYA/TAVŞANLI

Huğlu-104A////ATA Freelander

The following users thanked this post: Tevfik GÜN, Kenan ÇITAK, Emrah AKDENİZ

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #99 : 14 Nisan 2015, 00:08:35 »
Bu işte...

Yazılanları okuyorum.Ben bir iki birşeyler yazdım.Huglu sıradan bir firma değil,hem gelenekten tüfek yapmayı bilen, bünyesinde veya yakınında değerli ustalar barındıran, dışarıda  zannettiğim kadar diğer önemli dış üreticilerin de dikkatini çeken ve saygı ile yaklaştıkları, önemsedikleri bir üretici(en azından varlığından haberdardırlar).Türkiyenin de bu sektörde adı en bilinen ve önemli firmasıdır denilebilir rahatlıkla.

Dolayısı ile ilk başta biraz fazla mı diye düşündüğüm başta İbrahim bey'in beklentileri olmak üzere,ejektör meselesi de dahil biraz düşününce böyle önemli bir yıldönümünde daha radikal sıçramaları ilan edebilen bir veya iki üst düzey örnekle sahneye çıkmasının(lansmanını yaptığı modellere ilaveten) çok hoş sürprizler olacağı konusunda bu beklentileri dile getirenlere başta Sn.Aysu olmak üzere son derece hak verdiğimi farkettim.Gerçekten de demiblok bir çifte namlusu ki akus da dahi yok halen bu özellik ve/veya gerçek tam çakmak bir modelle taçlansa ben eminim ki başta çifte aşıkları olmak üzere hepimizin yüreğinin yağlarını eritmiş ve konumunu ve imajını bambaşka boyutlara taşımış olurdu.Büyük kabul edilen firmaların şanındandır böyle atak ve sürprizler diye düşünüyorum.İbrahim bey tam da bunu hissetti bence o mesajını kaleme alırken.

Böylesi beklentiler içine girebileceğimiz çok fazla firmamız yok.En başta konumuz olan Huglu var.Akus zaten daha üst bir pazarı hedeflemekle beraber gerek tasarım gerek sistem olarak farklı çalışmalarını herkesin hoşnutlukla karşılayacağı ve bekleyeceği bir isim ve Sadık Aktaş,bir sihirbaz olarak yeter ki böyle bir tutkuya kapılsın,mekanik şaheserlerin hayatiyet bulması işten değil.

Bu sebepten bu yazılanların ,eleştiriyle çok ilgisi olmayan ,neden olmasından hareket alan pozitif dilekler olarak yorumlanması daha doğru olur diye düşünüyor saygılar sunuyorum.
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Tevfik GÜN, Mustafa GÖNEN, Kenan ÇITAK