Gönderen Konu: Forum üyelerini ne sanıyorsunuz ?  (Okunma sayısı 18710 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Müdavim Üyemiz
Forum üyelerini ne sanıyorsunuz ?
« : 03 Haziran 2016, 10:08:48 »
kıymetli gönül dostları , öncelikle böyle bir başlık ile forumu meşgul edip kirletmek istemezdim , lakin bir husus var'ki beni artık çok rahatsız ediyor . bunu sizlerlede paylaşıp rahatsızlığımı dile getirmek istedim .

şunun altını çizeyim,ben uzun senelerdir formu takip ediyorum . hemen hemen hergün . çok severek ve ilgi ile takip ettiğim isimler var. özellikle Tuncay bey-İbrahim bey-Osman abi-Kamil bey gibi tüfek,muhimmat, vb konulardaki bilgilerini büyük bir keyifle okuduğum . bu ve benzeri donanımlı arkadaşlarım abilerim beni buraya bağlayan 1. etken .

2. etken'de . ithal satılık tüfekler bölümü . yanlış anlaşılmasın , bu bölümü takip etmem bir tüfek simsarı-tüccarı felan olmam'dan değil . her avcının olduğu gibi "tüfek'lere olan ilgimden . farklı farklı daha önce görmediğim model tüfekleri bu bölüm sayesinde görüyorum . özellikle çifte ve süper pozelere daha da bir yoğunlaşıyorum .

lakin , bazı arkadaşlarımız ilanlarında tüfeklerine öyle rakamlar istiyor'ki akıl alır gibi değil . hangi piyasayı hangi para birimini baz alıp bu fiyatlar yazılıyor  mantığım bir türlü almıyor . yinede düşünerek bunu sadece iki kalıba oturta biliyorum .

1.si; forum üyeleri (çok afedersiniz hepinizden çok özür diliyorum)  "salak" sanılıyor.

2. si; amaç tüfek satmak değil . çok astronomik rakamlar yazarak tüfeğim satılmasın ! ama bilin görün isterim benim böyle bir tüfeğim var ! zihniyeti ...

not; düşüncelerimi ilanların altınada yazabilirdim pek ala . fakat polemik olmasını istemediğim için kendim konu açmayı tercih ettim .
Bülent ERDEM
1977 Alanya

The following users thanked this post: Recep ERTUNÇ, Fatih S.M.YAPAR, Ali ARI, Talat YILMAZ 46

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Forum üyelerini ne sanıyorsunuz ?
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2016, 10:21:18 »
Diğer sıkkı  ben söyleyeyim; aslında silahtan memnunum satmak istemiyorum  ama olurda yüksek fiyat veren biri olur satilsin. Sıkıntı yok abi isteyen istediğini yazsın tek kırmaya 10000 tl isteselerde bişey diyemeyiz alıcı satıcı arasında bişey  sonuçta.😊
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

The following users thanked this post: Bülent ERDEM, Fatih S.M.YAPAR, Serhat KURTOĞLU, Cihangir GÜNEL

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2016, 10:28:40 »
işte beni en çok o tedirgin ediyor . piyasadan haberi olmayan bu işe heves etmiş bir kardeşimizin ederinin çok üzerinde tüfek sahibi olması . bu kadar kıymetli ve vicdan'lı insanların olduğu bir Forum'da ben hiç kimsenin kandırılmasına razı gelmem . bunun bir çözümü olmalı .
Bülent ERDEM
1977 Alanya

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR, Serhat KURTOĞLU

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2016, 10:51:28 »
Arkadaşlar sitede en çok tartışılan ve hararetli tartışmaların yaşandığı bölüm satılık tüfekler.

Buradan kimseyi tüfeğine az yada çok fiyat istiyor diye eleştiremeyiz.
Fiyat sıkalası alıcı ile satıcı arasındadır.

Alıcı olan arkadaş beğendiği tüfeği araştırmalı az çok kafasında bir fiyat belirleyip satıcıyla irtibat kurmalıdır.

Ben kendi şahsım adına bu bölümden rahatsızım.

Foruma hiç bir katkı sağlamayan tamamen ticaret yapan başka bir konuya mesaj dahi yazmayanların bu sitede tutulması taraftarı da değilim.

Ancak bazı ihtiyaç sahibi arkadaşların işi görülür düşüncesiyle yinede faydalı olabileceğinide düşünüyorum.

İlk mesajında merhaba demek yerine satılık tüfek ilanı veren çok kişi var.

Dolayısıyla iyi niyetli olduğu kadar fırsatçı olanlarda olacaktır.

Burada dikkat etmeli fiyat araştırılmalı hiç bir fikriniz yoksa forumda tecrübe sahibi üyelerden  özel mesajlada yardım alabilirsiniz.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2016, 11:06:32 »
sn Çalışkan , konu hakında'ki düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim . sizce eleştiri hakkımız olmaya bilir . fakat , 3 - 5 bin bandındaki bir tüfeğe üç-dört katı rakamlar yazılınca bu çok rahatsız edici oluyor . ve bence üsulunca eleştirilmeli .

çok katılıyorum size , böyle bilgilerin harman olduğu güzide bir formun bazılarınca "ticarethane" gibi görülmesi ziyadesiyle itici duruyor.
Bülent ERDEM
1977 Alanya

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2016, 11:17:49 »
Arkadaşlar sitede en çok tartışılan ve hararetli tartışmaların yaşandığı bölüm satılık tüfekler.

Buradan kimseyi tüfeğine az yada çok fiyat istiyor diye eleştiremeyiz.
Fiyat sıkalası alıcı ile satıcı arasındadır.

Alıcı olan arkadaş beğendiği tüfeği araştırmalı az çok kafasında bir fiyat belirleyip satıcıyla irtibat kurmalıdır.

Ben kendi şahsım adına bu bölümden rahatsızım.

Foruma hiç bir katkı sağlamayan tamamen ticaret yapan başka bir konuya mesaj dahi yazmayanların bu sitede tutulması taraftarı da değilim.

Ancak bazı ihtiyaç sahibi arkadaşların işi görülür düşüncesiyle yinede faydalı olabileceğinide düşünüyorum.

Burada dikkat etmeli fiyat araştırılmalı hiç bir fikriniz yoksa forumda tecrübe sahibi üyelerden  özel mesajlada yardım alabilirsiniz.
Suat  abi daha önceki yönetim bu konuda kesinlikle laf açtırmıyordu adam gelmış, selam yok sabah yok paylasım yok, ilk ilan satılık tüfek, satılık köpek vsvs. Burada, emek emek paylasım yapıp forumu hareketlilik getiren bir video bir foto için belki onca kuş kaçıran kişilerin hakkına giriyor. Daha önce  bunu ilanın altında dillendirildi/yazıldı diye uzaklaştırılan üyeler vardı. Bana göre bir sınır getirilmeli 50 iletisi olmayanın ilanı silinsin en azından biz bize kalırız. Sen onca kamera al yada ne bileyim fişek yak bişeyler paylasalım tartısalım bişeyler öğrenelim diye uğraş sonra gelsin sadece ihtiyacı dahilinde ilanını versın çeksin gitsin.Ben buna karsıyım ve bu durum hakkında anket gibi bi çalısma yapıp paylasım yapmayanların ilanlarının silinmesini talep ediyorum.Facebookta bi cok sayfa var oraya ilan verebilirler.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2016, 11:24:46 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Bülent ERDEM, Fatih S.M.YAPAR

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 03 Haziran 2016, 11:31:08 »
Ben fuarda belki yazdıklarımı okuyanlar bilir Çulluk ve Bıldırcın için namlusu çok kısa olmayan çelik kasa ve hafif bir Süperpoze yada çifte alabilmek için epeyce gezindim. Ayrıca sahip olduğum silahlarında fiyatlarının yeni gelen zamlarla beraber nereye geldiğini biliyorum. Misal Akus firması tam çakmaklı görünümünde meneviş kaplı bir tüfeğine 2750 gr geliyordu bu arada 2200 TL fiyat yazmış . Bu fiyat hiç pazarlık edilmemiş fiyat ayrıca. Ben dedimki şöyle oğlumu köpeğimi yanıma alsam güzel bir resim çektirsem Lazer ile kubuzun altına işleseniz ayrıca meneviş istemiyorum şöyle yan çakmak kapaklarının üzerine Çullukta bıldırcında iki ferma resmi çeksem gene lazerle işleseniz fiyat ne olur dedim. Lzer işleme olursa fiyat değişmez dediler yani forumda olsa heralde o tüfeğe 15000 TL falan isterler. Ayrıca Akdaş 66 namlu 412 L gr modeli tüfeğim var geçen sene aldım sezon sonuda bakıma gönderdim şu an sıfır durumda tüfek geçen sene 1750 TL ye almıştım bu yıl satsam herhalde en çok 1400 TL eder ama en çok bu yazdığım şimdi bi bakıyorum foruma 2000 TL nin altında 412 L yok evet sanırım silahlarını satmak için değil bak benim silahım var demek için ilan veriyor arkadaşlar . Ama Suat bey haklı kimse niye yüksek yazıyorsunuz diyemez ama birileride çıkıp ya bakın bunlar insanları salak yerine koymaya çalışıyorda diyebilir çok rahat o zaman.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

Çevrimdışı Tuncer İLHAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 03 Haziran 2016, 11:36:39 »

ilanlarda iyi bir söz veya kelime yazarsa tşk alıyorsun,  vay birde eleştiriye yakın sa! vay haline özelden veya alenen yemedigin laf kalmıyor.
Tuncer İLHAN
Denizli 1966

The following users thanked this post: Bülent ERDEM

Çevrimdışı Ali ARI

• *
« Yanıtla #8 : 03 Haziran 2016, 12:05:14 »
Ama Suat bey haklı kimse niye yüksek yazıyorsunuz diyemez ama birileride çıkıp ya bakın bunlar insanları salak yerine koymaya çalışıyor da diyebilir çok rahat o zaman.

Bu görüşünüze aynen katılıyorum.

« Son Düzenleme: 03 Haziran 2016, 12:07:05 Gönderen: Ali ARI »
  • Ata Venza
  • Yıldız SPZM 20 Ga
  • AyA Aquirre Aranzabal
  • Huğlu 104A
  • English Setter
1969 Turgutlu-MANİSA

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #9 : 03 Haziran 2016, 12:26:25 »
Burası avlakforum.com.Bizim burda tüfek fiyatları uçar.Emsal tüfekler başka sitelerde veya face ilanlarında 100 lira iken bizim burda 200 lira.Bizim burada,satılıklar bölümünde;bakın aylardan demiyorum,yıllardan beri ilanı güncelleyen satılsın diye bekleyen tüfekler var.Bülent beyin dediği gibi herhalde satılmasında herkes görsün misali...İyi hatırlıyorum...Bir abimizin Merkel tüfek ilanı vardı,tüfeği 2 sene takip ettiğim süre boyunca 10000 TL fiyatla alıcı bekledi,geçtiğimiz aylarda fiyat 8000 TL çekilince hoppp satılıverdi..Belki de 7000 TL gitti bilemeyiz.Gerçek satıcı zaten tüfeğini değerinde satıyor,alanda satanda seviniyor.Bazıları da simsonlara s56 lara çekiyor 4000-5000 TL bekliyor....
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #10 : 03 Haziran 2016, 12:29:56 »
Arkadaşlar tepkiniz de haklısınız bazen ben de dayanamıyorum yaz yazma durumlarına griyorum.
Ama yazıldığı gibi serbest piyasa isteyen istediği fiyatı yazabilir. Alırken ya bilen birine danışacaksınız ya da almayacaksınız.
Şimdi malum ilanda verilen fiyatın üzerine bir miktar daha koyar gider Beretta Paralello alırım da diyebilirsiniz.
Ben de gidip Volvo almak istiyorum fiyatı bana göre olanı diyeyim 100.000-tl. Vergi hariç fiyatı yarı fiyat nerede ise o zaman biz salağız.
En iyisi bunu farklı noktalara çekmeyelim bilen birine danışsın alacak kişi.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

The following users thanked this post: Bülent ERDEM, Ziya ÇOBANOĞULLARI, Fatih S.M.YAPAR

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 03 Haziran 2016, 12:45:59 »
Selamlar, Hayırlı Cumalar. Forumdan silah alıp da sonradan ben bu silahı çok pahalıya almışım diyen kişi tahminimce yoktur. Zaten ederinden fazla fiyat istendiğinde o tüfek uzun süre satılmayıp ya ayda bir güncelleniyor ya da silinip gidiyor. Kaldı ki çok uygun fiyatlı tüfekler bile bazen hemen satılmıyor. Bence panik yapmaya gerek yok. Tüfek almayı düşünen talipliler de bir zahmet fiyat araştırması yapsın. Sormak İstedikleriniz bölümünde " Şöyle bir tüfek almak istiyorum nasıldır? fiyatı nedir? gibi sorular sorsun. Rasgelsin.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 03 Haziran 2016, 12:48:18 »
hiç boşuna  kimse kendini üzmesin çok fiyat isteyen günceller durur anca,o paralara alacak kadar bilgisi az kişi yok burda.
devrimiz iletişim devri herkes herşeyden haberdar,ben o fiyatı yazan kişi adına üzülürüm çünkü kendi karakterine zarar vermiştir...
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Bülent ERDEM, Ziya ÇOBANOĞULLARI, Osman ALP

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #13 : 03 Haziran 2016, 12:49:19 »
Suat  abi daha önceki yönetim bu konuda kesinlikle laf açtırmıyordu adam gelmış, selam yok sabah yok paylasım yok, ilk ilan satılık tüfek, satılık köpek vsvs. Burada, emek emek paylasım yapıp forumu hareketlilik getiren bir video bir foto için belki onca kuş kaçıran kişilerin hakkına giriyor. Daha önce  bunu ilanın altında dillendirildi/yazıldı diye uzaklaştırılan üyeler vardı. Bana göre bir sınır getirilmeli 50 iletisi olmayanın ilanı silinsin en azından biz bize kalırız. Sen onca kamera al yada ne bileyim fişek yak bişeyler paylasalım tartısalım bişeyler öğrenelim diye uğraş sonra gelsin sadece ihtiyacı dahilinde ilanını versın çeksin gitsin.Ben buna karsıyım ve bu durum hakkında anket gibi bi çalısma yapıp paylasım yapmayanların ilanlarının silinmesini talep ediyorum.Facebookta bi cok sayfa var oraya ilan verebilirler.
Sayın Gökhan AKDOĞAN kimler miş bu  forumdan uzaklaştırılan üyeler yazmanız rica ediyorum.
Eski Yönetim Yeni Yönetim diye bir ayrım yok. Sonuçta sitede devamlılık esastır.
Eğer iddianızı ispat edemezsiniz, Eski ve yeni Yönetim de görev alan biri olarak hakkınızda yaptırım uygulanması için Yönetim Bölümünde ben de bir konu açacağım bilginiz olsun.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2016, 12:52:41 Gönderen: Alkan YOKSUL »
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

The following users thanked this post: Ziya ÇOBANOĞULLARI, Mustafa KARAGÖZ

Çevrimdışı Mustafa AKŞİT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 03 Haziran 2016, 12:52:21 »
Gecen sene biri 20 cal merkel yayinlamis 13000 mi oyle bisey çekmiş arkafasida desteklercesine millet tufek gorsun vay soyle vay boyle diye orta hallileri ti ye aliyorlardi bi msj attım bir hafta forumdan uzaklastirildim suclu ben oldum yazikki bi beni bi anlayan çıkmış
1982-Afyon

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #15 : 03 Haziran 2016, 12:58:06 »
Sevgili Bülent uzun yıllardır birbirimizi tanırız; neyin ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.

Suat Kardeşimin dediği gibi ;
Foruma hiç bir katkı sağlamayan tamamen ticaret yapan başka bir konuya mesaj dahi yazmayanların bu sitede tutulması taraftarı değilim.
Ancak bazı ihtiyaç sahibi arkadaşların işi görülür düşüncesiyle yinede faydalı olabileceğini de düşünüyorum.

Burada dikkat etmeli fiyat araştırılmalı hiç bir fikriniz yoksa forumda tecrübe sahibi üyelerden  özel mesajlada yardım alabilirsiniz.(son paragraf noktayı koymuş olay bitmiş)

Bu site sayesinde tüfek de aldım tüfek de sattım.
Fiyat alanla satan arasında olmalı.
İşimize gelirse alırız gelmezse almayız.
Mühim olan satarken dürüst olmalı, alırken dikkatli olmalıyız.
Bilmiyorsak güvendiğimiz birilerinden fikir almalıyız.

• Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

The following users thanked this post: Bülent ERDEM, Fatih S.M.YAPAR, Suat ÇALIŞKAN, Sabahattin KARAHAN

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #16 : 03 Haziran 2016, 12:58:43 »
Gecen sene biri 20 cal merkel yayinlamis 13000 mi oyle bisey çekmiş arkafasida desteklercesine millet tufek gorsun vay soyle vay boyle diye orta hallileri ti ye aliyorlardi bi msj attım bir hafta forumdan uzaklastirildim suclu ben oldum yazikki bi beni bi anlayan çıkmış
Mustafa kardeş Yasaklama listesine baktım, eleştiri in değil, üslubunu nedeniyle sana ceza verilmiş. Saygı çerçevesinde yapılan eleştiriye ne eski ne de yeni yönetimden kimsenin bir şey diyeceğini sanmam.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 03 Haziran 2016, 13:23:46 »
sevgili arkadaşlar  değerli büyüklerim . maksadım tartışma çıkartmak değil . üzülerek görüyorum'ki konu biraz oraya evrilmiş . herkes görüşünü yazmış,yol gösterilmiş ne güzel . düşüncelere-fikirlere birazda eleştirilere anlayışla yaklaşılmasını dilerim .

onun dışında , ne satılık ilanları bölümüne , ne de alıcı-satıcı arasındaki münasbete karışma gibi bir niyetim vardır. eminim , vurgu yapmak istediğim neredeyse "beyin yakma" seviyesine ulaşan fiyatlardan sadece ben değil , bir çok forum sakini rahatsızdır .

umarım burada verilen tepkiler , ilan sahiplerinin fiyat politikalarını gözden geçirmelerine vesile olur.
Bülent ERDEM
1977 Alanya

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #18 : 03 Haziran 2016, 14:04:13 »
Şahsi gorusum siteye belli bir mesaj attiktan sonra tufek ilani verilmesidir 50-100 gibi cunku adam tufek satmak icin uye oluyor ve astronomik rakamlarla millet rahatsiz oluyor işi ticari boyuta cikaran cok insan var avci tufegini satmak yerine 3 liraya alip siteye 7 liraya koyanlar bile vardir..gerekli duzenlemelerin yapilacagina inaniyorum
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Bülent ERDEM, Fatih S.M.YAPAR, Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 03 Haziran 2016, 14:07:11 »
Sayın Gökhan AKDOĞAN kimler miş bu  forumdan uzaklaştırılan üyeler yazmanız rica ediyorum.
Eski Yönetim Yeni Yönetim diye bir ayrım yok. Sonuçta sitede devamlılık esastır.
Eğer iddianızı ispat edemezsiniz, Eski ve yeni Yönetim de görev alan biri olarak hakkınızda yaptırım uygulanması için Yönetim Bölümünde ben de bir konu açacağım bilginiz olsun.
Kim olduğunu hatırlamıyorum Alkan bey ama bi yavru köpek ilanı altına yazılan yorum sonrası yorum yazan arkadaş ısrarlı olunca uzaklaştırma aldı.Tabi açabilirsiniz benim için problem yok.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #20 : 03 Haziran 2016, 14:15:17 »
Fiyatlar aşırı olsa da müdahale edilemez kanısındayım.
İkinci el tüfekler yüksek diyorsunuz,sıfır ithal tüfek fiyatları yüksek değil mi ?
Yerli tüfekleri 150-200$ a ithal ediyorlar diye yazıyorsunuz iç piyasa da en asgari 500$
Bir arkadaşımız yazmış 13,000-tl 20 no merkel ilanı verilmişti diye. 13,000-tl çokmu bugünün kuru ile 4,000-euro.
Sizin durumunuz olmayabilir ama model kalitesine göre de yüksek fiyat olmayabilir.
Üye yasaklamaktan,men etmeye,kriter belirlemeye kadar kalkarsanız despot bir site yönetimine dönüşebilir.
Onun yerine site de expertiz tarzı bazı üyelerin yardımcı olması için gizli,üyelere açık olmayan bir bölüm de düşünülebilir.

Bazı arkadaşların alınacak yabancı tüfekler de sertifikalandırmaya uygun alet ve ekipmanları da bulunmakta.
Ücreti mukabilinde kendisine danışarak tüfeğinin durumunu inceletebilir.

Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 03 Haziran 2016, 14:21:32 »
Sn Gökhan kardeşim

Daha önceki yönetimde ki abilerimiz de ellerinden geldiğince büyük bir özveriyle yıllarca foruma hizmet etmiş kişilierdir.

Takdir edersiniz ki  herkesi aynı anda ve aynı derecede memnun edemezsiniz.

Kim olursanız olun.

Ancak insanlar en ufak bir tartışmada yönetimden birinin kendi şahsi fikrini beyan etmesiyle bile değişik akıl oyunları seneryoları yazabiliyorlar.

Hal böyle olunca ister istemez  bir çok konuda fikir dahi beyan etmekten kaçınıyoruz.

Kaldıki siz forumun görünen yüzündesiniz.

Burada yönetici sıfatı olan bir çok arkadaş yoğun bir iş temposuyla çalışıyor.

Zaman zaman aksilikler ufak sorunlar olacaktır.

Bazı düzeltmeler yeni fikirler istekler değerlendirilip ortak bir karara hep beraber varacağız.

Burada  bence sizin yorumunuz kötü niyetli olmayıp tamamen talihsizce olmuş.

Ancak her sözümüzde yada cümlemizde birilerine sitem de dahi bulunurken birilerini zan altında bırakmamamız gerekir.

Kısacası bu forum  hepimizin.
Daha güzel ve daha keyifli yapmak hepimizin elinde.

Keza yeni kural ve uygulamalarla iyileştirmekte hepimizin hakkı var.

Bence Önceki yönetim e bir özür borçlusun.

Forumun bu halinde  hepimizden çok onların emeği var.

Umarım doğru ifade edebilmişimdir.

Sevgi ve selamlarımla....

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 03 Haziran 2016, 14:44:32 »
Sn Gökhan kardeşim

Daha önceki yönetimde ki abilerimiz de ellerinden geldiğince büyük bir özveriyle yıllarca foruma hizmet etmiş kişilierdir.

Takdir edersiniz ki  herkesi aynı anda ve aynı derecede memnun edemezsiniz.

Kim olursanız olun.

Ancak insanlar en ufak bir tartışmada yönetimden birinin kendi şahsi fikrini beyan etmesiyle bile değişik akıl oyunları seneryoları yazabiliyorlar.

Hal böyle olunca ister istemez  bir çok konuda fikir dahi beyan etmekten kaçınıyoruz.

Kaldıki siz forumun görünen yüzündesiniz.

Burada yönetici sıfatı olan bir çok arkadaş yoğun bir iş temposuyla çalışıyor.

Zaman zaman aksilikler ufak sorunlar olacaktır.

Bazı düzeltmeler yeni fikirler istekler değerlendirilip ortak bir karara hep beraber varacağız.

Burada  bence sizin yorumunuz kötü niyetli olmayıp tamamen talihsizce olmuş.

Ancak her sözümüzde yada cümlemizde birilerine sitem de dahi bulunurken birilerini zan altında bırakmamamız gerekir.

Kısacası bu forum  hepimizin.
Daha güzel ve daha keyifli yapmak hepimizin elinde.

Keza yeni kural ve uygulamalarla iyileştirmekte hepimizin hakkı var.

Bence Önceki yönetim e bir özür borçlusun.

Forumun bu halinde  hepimizden çok onların emeği var.

Umarım doğru ifade edebilmişimdir.

Sevgi ve selamlarımla....
Abi bu konuyu benim kafamdan atmadığımı yada birilerini karalamak adına olmadığını daha önceki yorumlarıma bakarak anlayabilirsiniz, yaptığım yorumlarda da elimden geldiğince uslubuma dikkat etmeye çalışıyorum ki kimseyi kırmayayım.

Özür dilenecek bişey yapmadım. Lakin forumda değer verdiğim insanların muhappetinden sohbetinden mahrum kalmamak adına yazıyla yazarım özür olarak kabul edersiniz etmezsiniz onu üzerine alınan kişiler bilir.

Önceki yönetim, özür dilerim.

Fethiyeden saygı ve selamlar  abi.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2016, 14:46:55 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Bülent ERDEM, Fatih S.M.YAPAR, Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 03 Haziran 2016, 14:55:01 »
konuyu açan kişi olarak şöyle bir önerim olsun

net bir şekilde farkındayım , moderatör arkadaşlarımızın en dikkat ettikleri ve hassas oldukları paylaşımlar satılık ilanları ve her biri silah konusunda oldukça donanım ve birikime sahip .

nasıl ki ilanda eksik bir kısıma müdahale ediliyorsa , tüfeğin ederinin çok üstünde yazılan rakamlara , kibarca "fiyatı tekrar gözden geçirmenizi" rica ederiz gibi bir uyarı yapılabilir...

bunun ayarı nasıl yapılacak derseniz ; ben ederi  5 lira olan silaha 7 -10  yazıldığında değil ama 3-4 katı yazıldığında uyarı devreye girebilir diye düşünüyorum.

mesela bugün sizde farkındasınız var böyle bir ilan forumda .

benim'ki sadece bir öneri . çeşitlendirlebilir fikirler . bu size mantıksızda gelebilir . kabul de görmeye bilir .
dediğim gibi sadece bir öneridir.
Bülent ERDEM
1977 Alanya

Çevrimdışı Serhat KURTOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 03 Haziran 2016, 15:00:44 »
her tüfeğin bir gider fiyatı vardır bende avlakta tüfek sattım gider fiyatını yazınca hemen satılıyor abartı fiyat yazmak gereksiz browning
bakıyorum fiyatlar sıfırına yakın nerdeyse
1979 istanbul

The following users thanked this post: Bülent ERDEM