Gönderen Konu: avcılığında bir şerefi var dı  (Okunma sayısı 5956 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
avcılığında bir şerefi var dı
« : 15 Ağustos 2016, 20:19:16 »
Merhaba Kendini bilen Avcı Arkadaşlar
son yıllarda avcılığın adını lekeleyen , avcılara kötü gözle bakılmasını sağlayan arkadaşlar bol sayıda türedi ve beni avdan soğuttu. bir alet sevdasıdır gidiyor millette yaw arkadaş ben bu avı doğada geziyorum ve heyecanlı diye yapıyorum ödül olarak ta avladığım hayvanın etini afiyetle yiyorum. Ama bazı kendini bilmez hava atma meraklısı cahil insan topluluğu avlanmayı teyp kurup kuşları acımasızca ve bilgisayar oyunu gibi vurmak sanıyor ya buna dayanamıyorum. özellikle bıldırcın ansızın kalkacak peşinden ateş ettiğinde hayvanın kurtulma şansıda olacak o heyecanı yaşayacaksın. Ya bu avı bırakacağım yada bu aletin kralını yapıp (elektronikçiyim) bölgemde kuş kalmayana kadar avlayacağım. daha avın ilk haftası bazılarının resimlerini görüyorum bir sürü kuş vurmuşlar . ben köpekle geziyorum kuş yok adam bir kaç yüz metre ötemde katliam yapıyor. Av koruma dersen bunca geniş bölgede (Çukurova geneli için) 3 ekiple geziyor hadi 5 olsun yetmiyor. Telefonla bölgeyi tarif ede ede gururla söylüyorum 2 ekibi yakalattım ekibin biri 2 kişiydi ve en az 100 kuşun kafasını kesip yığın ediyorlardı. diğeri de gübre torbasını yarım etmiş ağaca asmış torba kuş dolu onuda yakalattım. ama biter mi bitmez. insan oğlu doğanın kaynaklarını sonsuz sanıyor ama değil bir gün yeni nesile eskiden ne kadar kuş çeşidi vardı buralar böyle değildi av bizmezdi diye anlatırsat aklımız başımıza gelirde atı alan Üsküdar ı geçer. ben av yapmaya başladığımda dah ailk okul 5 e gidiyordum atıcılığıma ve av zekama güvenirim ama asla katliam tarzında av yapmam. hatta beni bilen bilir giyeceğimden fazlasını vurmam bile . limiti vicdanıma koyarım kanunlara değil . limitte vuranada bişey demem . geçen sene burda bir çiftliğe kamera kurmaya gittim adamlara avcılık ruhuyla birkaç soru sordum aldığım cevaptan küçük bir kesit " gardaşım adamlar alet kurdular nissan pikabın arkasında belkide 300 kuş vardı bize de 50 kadar bırakıp gittiler burda ondan sonra kuş olmadı " dedi ve İNSANLIK VE AVCILIĞIMDAN UTANDIM... Herkese hayırlı avlar . ricam lütfen haddi aşmayalım bu dünya sadece bize ait değil bizden sonrada geleceklerin hakkı var. RABBİM """ hayvanlar benim sessiz kullarımdır"" Diyor ona göre !!!!!

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: avcılığında bir şerefi var dı
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2016, 20:37:42 »
Yazik gercekten insanoglu cani..
1982-İstanbul

The following users thanked this post: Mehmet KARDAŞ, Ersin ERBİL, Süreyya AYAN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #2 : 15 Ağustos 2016, 21:08:37 »
İşin aslı ne biliyormusun ustam işin aslı avcılık değil artık herkes sidik yarışı peşine düştü. Ben daha hızlı avcıyım yok sen az vurdun ben daha çok vurdum ben daha iyiym.. avcılığı bu şekilde zannediyorlar ama avcılık bu değil. Ben daha önce de söyledim bıldırcında teyp olayına karşı değilim ama işin çok afederisiniz ..okunu çıkarıyorlar. Kişi başı 90 - 100 kuş vurmak nedir abi Allah ıslah etsin ya. Geçen sene bayide laflıyoruz kibirli ve havalı bir arkadaşımız var böbürlene böbürlene av resmi gösteriyo bafrada yasak bölgeye kaçak girmiş fotoğrafta önünde 60 küsür tane yeşilbaş serili.. fotoyu görenler de vayy be adam ne avcı diyorlar.. üstelik bu arkadaş belgeli avcı. Ben böyle avcının da avcılığında diye başlayıp buraya uzuuuun uzadıya şeyler yazabilirim. Böyle olmaz abi bu iş böyle olmaz..
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2016, 21:09:50 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #3 : 15 Ağustos 2016, 21:16:36 »
Maalesef özellikle Bıldırcın da benzer sıkıntılar her yerde var.
Cumartesi belki bir iki tüfek atarım umuduyla köpeğimi de alıp, yeşilliği bol bir mevkide gittim. Arabadan indim uzaklardan tepenin birinden teyp sesi geliyordu. Biraz dolaştım kanat yok.
Lanet olsun deyip üveyiğe geçtim.
4 fişek 1 Üveyik le sezonu açtık.
Özellilke geceleri Denetimler sıklaşmadığı sürece bu işin önü alınamaz
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

The following users thanked this post: Berkay TOPUZ

Çevrimdışı Eren BURKUCU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 15 Ağustos 2016, 21:25:16 »
Yakalatabildinizse ne mutlu size.. Ben askerliğimi çukurovada yaptım. Bir gece devriyedeyiz araziler uçsuz bucaksız zaten.. Transitin cam açık seyrediyorum.. Birden kulağıma küt kütük küt kütük bıldırcın sesi kulağıma geldi. Hemen arabada ki rütbelilere arabayı durdurmalarını teyp kurup av yapanların olduğunu söyledim. Nerden biliyosun dediler bana,arabayı durdurun ispat ederim dedim. Yolda durduk. Başladık tarlaların içinde yürümeye 2km falan içerde bitane çadır bulduk. Kimlik evrak ruhsat kontrollerini yaptıkdan sonra adamlara teyiple avlanmayı nasıl vicdanınıza yediriyorsunuz diye sorunca afalladılar. Ne teybi çavuşum dedi hemen birisi. Öyle der demez başladım zifiri karanlıkda sese doğru yürümeye epey yürüdükden sonra buldum aldım ve yanlarına döndüm. Komutanıma teslim ettim.. Makineyle birlikde adamların kimliklerini aldık yarın birliğe gelmelerini söyledik. Adamlar başladı yalvarmaya yapmayın gitmeyin bidaha tövbe teyip arkadaşın bize emanet vs.. Sonuç ne mi oldu,Bize doğru sessizce tutanakla evraklamı uğraşcaz gece gece diyerekden teyibi teslim etti bidaha görürsek oyarız diyerekden uzaklaştık.. Sevdiğim bi komutandı askerliğim bitene kadar bidaha muhatap olmadım.. Keşke herkes işini özenle yapsa.

1991/BOLU

• Armsan a612w
  • Huğlu SP
  • D.Drahthaar / D.Kurzhaar / Pointer
1991 BOLU
Bozkurtlar ulusun,Tanrı TÜRK'ü korusun !

Çevrimdışı Cömert ÖZEN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 15 Ağustos 2016, 22:19:09 »

İsmail bey sizi tebrik ediyorum ve sizden , kendisini avcı zanneden böylelerinin , soy kırım yapmasının önüne geçebilmek için , çevrenizdeki avcılarıda bilinçlendirmenizi , denk geldikleri vakit kolluk kuvvetlerine ihbar etmelerini için telkinlerde bulunumanızı rica ediyorum.

Mahkemelerde bilirkişilik yapan bir dernek başkanı anlatmıştı. Yakalananların hepsi aslında kanunları iyi biliyor ve hepside suç işlediğinin farkında ama ne ilginçtir ki nerdeyse hepsi yakalanıp ceza alsa dahi , yedikleri haltı , marifetmiş gibi aynen yapmaya devam ediyorlarmış.

Kişi başına 100 kuş vurmakta nedir sahi ? Ne diyelim Allah belalarını versin.
  • Armsan Phenoma
  • Tristar Cobra Force
1970 Istanbul

Çevrimdışı Yasin ŞAHİN 06

• *
  • Avcı'nın olduğu yerde Av olma
« Yanıtla #6 : 15 Ağustos 2016, 22:58:11 »
Walla elinize telefonunuza sağlık hiç affetmeyin bende olsam arardım
  • Üzümlü kooperatif otomatik 66
  • Arthemis enjektör sellektör süperpoze 71
  • English / Pointer / Dişi (Tina)
Ürgüp / Ankara-Çayyolu
Bayan Kuaförü
1985  A(+)
TİNABurada bakınız

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
« Yanıtla #7 : 16 Ağustos 2016, 08:31:41 »
vicdanım sızlıyor adam hava atacak diye bu yapılanlara. sonuna kadar da mücadeleme şahsi olarak devam edeceğim
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 16 Ağustos 2016, 08:41:58 »
avcılık camiasına kasetin girdiği gün büyük bir kırılma yaşandı . herkes kolayına kaçıp bu işin çıraklığını-edebini-ahlakını almadan avcı oldum sandı kendini . hali ile bu işi bi yarışa çevirdiler . alttan çok sıkıntılı bir avcı topluluğu yetişiyor . bu beni sürdürülebilir avcılık için çok endişelendiriyor .

çok uzatmadan , özet geçeyim ; AVCILIK HAYATIMIZA KASET GİRDİ - MERTLİK BOZULDU
Bülent ERDEM
1977 Alanya

The following users thanked this post: Ufuk EVCİ

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
« Yanıtla #9 : 16 Ağustos 2016, 08:50:03 »
zaten kolluk kuvvetleri ve av koruma işini ciddi yapsa cezalar tam uygulansa caydırıcılık artar. ama biz "vicdanlı " toplumuz karşımızda ağlayanı görürsek yada eren burkucu arkadaşımızın dediği gibi evraktan görevden kaçmasa olacak bişeylerde olamıyor
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Murat YILMAZ 55

• *
  • Biz Avcıyız, Doğaya Muhtacız...
« Yanıtla #10 : 16 Ağustos 2016, 08:56:38 »
işin medyatik yönü aldı başını gidiyor. amerikada bilmem nerde av yapanlara özeniyor insanlar.  eskiden eski kıyafet giyerdik avda şimdi herkes ütü yapıp ava çıkıyor ful kıyafet full takım. tabi böyle olunca beklenti yüksek millette ben 5 bıldırcın vursam emeğimle diyemiyor. avın tadını zaten vurma hırsından hiç alamıyor.. teyp kurmadan av yapmaya çalışana APTAL gözüyle bakıyorlar artık kelimenin tam anlamıyla. şu an çatır çatır ördek vuruluyor heryerde. bizde kışın bi ördek görecez diye kmlerce yol gidiyoruz. velhasılı ismail bey insanlar avcılık elbisesine bürünüp yamyamlık yapıyor. ben bunu durdurmanın bir imkanı olduğunu düşünmüyorum çünkü o kadar bilinçli değil insanlar. 3 bıldırcınla yetindiğim gün oldu daha çok vurabilecekken ben. kendimle gurur duyuyorum az av vurarak. AZ VURARAK ÇOK AVLANMAYI SEVİYORUM.
Murat YILMAZ
1985 SAMSUN ÇARŞAMBA- Ünye
iş ve meslek danışmanı

The following users thanked this post: Abdullah ŞAHİN 07

Çevrimdışı Taner YENİGÜN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 16 Ağustos 2016, 08:59:12 »
İSMAİL Bey yaşım 42 ve 14 yıldır trap cansız hedef vb şeylerle kendimi avutmaya çalışıyorum.Ben ruhsatım avlanma pulum vergim vb tam av sezonuna ve limitlere dikkat ederken malesef insanların bunlardan bi haber 365 gün avlandıgını görünce bu işi 14 sene önce bıraktım.Zaman gösterdiki çoook iyi yapmış ve çok sağlıklı bir kararı yıllar önce vermişim.Saygılar
Taner YENİGÜN
1974 SİVAS

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Cömert ÖZEN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 16 Ağustos 2016, 11:07:52 »
Sayın Murat Yılmaz, size katılıyorum.

Artık olay sırf tüfek almakla bitmiyor.Bunun kaliteli mühimmatı ,yardımcı ekipmanı , kıyafeti, aracı derken avcılık oldukça maliyetli bir aktivite haline geldi.

Zaten toplumda, efendilikle , ağırbaşlıklıkla mütevazi yaşamak ve davranmak yerine ,  cebindeki parayla , altındaki arabayla , telefonla hava atmak ve ön plana çıkabilmek için çabalayan acaip bir duruma geldi.

Amaçları sadece , birilerine bir şeyler  dedirtebilmek. Çok pahalı tüfekleri var desinler. Çok iyi köpekleri var desinler. Çok güzel bir av aracı var desinler. Çok iyi avcıdır desinler.Çok av vurur desinler. Bence tüm bu çılgınlık , birileri bu tiplerin  yaptıklarını övsün , böylece egoları her daim  tatmin olsun diye.

Dost meclislerinde kurduğum bir cümle var. Burayada yazayım.

İyiki bizler afrikada yaşamıyoruz . Ya da afrikadaki hayvanlar ülkemizde yaşamıyor.Bizim millet bir tanesini bile sağ bırakmaz. Öyle ya . İpini koparan , kazığını söken , eline silah geçiren herkes "Büyük avcı"
  • Armsan Phenoma
  • Tristar Cobra Force
1970 Istanbul

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 16 Ağustos 2016, 11:32:11 »
      Birkaç cümlede ben yazayım istedim. Başımdan geçen olayı aynen yazayım durumun ne kadar vahim olduğuna siz karar verin. Geçen yıl herkes teyp kuruyor çatır çutur avlıyor ben bir bildircin görebilmek için en az on kez gittim hepsinde de boş döndüm, en son bi yer buldum kurban bayramının arife günüydü, akşam üstü köpeği gezidreyim diye gittim bi tane aldım bi tane daha hepsi yerli bildircin kimse teyp kurmadığı için dağınık köpek geze geze AVLANA AVLANA buldu, bunu özellikle yazıyorum köpek resmen avlandı biraz gezip toplanan kuşa ferma vermedi ikinci kuşu bulabilmek için yarım saat yürüdük. Kendi adıma hem köpeğimin avlanmasından hemde avdan zevk aldım.
      Bi arkadaşa dedim gel bak böyle bi yer var sabah kalkalım gidelim onunda aynı ırk köpeği var çiftleştirmeyi düşünüyorsan gel köpeğin avlanmasına bak fikrin olsun, arkadaştan gelen cevap makine atamaz mıyız? Tabi gidilmedi.
      Sonra keklik açılana kadar bir iki bir iki çok güzel avlandım. Teyple avcılık ne sana bişey kadar ne köpeğine av işi nasip işidir, ilk önce bunu kabullenmek lazım. Yerli kuşa bildircin veya kekliğe makine kuranlara Allah bildiği gibi yapsın.
      Adam gibi avlananlara hayırlı sezonlar.
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2016, 11:47:42 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Abdullah ŞAHİN 07, Fatih DENİZ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Mustafa ERTAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCI AVINI ALIR...
« Yanıtla #14 : 16 Ağustos 2016, 13:21:52 »
Her zaman söylüyorum teknoloji ilerliyor ama garibim av hayvanları hala aynı yani bu demek oluyorki zamanla kaybolmaya mahkumlar ovada teyp oter bahcede dagda bepper oter vs. Neyse daha fazla konuşmanın alemi yok herşey ortada bu hayvanlarda bitsinde bizde rahat edelim hic olmazsa yok der birakiriz avciligi ..
MUSTAFA ERTAN

Çevrimdışı Necati ŞAHİN

• *
« Yanıtla #15 : 17 Ağustos 2016, 00:39:46 »
Arkadaşlar bir olayda ben yaşadım bu sezon açılışında...Sabah erkenden yılların avcısı bir amcayla çorumda ava gittik..Gittiğim kişi 62 yaşında ve köpeğin fermasında bir kaç fişek atayım diye benimle geldi..Araziye çıktık 2 saat  kadar dolaştık 2 kuş gördük.sonra 3 kişi daha geldi onlarda 1 kuş görmüşler.Gelen kişilerden birisi tanıdığım bir arkadaş olduğu için 5 kişi başka araziye geçelim dedik ve arabalara giderken 400-500 metre kadar üst tarafımızdan düğünde atılmışçasına tüfekler patlamaya başladı..Hepimizin morali bozuldu,işin içinde teyp olduğunu anladık..Adamların (tabi bunlar şerefsiz bence adam değiller) yanlarına gitmeye karar verdik ve gittiğimizde şok olduk..4 kişiler 1tanesi avcı eğitim kursunda ders veren öğretmen, 1 tanesi avcılar derneği yönetiminde bir kişi..biz sert bi şekilde tepki verdik utanmaz herifler falan diyerek..daha sonra ben bu olayı whats app grubunda anlattım..beni gruptan attılar.sonra bu kursta ders veren şahıs beni arayıp onları açığa çıkartmamdan dolayı hakkını helal etmediğini söyledi :) .bende ona hakkı bilen kişinin teyp kurarak serçe kadar kuşları bir yere toplayıp katliam yapmaması gerektiğini esas onların bizim hakkımızı yediği için benim onlara hakkımı helal etmediğimi söyledim.Ancak birçok yalaka takımı benim onları açığa çıkartmamdan dolayı haksız olduğumu söylediler..Ve ben artık şu kanaatteyim;her türlü yasak işi yapan haklı,doğruyu söyleyen haksız..Milli parklarada bu olayı bildirdim onlarda bu işin takipçisi olacaklarını bildirdiler ama adamlar hala teyp kurup öldürdükleri hayvanlarla selfi çekiyo,bizlerde boş arazide zaman harcıyoruz..Adam dövmek suç olasa hepsi güzel bi sopayı hakediyorlar
  • beretta s56
  • browning auto 5 lıght
  • armsan phenoma dw2,5 combo
  • englısh pointer solid
Serdar ŞAHİN
1986 ÇORUM

The following users thanked this post: Abdullah ŞAHİN 07, İsmail DAL 01

Çevrimdışı Abdullah ŞAHİN 07

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 17 Ağustos 2016, 10:32:07 »
Çok av vurmayı marifet zanneden, katliam yapan, limitleri hiçe sayan ve kendini avcı zanneden tiplere haddini bildirerek, tepkimizi gösterip aramızda barındırmazsak doğru olanı yapmış oluruz. Her kim olursa olsunlar bu tip adamlara tepki göstermeli, gereğini yapmalı ve dışlamalıyız. Sürdürülebilir avcılık için LİMİT VİCDANDIR.
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2016, 13:24:01 Gönderen: Abdullah ŞAHİN 07 »
  • Pietro Beretta S 687 SP O/U
  • Benelli Raffaello Special Lusso
Abdullah ŞAHİN
1972  ANTALYA

Çevrimdışı Emrah DOĞAN

• *
« Yanıtla #17 : 17 Ağustos 2016, 11:24:46 »
Onu bunu bilmem cezalar iyice caydırıcı olacak.Ceza yazmak bu işi çözer mi? çözmez.Belki azaltır.Bence Cezayı alana satana üreticisi bizim Ülkemizdeyse üretene yüklü miktarda ceza keseceksin.Ben her zaman cihaz işine karşı olmuşumdur.Zaten bıldırcın ülkemize giriş yaptığı andan itibaren cihazla karşılaşıyor.Bizim ülkemizde otomatik tüfek 2+1 olacak diye yasa çıkartıyon ama 7+1 tüfek ürettiriyorsun.Sonra takozsuz otomatik kullanmak yasak dersin.Buda aynı madem yasak neden ürettiriyorsun?Hep sıkıntılı
  • Baikal mp 155 max5
  • Albatros alr 19
  • İmpala Plus max 5
  • Ata Neo 12 Ekstra Combo
  • Franchi First Class
Emrah DOGAN
1983 MANİSA/SOMA

Çevrimdışı Menderes NUR

• *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #18 : 17 Ağustos 2016, 12:21:38 »
Selamlar,

Yazılanların hepsine katılıyorum. Benim en çok tuhafıma giden ise, saf kan köpek alıp bıldırcını teyp ile avlayanlar. Ondan sonra köpeğin fermasını çek, aportunu çek, arabanın üzerinde bilmem kaç kuş... Köpeğe zaten yazık ediyorsun bir de kalkıp katliam yapıyorsun.

Allah'ım böylelerine fırsat vermesin inşallah.

Saygılar.

Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

Çevrimdışı M.Burak METİLLİ

• *
« Yanıtla #19 : 17 Ağustos 2016, 13:07:37 »
  http://www.memurlar.net/haber/605649/
Bu konuyla alakali bir haber gordum ve paylasmak istedim bir nebze olsada rahatlatti, kacak avcilik yapan 5 kisiye 47 bin lira ceza kesilmis insallah teyp kuranlar veya baska sekilde illegal, vicdani ve ahlaki olmayan sekilde avlananlara misliyle ceza kesilir.
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2016, 13:10:16 Gönderen: M.Burak METİLLİ »
Mehmet Burak METİLLİ
1985 / SERİK / KOCAELİ

Çevrimdışı Abdullah ŞAHİN 07

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 17 Ağustos 2016, 13:16:47 »
Yine aynı durum "sivrisinekle mücadele etmektense bataklığı kurutmalı" bu cihazların avda kullanılması yasak ise ithalatı, üretimi, alımı, satımı ve her türlü kullanımı yasaklanmalıdır. Sürdürülebilir avcılık için bu gereklidir.
  • Pietro Beretta S 687 SP O/U
  • Benelli Raffaello Special Lusso
Abdullah ŞAHİN
1972  ANTALYA

Çevrimdışı Menderes NUR

• *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #21 : 17 Ağustos 2016, 13:40:42 »
Yine aynı durum "sivrisinekle mücadele etmektense bataklığı kurutmalı" bu cihazların avda kullanılması yasak ise ithalatı, üretimi, alımı, satımı ve her türlü kullanımı yasaklanmalıdır. Sürdürülebilir avcılık için bu gereklidir.

Çok doğru diyorsun fakat teybi bir çok şekilde kendisi imal edenler var, denetim denetim denetim diyoruz gerçekten de denetim çok önemli fakat asıl denetim kişinin vicdanıdır. Teyp kurmayıp köpeği ile göçe denk gelen bir avcı da teyp kuran avcı kadar av vurabiliyor. Vicdan ve merhamet sahibi olan bir avcı bunları yapmaz yapmamalı...

Saygılar
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
« Yanıtla #22 : 17 Ağustos 2016, 18:30:45 »
Abdullah bey olay cihaz ithalini yasaklamakla çözülmez çünkü imkansız. mesleğim elektronik üzeri olduğu için şu kadarını söyleyeyim İMKANSIZ şimdi yöntemleri saysam hak verirsiniz ama belki kötü niyetliler okursa akıl vermek gibi olur.
Dikkatimi çeken bir hususta yaklaşık herkes işin reklam ve hava atmak için yapılan birşey olduğunda hem fikir. bi arkadaşım da ders veren öğretmenin avladığını söylüyor benim yaşadığım yerde dernek başkanının birinin ruhsatı yok benden fazla ava gidiyor ve beni av korumaya kendi gireceği tarlaya onlar gelmeden ben girdim diye şikayet ediyor. av koruma geldi çok af edersiniz sanki adama bir düzdüreceği var belgelerimizi görünce şikayet edenin sizin derneğin başkanı olduğunu biliyormusunuz dedi ben de on a ruhsat sordunuzmu dedim "adam dernek başkanı muhakkak vardır dedi" sor dedim sormadı... daha ne diyeyim ki. Görevini ihmal edenin bu vatana hayrı ne kadar dokunur aldığı parayı çocuklarına nasıl yedirir düşünüyormu acaba
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

The following users thanked this post: Emrah DOĞAN

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 17 Ağustos 2016, 18:51:09 »
Merhaba Kendini bilen Avcı Arkadaşlar
son yıllarda avcılığın adını lekeleyen , avcılara kötü gözle bakılmasını sağlayan arkadaşlar bol sayıda türedi ve beni avdan soğuttu. bir alet sevdasıdır gidiyor millette yaw arkadaş ben bu avı doğada geziyorum ve heyecanlı diye yapıyorum ödül olarak ta avladığım hayvanın etini afiyetle yiyorum. Ama bazı kendini bilmez hava atma meraklısı cahil insan topluluğu avlanmayı teyp kurup kuşları acımasızca ve bilgisayar oyunu gibi vurmak sanıyor ya buna dayanamıyorum. özellikle bıldırcın ansızın kalkacak peşinden ateş ettiğinde hayvanın kurtulma şansıda olacak o heyecanı yaşayacaksın. Ya bu avı bırakacağım yada bu aletin kralını yapıp (elektronikçiyim) bölgemde kuş kalmayana kadar avlayacağım. daha avın ilk haftası bazılarının resimlerini görüyorum bir sürü kuş vurmuşlar . ben köpekle geziyorum kuş yok adam bir kaç yüz metre ötemde katliam yapıyor. Av koruma dersen bunca geniş bölgede (Çukurova geneli için) 3 ekiple geziyor hadi 5 olsun yetmiyor. Telefonla bölgeyi tarif ede ede gururla söylüyorum 2 ekibi yakalattım ekibin biri 2 kişiydi ve en az 100 kuşun kafasını kesip yığın ediyorlardı. diğeri de gübre torbasını yarım etmiş ağaca asmış torba kuş dolu onuda yakalattım. ama biter mi bitmez. insan oğlu doğanın kaynaklarını sonsuz sanıyor ama değil bir gün yeni nesile eskiden ne kadar kuş çeşidi vardı buralar böyle değildi av bizmezdi diye anlatırsat aklımız başımıza gelirde atı alan Üsküdar ı geçer. ben av yapmaya başladığımda dah ailk okul 5 e gidiyordum atıcılığıma ve av zekama güvenirim ama asla katliam tarzında av yapmam. hatta beni bilen bilir giyeceğimden fazlasını vurmam bile . limiti vicdanıma koyarım kanunlara değil . limitte vuranada bişey demem . geçen sene burda bir çiftliğe kamera kurmaya gittim adamlara avcılık ruhuyla birkaç soru sordum aldığım cevaptan küçük bir kesit " gardaşım adamlar alet kurdular nissan pikabın arkasında belkide 300 kuş vardı bize de 50 kadar bırakıp gittiler burda ondan sonra kuş olmadı " dedi ve İNSANLIK VE AVCILIĞIMDAN UTANDIM... Herkese hayırlı avlar . ricam lütfen haddi aşmayalım bu dünya sadece bize ait değil bizden sonrada geleceklerin hakkı var. RABBİM """ hayvanlar benim sessiz kullarımdır"" Diyor ona göre !!!!!

Hemşerim sana helal olsun
Lakin
denetim zayıf ve cezalar hafif

Bu tip insanlıktan nasibini almamış kişilere
Orman kanunu uygulama yapmak lazım
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 18 Ağustos 2016, 04:30:01 »
Simdi av sahasina geldim.Adamlar jeeple tarla tarla geziyor.Hava henuz acmadi av baslamadi.Tek tuk tufek atiyorlar.Hafta ici sakin olur diye geldim ama ilk defa boyle birsey goruyorum.jeepin tepede iki lamba var projektor gibi bana dogru gelince donduler ama aynen tufek atmaya devam ediyorlar.çatalcadan bahceyise dogru buyuk bir bolgeyi taradi adamlar.Arnavutkoy avlagi olarak geciyor ben de sabah 6 dan 7.3 kadar gezdim 8 kus kaldirdim.2 tanesine hic  atamadim aycicegine daldi hemen 1 tanesini bulamadim 2 tane kus cantaya gerisi karavana oldu.kus acik tarladan cabuk giriyor ayciceginin icine pek iyi atis cikmiyor.kopek olmadan bu kadar.
Surekli o bolgede avlananlar varsa bilsinler ki bu araba ayciceklrin icinden bile kendine yol yapmis.Adamlarin mahsulunu de talan etmisler.Geceden kusu perisan edip gunduze birsey birakmiyorlar.

« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2016, 11:45:17 Gönderen: Erdem BOZKURT »
1982-İstanbul